Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nie chcą polexitu. W niedzielę na jasielskim rynku ma odbyć się manifestacja

304

Od kilku dni dyskurs publiczny w Polsce zdominowany jest przez temat czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał on wyższość prawa krajowego nad unijnym. Środowiska opozycyjne nie mają wątpliwości, że wyrok ten prowadzić będzie wprost do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. W najbliższą niedzielę, w Warszawie ma odbyć się prounijna manifestacja, do udziału, w której wezwał Donald Tusk. Demonstracje planowane są w wielu polskich miastach, w tym w Jaśle. Zwolennicy hasła – „Chcemy być w Unii”, zamierzają zgromadzić się na płycie jasielskiego rynku, aby wyrazić swój sprzeciw wobec poczynań rządu.

W miniony czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Traktat o Unii Europejskiej jest częściowo niezgodny z Konstytucją RP. Wyrok został wydany w związku z wnioskiem złożonym przez premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczącym zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w Traktacie o Unii Europejskiej. Orzeczenie TK stanowi, że przepisy europejskie uprawniające sądy krajowe do pomijania przepisów ustawy zasadniczej lub orzekania na podstawie uchylonych norm prawnych są niezgodne z obowiązującą w Polsce konstytucją. Co więcej TK stwierdził także niezgodność z konstytucją przepisów Traktatu o UE, w zakresie, w którym unijne organy działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę. Niezgodne z ustawą zasadniczą mają być również przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie powołania sędziów. Zdanie odrębne w tej sprawie zgłosiło dwóch sędziów: Piotr Pszczółkowski i Jarosław Wrębak.

Czwartkowy wyrok TK spotkał się ze stanowczą reakcją liderów formacji politycznych, składających się na szeroko pojętą opozycję. Już w czwartkowy wieczór Donald Tusk wezwał za pośrednictwem mediów społecznościowych, wszystkich Polaków, którzy „chcą bronić Polski europejskiej” do przybycia na Plac Zamkowy w Warszawie. Demonstracja ma odbyć się o godz. 18. W opinii wielu opozycyjnych polityków, wyrok wpłynie negatywnie na pozycję Polski w Unii Europejskiej, stając się jednym z elementów prowadzących ostatecznie do polexitu.

Wyrok ostro skrytykowała w poście na facebook'u między innymi europosłanka Elżbieta Łukacijewska. "Ludzie do cholery, czy nie widzicie co PiS robi z Polską? nie widzicie jak obżerają się Naszymi pieniędzmi, jak napychają nimi swoje kieszenie? - pytała. 

Na drugim biegunie można postawić opinię szefa polskiego rządu, który przekonuje, że „miejsce Polski jest i będzie w europejskiej rodzinie narodów” – czytamy w internetowym wpisie premiera. Mateusz Morawiecki podkreślił również, że „wyrok Trybunału Konstytucyjnego potwierdził to, co literalnie wynika z treści Konstytucji RP. To mianowicie, że prawo konstytucyjne ma wyższość nad innymi źródłami prawa. To samo w ostatnich latach potwierdzały trybunały konstytucyjne wielu państw członkowskich”. Mamy takie same prawa jak inne państwa. Pragniemy, żeby te prawa były respektowane. Nie jesteśmy w Unii Europejskiej nieproszonym gościem. I dlatego nie zgadzamy się, by traktowano nas jako kraj drugiej kategorii”.

Wyjaśnienia polityków ekipy rządzącej okazują się niewystarczająco przekonujące dla tych, którzy najbliższą niedzielę zamierzają wziąć udział w demonstracji na Placu Zamkowym w Warszawie. Kontrmanifestację zapowiedziało środowisko skrajnej prawicy, czego potwierdzeniem może być wpis umieszczony na Twitterze przez Roberta Bąkiewicza, w odpowiedzi na wezwanie Tuska. Czytamy w nim – „będziemy bronić Polski przed V kolumną, którą formuje Pan z oszukanych i zmanipulowanych Polaków”.

Prounijne demonstracje planowane są nie tylko w stolicy. Manifestanci mają pojawić się także w Jaśle pod hasłem – „Chcemy być w Unii”. Poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej, zamierzają wyartykułować jutro, punktualnie o godz. 18 na płycie jasielskiego rynku, przed biurem posła do Parlamentu Europejskiego – Bogdana Rzońcy.         

MD

Napisany dnia: 09.10.2021, 07:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Yozef
dnia 09.10.2021, 07:54
Ocena
komentarza:
42
Czemu pani md usuwa moje obiektywne opinie jaki poleksit .chorzy ludzie
@ Polak
dnia 09.10.2021, 08:10
Ocena
komentarza:
76
Ta cała sytuacja i nagonka na nasz kraj, naszą ojczyznę to nic innego jak oznaka strachu, słabości ze strony innych krajów iż możemy stać się znaczącym graczem i zacząć rozdawać karty tak jak to teraz robią inne niby cywilizowane kraje. Nie ma zgody na niesłuszne narzucanie głupich decyzji i szantaż. Polska ma być silna w mądrości narodu i rozwijać się gospodarczo, kulturowe, strzec swoich granic i nie ulegać głupim nakazom.
@ Darekk
dnia 09.10.2021, 08:11
Ocena
komentarza:
-80
Tylko PiS, tylko Adam Pawluś !
@ ADAS KROL
dnia 09.10.2021, 08:59
Ocena
komentarza:
-59
adas nasz pan!
@ Brawo!!
dnia 09.10.2021, 09:20
Ocena
komentarza:
27
Piękna inicjatywa! Pytanie jest jedno - ile mieszkańców Jasła i powiatu przyjdzie? Stawiam na 20 do 40 osób. PiS po tych protestach narobi w majtki ze śmiechu.
@ do Polaka
dnia 09.10.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ do do Polaka
dnia 09.10.2021, 09:59
Ocena
komentarza:
19
Przez takich jak ty mamy to co mamy czyli zdrajcy plujący na Polskę w Europie. Niczym się nie różnisz w myśleniu o czym świadczy twoja zjadliwość w wypowiedzi. Jeśli możesz to lepiej będzie dla ciebie jak zakrasz z dzieciakiem w piłkę, babingtona, szachy jak potrafisz. Zrobisz dobry uczynek i może jakaś refleksja się nasunie. Zdrowia
@ Realia
dnia 09.10.2021, 10:17
Ocena
komentarza:
23
Troling destrukcyjnej opozycji i ich zwolenników jest oczywisty gdyż nie mają rozsądnych argumentów na zdobycie poparcia, są bezsilni. Osiem lat ich rządów a raczej nierządów dobitnie pokazało ich możliwości i wiadomo było i jest że to lipa
@ Do reali
dnia 09.10.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
-5
Argumenty proszę. Unia kazała zamknąć izbę dyscyplinarną nie zamkniemy bo nie .Unia kazała zamknąć Turów nie bo nie Unia kazała płaci kary nie bo nie.Prad gaz paliwo drożej bo nam Unia kazała podnieść ceny ok wykonane
@ ixi
dnia 09.10.2021, 10:52
Ocena
komentarza:
11
Ubecy, folksdojcze, wasale i zdrajcy.
PiS to najbardziej pro EUssr partia. Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński. Przestańcie robić hucpy, kłamać i dzielić Polaków faszyści od Tuska
@ Józef
dnia 09.10.2021, 10:55
Ocena
komentarza:
-14
i właśnie dlatego należy przyjść na rynek jasielski w niedzielę i pokazać swoje niezadowolenie z tego co robią z tym ciemnym ludem z jasła i podkarpacia. Bo są na to argumenty. Najmniejsza w tym najbiedniejszym podkarpaciu i powiecie ilość zaszczepionych ciemnych ludków i największe poparcie dla pisu, partii szkodzącej polsce, europie i światu.
@ warto przemyśleć
dnia 09.10.2021, 11:41
Ocena
komentarza:
18
PiS wychował sobie grono wyznawców, którzy nie potrafią obiektywnie oceniać tego co dzieje się w Polsce pod rządami kaczystów, a jednocześnie nie przyjmują argumentów innych. Działa to tak że udowodnione przekręty ludzi PiS na setki milionów nie robią żadnego wrażenia na tych ludziach, a zarazem jako przykład złodziejstwa PO podają zjedzone przez Sikorskiego ośmiorniczki i zegarek Nowaka za 20 tys. którego nie ukradł tylko nie zgłosił w oświadczeniu majątkowych. Kiedyś marzeniem Polaków było otwarcie na Zachód, a teraz robi się z Unii Europejskiej okupanta. A przecież skok cywilizacyjny dokonał się dzięki współpracy z Zachodem a nie Rosją. Niestety okazuje się jednak że dla większości Polaków ważniejsze są "[...]" typu gender, LGBT, związki partnerskie itp. niż rozwój kraju dla przyszłych pokoleń. A slogany typu suwerenność są używane tylko po to aby móc w kraju bezkarnie rządzić jak za komuny. Wstępując do UE oddaliśmy część spraw do decyzji jej organów w których zasiadają nasi przedstawiciele. Ale uzyskaliśmy również możliwość wpływu na prawa które muszą respektować inne kraje, więc nasza suwerenność wzrosła. I na koniec Traktat Lizboński, który jakoby ogranicza naszą suwerenność wynegocjował Lech Kaczyński spoczywający na Wawelu, a ratyfikacji dokonał Sejm w którym rządziła większość PiS-LPR-Samoobrona, a premierem był Jarosław Kaczyński. Dlatego ludzie obudźcie się i nie niszczcie tego co udało się osiągnąć w wolnej Polsce. Drugiej szansy nie będzie. Stańcie po stronie zwolenników Unii Europejskiej, bo po drugiej stronie czeka Rosja. Czy to jest naprawdę dobra alternatywa ?
@ gach
dnia 09.10.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
-4
Tylko Hrubieszów! Tylko [...]e i donosiciele!
@ ////////
dnia 09.10.2021, 11:55
Ocena
komentarza:
-9
iozef wiekszego ciemniaka jak ty to niema
@ Józef
dnia 09.10.2021, 11:55
Ocena
komentarza:
7
Dobry i rzetelny komentarz. Przecież do UE nikt nas na siłę nie wciągał. To my zabiegaliśmy o przyjęcie, gdyż dawało nam to szansę na skok cywilizacyjny i oderwanie się od wschodnich reżimów Łukaszenki i Putina. Dlaczego teraz PiS chce to wszystko zniszczyć. Czy nienawiść jednego małego człowieczka do wszystkiego co dobrego nas spotkało musi mieć tak wielki wpływ na myślenie połowy Polaków? Nie, ja się z tym nie zgadzam i dlatego będę z rodziną na jasielskim rynku w niedzielę i będę krzyczał z innymi ... ... .
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:12
Ocena
komentarza:
-14
Ja nie przyjdę, ale tylko dlatego, że nie mam czym w niedziele dojechać "z powiatu" do Jasła a potem powrócić do domu. Więc tylko wspieram duchowo ten protest. Brawo. :)

