Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Narodowy spis powszechny. Policja ostrzega.

16

W miniony piątek rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Potrwa do końca czerwca. Od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi mogą zapukać do naszych mieszkań, po to by przeprowadzić wywiady. Przypominamy, że rachmistrz wykonujący czynności spisowe jest chroniony jak funkcjonariusz publiczny.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca, na terenie całego kraju. Już od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi będą spotykać się z  mieszkańcami, po to by przeprowadzać z nimi wywiady bezpośrednie. Będą wprowadzać dane, korzystajac z przenośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w konieczne do tego aplikacje.

Rachmistrz spisowy jest osobą specjalnie do tego celu przeszkoloną. Podczas pracy posługuje się umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, a także pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.

Należy pamiętać, że rachmistrzowie spisowi działają na podstawie przepisów Ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r.  Obowiązuje ich w tym zakresie tajemnica statystyczna. Rachmistrzowi wykonującemu czynności w ramach prac spisowych przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...] do komentujących
dnia 06.04.2011, 10:37 · Zgłoś
Lepiej wyjść na [...] niż na [...] !!!
Odpowiedz
1
@ zryw
dnia 05.04.2011, 23:14 · Zgłoś
Nowy Porządek Świata
Odpowiedz
0
@ oczytany
dnia 05.04.2011, 14:34 · Zgłoś
Nowoczesne metody inwigilacji przenikają do naszego życia nawet bez naszej wiedzy. Miliony kamer monitoringowych obserwują nas na ulicach, w sklepach i urzędach. Analizowane są zapisy naszych wizyt w internecie, transakcji bankowych, płatności kartą kredytową, rozmów telefonicznych, przejazdów publicznymi środkami transportu (jeśli jesteśmy użytkownikami kart zbliżeniowych). Nowe dowody tożsamości (nieobowiązkowe) i paszporty zawierają dane biometryczne, takie jak odciski palców, trójwymiarowy obraz twarzy i zapis tęczówki oka -- w sumie delikwent ubiegający się o któryś z tych dokumentów musi dostarczyć 49 prywatnych informacji gromadzonych w Krajowym Rejestrze Danych. Brytyjskie Biuro Ochrony Danych Osobowych opublikowało raport na temat inwigilacji społeczeństwa. Przyszłość
zapowiada się jeszcze bardziej niepokojąco, ale władze twierdzą, że nowe technologie pomagają zwalczać przestępczość i terroryzm.I komu tu wierzyć w tym Jaśle chyba tylko samemu sobie...
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 08.04.2011, 13:18 · Zgłoś
Ludzie po 60-ce nie martwią się.Nawiasem mówiąc, co 13 latek grając w CantreStraeyk po kilka kilkanaście godzin dziennie będzie robił za 10 lat.- podświadomość "zasadzenia"kulki w tym co się rusza.
Hakerzy tylko będą mieli wolność.-elektronika wygrywa z wolnością, jakąkolwiek. Wystarczy spojrzeć wyobraźnią co można zrobić bez komputera,a raczej co z komputerem...
Będzie segregacja ludzi i niewola, kto niema numerka a raczej numerki, w bazie danych ten nie istnieje; nie będzie istniał!-nie kupi nawet mydła...
Jak babcia mówi, każde pokolenie musi przeżyć coś z wojny coś z pokoju.
o tym się mówi ale cicho, T.N.W.P.
Odpowiedz
2
@ domokrążca!
dnia 05.04.2011, 14:32 · Zgłoś
dokładnie tak nawet ja jako stary złodziej skorzystam z okazji łatwego zarobku i wybiorę się z wizytą do jakiejś starszej babci...hah
Odpowiedz
0
@ Wolność
dnia 05.04.2011, 11:16 · Zgłoś
Czy jest coś takiego jak PRYWATNOŚĆ !!! Moim zdaniem to te spisy to łamanie PRAWA. Przecież to co ja mam w domu jest moją własnością i prywatnością. Jeszcze niech Nam w domach kamery i mikrofony pozakładają. Jeszcze chipy mam wszczepcie żeby śledzić gdzie chodzimy i aktualnie przebywamy.

Proponuję do obejrzenia film dokumentalny który znalazłem przypadkiem
http://www.nowyglinik.dbv.pl/readarticle.php?article_id=270
Odpowiedz
4
@ doris
dnia 05.04.2011, 00:29 · Zgłoś
Yo jest jakiś bezsens- przecież wszystko o nas poszczególne instytucje wiedzą . Więc jaki to ma sens. Kto za to płaci-oczywiscie my!!!!!!!
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 04.04.2011, 21:24 · Zgłoś
to po co są ludzie zameldowani i po co urzędy skarbowe ?? tam te informacje są !. znowu biurokracja marnuje kasę podatnika.
Odpowiedz
3
@ HA
dnia 04.04.2011, 21:21 · Zgłoś
WLASNIE [...] KTO wAM POZWALA BRAC MOJA KASE NA TO?
Odpowiedz
3
@ zryw
dnia 04.04.2011, 20:37 · Zgłoś
Jeżeli GUS czy co tam innego chce wiedzieć i znać mój majątek niech uda się do urzędu miasta i do skarbówki-tam wszystko jest a nie trwonić kase publiczną na organizowanie ;picu na wodę;(chore państwo).
Odpowiedz
5
@ er
dnia 04.04.2011, 19:39 · Zgłoś
marnowanie kasy podatnikow czy panstwo niewie ile ludzi pracuje lub ile ma dzieci poprostu jaja glupota niezna granic
Odpowiedz
5
@ hm
dnia 04.04.2011, 19:27 · Zgłoś
Bardzo prosto przez internet i po kłopocie.
Odpowiedz
5
@ anonim
dnia 04.04.2011, 19:00 · Zgłoś
to jest przestroga czy ostrzeżenie??? ktoś tytuł pomylił hehe
Odpowiedz
0
@ hjyuk7
dnia 04.04.2011, 19:51 · Zgłoś
jedno i to samo
Odpowiedz
21
@ Obywatel RP
dnia 04.04.2011, 18:53 · Zgłoś
A co wy Martwicie się tylko o swoich Rachmistrzów, "ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych" a może pomyślicie o nas.. o zwykłych obywatelach o ludziach starszych. Teraz każdy złodziej może podszyć się za Rachmistrza i okradać staruszków.
Odpowiedz
2
@ domokrążca
dnia 05.04.2011, 12:17 · Zgłoś
dokładnie tak nawet ja jako stary złodziej skorzystam z okazji łatwego zarobku i wybiorę się z wizytą do jakiejś starszej babci...hah
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.