Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nawet 1,5 tysiąca złotych kary za złe „parkowanie”

48

Na ostatniej sesji rady powiatu przyjęto jednogłośnie nowe stawki, jakie egzekwować będzie starostwo za odholowywanie pojazdów pozostających w niedozwolonych miejscach.

Usunięcie pojazdu na koszt właściciela reguluje ustawa „Prawo o ruchu drogowym”, w której pod artykułem 48. czytamy: Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli pozostawiono go w miejscu gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu.

Prawo drogowe wymienia miejsca, w których zabrania się zatrzymywania pojazdu. Między innymi jest to przejazd kolejowy, w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, na przejściu dla pieszych, w tunelu, moście, na wiadukcie. Nie można pozostawiać pojazdu na jezdni wzdłuż linii ciągłej, na pasie między jezdniami. Dodatkowo ustawa reguluje, że kierowca odholowaniem pojazdu może zostać ukarany, jeśli pozostawi go w miejscu utrudniającym poruszanie się innych uczestników ruchu drogowego, na wjazdach do posesji, parkingów.

Opłaty za usunięcie pojazdu z drogi wynoszą dla roweru – 110 zł, motocykla 218 zł, samochodu osobowego 478 zł, samochodu o masie 3,5 – 7,5 tony – 597 zł, pojazdu do 16 ton – 846 zł, dla samochodu powyżej 16 ton – 1247 zł, natomiast dla pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne 1518 złotych. Dodatkowo, za każdą dobę przebywania odholowanego pojazdu na terenie parkingu strzeżonego pobierane będą opłaty.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle takie przypadki są znikome. W roku poprzednim liczba odholowanych samochodów nie przekroczyła 10.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Zawodowy kierowca
dnia 20.11.2012, 18:55 · Zgłoś
dzisaj otrzymalem mandat w wysokosci 600zł za zle parkowanie. 10m od drogi i 10 m od przejscia dla pieszych nie urtudnialem ruchu i jaka w tym kraju sprawiedliwosc? no tak zwykly kraweżnik musi sie wybic i pokazac przed komendantem. Od dzisaj nie mam wogole szacunku do policji. [...].
Odpowiedz
0
@ jojo
dnia 24.10.2012, 11:08 · Zgłoś
a może wystarczy prawidłowo parkować,nie zostawiać auta gdzie popadnie jak pies kupe!!!A dlaczego się tak dzieje,a no dla tego że jeden z drugim złotówki żałuje na parking-no to jak zapłaci pare stów to drugi raz już złociaka odżałuje
Odpowiedz
0
@ emeryt
dnia 23.10.2012, 21:39 · Zgłoś
O jak dobrze. Zostawię mój stary z lat 60 zardzewiały powiedzmy rower i niech go zabiorą i udowodnią czyj to rower! Ale chyba na tym wszystkim w takim przypadku zarobi tylko ten, kto będzie odwoził mój rower. Gdzie jakiś sens gdzie logika to prawie jak w tym kawale kiedy uczen puścił bąka i pani go wyrzuciła na korytarz czyli na świerze powietrze a wszyscy łacznie z panią pozostali w [...]. ALE JAJA.
Odpowiedz
1
@ WSCIEKLY
dnia 23.10.2012, 18:01 · Zgłoś
Widaj jak niemaja skad kasy wziac , boze sobie troche od koryta odjac bo niebawem bedzie ale malo pokojowo , a ludziska nie wytrzymaja. Na stolkach sie pasa a inni biede klepia a roboty coraz mniej , ale i bezrobocie spad a bo w ramach rozwoju miasta Jasla kto zyw to [...] za granice , bedziecie niebawem z mocherow sciagac kase a oni dadza puki niepomra...!
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 22.10.2012, 20:17 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
0
@ koniecznynka
dnia 22.10.2012, 21:10 · Zgłoś
zacny kawalek tych ramsztajnow...
Odpowiedz
-2
@ Sven
dnia 22.10.2012, 19:58 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
5
@ WC
dnia 22.10.2012, 19:38 · Zgłoś
A ksiądz w Bączlu zrobił wycinkę kilkusetnych DĘBÓW i nic mu nie zrobiono . To jest wolność . A rolnik gdy che wyciąć krzaki to musi mieć zezwolenie . Tak samo z tym usuwaniem pojazdów . Pies psu ucha nie odgryzie .
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 22.10.2012, 19:51 · Zgłoś
Ale ty jesteś dziwny przecież [...] w Polsce pozbawiony jest jurysdykcji prawnej-karnej [...] cię rozjedzie po pijanemu autem i nic mu za to nie zrobią bo to w końcu WŁOLA BŁOŻA.
