Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Narkomania - stawiajmy jej czoła

20

Radni Miejscy podjęli uchwałę w sprawie Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011. Celem programu jest edukacja społeczeństwa i zmniejszenie używania środków przychotropowych. Według opinii skarbnika miasta, Jacka Borkowskiego realizacja programu wyniesie 20.000,00 zł.

Narkomania jest poważnym problemem społecznym na skalę światową. Program Przeciwdziałania Narkomanii jest realizowany corocznie. Aby osiągnąć główny i założony cel jakim jest "Zmniejszenie zjawiska rozwoju uzależnień od środków psychoaktywnych", należy w szczególności wzmacniać więzi rodzinne, podnosić poziom samooceny wśród młodzieży i zagospodarować dla nich czas wolny. Ważne jest też, aby uwrażliwiać społeczeństwo lokalne Jasła na problem narkomanii oraz podjąć takie działania, które będą zmierzać ku ograniczaniu pierwszego kontaktu młodzieży ze środkami psychoaktywnymi.

(icz)

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
0
@ OBYWATEL IIIRP
dnia 06.02.2011, 22:45 · Zgłoś
państwo radni! wychyba nie macie już ważniejszych spraw??? a przecież gamrat za niedługo rozgrabią , a was to nic nie obchodzi --patrioci i moraliści. jak ktoś chce to niech sobie [...].wy tego i tak nie zmienicie tylko robicie okół siebie wiatr.
Odpowiedz
0
@ jestem więc myślę.
dnia 04.02.2011, 20:05 · Zgłoś
Z tego co widzę mieszkając w Jaśle problemem nie są [...] tylko alkochol oraz patologia, którą wielu zamiast tępić pozwala na nią. Powodzenia lecz radni zajmują się [...] zamiast poważnymi sprawami.
Odpowiedz
0
@ belf
dnia 03.02.2011, 21:46 · Zgłoś
Władza-hipokryci - najpierw zamykają małe szkoły, dzieci przenoszą daleko od domu do szkól molochów gdzie ze strachu i stresu osłabia się ich psychika. Aby jakoś przetrwać zaczynają "brać" i stają się [...]. I wtedy "dobrotliwa władza" zwalcza problem , do powstania którego walnie się przyczyniła.
Odpowiedz
0
@ Alfa
dnia 02.02.2011, 11:50 · Zgłoś
Też bym nie chciała aby za moje pieniądze leczyć alkoholików i [...] - staczają się bo tak chcą. Każdy jest kowalem swojego losu.
Odpowiedz
0
@ czarna
dnia 02.02.2011, 08:51 · Zgłoś
do KRIS 79 :) jestem pod wrażeniem tak mądrej wypowiedzi :) myslisz podobnie jak ja tylko pytanie czy inni to zrozumieją w końcu ? he he
Odpowiedz
0
@ anty zioło
dnia 02.02.2011, 01:30 · Zgłoś
Zgadzam się z tym aby walczyć z narkomanią. Dzisiejsze [...] nie zabijają człowieka ale defektują. A te defekty wychodzą po paru latach. Wiem co piszę ponieważ siedzę w Holandii i widzę jak młodzi ludzie przyjeżdżający tu do pracy po jakimś czasie staczają się na dno bo tu zioło jest legalne. Defektują im się łeby. Zmieniają priorytety!!!
Odpowiedz
0
@ amsterdam boy
dnia 01.02.2011, 23:45 · Zgłoś
[...] i alkochol. Bo gdy nie ma [...] młodzi ludzie zabierają się do chlania. A alkochol zabija i uzależnia 3 razy szybciej.
Odpowiedz
0
@ Gand
dnia 01.02.2011, 22:00 · Zgłoś
Kto chce to i tak weźmie.Nie bd mówił że to dobre dla wszystkich,bo wszystko dla ludzi ale mądrych,nie każdy sobie poradzi.Wiadome,że są konsekwencje ze zdrowiem,psychika.Niech nielegalne bedą,bo jak mowie kto chce i tak bd miał,brał, a tak to nie wszyscy mają dostęp i dobrze.To nic dobrego nie oszukujmy się.peace;)
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 01.02.2011, 20:42 · Zgłoś