Swoją drogą czy nie można byłoby dla takich jak ja zrobić jakąś akcję popierającą "z oddali", np. poprzez internet, sms albo wcześniejsze wysyłanie kart z poparciem pocztą?
@ Józef
dnia 09.10.2021, 12:17
Ocena
komentarza:
-18
Marysiu, już to zrobiłaś dobrym i mądrym słowem. Jest nas coraz więcej.
@ @anna
dnia 09.10.2021, 12:33
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Do anny
dnia 09.10.2021, 13:09
Ocena
komentarza:
-29
Lewacy to tacy sami ludzie jak pisowcy, tylko bardziej inteligentni i myślący rozsądnie i samodzielnie.
@ Kama
dnia 09.10.2021, 13:34
Ocena
komentarza:
-10
Zrób sobie zdjęcie w czarnych majtkach! A lepiej bez!
@ Do kamy
dnia 09.10.2021, 13:40
Ocena
komentarza:
11
Ja sam decyduję o sobie co i komu mam robić zdjęcie. Mnie jeden mały człowieczek tego nie może nakazać, tym bardziej zmanipulowana z wypranym mózgiem pisiorka Kama.
@ do @ Jozef
dnia 09.10.2021, 14:07
Ocena
komentarza:
-7
Ale kto to robi z ludem, unia?
No i wypraszam sobie inwektywy
wobec mieszkancow podkarpacia.
"Wolnoc Tomku w swoim domku"
@ 1971
dnia 09.10.2021, 18:05
Ocena
komentarza:
2
Od jakiego tuska ixi? Wylacz tvp wlacz nyslenie. Idz do sklepow, rzuc okiem na rachunki za prad , gaz ,wode i smieci. Poczytaj przepisy pisładu i zacznij myślec. Jak sam / sama nie potrafisz zapytaj kogos kto sie zna. A nie podawaj tu propagandowej papki z tvp.
@ Bene
dnia 09.10.2021, 18:40
Ocena
komentarza:
1
Uwazaj bo dostaniesz udaru, Konfederasto.
@ JanKo
dnia 09.10.2021, 19:26
Ocena
komentarza:
9
- k o n s t y t u c j a -
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:37
Ocena
komentarza:
5
Oponenci odpowiedzą, że do czasu wejścia Polski do UE Rosja już istniała, a jednak nas nie zaanektowała. Rozwinęliśmy się oczywiście, będąc członkiem UE, ale już wcześniej coś osiągnęliśmy, skoro wymogi akcesji zostały w ogóle spełnione (dziś byłoby chyba inaczej:-). Niemniej to złudna logika - Polska nie jest na tyle silna, żeby rezygnować z bycia częścią takiej marki jak UE. Rosja z kolei, mimo że nie jest ZSRR, okazała się być nieprzewidywalna i mamy zwyczajnie zbyt dużo do stracenia - tak gospodarczo, cywilizacyjnie, jak i w zakresie bezpieczeństwa
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:45
Ocena
komentarza:
1
A czego niby mają się bać? Na razie to wciąż Polacy jeżdżą niemieckimi samochodami i chwalą chemię niemiecką, a nie odwrotnie. Zaatakować ich militarnie (i pokonać!) chyba też nie jesteśmy w stanie. Sprzedano Ci bajeczki o tym, jak to nas rzekomo trzeba temperować, bo tupaniem nóżką możemy im naskoczyć.
@ eva
dnia 10.10.2021, 06:22
Ocena
komentarza:
-2
Widzę że, ukraińcom zależy na "dobru" POLSKI
@ js
dnia 10.10.2021, 07:11
Ocena
komentarza:
0
Prędzej niż PiSowi bo w ich narodowym interesie jest jest mieć od zachodu normalnego sąsiada w UE i NATO a nie jakąś kacapską satrapię skłóconą z cały m światem.
@ milast
dnia 10.10.2021, 07:51
Ocena
komentarza:
1
Jak można tak pisać i obrażać, bo czujesz się anonimowy , miej odwagę i się podpisz. brak konkretów , tylko same wulgaryzmy . Widać że znajomość tych wyrazów jest raczej Tobie obca, ale najlepiej je przytoczyć, czy czujesz się przez to ważniejszy?
@ Yozef
dnia 10.10.2021, 08:52
Ocena
komentarza:
3
Boze jozef opamietaj sie
@ Lala
dnia 10.10.2021, 11:06
Ocena
komentarza:
-2
Proszku, ale bzdury wypisujesz. Ciekawe co napiszesz jak polexit stanie się
faktem?
@ Fan
dnia 10.10.2021, 11:38
Ocena
komentarza:
7
W 2005 roku w 2009 r TK orzekł Polskie prawo jest nad prawem UE?
POLeXIT jest w POmylonych głowach a programu jak nie bylo tak nie ma?.
PO zrobi wszystko zeby stado obudzic a pamietaja KONSTYTUCJA!!! jak machali co mowili POmyleni??.
3 kubki beda??
@ Jola
dnia 10.10.2021, 11:49
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ do FAN
dnia 10.10.2021, 17:08
Ocena
komentarza:
1
Problem nie w tym co jest nad czym, tylko że pisowskie ustawy są sprzeczne zarówno z prawem UE jak i naszą Konstytucją!
@ Leon
dnia 10.10.2021, 17:19
Ocena
komentarza:
-4
PiS obrzera się pieniądzmi to dobre co pin-o robiła twoja
partia przez 8lat? Doili państwo i ludzi afera za afera
a jak brakło to rudy Szkop przyszedł po pieniądze z OFE
Zapomniałaś jak sprzedaliście Gamrat i Pektowin?
Jak śmiesz przyjeżdżać tu ruro z cisnej i patrzeć ludziom w oczy
Dzięki PiS owi ludzie zrozumieli że można żyć lepiej.
Precz zlodziejom. Piniedzy nie ma i nie będzie..
@ Fan
dnia 10.10.2021, 17:22
Ocena
komentarza:
-1
Które?? Podpisujac traktat Lizbonski zgodszilismy sie na Parterstwo w UE a nie na bycie poddanym?
Znam takich co u niemca moze całe zycie pracowac pytanie dlaczego wraca do POLSKI?
Nasaz konstytucja jest 2 na swiecie a pierwsza w Europie wiec to POlska uczyła Europe zachodnią?
A teraz Europa chce zachodnia Lewacka bez wartosaci i przyszłosci uczyc POLAKÓW co jest dobre a co złe??
Lewy but nie bedzie pasowa nigdy na prawą noge?
POLSAKA chce pozostac w UE ale POmylency bez programu muszą o sobie przypominac w 24 szczujni nie przebijaj sie do wiekszejgo stada niz 25%?? wiec szukają pretekstu??
POmylency chca rządzic Polską bez programu bez wizji chyba ze program lezy w Niemczech??
@ Alex
dnia 10.10.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
-3
To Ty jesteś [...], nie Polak.
@ Fan
dnia 10.10.2021, 18:45
Ocena
komentarza:
-4
Przed chwilą wysłuchałem folzdojcza jak to dba o POlskę i jak to warto bronic Europy jednosaci??
Mam pytanie jak ten fozdojcz rządził niszczy Polskę przez 8 lat to ilu z was było stac wyjechac nad polskie morze nie mówiąc juz o wyjezdzie na zachod na wakacje wypocząć??
Do pracy na wakacjach jezdzili młodzi i dorosli do Niemiec,Angli itd.. i nie tylko tam zeby dorobic na urlopach?
Taki to był dobrobyt i pewnosc pracy??
Folzdojcz Tfusek Polske niszczył 8 lat i polski naród on i jego ferajna zyła w dobrobycie ze za 6 tys w Polsce moze tylko poracowac idiota??
@ Do Fan
dnia 10.10.2021, 19:32
Ocena
komentarza:
0
Masz rację, dla mnie i pewnie dla innych też, ten ktoś Tusk powinien już dawno siedzieć w celu dwa na dwa metry. Za destrukcyjne rządy, wyśmiewanie, Smoleńsk, plucie jadem. Miał ten ktoś swój czas który spwierdołil. On nie powinien wyłazić że wstydu że swojej lepianki. Podobno dachy malował czy był dekarzem. Jaki pan taki kram
@ Do Fan
dnia 10.10.2021, 19:41
Ocena
komentarza:
2
Oczywiście nie ubliżając ciężkiemu i zacnemu zawodu dekarzy.
@ Eu
dnia 10.10.2021, 19:48
Ocena
komentarza:
3
Brawo
@ Do Marysi
dnia 10.10.2021, 19:49
Ocena
komentarza:
1
To sobie kup samochód. I wyprzedzając twoją odpowiedź, że Cię nie stać - idź do pracy, teraz ona jest na każdym rogu i to za godziwe pieniądze nie tak jak jeszcze kilka lat temu.
@ Ja
dnia 10.10.2021, 20:47
Ocena
komentarza:
-2
zapomniałeś o
wieku emerytalnym
minister Grad 100/m-c za zarządzanie łąką w spółce atomowej
ofe
wyłudzenia vat
Amber Gold
odbieranie dzieci rodzicą
to kilka przykładów tak na szybko
@ do "Polak"
dnia 12.10.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
2
Unia nie robi nic innego jak broni polskiej Konstytucji, którą PiS łamie, chcąc wprowadzić dyktaturę jednej partii tzn. bezkarność dla swoich i zwalczanie inaczej myślących. Po to chce przejąć sądy i prokuratury. Kto tego nie rozumie jest pożytecznym idiotą i dokłada rękę do wyprowadzenia Polski z Unii i wejścia w strefę wpływów Rosji. Czy to nam zapewni rozwój. Obecnie 30 % wymiany gospodarczej jest z samymi Niemcami, na których PiS tak szczuje. Ta więc zmień Pan kanał i nie ośmieszaj się infantylnymi wpisami na forum
@ Wioślarz
dnia 09.10.2021, 07:54
Ocena
komentarza:
2
Brawo Jasło! Oby jak najwięcej osób przyszło.
@ ..........................**************
dnia 09.10.2021, 09:01
Ocena
komentarza:
-13
Uniokołchoz trzeba zastrzelić stebrną kulą i wbić mu osikowego kołka co by z grobu nie wylazł po wieczne czasy.
@ ABSOLUT
dnia 10.10.2021, 16:16
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ szejan
dnia 09.10.2021, 07:58
Ocena
komentarza:
-9
Myślę, że stu zdrajców Polski pojawi się na Rynku. Będziemy was pamiętać.
@ js
dnia 09.10.2021, 13:05
Ocena
komentarza:
-5
Nie strasz bo się ze...sz!
@ Bene
dnia 09.10.2021, 18:41
Ocena
komentarza:
3
Nie strasz Pietrasz, bo się zes...asz.
@ PISluś
dnia 10.10.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
2
Adam Pisluś kazał swojemu giermkowi Adamowi Ramendzie iść na rynek i robić zdjęcia do albumu
@ Gonzo
dnia 10.10.2021, 17:21
Ocena
komentarza:
1
Targowica a Tusk to czasem nie rodzina Szczenego Potockiego?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:05
Ocena
komentarza:
15
Jedyny kraj w Europie, w którym część polityków jest w stanie znaleźć grupkę manifestującą wyższość Unii nad ich Ojczyzną. W pozostałych krajach Unii to Unia chce być a nie na odwrót. Czyli protest w obronie trzy,że prawo organizacji międzynarodowej jest ponad Konstytucją. Mam nadzieję, że niedawnych obrońców Konstytucji tam nie będzie. Aż przyjdę zobaczyć ;)
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:05
Ocena
komentarza:
-3
Tezy miało być. Trzy to pomyłka
@ jak
dnia 09.10.2021, 08:25
Ocena
komentarza:
15
A słyszaleś prawniku od rond co to takiego traktat międzynarodowy? Pretensje to sobie kieruj do prezydęta Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Akcesyjny. A jak się nie podoba go wypowiedzcie i won do kacapów. Konstytucją to sobie gęby nie wycieraj bo pamiętam doskonale jak jeszcze nie tak dawno pluliście na nią, że stalinowska, masońska, lewacka, pozbawia Polskę niepodległości.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:28
Ocena
komentarza:
-3
Do jak. Tak, słyszałem o traktatach. W hierarchii źródeł prawa znajdują się na drugiej pozycji, zaraz po Konstytucji, której obrońca nigdy nie byłem ;) i nie muszę zmieniać koszulki ;)
@ do "człowieka z lasu"
dnia 09.10.2021, 08:34
Ocena
komentarza:
6
No to dobrze że słyszałeś. Szkoda tylko że nie zrozumiałaś, albo co gorsza zrozumiałeś ale inaczej. No cóż, najlepsze prawo jest bezsilne w sytuacji, gdy ktoś jest głupszy niż ustawa przewiduje.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:35
Ocena
komentarza:
-9
Bardzo nie lubię, gdy ktoś kompromituje się w taki sposób jak osoba powyżej, ponieważ wierzę w wyższość człowieka nad betonem.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:04
Ocena
komentarza:
-5
Fajnie się dyskutuje z opozycja. Wystarczy kciuk, kilka emotek i ja je...ię jako podmiot, orzeczenie, dopełnienie bliższe, dalsze i znak ekspresji ;). Nie trzeba się wysilać a lepsze od kawy.
@ do "człowiek z lasu"
dnia 09.10.2021, 10:11
Ocena
komentarza:
2
Już całkiem odleciałeś. To chyba nie tylko kawa.
@ Towarzysz
dnia 09.10.2021, 10:11
Ocena
komentarza:
2
Fajnie się chrzani podobne głupoty siedzą...za granicą, ty pożal się Boże partioto za Euro...
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:16
Ocena
komentarza:
10
No właśnie nie nad Konstytucją. Ale nad ustawami z niezgodnych ani z tą Konstytucją ani z traktatami UE, dodajmy podpisanymi przez Polskę. Ale pewnie "z lasu" trudno to zauważyć!
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 12:27
Ocena
komentarza:
-6
Mówisz Marysia, że Trybunal orzekał w sprawie niezgodności jakichś zwykłych ustaw z konstytucją i traktatem. Chyba inne info podają w Twojej lokalizacji w mediach polskich i światowych. Swoją drogą chętnie zobaczę kto protestuje przeciwko wyższości konstytucji nad umowa międzynarodowa co samo w sobie jest sprzeczne z logiką ale ... Tyle się mówiło o potrzebie obrony Konstytucji.
@ js
dnia 09.10.2021, 13:07
Ocena
komentarza:
9
do "człowiek z lasu": Nawet nie potrafisz zrozumnieć co inni piszą a co dopiero Kostytucję.
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 13:14
Ocena
komentarza:
3
Nie orzekał w sprawie jakichś zwykłych ustaw, tylko jak to zwykle w PISie zamącił Konstytucję z ustawami, co do których istnieje spór i prawem unijnym, żeby teraz udawać, że to o Konstytucję chodzi, a nie o te ustawy.
A tak naprawdę chodzi o niezawisłość władzy sądowniczej od władzy wykonawczej i ustawodawczej, dodajmy dzisiaj w rękach jednej (niestety dość marnej pod wieloma względami) opcji politycznej. A to przecież Konstytucja gwarantuje taką niezawisłość, a nie wprowadzane często na chybcika i pod osłoną nocy wybrakowane ustawy.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
-2
Marysiu. Pierwsze zdanie Twojej wypowiedzi wyjaśnia wszystko ;). Nie ma czego zbierać po ewentualnej chęci do dyskusji ;). Jesteś miszczem
@ 1971
dnia 09.10.2021, 19:13
Ocena
komentarza:
10
A unia polski i litwy to byl przedsmak uni europejskiej. I popatrzcie jaka silna polska wtedy byla. Przysłowie mowi ze w jednosci sila. I to prawda. Mimo roznic kulturowych czy jezykowych obecnosc polski w ue jest dla nas jak najbardziej korzystna. Czy zapomnieliscie zwolennicy dojnej zmiany jak wygladala polska przed 89 rokiem?? Juz nie pamietacie jaka przepasc dzielila nas wtedy od reszty cywilizowanej (zachodniej) europy ??
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 19:56
Ocena
komentarza:
4
Prymat traktatów wobec ustaw. W innych krajach chyba nie trzeba z tego powodu wychodzic na ulice;-)
@ Yyy
dnia 09.10.2021, 08:05
Ocena
komentarza:
-2
Może warto dopisać że wyższość prawa krajowego nad unijnym ale w sferze której NIE ODDALISMY w traktatach!!
Jeżeli prawo unijne we wszystkim jest ważniejsze to poco nam konstytucja? Wtedy poco trybunał? Poco sejm senat prezydent?
A jak pewnego dnia Bruksela wymyśli że językiem obowiązującym jest niemiecki to też trzeba będzie przyjąć?

