Nie będzie już zajęć do końca roku szkolnego?
47
Prawdopodobnie już do końca tego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół nr 3 nie będą mieć zajęć. Na terenie szkoły, która w znacznym stopniu uległa zniszczeniu w wyniku ostatniej powodzi trwają prace porządkowe. Potem zostanie przeprowadzony generalny remont budynku.




Zdewastowane przez wodę zostały: sala gimnastyczna oraz warsztaty szkolne. Jednak, jak twierdzi Marek Stęgowski, dyrektor placówki, w najgorszym stanie są laboratoria chemiczne. Tam woda sięgała nawet do 2 metrów. Na razie zajęcia dydaktyczne są odwołane do 11 czerwca, co będzie dalej – niewiadomo. - Wnioskowałem o zawieszenie zajęć lekcyjnych do 11 czerwca, ale nie wiem co dalej. W tej chwili nie odpowiem na to pytanie. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że tych zajęć nie będzie już do końca roku– mówi nam dyrektor Stęgowski. Zapewnia jednocześnie, że zajęcia częściowo będą się odbywać w innych szkołach. - Mamy udostępnione pomieszczenie w I LO. Jeśli jest taka potrzeba, to uczniowie mogą się tam zgłaszać i ewentualnie poprawić oceny, bo nauczyciele są do ich dyspozycji – dodaje dyrektor.
W poniedziałek jasielskie szkoły odwiedziła Lucyna Opoń, kierownik Wydziału Kontroli Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. - Chciałam osobiście zobaczyć, jaki jest stan szkół po kilkudniowej powodzi na terenie miasta i okolic. Wrażenia przerażające. Byłam w Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół Budowlanych te szkoły są w opłakanym stanie, krajobraz jak po bitwie – mówi Lucyna Opoń.
W sumie na terenie województwa podtopieniu w różnym stopniu uległo 111 szkół, 33 szkoły zostały zalane, a 5 prawdopodobnie nie będzie nadawało się do odbudowy. W tej chwili szacowane są straty popowodziowe.
(kp)
Zdewastowane przez wodę zostały: sala gimnastyczna oraz warsztaty szkolne. Jednak, jak twierdzi Marek Stęgowski, dyrektor placówki, w najgorszym stanie są laboratoria chemiczne. Tam woda sięgała nawet do 2 metrów. Na razie zajęcia dydaktyczne są odwołane do 11 czerwca, co będzie dalej – niewiadomo. - Wnioskowałem o zawieszenie zajęć lekcyjnych do 11 czerwca, ale nie wiem co dalej. W tej chwili nie odpowiem na to pytanie. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że tych zajęć nie będzie już do końca roku– mówi nam dyrektor Stęgowski. Zapewnia jednocześnie, że zajęcia częściowo będą się odbywać w innych szkołach. - Mamy udostępnione pomieszczenie w I LO. Jeśli jest taka potrzeba, to uczniowie mogą się tam zgłaszać i ewentualnie poprawić oceny, bo nauczyciele są do ich dyspozycji – dodaje dyrektor.
W poniedziałek jasielskie szkoły odwiedziła Lucyna Opoń, kierownik Wydziału Kontroli Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. - Chciałam osobiście zobaczyć, jaki jest stan szkół po kilkudniowej powodzi na terenie miasta i okolic. Wrażenia przerażające. Byłam w Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół Budowlanych te szkoły są w opłakanym stanie, krajobraz jak po bitwie – mówi Lucyna Opoń.
W sumie na terenie województwa podtopieniu w różnym stopniu uległo 111 szkół, 33 szkoły zostały zalane, a 5 prawdopodobnie nie będzie nadawało się do odbudowy. W tej chwili szacowane są straty popowodziowe.
(kp)
