Strona główna

Najtańsze OC — sprawdzone sposoby kierowców z podkarpackiego

1
Napisany dnia: 02.07.2019, 09:32 , Tagi: Brak

1097 zł — tyle wyniosła średnia stawka OC na początku 2019 roku. Kierowcy, którzy sięgnęli po pierwszą lepszą polisę, mogli zapłacić za nią nawet kilkadziesiąt procent więcej! W artykule wyjaśnimy, jakie sposoby na tanie OC stosują kierowcy z podkarpackiego.

Jaka to różnica, w którym towarzystwie kupię OC, przecież zakres we wszystkich jest taki sam? OC to OC — nie mam czasu przeglądać ofert kilkunastu ubezpieczycieli — takie podejście skazuje kierowców na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne wydatki.

Pierwsze OC kupiłem 4 lata temu. Od tego czasu automatycznie przedłużałem polisę w tym samym towarzystwie. Stawka była dla mnie akceptowalna. Nie widziałem więc powodu, aby zmieniać ubezpieczyciela — mówi Tomasz, 41-latek z Mielca.

Zakres OC reguluje prawo. Bez względu na to, w jakim towarzystwie wykupisz polisę, ochrona będzie identyczna. W parze z takim samym zakresem nie idą jednak ceny polis. Te w zależności od ubezpieczyciela mogą się różnić o kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset procent.

Skąd te różnice?

Aby wyliczyć stawkę OC, ubezpieczyciele biorą pod uwagę te same dane. Są to parametry samochodu (wiek, markę, model, pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa czy miejsce rejestracji) i cechy kierowcy (wiek, historię szkodowości, doświadczenie za kółkiem, zawód, stan cywilny). Każde towarzystwo stosuje jednak własny system kalkulacji i odmienne tabele zwyżek i zniżek. Efektem takiego stanu rzeczy są ogromne różnice w cenach polis.

Ważne: ogromne różnice w cenach OC niosą za sobą nie tylko zagrożenia, ale również szanse. Przypadkowo wybrana polisa może narazić kierowcę na dodatkowe koszty. Wybrana w przemyślany sposób pozwoli oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Sprawdzone sposoby na tańsze OC

Aby obniżyć stawkę OC, warto działać dwutorowo. Po pierwsze — poprawić swój wizerunek w oczach ubezpieczyciela, po drugie — porównać ceny dostępnych na rynku polis. Jak tego dokonać?

Kup jednoślad

Najwyższe na rynku stawki płacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy nie posiadają zniżek za bezszkodową jazdę (więcej na ten temat przeczytasz w artykule). Nie wszyscy wiedzą jednak, że na przyszłe zniżki można pracować, nie mając jeszcze prawa jazdy. Jak to możliwe? Większość ubezpieczycieli honoruje zniżki wypracowane za bezszkodową jazdę jednośladem. Rejestrując na siebie skuter (możesz być także jego współwłaścicielem) i jeżdżąc bezszkodowo, obniżysz stawkę OC auta nawet o kilkadziesiąt procent!

Znajdź współwłaściciela

Skutecznym sposobem na tańsze OC może być także współwłasność samego pojazdu. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim młodzi, niedoświadczeni kierowcy. Jeśli uczynisz współwłaścicielem innego kierowcę z wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, wyliczając cenę polisy, ubezpieczyciel je uwzględni. Rabaty zneutralizują Twoje zwyżki, a cena OC będzie niższa nawet o 30-40%.

Ważne: jeśli któryś ze współwłaścicieli spowoduje kolizję, zniżki stracą obaj. Aby uniknąć takiego scenariusza, rozważ zakup ochrony zniżek. Dzięki takiej polisie zachowasz zniżki po spowodowaniu jednej kolizji lub szkody.

Przemyśl wybór pojazdu

Jeśli nie masz jeszcze auta i dopiero rozważasz jego zakup, wybierz markę, lubianą przez ubezpieczycieli. Jak pokazują statystyki, najniższe stawki OC płacą kierowcy Dacii (659 zł), Suzuki (682 zł) i Kii (721 zł). Takie pojazdy mają z reguły silniki o małej lub średniej mocy. Nie sprzyjają brawurowej jeździe i rozwijaniu ogromnych prędkości. Na tle innych wyróżniają się więc wyjątkowo niską kolizyjnością. A ta przekłada się na atrakcyjną stawkę OC.

Ważne: najwyższe średnie stawki OC płacą kierowcy aut marki Lexus (1251 zł), BMW (1162 zł), Rover (1067 zł) i Audi (1042 zł). W przypadku młodych kierowców ceny mogą być nawet kilkaset procent wyższe.

Płać jednorazowo

Choć wielu ubezpieczycieli pozwala rozłożyć płatność na kilka lub kilkanaście rat, raty często skutkują wzrostem ceny. Jeśli to możliwe, zapłać za polisę jednorazowo. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, wybierz ubezpieczyciela, który nie podwyższy ceny.

Kalkulator OC - sposób na tanią polisę

Nawet jeśli za sprawą współwłasności lub lubianego przez ubezpieczycieli modelu auta Twoja sytuacja wyjściowa jest zdecydowanie lepsza, nie oznacza to wcale, że możesz sięgnąć po pierwsze lepsze OC. Różnice w stawkach polis dotyczą każdego kierowcy, bez względu na staż za kółkiem, wiek czy historię szkodowości. Kolejnym krokiem na drodze do znalezienia taniego ubezpieczenia powinno być porównanie dostępnych na rynku ofert.

Reklamę porównywarki dostępnej pod adresem https://klaro.pl/kalkulator-oc/ znalazłem w Internecie. Zaintrygowany nazwą postanowiłem sprawdzić, co się pod nią kryje. Zwłaszcza że moja umowa OC kończyła się za 3 tygodnie. Po wypełnieniu krótkiego formularza porównywarka przedstawiła mi aż kilkanaście propozycji różnych towarzystw. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że cena, którą aktualnie płaciłem, była jedną z najwyższych. Byłem pewien, że tym razem nie przedłużę polisy automatycznie — wyjaśnia mężczyzna.

Rzeczywiście. Porównywarka ubezpieczeń https://klaro.pl/najtansze-oc/ umożliwia szybkie i wygodne porównanie dostępnych na rynku ofert i znalezienie najtańszego OC 2019. Bez konieczności wypełniania kolejnych formularzy i żmudnych rozmów z agentem. Wraz z cenami przedstawia informacje na temat dodatków oferowanych przez każde z towarzystw (w przypadku OC są to pakiety assistance i Zielona Karta). Pozwala również „od ręki” zawrzeć umowę i opłacić składkę. Korzystanie z porównywarki jest zupełnie darmowe, a przedstawione przez nią ceny nie są wyższe od tych, oferowanych bezpośrednio u ubezpieczycieli. Korzystając z porównywarki, nic nie tracisz. Może za to zyskać — nie tylko oszczędności, ale również cenny czas.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Michał
dnia 02.07.2019, 11:19
Ocena
komentarza:
0
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105