Kłamstwo powielane staje się prawdą dlatego jeszcze raz poczytajcie, a i na koniec szczytem szczytów jak dziś Francja i Niemcy wydały oświadczenie że są za unia i to Polska jest bee a i TK wydały wyroki że ich konstytucja jest ponad prawem uni a nasza nie może być?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:08
Ocena
komentarza:
-8
Do yyy. Do tego, żebyśmy w ogóle podpisać mogli umowę międzynarodowa, potrzebna była nam Konstytucja. Tego, zdaje się, protestujący nie są w stanie zrozumieć i chcą by jajko zniosło kurę. No, ale skoro pan Tusk kazał ...
@ do "człowiek z lasu"
dnia 09.10.2021, 08:27
Ocena
komentarza:
6
Wpierw naucz się po polsku to może ciebie ktoś zrozumie.
@ js
dnia 09.10.2021, 16:09
Ocena
komentarza:
-3
Naprawdę? Są kraje które nie mają konstytucji np. W. Brytania a umowy też zawierają.
do yyy: Dopisywać że masło jest maślane? Przecież nikt nie czepia się pisowskiego reżimu /bo nie Polski/ o sprawy nieuregulowane traktatem.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 16:40
Ocena
komentarza:
-3
Do js. I z tego wynika, twoim skromnym zdaniem, że umowy podpisywane przez Polskę nie mają oparcia w konstytucji?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:23
Ocena
komentarza:
1
Traktaty przed ustawami.
@ js
dnia 09.10.2021, 21:01
Ocena
komentarza:
-2
do człowiek z lasu: Twoja logika mnie poraża!
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 11:27
Ocena
komentarza:
2
Zdradzę ci sekret. Logika jest dziedziną nauki. Nie ma właściciela.
@ Jola
dnia 10.10.2021, 11:57
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ js
dnia 10.10.2021, 12:57
Ocena
komentarza:
-2
Co widać na twoim przykładzie.
@ Jozef
dnia 10.10.2021, 17:24
Ocena
komentarza:
0
Przed pierwszym rozbiorem takie same były Pacholki
którzy Polskę oddali obcym tak teraz robi platforma.
@ do Jozef
dnia 10.10.2021, 19:09
Ocena
komentarza:
2
Masz na myśli Kościół Katolicki, który poparł Targowicę?
@ Inka
dnia 09.10.2021, 08:08
Ocena
komentarza:
-18
Przyjdą wasale
@ ..........................**************
dnia 09.10.2021, 09:48
Ocena
komentarza:
8
Prawdopodobnie przywiozą ich autokarami , bo to na pewno nie będą miejscowi.
@ js
dnia 09.10.2021, 10:16
Ocena
komentarza:
8
Przypłyną statkiem z Radomia.
@ nano
dnia 09.10.2021, 08:08
Ocena
komentarza:
-13
A no Tusk zaj...ał roz...ebał wszystko co było możliwe teraz powrócił i dalej chce rządzić.Więc ludzie wyboru tylko wyjście z uni.Polska jest krajem samowystarczalnym a nie będą nami rządzić jakieś gnidy Europejskie i mieszać w naszej Konstytucji
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:24
Ocena
komentarza:
5
Tak jest, Polska jest krajem samowystarczalnym (dla mniej kumatych to jest ironia!). Wystarczy wejść do dowolnego sklepu i zobaczyć ile tam jest produktów stricte polskich! A jeśli nawet są, to w jakiej cenie w porównaniu do importowanych! Gratuluję właściwego osądu rzeczywistości (sarkazm zamierzony). :(
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:29
Ocena
komentarza:
11
I jeszcze jedno. Żeby Polska była krajem bardziej samowystarczalnym nie trzeba było przejadać pieniędzy na inwestycje ale budować zakłady produkcyjne konkurencyjne do tych zagranicznych. Inna sprawa, że nie ma dla kogo (dla emerytów hi, hi,hi), bo większość ludzi zdolnych do pracy siedzi za granicą i tam pracuje.
@ Kama
dnia 09.10.2021, 13:37
Ocena
komentarza:
-4
Maryś! A wiesz z czego to wynika?
@ Do kamy
dnia 10.10.2021, 07:08
Ocena
komentarza:
5
Marysia wie i ty też wiesz , po 89 roku na wolność wypłynęła fala złodzieji kombinatorów cwaniakczków i mamy to co mamy hehe, tylko za jaką cenę , a życie jest tylko jedno, tylko w tych durnych grach jest kilka. Czytając wypowiedzi to odniosłem wrażenie że to takie pitolenie uczonego nad głową również mądrego.
@ nano
dnia 10.10.2021, 07:59
Ocena
komentarza:
0
a to wszystko przez Tuska
@ Roztropny
dnia 10.10.2021, 08:08
Ocena
komentarza:
1
Marysia tak dogłębnie nie analizuje polskiej gospodarki. Cieszy sìę, że ma tańsze produkty i zagraniczne. Czy te polskie są faktycznie z polskich zakładów?
Zlikwidowali polskie zakłady i handel, a teraz mają zbyt na swoje. Dodatkowo przejęli polską tanią siłę roboczą. Nasi rządzący chwalili sìę w telewizji, że do poszczególnych zakładów wchodzi obcy kapitał i gwarantuje zatrudnienie przez dwa lata. Teraz Marysia ma pretensje, że rząd nie buduje nowych zakładów.
Porównując dawne czasy do obecnych, należy wziąć pod uwagę to, że mieliśmy na utrzymaniu Wielkiego Brata. Lata powojenne, to też nie trwały pięć lat. Jak czytam i oglądam w tv wypowiedzi młodych ludzi, jak to za komuny nic się nie robiło, to nasuwa sie pytanie, skąd te wszystkie zakłady, drogi, osiedla?
Krótkie pytanie, ile bloków wybudowano w Jaśle po wielkich przemianach.
Aby była jasność, nie tęsknię za komuną. Dlaczego UE tak zależało na przyjęciu kolejnych członków, bo ma z tego konkretne korzyści gospodarcze, o politycznych nie wspomnę.
Dawniej były wojny, zdobywanie nowych kolonii, obecnie zdobywa się państwa gospodarczo. To dzieje się na całym świecie.
@ js
dnia 10.10.2021, 13:13
Ocena
komentarza:
0
do roztropny: Za komuny gdy zarabialiśmy po 30 $ miesięcznie to była droga siła robocza, a teraz gdy zarabiasz 30 $ za niecałą dniówkę to jest tania? Krótkie pytanie: pokaż mi choć jeden most w okolicach Jasła czy wiadukt z czasów PRLu który nie został wybudowany od nowa? No może poza mostem w Dąbrówce. A co zostało z tych PRLowskich bloków poza murami i schodami? Wszystko wymieniono - ocieplenie, którego nie było, wiecznie przeciekające dachy, rynny, stolarka budowlana, instalacje, co, podłogi a nawet kominy.
@ Marysia
dnia 10.10.2021, 14:57
Ocena
komentarza:
2
"Krótkie pytanie, ile bloków wybudowano w Jaśle po wielkich przemianach."
Odpowiadam również krótko - a ile nowych domów jednorodzinnych wybudowano w Jaśle i koło Jasła po wielkich przemianach? Do których często przeprowadzali się ludzi z bloków właśnie? Z biedy albo dla gorszych warunków mieszkaniowych? Czy wprost przeciwnie?