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 22.10.2012, 19:26 · Zgłoś
...A wy się ludzie dziwicie,że nienawidzę tego bandyckiego,złodziejskiego kraju,w którym nic nie jest dla mnie czy może dla was,a wszystko przeciw wam.Marzę o dniu kiedy to Niemcy ogłoszą,że twór o nazwie Polska to wschodnie Niemcy.DRANG NACHT OSTEN !
Odpowiedz
6
@ kierowca
dnia 22.10.2012, 18:44 · Zgłoś
A tak na powaznie to trzeba zrobic przetarg na uslugi holowania a nie wymyslac sobie za to ceny z sufitu i do tego dawac zarobic wybranym wiadomo na jakich zasadach osobom
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 22.10.2012, 19:13 · Zgłoś
:) i myślisz że by to coś dało ??? że ceny były by niższe ??? I tak by wygrał ten kto miał by wygrać a ceny mogły by być jeszcze wyższe... Podobnie jak z remontem altanki w parku czy sławetną przepiękną fontanna na rynku...
Odpowiedz
9
@ pomaranczowy.
dnia 22.10.2012, 17:56 · Zgłoś
jednym slowem w [...]*** im sie poprzewracalo!!!
Odpowiedz
4
@ astro
dnia 22.10.2012, 17:25 · Zgłoś
NO coz,w naszym cudownym panstwie jestesmy niewolnikami.Przecietny obywatel musi to panstwo utrzymac,przecietny robotnik MUSI utrzymac wszystkich [...] na stanowiskach,bo przeciez oni nic nie wypracuja.Jak pojdziesz do urzedu ,to traktuja cie jak intruza.Urzednicy nie chca pamietac,ze sa utrzymywani za pieniadze podatnika i przecietnemu petentowi powinni sluzyc.Jak nie bedzie petenta to oni nie beda potrzebni.Kazdy na wyzszym stolku traktuje swoj urzad jak prywatny folwark.Teraz znowu powolano nowa firme,by ktos musial zarobic i sie nie narobic,oplaty przy ubostwie obywateli ,sa z kosmosu.A tak na marginesie,to zamiast tworzyc nowe przepisy,to moze by stworzyc wiecej miejsc do parkowania?Czas zaczac dbac o swoich obywateli,panowie urzednicy,bo jak tak dalej pojdzie ,to wszyscy polacy stana sie niewolnikami we wlasnym kraju.
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 22.10.2012, 19:12 · Zgłoś
już od dawna jesteśmy niewolnikami... Gdzie Ty widzisz jakąś wolność... Nawet jak Ci [...] drzewo urośnie na polu czy koło domu, nawet jak się samo zasiało to musisz PROSIĆ o POZWOLENIE żeby go wyciąć. Nie mówiąc już o to że na WŁASNEJ ziemi musisz PROSIĆ o pozwolenie na cokolwiek - np na budowę
Odpowiedz
3
@ kierowca
dnia 22.10.2012, 16:47 · Zgłoś
Mam pytanie.Czy jak zaparkuje nieprawidlowo samochod z wystajacym jego [...] na ulice w tzw.platnej strefie bez karty parkingowej to zaplace tylko za samo holowanie tj.218 PLN czy doliczona tez zostanie dodatkowa oplata 30 PLN???
Odpowiedz
3
@ kierowca
dnia 22.10.2012, 18:28 · Zgłoś
Kurcze ja pomylilem za samochod osobowy jest 478 PLN a za mojego 126p dalem 200 PLN gdzie tu logika
Odpowiedz
8
@ Hahaha
dnia 22.10.2012, 15:57 · Zgłoś
Odholowanie roweru 110zł Hahahaah
Ciekawe za co??? Hahahaahha
Odpowiedz
4
@ kierowca
dnia 22.10.2012, 16:48 · Zgłoś
yyyyy hmmm a jak stary rower ma np wartosc 40 PLN???
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 22.10.2012, 18:58 · Zgłoś
no, z rowerem to jest paranoja. i ciekawe czy by go na lawetę wzięli czy by go ktoś prowadził. I co gdyby był uwiązany łańcuchem np do jakiejś poręczy...
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 22.10.2012, 15:33 · Zgłoś
A ja czekam na artykuł o nagrodach Zarządu Powiatu dla nauczycieli. Ale chyba się nie doczekam, bo z tego co wiem, zarządzono blokadę informacyjną, żeby nikt się nie dowiedział, ze po raz kolejny tę nagrodę otrzymała żona pana starosty.
Odpowiedz
4
@ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnia 22.10.2012, 18:47 · Zgłoś
Mnie też to interesuje, dlaczego w niektórych szkołach były nagrody dla pracowników, a w niektórych nie!!! Dlaczego nie było nagród, które przyznaje BURMISTRZ MIASTA JASŁA???
