Najwyższa frekwencja w Brzyskach
Są już kolejne dane dotyczące frekwencji w II turze wyborów na burmistrza i wójtów. Jak już informowaliśmy, w powiecie jasielskim wybory przeprowadzane są w trzech miejscowościach: Jaśle, Brzyskach i Nowym Żmigrodzie.
Według danych Państwowej Komisji Wyborczej od godziny 10.00 frekwencja znacznie wzrosła. W Jaśle o godzinie 15.00 zanotowano 23,46% głosujących, w Brzyskach liczba wzrosła do 36,15%, a w Nowym Żmigrodzie wyniosła 31,91%. Jednak w porównaniu do I tury wyborów, która odbyła się 21 listopada wynik w Jaśle niższy jest o 6,41%, w Brzyskach o 5,34%, a w Nowym Żmigrodzie – 7,5%. Mimo to, w skali całego kraju najwyższa frekwencja jest właśnie na Podkarpaciu – 25,84%, a najniższa na Śląsku, gdzie zanotowano zaledwie 16,20%.
(kp)