Oczywiście, że się cieszę, że mam tańsze produkty, bo na droższe pewnie nie byłoby mnie stać. Tyle, że nie o tym był mój sarkastyczny komentarz o tej niby samowystarczalnej Polsce.
Prawda jest taka niestety, że jako naród nigdy nie umieliśmy się dobrze gospodarzyć. Nawet Rumunia, na którą często patrzymy trochę "z góry" ma swoją Dacię, podobnie Czesi swoją Skodę, a my mamy "pijarowy samochód elektryczny" , nic to, że tylko jako "widmo". Ale to może i lepiej, że tylko widmo, bo przecież i tak nie mielibyśmy dla niego wystarczającej ilości energii elektrycznej (sic!).
@ J
dnia 09.10.2021, 08:10
Ocena
komentarza:
16
Zwolennicy wyjścia z unii którzy uważają że reszta to zdrajcy Wielkiej polski pokażą się na rynku w super samochodach elektrycznych załadowanymi prądem z dopłatą Sasina i będą głosić że niema lepszego niż polskie golfy i audice Z naklejką polski walczącej
@ do j
dnia 09.10.2021, 08:29
Ocena
komentarza:
6
Niemiecki szrot z symbolem Polski Walczącej.
@ do "do j"
dnia 09.10.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
3
Czegoś takiego to nawet Monty Python by nie wymyślił.
@ do szejan
dnia 09.10.2021, 08:26
Ocena
komentarza:
0
,, do szejan '' Ty Pisuarze nie szantażuj. Z pewnością jaślanie przyjdą i bedzie ich tysiące . Dzięki Uni mamy wolność , którą rządzący usiłują nam odbierać.
@ Inka
dnia 09.10.2021, 08:31
Ocena
komentarza:
-1
Ty kpisz czy o drogę pytasz
@ walo
dnia 09.10.2021, 08:34
Ocena
komentarza:
9
Ci sami co w Jasle krzyszeli KONSTYTUCJA i palili znicze pod sądem teraz będa spotykać sie aby protestowac (uwaga)przeciwko polskiej KONSTYTUCJI.Naprawdę trudna pojąć tą pseudo opozycję .Donek wstydu nie ma po tym jak zostawił państwo w opłakanym stanie i uciekł do brukseli na ciepłą posadkę.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 08:50
Ocena
komentarza:
-4
Moja teściowa mówi: To dobre dziewczyny i chłopaki. Wymyśl najbardziej bezsensowny protest i zobaczysz, że pójdą .
@ js
dnia 09.10.2021, 10:17
Ocena
komentarza:
-2
A co wybierasz się?
@ czerstwy cham
dnia 09.10.2021, 16:10
Ocena
komentarza:
-1
Jacy jaślanie, Obywatele UB , Kodziarze-Smrodziarze i czytelnicy gazety żydowskiej dla Polaków..
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 19:59
Ocena
komentarza:
1
Jeśli dla teściowej bezsens to sens, to sens musi jawić się jej jako bezsens;-)
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:20
Ocena
komentarza:
0
Krzyczeli. Ale nic o tym, żeby ustawy miały pierwszeństwo wobec traktatów;-)
@ Bartosz
dnia 09.10.2021, 09:09
Ocena
komentarza:
2
DO kościoła jaślaki słuchac bajek kieckowatych
@ mósg HD
dnia 09.10.2021, 10:08
Ocena
komentarza:
2
Bajki to masz w telewizorze
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 09:13
Ocena
komentarza:
12
TSUE broni naszej Konstytucji, a TK wraz z rządzącymi ją wielokrotnie złamał. To jakieś odwrócenie pojęć. Ludzie którzy bezczelnie łamią Konstytucję, teraz chcą się ubierać w piórka jej obrońców. Zachęcam wszystkich do przyjścia. Dzięki Unii jesteśmy w najlepszym momencie historii od czasów jagiellońskich. Nie pozwólmy, żeby garstka neotargowiczan, wyprowadziła nas z kręgu cywilizacji zachodniej i skierowała w stronę Putina i Łukaszenki. A wszystko dlatego, żeby móc dożywotnio i autorytarnie rządzić.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:15
Ocena
komentarza:
-11
Za rządów prounijnych byliśmy w czarnej du.ie ;)
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 09:31
Ocena
komentarza:
8
Może Ty byłeś i chyba dalej w niej tkwisz. Mówiąc byliśmy - kogo masz na myśli? Ja do tego grona z pewnością się nie zaliczam.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:34
Ocena
komentarza:
-1
Mówię o kraju, w którym nie było na nic pieniędzy i panowało rekordowe bezrobocie. To chyba łatwe i teraz już zrozumiesz. No chyba, że mówisz o sobie w liczbie mnogiej, od czasów Jagiellonów ;).
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
10
Przeczytaj roczniki GUS, sprawdź PKB per capita w roku 1989 i dziś. Zwróć uwagę na zmianę otoczenia w którym żyjesz, sprawdź jakie było bezrobocie w 1990 i dziś, sprawdź produktywność w 1989 i dziś, a nie kompromituj się swoja niewiedzą.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:41
Ocena
komentarza:
-4
Jednak z Jagiellonami to nie był przypadek ;) . Zaistniał konflikt między słowem pisanym a odbiorcą ;)
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 09:53
Ocena
komentarza:
7
Rzeczywiście Twój nick o wszystkim świadczy. Nie umiesz odnieś się merytorycznie do poprzedniego wpisu, to uprawiasz skróty myślowe dla nikogo oprócz Ciebie niezrozumiałe. Proponuję, żebyś żył sobie w tym swoim lesie i nie zaprzątał sobie głowy osobami takimi jak ja.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:56
Ocena
komentarza:
-4
Tak będziemy sobie skakać po datach Optymisto ;). Artykuł dotyczy rzekomej wyższości prawa unijnego nad konstytucją RP, a nie tego czy w 1989 roku było tak czy inaczej. Jak już to chyba raczej w latach panowania kolesia, który te protesty organizuje. Mój nick świadczy o tym, że mam swój kas, w nim dom i swoją działalność oraz realizuję moje pasje.Coś w tym złego?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 09:57
Ocena
komentarza:
3
Swój las* (słownik) ;)
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 10:09
Ocena
komentarza:
7
Najpierw piszesz o czarnej du...ie, potem o kraju w którym nie ma nic pieniędzy, chyba że o tym nie pisałeś, ale nawet niezbyt uważny obserwator jednak te treści znajdzie. To że masz las i swoją działalność to oczywiście nic złego. A jeśli nie widzisz dzisiejszej skali upadku: etycznego i moralnego, o innych rzeczach nie wspominając, to mogę tylko współczuć Sam mam działalność i na dzisiaj kończę bo obowiązki wzywają.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 10:13
Ocena
komentarza:
-11
Z upadkiem moralnym się zgadzam w 100 procentach. Widziałem relacje z kilku antypisowskich protestów i choć mam duże doświadczenie w obserwacji bagna to tak skapitulowałem i przełączaniem na reportaże o życiu intymnym krokodyli
@ Towarzysz
dnia 09.10.2021, 10:13
Ocena
komentarza:
4
Do Optymista
On siedzi zagranicą- taki z niego patriota , kocha PiS z bezpiecznej odległości...
@ js
dnia 09.10.2021, 10:22
Ocena
komentarza:
0
Patriota-idiota jak to po wojnie mówiono o ludziach z lasu.
@ do człoiwiek z lasu
dnia 09.10.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
7
Trzeba było przełączyć na TVP byś zobaczył Kamińskiego z krową która okazała się klaczą.
@ ...
dnia 09.10.2021, 15:28
Ocena
komentarza:
7
no tak patologia nie pracujaca nie miala skad brac pieniedzy na chlanie, a teraz hulaj dusza... w teraz w czarnej[...] to sa ludzie ktorzy tworza pkb
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:17
Ocena
komentarza:
-1
Jak sobie przeklniesz w domu, bo ktoś Ci go niszczy, to nie masz pretensji do obserwatorów, że wyłapują Twoją „łacinę” zamiast zwrócić uwagę na jej powód i prawdziwy problem?
@ Antyzyd
dnia 09.10.2021, 09:26
Ocena
komentarza:
6
Unia tylko na równych prawach i zasadach w przeciwnym razie nie ma sensu tak tkwić.
@ Jaa
dnia 09.10.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
-3
Zgadzam się bo i tak już jesteśmy niewolnikami w tej uni śmieszniej. Bo umia została założona po to by podpożaktować sobie inne kraje żeby robiły na niemcy sami niemcy tak mówili
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 21:22
Ocena
komentarza:
-1
Dlatego nie może być równiejszych w postaci Polski na specjalnych zasadach.
@ o zgrozo
dnia 09.10.2021, 09:40
Ocena
komentarza:
15
cytat z łukaciejewskiej:"Ludzie do cholery, czy nie widzicie co PiS robi z Polską? nie widzicie jak obżerają się Naszymi pieniędzmi, jak napychają nimi swoje kieszenie? jak rozwalają i niszczą wszystkie standardy? Już rozpoczęli wymarsz z UE w imię patriotyzmu i wstawania z kolan‼️ ...i kto nam to mówi o napychaniu się pieniędzmi. "zapomniał wół jak cielęciem był". Grad z Tuskiem wypychali kieszenie pieniędzmi sobie, kolesiom i mafijnym typom. Pozwalali na sprzedaż paliw bez wpływów do budżetu, za bezcen wyprzedali majątek narodowy, pozbawili ludzi pracy i dochodów powodując bezrobocie, biedę, nędzę, ubóstwo, emigrację za chlebem milionów - bez względu na wiek starych i młodych Polaków. a oto teraz "posłanka" mówi o rozkradaniu publicznych pieniędzy? Popatrz obiektywnie kiedy ludziom żyło się lepiej wówczas czy teraz? Jeżeli tego ktoś nie widzi jest zwykłym oszczercą. Hańba.
@ js
dnia 09.10.2021, 10:20
Ocena
komentarza:
3
Trochę jednak zostawili skoro mieliście z czego kraść przez 5 lat i kupować frajerów za pińcet plus.
@ dDk
dnia 09.10.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
-10
Kraj rozp***ony i podzielony. Ceny w żywności, prądu, gazu i surowców wariują. Państwowa służba zdrowia leży i kwiczy. O stanie naszego miasta i powiatu nawet nie wspomnę, a lemingi Donalda nieprzerwanie idą walczyć z wyimaginowanymi problemami "pierwszej wagi".

W ciemno z nazwiska można wymieniać kogo ujrzymy na jutrzejszej fotorelacji po tym zacnym happeningu.
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:33
Ocena
komentarza:
7
Nie zapominajmy, że do tego opisanego "dobrobytu" najbardziej dołożył się panujący nam miłościwie PIS. W końcu rządzi już ponad 6 lat! A najgorsze pewnie jeszcze przed nami. Proszę się wreszcie obudzić!
@ 1971
dnia 09.10.2021, 19:39
Ocena
komentarza:
5
A kto rzadzi od 6 lat i rozpie...lil wszystko?
@ dDk
dnia 09.10.2021, 22:45
Ocena
komentarza:
0
I to jest Wasz problem. Paliwo ponad 6 zł, nikt się nie rusza. Drożyzna w sklepie, nikt się nie rusza. Ceny mediów lecą w kosmos, najwyżej oponami będziemy w piecu palić. Surowce drogie i problem z dostępnością, a co tam.