Odpowiedz
1
@ vb
dnia 22.10.2012, 20:06 · Zgłoś
Tych blokad informacyjnych to coraz wiecej zwłaszcza w oświacie bo tam samorządowcy uprawiają taką samowolkę ...a reszta siedzi cichutko żeby jeszcze popracować !!!..wiedzą oj wiedzą że ŻADEN z obecnie najmiłościwiej nierządnych nie przejdzie w najbliższych wyborach ..i lecą po tzw bandzie ..ale oni też będą musieli wrócić popracować skąd przyszli ..POCZEKAMY !!
Odpowiedz
1
@ abc
dnia 25.10.2012, 21:54 · Zgłoś
niektórzy dyrektorzy szkół chcą uchodzić w urzędzie miasta za oszczędnych, nie nagrodzili swoich pracowników. w zamian za to, urząd ich wynagrodzi i oto właśnie dyrektorom chodzi !!!
Odpowiedz
4
@ kk
dnia 22.10.2012, 14:43 · Zgłoś
Czy zakaz zatrzymywania się, zakaz postoju w Jaśle na jednych ulicach ma moc obowiązującą na innych juz nie?? I od czego zależy czy SM raz wlepi mandat za złe parkowanie a raz przejdzie obojętnie? Parkowanie w złej odległości od skrzyżowań , czy przejść dla pieszych? Czy w Jasle mamy Prywatne prawo o ruchu dorogwym?
Odpowiedz
6
@ ???
dnia 22.10.2012, 14:01 · Zgłoś
Dlaczego starosta Kmiecik nie usprawnia ruchu w Rynku, koło starostwa, poprzez wprowadzenie ruchu dwukierunkowego?
Odpowiedz
7
@ POlak
dnia 22.10.2012, 13:47 · Zgłoś
Dlaczego nikt nie egzekwuje złe parkowanie w okolicach UM?? Znajomki urzędników non stop stoją na miejscach dla inwalidów, na liniach ciągłych, na chodnikach... np. audi Q7
Odpowiedz
7
@ kierowca
dnia 22.10.2012, 17:32 · Zgłoś
Trzeba zrobic filmy i foto Pozniej dac do netu
Odpowiedz
4
@ aro
dnia 22.10.2012, 13:46 · Zgłoś
Ludzie lubią być zniewoleni jak [...] bo na wolności co by robili? Jak nie chcemy mieć i żyć w mieście i państwie co nas z każdego grosza okrada pod pretekstem xxxx. To musimy się postawić tym ludziom i powiedzieć im NIE CHCEMY TAK ŻYĆ !!!
Odpowiedz
3
@ ddffggee
dnia 22.10.2012, 12:55 · Zgłoś
Czy my jesteśmy wolni ? Nie, jesteśmy niewolnikami, takie [...] do dojenia ze wszystkiego !!! Polecam film Wezwanie Do Przebudzenia. Każdą złotówkę z nas wydoją i ograniczą swobody obywatelskie.

http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=65&t=9337&p=151592#p151592
Odpowiedz
13
@ drążek holowniczy
dnia 22.10.2012, 12:53 · Zgłoś
A kiedy odholują starostę do Żmigrodu?
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 22.10.2012, 13:40 · Zgłoś
Mam nadzieję, że już niedługo i na zawsze. Szkoda, że musimy znosić t6akich "fachowców - samorządowców". Nie ma Jasło szczęścia do mądrych i rozsądnych ludzi.
Odpowiedz
15
@ ja
dnia 22.10.2012, 12:38 · Zgłoś
nasi radni bezradni znów uchwalili coś mądrego. ciekawe kiedy będziemy płacić za oddychanie jasielskim powietrzem. ja proponuje symbolicznie 1 grosz za oddech a coś funduszy wpadnie i zasili kasę urzędu miasta.sami sobie zgotowaliśmy ten los!!!
Odpowiedz
31
@ Mistrzu
dnia 22.10.2012, 11:52 · Zgłoś
Wszędzie tylko kary i kary, kocham nasze miasto :) a może wreszcie ukażemy SM za stawianie radaro-śmietnika na chodniku lub na wjezdzie? nie bo lepiej ukarać zwykłego kowalskiego który ledwo wiąże koniec z końcem, ograbić go do zera..
Odpowiedz
-3
@ bobrze parkujący
dnia 22.10.2012, 13:47 · Zgłoś
To po [...] źle parkujesz?
Odpowiedz
9
@ klkl
dnia 22.10.2012, 11:44 · Zgłoś
niech wezmą broń i strzelą sobie w [...].
