Narkomania - stawiajmy jej czoła
Radni Miejscy podjęli uchwałę w sprawie Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011. Celem programu jest edukacja społeczeństwa i zmniejszenie używania środków przychotropowych. Według opinii skarbnika miasta, Jacka Borkowskiego realizacja programu wyniesie 20.000,00 zł.

Narkomania jest poważnym problemem społecznym na skalę światową. Program Przeciwdziałania Narkomanii jest realizowany corocznie. Aby osiągnąć główny i założony cel jakim jest "Zmniejszenie zjawiska rozwoju uzależnień od środków psychoaktywnych", należy w szczególności wzmacniać więzi rodzinne, podnosić poziom samooceny wśród młodzieży i zagospodarować dla nich czas wolny. Ważne jest też, aby uwrażliwiać społeczeństwo lokalne Jasła na problem narkomanii oraz podjąć takie działania, które będą zmierzać ku ograniczaniu pierwszego kontaktu młodzieży ze środkami psychoaktywnymi.
(icz)