Ale podnieś tylko rękę na UE, albo "uciśnione" mniejszości, a "elyta" czerwonej gorączki dostaje bo PiS geja bije, albo PiS małego imigranta z Białorusi nie wpuści.
@ Frik
dnia 09.10.2021, 09:55
Ocena
komentarza:
8
Rozumie , że każdy ma być obowiązkowo ubrany w koszulkę z napisem KONSTYTUCJA szczególnie te panie co wielkie manifestacje robiły pod sądem w Jaśle
@ ..........................**************
dnia 09.10.2021, 09:59
Ocena
komentarza:
7
Oczywiście że obowiązkowo manifestację poprowadzi sam wódz OTUA aka bolek.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.10.2021, 10:00
Ocena
komentarza:
-2
Tak, tylko z dopiskiem Unii, poniżej brzucha. Nie zmieściło się wyżej. Przeróbka na szybko
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 00:55
Ocena
komentarza:
-3
Kobiety "wyzwolone" niech nie zapomną o Siegrune - chyba zachowały na pamiątkę z wydarzeń sprzed roku.
@ dragoness
dnia 11.10.2021, 07:53
Ocena
komentarza:
0
O tym znaku wiesz tyle ile o szczepionkach. Nie kompromituj się.
@ Frej
dnia 09.10.2021, 10:18
Ocena
komentarza:
11
Będą okrzyki KONSTYTUCJA ? Do tej pory niezle protestującym ten okrzyk wychodzil :) taka opozycja to dla PIS marzenie! :)
@ pick
dnia 09.10.2021, 10:18
Ocena
komentarza:
8
Pisowcy jasielscy szukajncie legitymacji PZPR bo wraca ZSRR
@ Kama
dnia 09.10.2021, 10:22
Ocena
komentarza:
3
będą palić konstytucję?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 21:21
Ocena
komentarza:
-3
Mówić tylko, że ustawy nie mają pierwszeństwa przed traktatami.
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 10:39
Ocena
komentarza:
0
Protest w imieniu likwidacji państwa polskiego, powiedzcie w prost o co wam chodzi że dożycie do utworzenia super państwa europejskiego z rządem w Brukseli pod wodzą Niemiec i Francji. Najpierw krzyczycie konstytucją a potem maszeruje cię przeciwko zakłamani ludzie.
@ do Mariusz
dnia 09.10.2021, 11:00
Ocena
komentarza:
7
Zakłamani to wy jesteście. Przez 20 lat darliście gębę jaka to Konstytucja idiotyczna, postkomunistyczna, lewacka. A gdy okazało się ze nie macie większości 2/3 by ją zmienić postawiliście na czele TK kucharkę i wsadziliście komunistycznego prokuratura gotowych uchwalić nawet że że w grudniu jest Wielkanoc.
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 11:25
Ocena
komentarza:
-3
A prawo unijne jeszcze bardziej idiotyczne, nie beda nam z za granicy mowili jak mamy zyc
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
-1
komunistycznego prokuratora? to wy jutro ramie w ramie z czerwona lewica bedziecie maszerowac przeciwko Polsce.
@ do Mariusz
dnia 09.10.2021, 12:51
Ocena
komentarza:
4
Tak, tak, nie tylko komunistycznego prokuratora, a kim był przed 1990 r.? Wyraziłem się chyba wystarczajco jasno. Zresztą w PiSie nie jest wyjątkiem a raczej regułą.
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 13:18
Ocena
komentarza:
-2
Takie sprawy rozwiązujmy u siebie przez Polskie wladze, chcesz demokracji? to ja masz ludzie go wybrali wiec rzadzi, temat jest inny. Twoi dziadkowie walczyli o ten kraj a Ty chcesz sprzedac niepodleglosc brukseli.
@ js
dnia 09.10.2021, 14:37
Ocena
komentarza:
7
Hitlera też wybrano w demokratycznych wyborach. Podobnie jak Łukaszenkę.
@ do Mariusza
dnia 09.10.2021, 20:56
Ocena
komentarza:
3
Ale po kasę dobrze łapę wyciągać, prawda?
I dobrze tam pracować zarabiając w euro.
No to się skończy.
Trzeba będzie paszporty załatwiać..albo żyć za minimalną.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 21:17
Ocena
komentarza:
-3
Maniu! Nikt nie zakwestionował samego wyniku wyborów (z wyjątkiem Kaczenko!).
Pisowcy to aż takie dziady, że muszą uciekać się do takich manipulacji? Najwyrazniej.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 21:19
Ocena
komentarza:
2
Nie ważne kto, ważne CO mówi. I nie zza granicy, skoro tą Unię współtworzymy. To tak, jakby Podkarpacie chciało sobie ustalać odrębny porządek prawny niż ten „narzucany” zza granicy województwa.
@ ktoś
dnia 09.10.2021, 10:57
Ocena
komentarza:
-4
To będzie taka jasielska wersja MARSZU PODLEGŁOŚCI połączona z paleniem KONTYTUCJI! Łukacijewska przybędzie osobiście?
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 11:02
Ocena
komentarza:
-6
Oni plują Polakom w twarz, chwała środowiskom narodowym za zorganizowanie kontrmanifestacji
@ do Mariusz
dnia 09.10.2021, 12:51
Ocena
komentarza:
1
Nie dowartościowuj się, na was nawet szkoda śliny.
@ Mariusz
dnia 09.10.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
-3
chyba na takich zdrajcow jak Ty
@ doi mariusz
dnia 09.10.2021, 21:56
Ocena
komentarza:
0
Was nie ma co zdradzać a co najwyżej olać.
@ He he he
dnia 09.10.2021, 11:00
Ocena
komentarza:
-3
Przyjdzie ze 20 szurów pokwiczą trochę i tyle
@ Jola
dnia 09.10.2021, 17:43
Ocena
komentarza:
2
A ty dalej będziesz prosić mamę o śniadanie.
@ CIEKAWY?
dnia 09.10.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
4
hehehe!!!
a afisz ktoś czytał ???
kto organizatorem ???
@ do Ciekawy
dnia 09.10.2021, 14:07
Ocena
komentarza:
5
Jak to kto ... V kolumna
@ Maruda
dnia 09.10.2021, 12:04
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Stary Glina
dnia 09.10.2021, 12:28
Ocena
komentarza:
-6
Ciekawe czy uczestnicy będą się stosować do zasad DDM czy będzie to grupa uprzywilejowana, zwolniona reżimu. W kontekście zaś tej Covid paranoi, w której siedzimy po uszy to napiszę tyle, że czy będzie rządziła PO czy PiS to i tak jesteśmy jako kraj jednym wielkim Exitem.
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 12:42
Ocena
komentarza:
1
Oj Glino, Glino. Nibyś Stary a zadajesz takie pytania. Jaka grupa uprzywilejowana? Opozycja wobec dzisiejszej władzy, łamiącej mundurowym sumienia przekupstwami byle tylko chroniła ich i ich popleczników?
I proszę uzupełnij tę myśl o wielkim Exicie - gdzie to my, do jakiej "ziemi obiecanej" jako kraj wychodzimy (Exit = wyjście). :))
@ Stary Glina
dnia 09.10.2021, 12:50
Ocena
komentarza:
-5
Chyba nie zrozumiałaś mojego przekazu Szanowna Marysiu.
@ Marysia
dnia 09.10.2021, 13:35
Ocena
komentarza:
1
Zgoda, nie zrozumiałam, przecież inaczej bym nie prosiła (i nadal proszę) o uzupełnienie "tej myśli" o wielkim Exicie. :)
A co do pierwszej myśli, też dość trudno ją zrozumieć, bo jakoś tak nieskładnie napisane (zwolniona reżimu? Co to znaczy?)
I co mają zasady DDM do uprzywilejowania? Manifestacja będzie na świeżym powietrzu, więc maseczki nie obowiązują. Dezynfekcja też raczej nie. Więc pozostaje chyba tylko ten dystans i limit osób na zgromadzeniach.
@ Stary Glina
dnia 09.10.2021, 16:48
Ocena
komentarza:
-4
Marysiu Szanowna- zacznę od tej ,,nieskładności" , miało być - ,,zwolniona z reżimu". Zwykła literówka będąca wynikiem przeoczenia. Co do ,,Exitu"- po co nam jakiś tam ,,Polexit" jak nasz kraj pod obecnymi rządami jak i ich szanowanych POprzedników wyszedł już mentalnie ze wszystkiego, z czego można, szczególnie zaś z tego, o czym buczy najbardziej czyli z godności i dumy. Co zaś do DDM to rozejrzyj się wokół siebie a szczególnie polecam odwiedzenie instytucji państwowych i samorządowych to przekonasz się jak wygląda DDM. To samo będzie na tym evencie
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 21:03
Ocena
komentarza:
0
Może i nie będzie DDM, ale gdyby nie było tylko przy TAKICH okazjach, a w np. sklepach wszyscy się stosowali do zasad bezpieczeństwa, to moglibyśmy się nie martwić o tego typu ryzyko.
@ Marysia
dnia 10.10.2021, 15:30
Ocena
komentarza:
-1
Ale ja się całkowicie zgadzam z tym, że DDM u nas powszechnie "leży", nie wiem jak w urzędach, ale w środkach komunikacji zbiorowej z pewnością, co widziałam na własne oczy. Ze smutkiem stwierdzam, że nawet u nas w kościele dzisiaj wielu ludzi maseczek nie miało, a ksiądz mimo, że przecież od ołtarza dużo widział, to przecież tego "nie zauważył", bo inaczej chyba by uwagę parafianom zwrócił?
Na wolnym powietrzu maseczki nie obowiązują, dezynfekcja też raczej nie.

A to o taki mentalny Exit chodziło. :))
To nie do końca tak, bo wyszliśmy mentalnie z pewnych wartości, ale że przyroda nie znosi próżni dość łatwo weszliśmy w inne. Może nie koniecznie w naszym przekonaniu lepsze, ale to wszystko jest względne.
Z pewnością w czasie naszego bycia w Unii średni materialny poziom życia nam się znacznie poprawił. Może dlatego nam "siadły" wartości duchowe? W końcu podobno łatwiej nawet wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Niebieskiego. ;)
@ Janczar
dnia 09.10.2021, 12:44
Ocena
komentarza:
6
Plan Mitteleuropa i tyle w temacie.
@ js
dnia 09.10.2021, 20:57
Ocena
komentarza:
2
Masz na myśli Trójmorze?
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 22:59
Ocena
komentarza:
-3
Mitteleuropa to jest obecnie, natomiast Trójmorze to coś przeciwstawnego wobec IV Rzeszy.
@ js
dnia 10.10.2021, 01:46
Ocena
komentarza:
-1
Jedyne co łączy kraje Mitteleuropy czy jak kto woli Trójmorza od Estooni po Chorwację i Bułgarię to to, że są proniemieckie.
@ Plity
dnia 09.10.2021, 12:51
Ocena
komentarza:
2
Unia to kolos na glinianych nogach która narzuca swoje prawa suwerennym krajom
@ js
dnia 09.10.2021, 20:56
Ocena
komentarza:
0
Nikomu nie narzucała, sami tam się pchali!
@ wielbiciel
dnia 09.10.2021, 13:05
Ocena
komentarza:
-7
Wszyscy przychodzimy na rynek w koszulkach z napisem KONSTYTUCJA bo od listopada juz opuszczamy UNIE EUROPEJSKA tusku ratuj nas w tobie jedyna nadzieja i spadaj
@ Mary Lou
dnia 09.10.2021, 13:48
Ocena
komentarza:
0
SANEPID wydał zgodę na demonstracje?
@ Pytanie
dnia 09.10.2021, 14:02
Ocena
komentarza:
0
Kto jest organizatorem tej demonstracji i czy ma pozwolenie na jej zorganizowanie ?
@ Agent Bolek
dnia 09.10.2021, 15:14
Ocena
komentarza:
-4
Jak to kto? Wódz OTUA, wyznawcy wolności od pasa w dół (tzw neuropki) i dragoness.
@ dragoness
dnia 11.10.2021, 07:54
Ocena
komentarza:
-1
Przeceniasz mnie. naprawdę.
@ Stefan
dnia 09.10.2021, 14:17
Ocena
komentarza:
2
Nawet jasielski portal szerzy zamęt i nienawiść, nie prawdziwe mówienie o jakimś polexit którego nikt nie chce - łącznie z PiS. Musicie przyjść na manifestację w koszulkach KONSTYTUCJA. Hipokryci nic wam nie pasuje ,sprzedalibyście kraj byle dostać się do władzy.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:05
Ocena
komentarza:
1
„Szukać rozwiązań drastycznych”. To chyba jednak ktoś chce i się z tym nie kryje.
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 01:13
Ocena
komentarza:
-1
Drastycznie to będzie wtedy, jak braknie prądu, w wyniku lewackich fanaberii klimatycznych. Na razie chcą zamknąć Turów, ale podobny los spotka również inne elektrownie węglowe. Trzeba tutaj dodać, że jeżeli nie będzie napięcia w sieci, to nie będą również pracować falowniki od ogniw fotowoltaicznych.
Czy jest inne - nomen-omen - wyjście, jeżeli alternatywą pozostania w Ch.jni jest katastrofa energetyczna w trudnej do oszacowania skali?
@ .
dnia 09.10.2021, 14:25
Ocena
komentarza:
3
Taką UE to mam głęboko w d... A i to zgromadzenie też hehe...
@ mrX
dnia 09.10.2021, 14:30
Ocena
komentarza:
-4
I dobrze, będzie można policzyć jasielskich mądrych inaczej. Szkoda, że PiS nie organizuje od razu kontrmanifestacji - mielibyśmy za jednym razem komplet.
@ Stefan
dnia 09.10.2021, 14:38
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Agent Bolek
dnia 09.10.2021, 15:10
Ocena
komentarza:
-1
Są plusy dodatnie i plusy ujemne. Ważne żeby plusy dodatnie nie przysłoniły plusów ujemnych. Będę tam z wami moje dzieci i poprowadzę manifestację ku zwycięstwu. Czekajcie na mnie o 18-tej.
Wasz Wódz OTUA
@ obywatel
dnia 09.10.2021, 17:36
Ocena
komentarza:
-10
Mam pytanie do organizatorów (jaslo4u.pl): czy to prawda, że będzie ktoś z ambasady Niemiec?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:21
Ocena
komentarza:
-1
Hoffentlich!
@ QQrQ
dnia 09.10.2021, 17:38
Ocena
komentarza:
-1
Uwaga brejzotrole na portalu
@ PL
dnia 09.10.2021, 17:41
Ocena
komentarza:
0
Stary kur[...]l musi odejść!
@ japie...
dnia 09.10.2021, 17:55
Ocena
komentarza:
7
"Wyższość prawa unijnego obowiązuje tylko w tych sferach, w których Unia Europejska dysponuje pełnomocnictwami, a ich ramy określają traktaty podstawowe UE"
@ japie...
dnia 09.10.2021, 18:06
Ocena
komentarza:
4
Poczytajcie traktat lizboński tam jest co unia może a czego nie

Kompetencje te podzielone są na trzy główne kategorie:

kompetencje wyłączne,
kompetencje dzielone,
kompetencje uzupełniające.

