Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Narożnik z funkcją spania - na co zwrócić uwagę?

0

Narożniki czy kanapy narożne to chętnie wybierane meble do salonu czy pokoju, w którym zwykle się wypoczywa. Często decyduje się na narożnik z funkcją spania, które będzie dodatkowym miejscem snu dla gości, albo też codziennym dla właścicieli w mniejszych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach. Na co warto zwrócić uwagę w procesie wyboru tego typu mebla? Które cechy są kluczowe w wybranych sytuacjach?

Określenie głównej roli narożnika w pomieszczeniu

W zależności od tego, czy mebel będzie wykorzystywany przede wszystkim do siedzenia i wypoczynku, czy też raczej do codziennego snu, warto położyć nacisk na inne aspekty. Narożnik z funkcją spania na co dzień powinien mieć wygodny mechanizm ułatwiający rozkładanie, ważna jest także dopasowana do użytkownika powierzchnia spania oraz obecność pojemnika na pościel. W przypadku funkcji spania używanej sporadycznie większość z tych cech przybiera drugorzędne znaczenie. Ważniejszy staje się komfort siedzenia, podparcie dla pleców, odcinka szyjnego kręgosłupa czy wygodne podłokietniki.

Wygodny sen na narożniku - jaki model kupić, by było to możliwe?

Systemy rozkładania sofy, narożnika z funkcją spania mają spory wpływ na komfort snu. Klasyczna możliwość rozkładania narożnika polega zwykle na wysunięciu spod siedziska drugiej części lub złożenia oparcia, która wraz z częścią leżanki stworzy powierzchnię do snu.  Sprawdza się dobrze, jednak wygoda zależy od rodzaju zastosowanych materiałów - tkaniny, sprężyn i pianki i ich ewentualnego zużycia na miejscach do siedzenia. Nie da się również uniknąć miejsc łączeń, które mogą przeszkadzać w komfortowym śnie. Najczęściej stosowane systemy rozkładania narożników z funkcją spania to właśnie:

 1. automat DL - składane oparcie,
 2. Delfin - wysuwana spod siedziska część do spania,
 3. automat typu belgijskiego,
 4. wózek, automat półbelgijski.

Warto rozważyć narożnik z funkcją spania, który ma możliwość montażu tak zwanego automatu belgijskiego, albo też półbelgijskiego, wózka. W nich powierzchnię spania stanowi osobny składany materac ze stelażem, chowany w kanapie.

Narożnik z funkcją spania funkcjonalny i piękny mebel do każdego wnętrza

Wybór narożnika z funkcją spania nie może również pomijać walorów estetycznych połączonych z ergonomią użytkowania. Mebel musi być dopasowany wielkością do przestrzeni, gdzie będzie stał. Jeżeli będzie to mebel wolnostojący, powinien mieć obicie również z tyłu, aby estetyka była w pełni zachowana. Tkanina na obicie powinna zostać dopasowana do aranżacji wnętrza, a jednocześnie mieć dobre walory użytkowe, trwałość na ścieranie, dobrą odporność na plamy. Obecnie wybór różnorodnych modeli narożników mogących mieć funkcje spania obejmuje dodatkowo dobór najlepszych tkanin, jak w sklepie Ramaro. Warto zamawiając mebel do mniejszych wnętrz czy mieszkań w bloku upewnić się, że jego wymiary transportowe pozwolą na swobodne wniesienie nie tylko do pokoju, ale również samego budynku czy ciągów komunikacyjnych.

Dobierając narożnik z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na szereg różnorodnych aspektów, zarówno użytkowych, jak i estetycznych. Zanim dokona się ostatecznego wyboru, trzeba zastanowić się, które kwestie są najważniejsze.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 22.04.2021, 09:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657