Nie będzie Sylwestra w Kołaczycach!
W noc sylwestrową w Kołaczycach nie będzie żadnych koncertów. Na powitanie Nowego Roku na Rynku miasta, władze nic nie przygotowały dla mieszkańców...

W Kołaczycach w tym roku nie odbędzie się impreza sylwestrowa. Według burmistrz miasta, Małgorzaty Salachy jest to spowodowane oszczędnością środków. Na co więc lepiej jest wydawać pieniądze podatników jak nie na nich samych? Prosiliśmy burmistrz o spotkanie i rozmowę na temat braku organizacji zabawy sylwestrowej, jednak jak stwierdziła - nie ma potrzeby.

Przypominamy, że Sylwester z roku 2009/2010 na Rynku Kołaczyc odbył się w sposób szczególny. Było to spowodowane nie tyle przywitaniem Nowego Roku, co uczczeniem nowym władz oraz odzyskaniem praw miejskich. Zagrał wtedy zespół Leszcze.
Dla porównania, sąsiadujące z Kołaczycami miasto Brzostek organizuje Sylwestra już po raz trzeci z rzędu. W ich programie znajdzie się m.in. występ zespołu Rockodyl, pokaz sztucznych ogni oraz konkursy i zabawy. Czy mieszkańcy miasta Kołaczyce nie zasługują na chwilę rozrywki za publiczne pieniądze, jak zwykło się to organizować w całej Polsce?
Pojawia się również pytanie, czy Kołaczyce, które zostały całkiem nie dawno miastem nie mogłyby udźwignąć ciężaru finansowego chociażby skromnej niewielkiej imprezy dla swoich mieszkańców? Niestety, pytania te zostały bez odpowiedzi, ponieważ burmistrz nie widziała potrzeby, aby się z nami spotkać.
(icz)