I niech mądrala znajdzie w którym miejscu unia może wtrącać się np w ustrój sądowniczy w Polsce a potem idź i strajkuj tylko uświadomiony a nie jak baran który beczy bo inni beczą
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:05
Ocena
komentarza:
-1
Unia broni tylko naszego sądownictwa i ogólnej praworządności. W tym sensie może i powinna.
@ japie...
dnia 09.10.2021, 21:28
Ocena
komentarza:
0
A kto im dał prawo bronić naszego sądownictwa? W którym traktacie to zawarte zostało?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:03
Ocena
komentarza:
0
MY daliśmy, przystępując do UE, w której obowiązuje praworządność i która nie jest ciałem obcym.
@ japie...
dnia 09.10.2021, 22:13
Ocena
komentarza:
2
W którym traktacie oddaliśmy sądownictwo? wskaż a nie powielaj kłamstw
Bo w lizbońskim który wskazuję co unia może a czego nie niema takiej informacji
A nie będę beczał na proteście bo inni beczą :)
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:18
Ocena
komentarza:
-1
Gdzie napisałem, że oddaliśmy sądownictwo? Naucz się nie przekręcać, żeby wyszło na pisowe.
@ do japie
dnia 09.10.2021, 23:33
Ocena
komentarza:
-2
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Sądy polskie są sądami UE nie dlatego że je ktoś komuś oddał tylko dlatego że ich wyroki mają moc prawną we wszystkich krajach UE. Tego ci w kurwizji nie mówili?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 09:00
Ocena
komentarza:
-1
Do do japie. To znaczy, że USA i Japonia również są w Unii Europejskiej. Ludzie. Jaka to opozycja jest "mądra" propagandą, której słucha.
@ japie...
dnia 10.10.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
0
no widzicie czyli unia ma prawo sprawdzić czy wydany wyrok jest zgodny z unijnym

a cały ambaras jest oto że unia wpiernicza się w ustrój sądowniczy, w jaki sposób został wybrany sędzia a nie czy wydaje zgodnie z prawem unijnym

a potem mamy sytuacje gdzie ETPC wydaje orzeczenie że niewolno stosować kary dożywotniego pozbawienia wolności i nasze sądy musza się do tego stosować czy to mądre czy nie pozostawiam do przemyślenia

ale jak wygląda ustrój sądowniczy w POLSCE to nasza POLAKÓW sprawa a nie UE

a na koniec mamy 3 wyroki TK wszystkie są zgodne że Polska Konstytucja jest ponad unijne prawo gdzie nie oddaliśmy w traktatach, jakoś ciekawe tylko z trzecim wyrokiem są problemy a 2 wcześniejsze takie same i nikt niema pretensji
@ js
dnia 10.10.2021, 15:15
Ocena
komentarza:
1
Nie w tym rzecz czy Konstytucja czy prawo unijne. Ustawy klecone na kolanie są sprzeczne z jednym i drugim.
@ Józef Bąk z Gdańska
dnia 09.10.2021, 18:06
Ocena
komentarza:
-2
Tusku,.. kończ waść wstydu oszczędz i nie kumaj sie więcej z niemiecko-ruskimi skurw...ami
@ QQrQ
dnia 09.10.2021, 18:33
Ocena
komentarza:
0
Ja zostaję w Europie. Pisowcy niech idą do Putina.
PS. Ktoś wcześniej użył mojego nicka...nieładnie.
@ Nike
dnia 09.10.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
4
Panie i Panowie żyjemy w wolnej Polsce czy pod zaborami,
wybór należy do Was
@ Stefan
dnia 09.10.2021, 19:02
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 19:04
Ocena
komentarza:
-7
Komunistyczna Ch.jnia Jewrejska rozleci się wcześniej czy później, czego przykład dał inny twór socjalistyczno-komunistyczny - Związek Sowiecki. Jednak czekanie, aż to nastąpi samoistnie, może prowadzić do katastrofy we wszelkich dziedzinach życia w Polsce, dlatego nie ma już czasu na zwlekanie z Polexitem.

Rozumiem, że lewactwo jest przerażone, bo może stracić międzynarodowe poparcie dla swoich fanaberii mentalnych i dewiacji. To nie powinno dziwić, bo patrząc historycznie, wszelkie zarazy zawsze przychodziły ze "zgniłego Zachodu" - syfilis, komunizm, AIDS, a obecnie neokomunizm.

Może kiedyś dojdzie do odbudowy Europy na innych wartościach niż lewackie i wtedy można wrócić do kwestii współpracy, ale jak na razie, trzeba uciekać z tego bagna, aby nas nie wciągnęło do końca.

Przy okazji, pojawia się pytanie do tych wszystkich antypolskich postępaków, którzy kilka lat temu wymachiwali Konstytucją, włącznie z Bolkiem - teraz już Konstytucja mniej ważna, a może tylko zmieniła się "prawda etapu"?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:03
Ocena
komentarza:
-1
Czy wtedy, kiedy wymachiwali, twierdzili też, że ma (konstytucja) pierwszeństwo wobec traktatów, czy to zwykła erystyka?
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 21:16
Ocena
komentarza:
-4
Nikt im nie zabraniał już wówczas wymachiwać Traktatem z Lizbony.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:01
Ocena
komentarza:
0
Tylko to by było wymachiwanie, że tak powiem, nie na temat.
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 01:51
Ocena
komentarza:
-2
A na jaki temat było tamto wymachiwanie Konstytucją? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć, jaki artykuł Konstytucji został wówczas naruszony. Natomiast zabrakło tychże "konstytucjonalistów" w okresie korona-ściemy, kiedy naruszanie Konstytucji było ewidentne, gdyż potwierdzone szeregiem wyroków sądów.
@ js
dnia 10.10.2021, 15:16
Ocena
komentarza:
2
do abnegat: widać masz kiepską pamięć.
@ Frik
dnia 09.10.2021, 19:11
Ocena
komentarza:
-1
Jutro na rynek przyjdzie taka inteligencja , jak autor plakatu...co oznacza słowo solidaNROŚĆ ? Nowa idea Europejska?
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 19:25
Ocena
komentarza:
1
Mam nadzieję, że zgodnie z teorią ewolucji wszelkie instytucje niedemokratyczne, opresyjne wymrą. Chyba nikt nie ma wątpliwości o jakich przypadkach mówię. Chodzi mi zwłaszcza o szczujnię rządową, która za 2 miliardy rocznie karmi wyznawców propagandą. Chociaż ostatnio zrobiło się ciekawie - puścili odcinek hard porno z zoofilią. Ale to tylko dla koneserów.
@ myśl samodzielnie
dnia 10.10.2021, 08:43
Ocena
komentarza:
-2
Ewolicja to bajka dla ubogich umyslowo. To nigdy nie miało miejsca.
@ Optymista
dnia 09.10.2021, 19:35
Ocena
komentarza:
-2
Czy min. Dworczyk wysłał już dyspozycje z prywatnego e-maila, jak jutro maja się zachowywać służby porządkowe? Czy kucharka prezesa uciekła już do Berlina?
@ To ja
dnia 09.10.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
6
A dlaczego ta pani z Cisnej przemawiając w PE była przeciwna budowie korytarza z pn. na pd. tj. Via Carpatia. To tak dba się o swoją małą ojczyznę. Ten szlak to naprawdę szansa na rozwój dla ściany wschodniej.
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 19:49
Ocena
komentarza:
-1
Ta pani reprezentuje antypolskie ugrupowanie, reprezentujące interesy Niemiec. Podobnie było z obwodnicą Augustowa (trasa Via Baltica), która zagrażała interesom niemieckim (tranzyt z północy na południe), gdzie uruchomiono ekoterrorystów.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:57
Ocena
komentarza:
3
Nie chrzań już! Augustów dostał obwodnicę i ocalono przyrodę. Dało się.
@ js
dnia 09.10.2021, 21:51
Ocena
komentarza:
-1
Via Carpatia potrzebna jest głównie Chińczykom by mogli dostarczać swoje towary z portu w Salonikach i Rosji bo umożliwi jej dostęp do krajów bałkańskich z pominięciem Ukrainy.
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 22:20
Ocena
komentarza:
1
@20:57
Dostał - kilka lat później, w zmienionym wariancie, w wyniku czego wiele obiektów betonowych zostało wybudowanych na darmo. Zmieniony wariant trasy też nie jest obojętny dla środowiska, ale czy tak naprawdę o środowisko tutaj chodziło? Warto dodać, że blokowanie budowy tej obwodnicy wspierali swoimi decyzjami komisarze UE, co nie ma najmniejszego odniesienia do czasów dominacji sowieckiej.

Natomiast gdy w 2017 r. w Niemczech niszczono pierwotny las Hambacher Forst pod odkrywkę węgla brunatnego (!) - to tamtejsza policja potraktowała brutalnie protestujących ekologów i nie było żadnych interwencji komisarzy Eurokołchozu.

@21:51
Być może, ale czy to źle dla Polski?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:49
Ocena
komentarza:
-3
I o to chodziło, żeby w zmienionym, a teraz wszyscy są happy. Dla środowiska chyba żadna budowa nie jest korzystna, ale jest różnica między przecięciem obszaru takiego jak Dolina Rospudy a czymś mniej różnorodnym. I w Niemczech to zrozumiano.
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 02:17
Ocena
komentarza:
3
Las Hambacher Forst nie został przecięty autostradą, lecz całkowicie zniszczony (wraz z okolicznymi wioskami), stąd też porównanie z Augustowem jest nieporozumieniem. Ta sytuacja pokazuje jednak podwójne standardy, jakimi kieruje się UE, która w tym samym czasie wydawała groźne pomruki w sprawie wycinki chorych drzew w Puszczy Białowieskiej, czym faktycznie doprowadzono do jej zniszczenia, również przy udziale ekoterrorystów.

Sukces ekologów: Puszcza ginie i już się nie odrodzi.
wgospodarce.pl/opinie/60649-sukces-ekologow-puszcza-ginie-i-juz-sie-nie-odrodzi
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 12:09
Ocena
komentarza:
0
Zastanow się, o co Ci chodzi - o ew. hipokryzję (nke znam sprawy lasu) czy ekologię. Bo jeśli o to drugie, to nie powinieneś optować za rozwiązaniem, którego Augustów jednak się nie doczekał.

Jak te lasy sobie kiedys radziły bez wycinek?
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 13:20
Ocena
komentarza:
-1
Chodzi mi i o jedno, i o drugie, tylko we właściwym kontekście i proporcji.
Hipokryzję już wyjaśniłem. Natomiast co do ekologii - tu nie chodzi o żadną troskę o środowisko, to jest tylko wygodny, bo nośny pretekst do mieszania się w wewnętrzne sprawy niepoprawnego kraju członkowskiego.

