Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

NFZ idzie na ugodę. Wraca za nadwykonania.

11

Do końca sierpnia br. Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie musi wypłacić Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 920 tys. zł za tzw. nadwykonania za 2008 rok. Ale jest to tylko połowa wnioskowanej kwoty.

- NFZ nie ma zastrzeżeń do świadczeń ratujących życie. Za całą resztę świadczeń, które zostały wykonane NFZ nie chce zapłacić, bo on ich nie kupował. Jeżeli szpital podejmował się ich wykonania to na własną odpowiedzialność, niezależnie od tego z jakich przyczyn – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.
 
Pieniądze, które placówka otrzyma w ramach ugody zawartej 28 lipca br. z NFZ zostaną przeznaczone na pokrycie zobowiązań z dostawcami. Teraz przygotowywany jest kolejny pozew, tym razem za 2009 rok. Jednocześnie dyrekcja jasielskiego szpitala prowadzi rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia o zwiększenie środków na procedury medyczne.

- To jest kwestia tego, ile pieniędzy  nam zaproponują. Jeżeli zaproponują nam taką kwotę, która będzie nas satysfakcjonować to problem się rozwiąże – wyjaśnia Beata Trzop, zastępca dyrektora ds. administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.  


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 31.07.2010, 23:50 · Zgłoś
Kmiecik - jak masz gadać bzdury, to się lepiej zamknij. Już i tak ośmieszyłeś się wystarczająco !!!
Wracaj do pszczół.
Odpowiedz
0
@ wdzięczna matka
dnia 31.07.2010, 20:39 · Zgłoś
serdeczne podziekowania dla całego personelu odziału neurologicznego ,Pani ordynator,Panu P.J.Jestem pod wrazeniem tego odziału,atmosfera jak w ,,na dobre i na złe''Dziekuje serdecznie i życzę zdrowia
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 31.07.2010, 15:08 · Zgłoś
CZY TO NIE KPINA ŻE NA ODDZIALE NIEZABIEGOWYM NA JEDNEJ ZMIANIE PRACUJE SIEDMIU DOKTORÓW I TRZY PIELĘGNIARKI ? A W PRZYCHODNIACH KOLEJKI MIESIĘCZNE ?,NA ODDZIALE MOŻNA SIĘ PRZESPAĆ I IŚĆ WYPOCZĘTYM DO PRYWATNEGO GABINETU.JESZCZE ILE TO POTRWA ??????????????????
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 31.07.2010, 10:37 · Zgłoś
KTO DZISIAJ WALCZY O PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA DLA NAJNIŻEJ SYTUOWANYCH ? KTO WYCENIŁ I WYCENIA WARTOŚĆ PRACY MIESIĘCZNEJ ŁACZNIE Z WEEKENDAMI NA 1000 ZŁ NETTO ? CZY ZNALAZŁBY SIĘ TAKI LEKARZ , KTÓRY ZA STAWKĘ GODZINOWĄ Z PRZYCHODNI POSZEDłBY NA DYRZUR WEEKENDOWY - DLA DOBRA PACJENTA ? CZY SZPITAL PRACUJE NA AKORD ŻE ZOZ PŁACI ZA KAŻDĄ USŁUGĘ , A MOŻE TO ZMIENIĆ NA DNIÓWKĘ ZADANIOWĄ....
Odpowiedz
0
@ przejety
dnia 31.07.2010, 10:03 · Zgłoś
PANOM DOKTOROM NA ZASŁUŻONE POBORY STARCZY ???
Odpowiedz
0
@ zorientowany
dnia 31.07.2010, 09:17 · Zgłoś
"NFZ nie ma zastrzeżeń do świadczeń ratujących życie. Za całą resztę świadczeń, które zostały wykonane NFZ nie chce zapłacić, bo on ich nie kupował." ----- Tylko niech szpital spróbuje nie przyjąć pacjenta jak sie mu skończy kontrakt, to odrazu ma zapewnioną kontrol z NFZ, skoro sie skończył kontrakt to i kończy przyjmowac pacjentów, za darmo ma ich przyjmować, co ludzie maja chorować tylko w ramach kontraktu, a pod koniec roku już im nie wolno chorować.
Odpowiedz
0
@ kandydat
dnia 31.07.2010, 09:14 · Zgłoś
Kandydat na burmistrza jako starosta nie może się dogadać z własną partią, czyli PO, która poprzez NFZ nie zwraca kosztów leczenia mieszkańców miasta i powiatu. I gdzie tu sens wybierać przedstawiciela PO na jakiekolwiek stanowisko, jeżeli olewa go własna partia. Jak zatem wyglądają tłumaczenia, że na najważniejsze stanowiska należy wybierać ludzi z partii rządzącej to wtedy załatwią coś dla swojego powiatu czy miasta. Proponuję hasło wyborcze dla P. Kmiecika: POpoierajmy Partię /chodzi o PO/ czynem - umierajmy przed terminem.
Odpowiedz
0
@ yebati politizioni
dnia 30.07.2010, 23:27 · Zgłoś
jasne kmiecik ale żeś błysnął, podejmowali się bo ratowali ludziom życie!!! Bezduszne [...]!!!
Odpowiedz
0
@ ab
dnia 30.07.2010, 21:04 · Zgłoś
Dyrektorom i pracownikom NFZ oraz ich rodzinom wszystkiego najgorszego
Odpowiedz
0
@ sss3
dnia 30.07.2010, 19:38 · Zgłoś
No i widzicie, że socjalizm się nie sprawdza.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 30.07.2010, 17:05 · Zgłoś
ładne korale:)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.