Czy wiecie, że przed wojną w Polsce nie było [...] prawie że w ogóle? Wiecie dlaczego, bo państwo nie walczyło z [...]! To że [...] są zakazane zależy głównie mafii narkotykowej bo zakaz winduje cenę. Gdyby np. [...] była legalna to cena 1g byłaby 15 groszy i nikomu nie opłacałoby się tego hodować i sprzedawać. To mafia daje w łapę politykom by ten zakaz istniał. Po za tym skok z 7 piętra jest bardziej szkodliwy niż wypalenie 1g [...] a jednak nie zakazuje się budowy siedmiopiętrowych budynków! Wypicie 0,5 litra rozpuszczalnika do farb jest niewątpliwie dużo szkodliwsze niż zażywanie [...]. Oczywiście przy takich zmianach [...] nie powinien być leczony za moje pieniądze, bo ja o swoje zdrowie dbam :) Państwo nie powinno zakazywać jakichkolwiek środków, to indywidualna sprawa każdego człowiek co zjada w jakich butach chodzi itd. Zastanówcie się ludzie i przestańcie oglądać telewizornie która robi wam z mózgu papu.
Odpowiedz
0
@ LOL''
dnia 01.02.2011, 18:12 · Zgłoś
należy w szczególności wzmacniać więzi rodzinne, podnosić poziom samooceny wśród młodzieży i zagospodarować dla nich czas wolny - CIEKAWE GDZIE BĘDZIECIE TO ROBIĆ SKORO POZAMYKALIŚCIE WIĘKSZOŚĆ SZKÓŁ!!!!!
Odpowiedz
0
@ shade...
dnia 01.02.2011, 17:03 · Zgłoś
Nie no najpierw fontanna a teraz to?:) Ludzie,to,że jakiś gostek będzie chodził po szkołach itp. i rozpowiadać,że [...] są złe-niczego nie zmieni.Te pieniądze można napewno lepiej zainwestować,a nie w rzeczy niemożliwe...
Odpowiedz
0
@ dawid
dnia 01.02.2011, 15:37 · Zgłoś
Szkoda ze zamkneli sklep z [...], bo dokonywala sie naturalna selekcja, m[...]i cpaly do bolu , wykoczyli by sie i nie trzeba bylo by zadnych funduszy.
Odpowiedz
0
@ mx
dnia 01.02.2011, 13:59 · Zgłoś
"przychotropowych"
oj tak:D proponuje zainstalować Firefox'a:D
Odpowiedz
0
@ qwertyy
dnia 01.02.2011, 13:39 · Zgłoś
jestem ciekawy jak oni chcą wzmocnić więzi rodzinne, podnieść poziom samooceny wśród młodzieży i zagospodarować dla nich czas wolny za 20 tysięcy
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 01.02.2011, 13:34 · Zgłoś
To coś dla tego złodzieja z Trzcinicy co go ostatnio złapali , znaleźli przy nim [...] , powinien to poczytać bo jest nadal na wolności , i ciekawe jak ta sprawa się zakończy???
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 01.02.2011, 11:12 · Zgłoś
Może pod pretekstem wreszcie któryś z [...] zorganizuje cokolwiek rozrywkowego w tym mieście.
Jakiś koncert lub coś w tym stylu.
Albo dacie sie gdzieś pobawić, albo dalej sobie będziemy ćpać ;]

a tak apropo... to gdzie są dni Jasła? Co zamierzacie w tym roku zrobić z kasą przeznaczoną na ten cel? Znowu prz[...]**ić?
Odpowiedz
0
@ ---
dnia 01.02.2011, 10:31 · Zgłoś
wiecie czemu ludzie som fauszywi [...] bo majom [...] w sobie
Odpowiedz
0
@ [...]?[...]?
dnia 01.02.2011, 10:18 · Zgłoś
ktos widzial w Jasle ktoregos z nich? zapalic jointa to nie nalog,a napewno mnie szkodzi niz ALKOHOL,malo tego nikt po zielonym nie jest agresywny,nie to co po alku! 20.000 zl na walke z czym? tego nie ma!lepiej to wydac na walke z alkoholikami!
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 01.02.2011, 08:46 · Zgłoś
Ciekawa jestem jak za 20000 zł można wzmocnić więzi rodzinne i podnieść poziom samooceny - co za bzdury! [...] jest problemem społecznym, ale te działania są tylko pozorowane.
Odpowiedz
0
@ jarzynka
dnia 01.02.2011, 08:15 · Zgłoś
hahah pozdr0
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.