Nie ma dzisiaj w Europie czegoś takiego, jak lasy naturalne, gdyż pierwotne drzewostany przez ostatnie stulecia były przedmiotem działalności gospodarczej i w związku z tym możemy mówić jedynie o uprawach leśnych. Żeby nie szukać daleko - Magurski Park Narodowy obejmuje w znacznym stopniu tereny, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były terenami rolniczymi. Podobnie jak rolnicy uprawiają rośliny użytkowe, leśnicy uprawiają lasy i zabranianie im tych czynności w imię ekologii - to jakaś dewiacja umysłowa. To tak, gdyby ktoś zabraniał rolnikowi orać ziemię, bo to jest ingerencja w ekosystem.

Metodę ochrony lasów przez pozostawianie ich "na żywioł" można stosować w kompleksach liczących miliony hektarów, jakie jeszcze może są na Syberii czy w Kanadzie - ale nie w Puszczy Białowieskiej.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 13:52
Ocena
komentarza:
0
Wystarczy przestać ingerować i natura sobie poradzi. To nie zalezy od ilości hektarów.
Motywacja ingerencji jest czysto ekonomiczna, a są jeszcze jeszcze inne wartości niż pieniądz, który zresztą nas gubi jako gatunek.
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 15:16
Ocena
komentarza:
-1
Niewątpliwie, Natura sobie poradzi, co łatwo sprawdzić empirycznie, przez zaniechanie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych nawet w niewielkim ogródku, który sam w sobie jest czymś nienaturalnym.
Z punktu widzenia Natury, samo istnienie cywilizacji ludzkiej jest czymś nienaturalnym, a wynalezienie pieniądza tylko spotęgowało tę sprzeczność. Czy mamy więc z powrotem wejść na drzewa, czy popełnić zbiorowe samobójstwo dla dobra Natury?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 15:48
Ocena
komentarza:
0
Wystarczy zaniechać niektórych działań podobno rozwojowych.
@ Abnegat
dnia 09.10.2021, 20:04
Ocena
komentarza:
-7
"Kontrmanifestację zapowiedziało środowisko skrajnej prawicy ...". Skrajna prawica. A umiarkowana prawica - to ma się rozumieć reprezentant TVN-u, Hołownia?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:55
Ocena
komentarza:
-4
„Skrajna prawica”, czyli eufemistycznie faszyści. Hołownia to najwyżej tzw. centrum, czyli de facto też prawica.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 20:59
Ocena
komentarza:
-3
Kaczyński, Rzońca, inni - opamiętajcie się! Nawet LePen pogrzebała pomysł franxitu.
@ obywatel
dnia 09.10.2021, 21:48
Ocena
komentarza:
-2
Nudzisz Wojtuś!
@ js
dnia 10.10.2021, 07:17
Ocena
komentarza:
1
no cóż prawda z reguły bywa nudna
@ Olo
dnia 09.10.2021, 21:51
Ocena
komentarza:
2
Łukaciejewska juz zadziła co tu szuka
@ Saracen
dnia 09.10.2021, 21:57
Ocena
komentarza:
2
POLAK POLAKOWI WILKIEM
Co to za ptak (człowiek) co swe gniazdo kala?
To Polak - taka ptaszyna która sprzeda siebie a
nawet i brata za kilka dudków dla lepszego jutra,
dla władzy
Zanikła w nas jedność, honor, patryjotyzm.
Nie czujecie że zostaliście s z m a t a m i EU
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:15
Ocena
komentarza:
-4
Oj, jak ja bym biegał na skargę do Brukseli! Ona tylko napomina, lecz niewiele robi. Za bardzo tolerancyjna jest! Tolerancjonizm polityczny XD
@ js
dnia 10.10.2021, 08:44
Ocena
komentarza:
6
Pamiętasz jak to za rządów PO Rydzyk latał ze skargą do Brukseli że nie dostał poza kolejnością w multiplexie częstotliwości dla swojego RADYJA a po przegranych wyborach samorządowych w 2013 r. PiS posłowie PiSu na forum Europarlamentu oskarżali polski rząd o sfałszowanie wyborów?
@ marrrr
dnia 09.10.2021, 22:31
Ocena
komentarza:
2
Taaa? a kto chce wyjścia z UE? Przecież PIS nigdy nie deklarował że tego chce...A to że chce aby Polska nie była kolonią,i aby polska konstytucja była naszym najwyższym prawem to chyba nic złego???przecież to opozycja chce złamania konstytucji,a tyle o niej ględzą...litości,ta cała akcja opozycji to jest wpierw wymyślanie bzdur ,a potem bohaterskie protestowanie na ich podstawie,żałosne i żenujące...
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 22:44
Ocena
komentarza:
3
Że nie deklarował? XD A Kolonię to masz koło Düsseldorfu.
Konstytycja - owszem. Ale przed ustawami są TRAKTATY.
@ SPRAWIED
dnia 09.10.2021, 23:03
Ocena
komentarza:
3
zlodziejzawsze wola lapac zlodzieja lukaciejewska tak samo robi cozrobilas w zyciu oprucz kasy wyjesz jak wilk w lesie czy zostal juz ustalony termin referendum porozmawiajmy na argumenty
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 23:11
Ocena
komentarza:
-2
Myślisz, że klub nas nie wykluczy, mając w końcu dość? To rozsadza całą Unię!
@ Abnegat
dnia 10.10.2021, 00:29
Ocena
komentarza:
-1
To by było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 12:15
Ocena
komentarza:
1
Uważaj na marzenia, bo się spełniają. I stają koszmarem.
@ Hm
dnia 09.10.2021, 23:12
Ocena
komentarza:
3
Niedziela godz. 18, świetne wyczucie czasu. Rozsądni ludzie o tej porze chcą odpocząć przed kolejnym tygodniem harówki za parę złotych by móc opłacić rachunki. No chyba że za te zbiórki też płacą
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.10.2021, 23:22
Ocena
komentarza:
-4
O 12:00 Tusk idzie na mszę, a potem są obiady rodzinne. Zresztą na Placu Zamkowym mogą być wczesniej inne spędy. Rozsądni ludzie priorytetyzują sprawy.
@ js
dnia 10.10.2021, 07:15
Ocena
komentarza:
3
A kto ci każe tam iść?
@ Tak
dnia 10.10.2021, 08:02
Ocena
komentarza:
6
Unikam takich nierozważnych spędów. Tusk na mnie nie działa a nawoływać to on se może poddanych
@ js
dnia 10.10.2021, 08:47
Ocena
komentarza:
-5
Będzie jednego śmierdziela mniej.
@ Uniokołchoz szybko upadnie
dnia 10.10.2021, 08:52
Ocena
komentarza:
-1
To bardzo dobry czas. Przyjdzie trochę kolorowego tałatajstwa z tęczowymi flagami i pseudokobiety domagające się zabijania dzieci nienarodzonych, coś podobnego do korwinowego afrykańskiego szamba.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 12:14
Ocena
komentarza:
-1
A czy ja pisałem, że nie idę?
@ Rydzyk
dnia 10.10.2021, 07:31
Ocena
komentarza:
1
Modlić się , jak przystało na grzeszniku, wyspowiada się w niedzielę i znowu może grzeszyć do 24 w sobotę. W niedzielę będzie zawodzil i patrzył smutnymi ślepiami , jak już wróci i otworzy kompa będzie pluł komentarzami, myśląc że mądrymi.
@ szejan
dnia 10.10.2021, 09:40
Ocena
komentarza:
1
Pani Łukacjejewska, ile już lat obżera się za nasze pieniądze?
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 11:06
Ocena
komentarza:
-6
Demonstracje maja się odbyć również poza granicami Polski. Paryż, Monachium, Toronto, Wiedeń, Nowy Jork - to najbardziej znane lokalizacje. Nie dajmy satysfakcji naszym braciom antyeuropejczykom, antysemitom i zwykłym faszystom - przyjdźmy w jak największej liczbie. Dla nas, naszych dzieci i wnuków.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 11:11
Ocena
komentarza:
6
Twoja podłość wyprzedza niewiedzę albo na odwrót. Przypinanie takich latek ludziom, którzy zgodnie z faktami zapisanymi w prawie konstytucyjnym, uznają m, że Konstytucją RP jest aktem nadrzędnym w stosunku do umów międzynarodowych, podobnie zresztą jak w innych krajach o czym świadczy jurysprudencja ( mogę podać linki do artykułów w j. Francuskim, ponieważ jest moim ojczystym jak polski ), świadczy o ignorancji, która krzyczy patrzcie jak mam się dobrze w tym człowieczku.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 11:12
Ocena
komentarza:
5
Aż pierwszy raz w życiu postawie minus przy tym ohydnym wpisie
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
-5
Też cię kocham Człowieku z lasu. Miłego popołudnia
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 11:56
Ocena
komentarza:
2
Teraz zadaj sobie pytanie jak dużą grupę ludzi uraziłeś(Aś) swoim wpisem i nie opowiadaj bajek o miłości do "faszystów" i "antysemitów". Drugie pytanie, które powinieneś (Aś) sobie zadać to, czy nie zechcą Twoich przeprosin na łamach tego portalu. Czasy oskarżania przeciwników swojej własnej, fałszywej idei o faszyzm skończyły się ze śmiercią Stalina. Tak przynajmniej się zdawało.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 12:13
Ocena
komentarza:
-3
A kto chce wyjęcia jak nie „prawdziwi Polscy”, czyli narodowcy i zwykli faszyści? Kto będzie na kontrmanifestacji? Kto wprowadzał ustawy rzekomo tylko przeciw „ideologii LGBT”? One nie były faszystowskie?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 12:16
Ocena
komentarza:
0
Już się nie tłumacz. W dyskusję z tego typu osobami nie wchodzę. To poniżej mojej godności, o której mowa w Konstytucji na podstawie norm prawa naturalnego.
@ js
dnia 10.10.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
-2
z wzajemnnością
@ a.lechowski
dnia 10.10.2021, 12:11
Ocena
komentarza:
0
czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 12:18
Ocena
komentarza:
-2
Nie wiem ilu ludzi obraziłem, jeśli czujesz się faszystą to Twój problem. Więc twierdzisz, że faszyzmu w Polsce nie ma, urodzin Adolfa Hitlera też się w Polsce nie obchodzi? Przeczą temu wyroki sądu. A jeśli chodzi o poprzedni wpis o Konstytucji to też jesteś w błędzie. Tu nie chodzi o nadrzędność Konstytucji nad traktatami - to jest oczywiste. Chodzi o łamanie tek Konstytucji przez obecnie rządzących. I proszę nie urządzaj nam Polski skoro tu nie mieszkasz. Domyślam się, że chciałbyś powrotu do PRL. Wtedy przyjeżdżałeś do Polski jak wielki pan z dewizami w kieszeni i wszyscy wkoło Ciebie skakali. Mam nadzieję, że to już nigdy się nie wróci.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 12:27
Ocena
komentarza:
1
Już się nie tłumacz tylko czekaj cierpliwie. Co napisałeś (Aś) wszyscy widzą. Ja obrazalski nie jestem, ale faszystą i antysemitą nie pozwolę się nazywać. Co do miejsca mojego pobytu, nie Twój interes. Jestem europejczykiem, znam kilka języków i jestem tam gdzie chcę. W Polsce również działam więcej niż większość protestujących. Rozumiem, że Twoje pokrętne tłumaczenie to przeprosiny i wyjaśnienie. Ja osobiście je przyjmuję. Cytat z radia przed chwilą, nie dosłowny : będzie polexit bo chcemy żeby nasza konstytucją była ponad prawem unijnym. Koniec cytatu. Wiemy wszyscy czego dotyczyła materia dotknięta przez trybunał i oceniona zgodnie ze stanem faktycznym i prawnym na dziś, podobnie zresztą jak np we Francji. Nikt nie kwestionuje nadrzędności konstytucji wobec prawa unijnego, w żadnym kraju. Jedynie opozycja w Polsce co jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, prawem konstytucyjnym i stanem faktycznym. Wasz protest jest śmie
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 12:29
Ocena
komentarza:
-4
No to masz tutaj komentarz prawnika.
Problem polega nie na niezawisłości tylko na tym, że neoKRS jest instytucją sprzeczną z polską Konstytucją, która pozwala wybrać Sejmowi 4 członków KRS, a PIS zapisał w ustawie 15. I UE słusznie nie uznaje tego wyboru tak jak nie uznałaby rządu RP powołanego przez np. Senat. – Roman Giertych
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 12:36
Ocena
komentarza:
-4
Po poprzednich wpisach już myślałem, że obserwujesz bagna we Francji, a z nudów oglądasz życie intymne krokodyli. A to niespodzianka. I żeby była jasność - ja się nie tłumaczę.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 12:37
Ocena
komentarza:
4
To ja Ci dam inna opinię. art 187 konstytucji enumeratywnie określa skład KRS oraz organy uprawnione do jego wyboru, z wyjątkiem 15 sędziów KRS co stanowi zaszyta w systemie furtkę dla polityków, dlatego ja osobiście zawsze widziałem wiele ciemnych stron jej zapisów, ale szanuję ja jako obywatel RP, ponieważ jest najwyższym aktem prawa w mojej Ojczyźnie.. To moja opinia. Podważ ją.
@ Wiktor
dnia 10.10.2021, 13:11
Ocena
komentarza:
0
UE nie ma tu nic do uznawania, organizacja sądownictwa leży w gestii kraju członkowskiego a nie UE.
@ kawosz
dnia 10.10.2021, 12:42
Ocena
komentarza:
-1
Też przyjdę
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 12:50
Ocena
komentarza:
-6
Art. 187. [Skład i kadencja Krajowej Rady Sądownictwa]
1.
Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
1)
Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
2)
piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
3)
czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.
2.
Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.
3.
Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata.

