Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Najmłodsi studenci odebrali indeksy

7

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy przyjął 112 studentów. Jest to już czwarty rok akademicki dla najmłodszych. Wśród nich są również ubiegłoroczni, ciekawi świata słuchacze, którzy zapewniali nas, że na wykładach nie ma mowy o nudzie! Jednym z tematów zajęć jest czy zwierzęta myślą jak ludzie?<<FOTOGALERIA>>

Ruszył czwarty rok akademicki na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Chętnych wciąż nie ubywa. A co najciekawsze, niektóre dzieci zapisały się na wykłady po raz kolejny. Ponadto poszerzony został nabór o dwa roczniki: dzieci 5-letnie i 10-letnie. W tym roku zajęcia będą się odbywać poza murami Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle.

JUD jest to projekt realizowany przez miasto Jasło w ramach programu "Postaw na rodzinę". Nowym jego partnerem jest Centrum Edukacji Sowa w Jaśle, która udostępni pomieszczenie przy ul. Kościuszki 1 dla grupy najmłodszych studentów, natomiast ci starsi będą mieć wykłady w sali obrad Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta w Jaśle.

- Projekt jak widzimy z roku na rok cieszy się większym powodzeniem. Mamy ofertę poszerzoną w tym roku, współpracujemy dodatkowo ze stowarzyszeniem SOWA. Wprowadziliśmy również podział na grupy wiekowe tych dzieci, bo do tej pory wszystkie roczniki miały zajęcia wspólnie. Z roku na rok rośnie frekwencja i to potwierdza, że jest moda na naukę w Jaśle – powiedział burmistrz miasta Andrzej Czernecki.

Podczas inauguracji dzieci otrzymały indeksy i przybory szkolne. - O Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym powiedzieli mi rodzice. Chciałabym się dowiedzieć dużo rzeczy z historii, biologii, astronomii i przyrody. Najbardziej interesuje mnie astronomia i historia. Bardzo lubię dowiadywać się, co jest we wszechświecie – mówiła Kinga, tegoroczna studentka JUD.

- Ciocia mówiła mi, że będzie fajnie i mogę poznać cały świat. Lubię rysować i czytać – podkreśliła Karolina.

W tym roku: H2O, czyli woda w akcji, fabryka kosmetyków, dzień bańki mydlanej, czy zwierzęta myślą tak jak ludzie, co zrobić, by mniej zanieczyszczać naszą planetę, tęczowa fizyka, czyli opowieść o kolorach.

Więcej informacji na stronie www.juniwersytet.pl

(icz)

