Strona główna

Najtańsze OC — sprawdzone sposoby kierowców z podkarpackiego

1
Napisany dnia: 02.07.2019, 09:32 , Tagi: Brak

1097 zł — tyle wyniosła średnia stawka OC na początku 2019 roku. Kierowcy, którzy sięgnęli po pierwszą lepszą polisę, mogli zapłacić za nią nawet kilkadziesiąt procent więcej! W artykule wyjaśnimy, jakie sposoby na tanie OC stosują kierowcy z podkarpackiego.

Jaka to różnica, w którym towarzystwie kupię OC, przecież zakres we wszystkich jest taki sam? OC to OC — nie mam czasu przeglądać ofert kilkunastu ubezpieczycieli — takie podejście skazuje kierowców na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne wydatki.

Pierwsze OC kupiłem 4 lata temu. Od tego czasu automatycznie przedłużałem polisę w tym samym towarzystwie. Stawka była dla mnie akceptowalna. Nie widziałem więc powodu, aby zmieniać ubezpieczyciela — mówi Tomasz, 41-latek z Mielca.

Zakres OC reguluje prawo. Bez względu na to, w jakim towarzystwie wykupisz polisę, ochrona będzie identyczna. W parze z takim samym zakresem nie idą jednak ceny polis. Te w zależności od ubezpieczyciela mogą się różnić o kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset procent.

Skąd te różnice?

Aby wyliczyć stawkę OC, ubezpieczyciele biorą pod uwagę te same dane. Są to parametry samochodu (wiek, markę, model, pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa czy miejsce rejestracji) i cechy kierowcy (wiek, historię szkodowości, doświadczenie za kółkiem, zawód, stan cywilny). Każde towarzystwo stosuje jednak własny system kalkulacji i odmienne tabele zwyżek i zniżek. Efektem takiego stanu rzeczy są ogromne różnice w cenach polis.

Ważne: ogromne różnice w cenach OC niosą za sobą nie tylko zagrożenia, ale również szanse. Przypadkowo wybrana polisa może narazić kierowcę na dodatkowe koszty. Wybrana w przemyślany sposób pozwoli oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Sprawdzone sposoby na tańsze OC

Aby obniżyć stawkę OC, warto działać dwutorowo. Po pierwsze — poprawić swój wizerunek w oczach ubezpieczyciela, po drugie — porównać ceny dostępnych na rynku polis. Jak tego dokonać?

Kup jednoślad

Najwyższe na rynku stawki płacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy nie posiadają zniżek za bezszkodową jazdę (więcej na ten temat przeczytasz w artykule). Nie wszyscy wiedzą jednak, że na przyszłe zniżki można pracować, nie mając jeszcze prawa jazdy. Jak to możliwe? Większość ubezpieczycieli honoruje zniżki wypracowane za bezszkodową jazdę jednośladem. Rejestrując na siebie skuter (możesz być także jego współwłaścicielem) i jeżdżąc bezszkodowo, obniżysz stawkę OC auta nawet o kilkadziesiąt procent!

Znajdź współwłaściciela

Skutecznym sposobem na tańsze OC może być także współwłasność samego pojazdu. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim młodzi, niedoświadczeni kierowcy. Jeśli uczynisz współwłaścicielem innego kierowcę z wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, wyliczając cenę polisy, ubezpieczyciel je uwzględni. Rabaty zneutralizują Twoje zwyżki, a cena OC będzie niższa nawet o 30-40%.

Ważne: jeśli któryś ze współwłaścicieli spowoduje kolizję, zniżki stracą obaj. Aby uniknąć takiego scenariusza, rozważ zakup ochrony zniżek. Dzięki takiej polisie zachowasz zniżki po spowodowaniu jednej kolizji lub szkody.

Przemyśl wybór pojazdu

Jeśli nie masz jeszcze auta i dopiero rozważasz jego zakup, wybierz markę, lubianą przez ubezpieczycieli. Jak pokazują statystyki, najniższe stawki OC płacą kierowcy Dacii (659 zł), Suzuki (682 zł) i Kii (721 zł). Takie pojazdy mają z reguły silniki o małej lub średniej mocy. Nie sprzyjają brawurowej jeździe i rozwijaniu ogromnych prędkości. Na tle innych wyróżniają się więc wyjątkowo niską kolizyjnością. A ta przekłada się na atrakcyjną stawkę OC.

Ważne: najwyższe średnie stawki OC płacą kierowcy aut marki Lexus (1251 zł), BMW (1162 zł), Rover (1067 zł) i Audi (1042 zł). W przypadku młodych kierowców ceny mogą być nawet kilkaset procent wyższe.

Płać jednorazowo

Choć wielu ubezpieczycieli pozwala rozłożyć płatność na kilka lub kilkanaście rat, raty często skutkują wzrostem ceny. Jeśli to możliwe, zapłać za polisę jednorazowo. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, wybierz ubezpieczyciela, który nie podwyższy ceny.

Kalkulator OC - sposób na tanią polisę

Nawet jeśli za sprawą współwłasności lub lubianego przez ubezpieczycieli modelu auta Twoja sytuacja wyjściowa jest zdecydowanie lepsza, nie oznacza to wcale, że możesz sięgnąć po pierwsze lepsze OC. Różnice w stawkach polis dotyczą każdego kierowcy, bez względu na staż za kółkiem, wiek czy historię szkodowości. Kolejnym krokiem na drodze do znalezienia taniego ubezpieczenia powinno być porównanie dostępnych na rynku ofert.

Reklamę porównywarki dostępnej pod adresem https://klaro.pl/kalkulator-oc/ znalazłem w Internecie. Zaintrygowany nazwą postanowiłem sprawdzić, co się pod nią kryje. Zwłaszcza że moja umowa OC kończyła się za 3 tygodnie. Po wypełnieniu krótkiego formularza porównywarka przedstawiła mi aż kilkanaście propozycji różnych towarzystw. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że cena, którą aktualnie płaciłem, była jedną z najwyższych. Byłem pewien, że tym razem nie przedłużę polisy automatycznie — wyjaśnia mężczyzna.

Rzeczywiście. Porównywarka ubezpieczeń https://klaro.pl/najtansze-oc/ umożliwia szybkie i wygodne porównanie dostępnych na rynku ofert i znalezienie najtańszego OC 2019. Bez konieczności wypełniania kolejnych formularzy i żmudnych rozmów z agentem. Wraz z cenami przedstawia informacje na temat dodatków oferowanych przez każde z towarzystw (w przypadku OC są to pakiety assistance i Zielona Karta). Pozwala również „od ręki” zawrzeć umowę i opłacić składkę. Korzystanie z porównywarki jest zupełnie darmowe, a przedstawione przez nią ceny nie są wyższe od tych, oferowanych bezpośrednio u ubezpieczycieli. Korzystając z porównywarki, nic nie tracisz. Może za to zyskać — nie tylko oszczędności, ale również cenny czas.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Michał
dnia 02.07.2019, 11:19
Ocena
komentarza:
0
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105