To wyciąg z Konstytucji. Zapomniałeś chyba o pkt. 4.
Poza tym oprócz obserwowania bagien, jesteś też prawnikiem? No to gratuluję, człowiek renesansu. Ja nie jestem, ale podoba mi się to co robi Roman Giertych-wybitny adwokat.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 12:56
Ocena
komentarza:
2
Taaaak ;). Z tym, że nie o punkcie a ustępie, ponieważ 4 pkt brak. Ustrój KRS określa ustawa. Bardzo przydatni Donaldowi Tuskowi są ludzie, którzy nawet nie wiedzą o co kaman w proteście, na który ich wysyła. Przez grzeczność staram się tego zbyt często nie mówić, ale wyciągasz z człowieka, więc masz. Czy jestem prawnikiem ? Moja sprawa. Jestem cieśla, kierowca tira, budowlańcem, prawnikiem, hutnikiem i tłumaczem. Jestem kim chcę w danym momencie życia. Mam ciekawe życie.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:02
Ocena
komentarza:
2
Gdzie widzisz organ uprawniony do wyboru składu 15 sędziów w zacytowanym tekście Konstytucji RP? Pokaż. Nie krępuj się
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:04
Ocena
komentarza:
2
Możesz nawet Romana Giertycha, wybitnego prawnika poprosić. Razem na pewno dacie rady podważyć moją opinię
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
0
Tak się mówi, gdy się nie ma szans na udowodnienie fałszywej tezy w opozycji? Nie krępuj się. Niech ludzie widzą, że nawet nie rozumiesz protestu, na który idziesz ;)
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:23
Ocena
komentarza:
0
Ja to bym dla Romana znalazł kilka chwil, by wyjaśnić to zagadnienie. Trzeba dzielić się wiedzą
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 15:03
Ocena
komentarza:
-1
Mówisz, że jesteś kim chcesz w danym momencie życia. To znaczy, że nie znasz się na niczym. Wiedzę nabywa się w trakcie pełnienia danych czynności. Znałem jednego który twierdził, że raz jest Napoleonem, innym razem, że królem. Oczywiście też mówił, że ma ciekawe życie. Do meritum sprawy dalej się nie odniosłeś. Spuśćmy już na to zasłonę milczenia, gdyż ta dyskusja jest pozbawiona sensu.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 15:05
Ocena
komentarza:
0
Masz już odpowiedź na pytanie, gdzie jest wskazany organ uprawniony do powołania 15 sędziów KRS, czy dalej będziesz łykał wszystko co Ci dostarczę, jak Tusk Pan.
@ Optymista
dnia 10.10.2021, 15:23
Ocena
komentarza:
0
Przekazałem p. Romanowi Twoją chęć do dzielenia się wiedzą. Obydwoje mieliśmy ubaw
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 15:24
Ocena
komentarza:
0
To zapraszam :)
@ Wiktor
dnia 10.10.2021, 13:08
Ocena
komentarza:
6
Ja jestem zwolennikiem silnej Polski w silnej Unii, tak chyba być powinno. Swoją drogą to wstrętne jak ten Tusk szczuje Polaków. Mam znajomych, z którymi mamy odmienne poglądy a żyjemy w zgodzie i wzajemnym szacunku. Według mnie Tusk wrócił do Polski w imię obcych interesów, może czas mu podziękować ?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:12
Ocena
komentarza:
5
Pokazał niedawno jak szanuje najbliższych współpracowników. Poddal ich publicznie ocenie teściowej. Polityków z pierwszych stron gazet. Czym jest dla niego reszta, która wysyła na protesty, które są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, protesty dla protestów, bo nie lubi kaczora u chce go pokonać?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:14
Ocena
komentarza:
4
Dlatego Apel do jego zwolenników. Nie dajcie się szczuć na rodaków. Wszyscy razem możemy dużo, podzieleni będziemy rozgrywani przez garnitury i kołnierzyki.
@ js
dnia 10.10.2021, 13:25
Ocena
komentarza:
-3
Nikt nas nie wysyła, nie sądź innych wg siebie.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:27
Ocena
komentarza:
0
Tym gorzej, że nikt. Ja np planuje protest o przyłączenie Syberii do Powiatu Jasielskiego. Pójdziesz ze mną? Ma to mniej więcej taki sam sens jak ten dzisiejszy
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 13:40
Ocena
komentarza:
1
A możesz wyjaśnić, co miał na myśli Terlecki, mówiąc o sięganiu po „drastyczne rozwiązania” i dlaczego właśnie nie referendum ws. polexitu, znając poparcie społeczne dla członkostwa?
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
3
Kto mówił o „gorszym sorcie”?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 13:43
Ocena
komentarza:
-2
Człowieku zwierzęciu. Co mnie obchodzi jakiś Terlecki. Nie jestem miłośnikiem żadnej partii nawet jeśli na którąś z nich głosuje. Zbyt dużo wiem na temat polityki by patrzeć na nazwiska. Polityka dla polityków to gra, jak dla Ciebie bierki
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 14:01
Ocena
komentarza:
0
Nie przejmuj się tym, że Cię nagle nie obchodzi (wątpię, byś nie znał tej wypowiedzi). Skup się na słowach i kontekście. Co też to mogło oznaczać, skoro pewnie nie referendum?;-)
@ Człowiek z lasu
dnia 10.10.2021, 14:27
Ocena
komentarza:
-3
Człowieku zwierzęciu. Ja nie chodzę na spędy organizowane przez tych polityków tylko dlatego, że kogoś nie lubią. Nie robię dla ich zachcianek nic. Jestem wolnym i myślącym człowiekiem.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 15:44
Ocena
komentarza:
-1
Nie odpowiedziałeś na pytanie.
@ jasne
dnia 10.10.2021, 16:08
Ocena
komentarza:
-5
Człowiek też zwierzę
możesz wyjaśnić, co miał na myśli Terlecki, mówiąc o sięganiu po „drastyczne rozwiązania”

a np zablokować ekoterrorystyczny pakiet 2055 bo musi być jednogłośne i można im pokazać palca jak oni nam kołkiem tak my im węglem :)
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 16:48
Ocena
komentarza:
-2
@jasne
"Brytyjczycy pokazali, że dyktatura..." To chyba jednak nie miał na myśli tego, co chesz mi wmówić.
A palec to Ty pokazujesz wyłącznie swoim dzieciom i wnukom, bo zakładając że pakiety klimatyczne to warunek przetrwania, a nie sztuka dla sztuki, obstawianie przy węglu jest samobójstwem.
@ jasne
dnia 10.10.2021, 18:20
Ocena
komentarza:
3
węgiel be węgiel be jak zabraknie tego węgla wyłącza ci prąd za który i tak coraz więcej płacisz przez ekoterroryzm i przestaniesz bzdury pisać :) rozglądnij się po domu i zobacz co masz eko wyprodukowane a co masz przez co ucierpiało środowisko :)
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.10.2021, 19:36
Ocena
komentarza:
0
Co Ty zrobisz, jak węgiel się skończy (bo i tak się skonczy)? Zagasisz światło?;-)
Na szczęście węgiel wygasi się wcześniej, a Tobie włączy się czyste źródła energii.
Gdybyśmy myśleli i postępowali prospektywnie i odpowiedzialnie, to pewnie dziś nie musiałbyś niesłusznie obwiniać „ekoterrorystów”.
@ ...
dnia 10.10.2021, 15:00
Ocena
komentarza:
4
po co protestować przed biurem Rzońcy, przecież on będzie bronił unii rękami i nogami, a tak wogóle to protestować przed domami polityków a nie biurami
@ a.lechowski
dnia 10.10.2021, 16:11
Ocena
komentarza:
-3
Jest 15.30 medale wypolerowane, garnitur wywietrzony, szturmówka(flaga) wyprasowana i założona na drzewce "I kto Polak ..." https://www.youtube.com/watch?v=3mpQSqLXQW4 to na rynek. Zapraszam tych z prawicy i tych z lewicy, tych z PiS i tych z PO wszystkich tych których nasza przyszłość jest ważniejsza niż przeszłość. Stańmy ramie w ramie i pokarzmy światu że jesteśmy Europejczykami z kultury, ducha i wiary co udowodniliśmy już wiele razy ale też nie pozwolimy sobą pomiatać i nazywać siebie " „Pokraczny bękart traktatu wersalskiego”. Tymi słowami określił Rzeczpospolitą Polską ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. Przemawiając na forum Rady Najwyższej ZSRR 31 października 1939 roku". Do zobaczenia na rynku o 18,00.
@ TR
dnia 10.10.2021, 16:53
Ocena
komentarza:
13
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Kiler
dnia 10.10.2021, 18:36
Ocena
komentarza:
0
Protestują "elity"žeby biedak był biedakiem!!!
A NIBY elita była na świecznikiu.Proste!
KOMUNA.
@ a.lechowski
dnia 10.10.2021, 19:14
Ocena
komentarza:
-4
Właśnie wróciłem, "Żałuj rudy że cię nie było". Pozdrawiam kanapkowiczów.
@ Eu
dnia 10.10.2021, 19:51
Ocena
komentarza:
0
Starosta na manifestacji popiera U E no i może coś w nim drgneło, albo strach
@ dragoness
dnia 11.10.2021, 07:59
Ocena
komentarza:
1
Starosta popiera układy z Rzońcą i Zajacową.
@ Aaa
dnia 10.10.2021, 19:52
Ocena
komentarza:
-2
Polska z uni jestem za
@ Kiler
dnia 10.10.2021, 20:08
Ocena
komentarza:
-4
Jaslo jest jakie jest.Dla mnie piękne i bezpiczne.Wiele wycierpiałao
w czasie drugiej wojny światowej.A pani niby " nauczycielka" dragonass
niech się nawet nie wypowiada .Bo nie zna historii!
@ Kiler
dnia 10.10.2021, 20:32
Ocena
komentarza:
-2
Komuchy minusujcie.Taka wasza rola.
@ horo
dnia 10.10.2021, 20:35
Ocena
komentarza:
-1
A co na to AiΩ? Czyżby chora?
@ tofik
dnia 11.10.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
0
Komu zgłosić że dziennikarz który pisał ten artykuł,przekazuje fake news ?Kto chce polexit ?
@ Aba
dnia 11.10.2021, 17:44
Ocena
komentarza:
1
Czyżby Merkel kazała...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105