Odpowiedz
1
@ jp
dnia 22.10.2012, 21:57 · Zgłoś
hehehe ale oni maja slepaki kolego
Odpowiedz
13
@ przechodzień
dnia 22.10.2012, 11:38 · Zgłoś
No i super !!! Tylko kto będzie to egzekwował od kierowców pojazdów parkowanych niewłaściwie na ul. Kościuszki i w pobliżu KP ???
Odpowiedz
15
@ emeryt
dnia 22.10.2012, 12:10 · Zgłoś
bardzo słuszne pytanie! Albo kto będzie egzekwował np. za parkowanie nieodpowiednie pojazdów w tym służbowych zaparkowanych niezgodnie z przepisami gdy np. panowie policjanci pójdą na kebab przy ul. Asnyka lub przy ul. Kołątaja albo gdy zaparkuja tak pod KPPolicji lub w którymś miejscu przy ul. Kościuszki w Jaśłe, że dwa pojazdy jadące w przeciwnych kierunkach nie mogą się rozminąć. A Nowy Pan Komendant tak strasznie obiecywał co też nie zrobi a jest coraz większe [...]ostwo i sobiepanstwo. Może troszkę by ruszył pewną zcęścią aby zobaczył na własne oczęta jak wygląda prawda. Ale po co to gadać.
Odpowiedz
8
@ taktak
dnia 22.10.2012, 15:58 · Zgłoś
To prawda. Ja rozumiem przez ten artykuł że władza też powinna przestrzegać przepisy a nie parkować gdzie popadnie , czyli na nich też trzeba donosić jak zobaczymy ,że parkują w nieprawidłowym miejscu niech ich zholują
Odpowiedz
6
@ zorro
dnia 22.10.2012, 18:01 · Zgłoś
masz racje.ale władza się wytłumaczy,ze służbowo i po sprawie,a my zwykłe [...] dostamiemy i tak po kieszeni
Odpowiedz
28
@ jenkins
dnia 22.10.2012, 11:38 · Zgłoś
Gdzie można składać oferty bo ja jestem w stanie świadczyc te usługi za połowe tego !!!
Odpowiedz
23
@ qwerty
dnia 22.10.2012, 12:43 · Zgłoś
Fajnie, kolejni złodzieje się szerzą. Całkowity koszt holowania załóżmy po cenach paliwa itp nie przekroczy 50 % tego co napisaliście w artykule. Czysta kasa dla jakichś tam pseudo firm! Dla mnie to idiotyzm, ale jak już WAM AUTO odholują, to sprawdźcie, gdyż pracownicy, a przepraszam partacze odholowujący mogą przynieść WAM DODATKOWE KOSZTY związane z uszkodzeniem pojazdu. Oni z reguły podczas odholowania potrafią tylko uszkodzić pojazd.
Odpowiedz
26
@ Braggadacio
dnia 22.10.2012, 12:51 · Zgłoś
Odrazu złodzieje.Taki kraj, że jak jest budowana autostrada to połowa piasku i innych materiałów, przywiezionych w dzień jest wywożona w nocy tymi samymi wywrotkami.Taki kraj, że kierowcy wespół z pracownikami CPN-ów tną na kase za paliwo swoich szefów.Taki kraj, że w wyborach parlamentarnych wybiera sie transwestyte tylko dlatego ,że jest transwestytą lub Biedroniem.Taki kraj,że we wszystkich Zusach, US i Urzędach naszego pięknego miasta pracują sami poplecznicy i nic tam nie załatwicie bo panuje ogólna niemoc. Taki też kraj, że trza dać zarobić kolegom lub pomóc wygrac przetarg.W zasadzie to- to samo.
Odpowiedz
3
@ tarzan-zan
dnia 22.10.2012, 19:00 · Zgłoś
tytuł jak zwykle SENSACYJNY... kwota dotyczy pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, a tytuł sugeruje "normalną" karę w takiej wysokości...
Odpowiedz
2
@ ZUZA
dnia 22.10.2012, 23:24 · Zgłoś
I znowu będą trzepać kasę kosztem biednego kierowcy!!! PORAŻKA nasza kochana władzo PORAŻKA
Odpowiedz
2
@ hm
dnia 23.10.2012, 16:36 · Zgłoś
Nie chodzi o koszty lecz o kasę dla powiatu. Ty dostaniesz stówę do opodatkowania, a reszta do budżetu.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 24.10.2012, 07:10 · Zgłoś
Urząd Miasta ma Straż Miejską, która dba o budżet miasta poprzez mandaty z fotoradarów, dlaczego starosta nie miałby w podobny sposób ciągnąć troszkę kaski do budżetu starostwa... Jest bieda więc szukają kasy gdzie tylko się da...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.