Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Najlepsze prezenty dla ucznia szkoły podstawowej

0

Wybór ciekawego prezentu dla dziecka, które uczęszcza do szkoły podstawowej, jest nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i osób z dalszego otoczenia ucznia. Ludzie poszukują upominków, które trafią w gust młodego człowieka, umożliwiając mu rozwój pasji i poszerzanie wiedzy. Przedmiot zgodny z zainteresowaniami dziecka z pewnością zostanie przyjęty z entuzjazmem, towarzysząc przez długi czas w codziennej nauce i rozrywce. Co zatem warto kupić dla chłopca lub dziewczynki w wieku 7-14 lat?

Gadżety elektroniczne

Wszelkie gadżety elektroniczne to przedmioty niezwykle chętnie używane przez współczesne dzieci i młodzież. Obecnie coraz więcej dorosłych decyduje się na sprezentowanie dzieciom smartwatcha. To urządzenie na rękę, które pełni funkcję telefonu komórkowego i lokalizatora GPS. Jest ono szczególnie polecane młodszym pociechom, które nie mają jeszcze własnego smartfona. Nieco starsi uczniowie ucieszą się z okularów VR. Po włożeniu do nich smartfona i włączeniu wybranej aplikacji przenoszą one w wirtualny, trójwymiarowy świat gier, zdjęć i filmów, zapewniając wyjątkową rozrywkę na długi czas.

Gry planszowe

W ostatnich latach do łask wróciły gry planszowe. Przy jednej planszy może zasiąść cała rodzina lub grupa przyjaciół, spędzając przyjemnie czas przy ekscytującej rywalizacji. Gry planszowe pozwalają zacieśniać więzy rodzinne, lepiej poznać dziecko, a zarazem oderwać je od ekranu komputera lub smartfona, rozwijając umiejętności analityczne i społeczne. Poszukując ciekawej gry, można postawić na klasyczne egzemplarze, takie jak Scrabble, Chińczyk, Monopol czy Warcaby. W sprzedaży dostępne są także bardziej współczesne wersje rozgrywek, oparte na grach lub filmach (“Angry Birds” czy “Star Wars”), a także o charakterze edukacyjnym.

Książki

Choć współczesne dzieci są doskonale zorientowane w dziedzinie nowinek technologicznych i wszelakich gadżetów, wiele z nich równie chętnie sięga po tradycyjne książki. Rozwijają one wyobraźnię i wszechstronną wiedzę, a zarazem pozwalają w przyjemny sposób spędzać wolny czas. Od wielu lat książki stanowią najchętniej wybierane prezenty na komunię, urodziny czy szczególne okazje. Dla ucznia szkoły podstawowej najlepiej wybrać publikacje związane z jego zainteresowaniami – zwierzętami, samochodami czy elektroniką. Większość dzieci chętnie przyjmie również odpowiednie dla ich wieku poradniki, śmieszne komiksy czy klasyczne baśnie, które pozwolą oderwać się od codziennych spraw.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:07
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105