Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Najlepsze prezenty dla ucznia szkoły podstawowej

0

Wybór ciekawego prezentu dla dziecka, które uczęszcza do szkoły podstawowej, jest nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i osób z dalszego otoczenia ucznia. Ludzie poszukują upominków, które trafią w gust młodego człowieka, umożliwiając mu rozwój pasji i poszerzanie wiedzy. Przedmiot zgodny z zainteresowaniami dziecka z pewnością zostanie przyjęty z entuzjazmem, towarzysząc przez długi czas w codziennej nauce i rozrywce. Co zatem warto kupić dla chłopca lub dziewczynki w wieku 7-14 lat?

Gadżety elektroniczne

Wszelkie gadżety elektroniczne to przedmioty niezwykle chętnie używane przez współczesne dzieci i młodzież. Obecnie coraz więcej dorosłych decyduje się na sprezentowanie dzieciom smartwatcha. To urządzenie na rękę, które pełni funkcję telefonu komórkowego i lokalizatora GPS. Jest ono szczególnie polecane młodszym pociechom, które nie mają jeszcze własnego smartfona. Nieco starsi uczniowie ucieszą się z okularów VR. Po włożeniu do nich smartfona i włączeniu wybranej aplikacji przenoszą one w wirtualny, trójwymiarowy świat gier, zdjęć i filmów, zapewniając wyjątkową rozrywkę na długi czas.

Gry planszowe

W ostatnich latach do łask wróciły gry planszowe. Przy jednej planszy może zasiąść cała rodzina lub grupa przyjaciół, spędzając przyjemnie czas przy ekscytującej rywalizacji. Gry planszowe pozwalają zacieśniać więzy rodzinne, lepiej poznać dziecko, a zarazem oderwać je od ekranu komputera lub smartfona, rozwijając umiejętności analityczne i społeczne. Poszukując ciekawej gry, można postawić na klasyczne egzemplarze, takie jak Scrabble, Chińczyk, Monopol czy Warcaby. W sprzedaży dostępne są także bardziej współczesne wersje rozgrywek, oparte na grach lub filmach (“Angry Birds” czy “Star Wars”), a także o charakterze edukacyjnym.

Książki

Choć współczesne dzieci są doskonale zorientowane w dziedzinie nowinek technologicznych i wszelakich gadżetów, wiele z nich równie chętnie sięga po tradycyjne książki. Rozwijają one wyobraźnię i wszechstronną wiedzę, a zarazem pozwalają w przyjemny sposób spędzać wolny czas. Od wielu lat książki stanowią najchętniej wybierane prezenty na komunię, urodziny czy szczególne okazje. Dla ucznia szkoły podstawowej najlepiej wybrać publikacje związane z jego zainteresowaniami – zwierzętami, samochodami czy elektroniką. Większość dzieci chętnie przyjmie również odpowiednie dla ich wieku poradniki, śmieszne komiksy czy klasyczne baśnie, które pozwolą oderwać się od codziennych spraw.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:07
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105