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
9
@ eugeniusz
dnia 22.10.2013, 08:07 · Zgłoś
Odnoszę wrażenie, że ktoś otrzymuje coraz więcej sygnałów od wyborców, że oceniają brak aby cokolwiek powstało lub aby cokolwiek polepszono podczas kończącej się kadencji obecnie panujących w mieście Jaśle . Dlatego zaczyna się pokazywać jak to strasznie się dużo robi . Dlatego informacja odbyła się inauguracja JUNIWERSYTETU ( kto za to płaci?), otwarto tor dla rolkarzy na Gądkach, otwarto ośrodek rekreacyjny przy ul Kwiatowej, wręczono nagrody , wybudowano odcinek wału rzeki w dzielnicy Niegłowice ( to akurat chyba nie z kasy miasta ale raczej zajmowały się tym i finansowały instytucje wojewódzkie)... i tak ble ble ble byle coś pokazać, że się robi i coraz więcej takich blotek to może nadawanie ich w natężonej częstotliwości spowoduje, że społeczność jasielska uwierzy że faktycznie coś się robi. Ale należy zapytać co z obietnicami z kampanii wyborczej i tak : co z drogą tzw. obwodnicą północną? Co z obiecaną strefą po południowej części w kierunku Warzyc? Co z miejscami pracy w Jaśle? Czy Państwo Radni i Pan Burmistrz widzi jak znikają z Jasła miejsca pracy bo są likwidowane bądź przenoszone zakłady, czy zauważacie państwo jak ciężko jest obecnie coś załatwić w PGE sczególnie jeśli chodzi o przyłaczenie budynku do sieci energetycznej( dotyczy to również dostępu do osób kadry kierowniczej- jest w Krośnie), czy zauważacie państwo, że ludzie mają dosyć tych rządów miejskich i upadku firm i wyjeżdżają... W tym miejscu można by mnożyć a tu jak się okazuje uprawia się politykę!!! Zajmicie się sprawami codziennymi zarówno ci ze szczebla powiatowego jak również ci ze szczebla miejskiego a nie politykierstwo. Myślę, że już coraz bliżej do rozliczenia z obietnic. Są pewne plakaty, są też nagrania ze spotkań przedwyborczych wiele rzeczy mamy w pamięci i zapytamy o ich realizację zarówno tych z PO jak również tych z PiS, tych z PSL oraz tych z innych ugrupowań czy komitetów wyborczych. Kłóćcie się dalej walczcie o stołki brońcie TW oraz innych, bierzcie udział w uroczystościach a społeczeństwo? A cóż Was obchodzi społeczeństwo- jeśli by obchodziło to działania były by naprawdę konkretne! Jakoś ucichło również o wspólnych działaniach Pana Burmistrza Jasła, Prezydenta Krosna i Pana Burmistrza Sanoka- wieść gminna niesie, że podobno nie podobają się jaślanom działania rządzących Krosnem. Powiem wprost - tam widać działania, tam widać rozwój miasta, tam są konkrety i realizacja tego co obiecywano!!! Ale u nas za to kwitnie politykierstwo i oczywiście opłaty parkingowe i aktywność straży miejskioej szczególnie w zakresie obsługi radaru i co... i chyba dalej ciemno widać ? To chyba tyle co kwitnie i co można pokazać oraz co powstaje aby ludziom żyło się lepiej i dostatniej . Przepraszam będziemy mieli kolejny obiekt"Kościół na osiedlu Na Kotlinę" czyli już trzeci w tym rejonie ( nie licząc kaplicy w szpitalu bo wtedy czwarty). Mówiąc wprost jeśli nie będzie pracy i pieniędzy oraz warunków do życia to pozostanie ciągła modlitwa i prośby do Boga ... Boże chroń Jasło.
Odpowiedz
1
@ oburzona!
dnia 21.10.2013, 23:52 · Zgłoś
Pozwólcie dzieciom na zabawę! Nie zabierajcie im w idiotyczny sposób dzieciństwa, bo już robi to szkoła. Chorzy rodzice opamiętajcie się, zanim się okaże, że już mają dość szkoły, wtedy kiedy ona będzie obowiązkowa!
Odpowiedz
-2
@ jestem na nie!
dnia 21.10.2013, 21:53 · Zgłoś
d!!a i [...] nie zgadzam sie.
Odpowiedz
-4
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 21.10.2013, 15:49 · Zgłoś
A w jakim wieku będą przyznawać tytuły naukowe - pewno za kilka lat rektorem jasielskiego [...]-ota będzie 15-18 latek, a póki co, to czas na zabawę za pieniądze podatników...
Odpowiedz
2
@ Ty chyba niekształcony jesteś
dnia 10.11.2013, 20:15 · Zgłoś
Mogłeś sie uczyć za młodu, żeby teraz nie pracować na panów. To co, aktywność dzieci tez ci przeszkadza? Ciesz sie, ze nasze podatki (ale nie wiem czy twoje) są przeznaczane na kształcenie, a nie na patologie typu [...] i nieroby!
Odpowiedz
-2
@ tereska
dnia 21.10.2013, 15:20 · Zgłoś
mój synek chodzi fajna spraw gratulacje
Odpowiedz
5
@ xyz
dnia 21.10.2013, 10:10 · Zgłoś
Studenci którzy mają 5 lat...hahahaha. chore.
Potrzebne to tylko po to, żeby niektórzy brali niezłe pensje.
Prawie za nic.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.