Nauczyciele odznaczeni przez ministra
Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej uhonorowała ośmiu nauczycieli z jasielskich szkół ponadgimanzjalnych wyróżnieniami za szczególne zaangażowanie i prace związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków powodzi. Nagrody wręczali parlamentarzyści i samorządowcy szczebla wojewódzkiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu 28 czerwca br.



Odznaczenia państwowe, medale KEN i nagrody MEN otrzymali: Teresa Stój, dyrektor Bursy Międzyszkolnej w Jaśle, Jerzy Chlost, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle, Marek Stęgowski, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Jolanta Łupkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Tadeusz Kalita, kierownik laboratorium Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Dorota Czernecka, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, Piotr Wojdyga, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz Józef Duda, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.
Z wnioskami o przyznanie nagród dla dyrektorów szkół wystąpił starosta jasielski, natomiast o uhonorowanie pracowników szkół wystąpili dyrektorzy poszczególnych placówek. Odznaczenia, medale oraz nagrody wręczali: posłanka Renata Butryn, wicewojewoda Małgorzata Chomycz oraz Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty.
(kp)
