Strona główna

Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

52
Napisany dnia: 17.04.2019, 11:52 , Tagi: Brak

Radni miejscy zwiększyli środki w budżecie miasta o kwotę 1,4 mln zł na przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle. To pozwoli przystąpić miastu do rozpoczęcia inwestycji bez oczekiwania na dofinansowanie. Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

Niemal wszyscy radni miejscy w Jaśle uważają, że przebudowa boiska sportowego przy ul. Śniadeckich jest konieczna. Wiele na ten temat dyskutowano zarówno w ubiegłej kadencji rady, jak również w obecnej. Uznano, że nadszedł najwyższy czas, aby sportowcom poprawić warunki do trenowania piłki nożnej szczególnie, że tego oczekuje to środowisko. Inwestycja w całości opiewa na 3,5 mln zł. Miasto ubiega się o dofinansowanie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych w ramach Programu Sportowa Polska-Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej-edycja 2019. Aby móc w jak najszybszym czasie rozpocząć realizację zadania przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu dofinansowania musiało zabezpieczyć dodatkowe środki w budżecie miasta. Przebudowa boiska treningowego jest to wieloletnia inwestycja, która rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie zaplanowano na 2020 r. Nad przebiegiem prac nadzór będzie sprawować dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Głos w sprawie przebudowy boiska treningowego przy ul. Śniadeckich zabrał Jan Zawiliński, mieszkaniec Jasła, który apelował do radnych, aby nie niszczyć ostatniej naturalnej nawierzchni boiska w mieście. - Nie niszczcie ostatniej naturalnej płyty, pozwólcie chłopcom normalnie trenować. To nie jest tylko kwestia wymiany trawy. To są zupełnie inne parametry techniczne tak treningowe, jak do gry. Występuje wysoka kontuzjogenność tej nawierzchni, jeśli chodzi o stawy skokowe, kolanowe i niestety kręgosłup. O tym się nie mówi. Czy taka nawierzchnia jest w Jaśle potrzebna? Absolutnie nie. W tej kwestii wypowiadali się również doświadczeni zawodnicy, którzy w tej chwili w Jaśle prowadzą treningi. Jest w mieście miejsce, gdzie można tę inwestycję ulokować, mam na myśli teren MOSiR-u, w pobliżu którego ma powstać stadion. Możemy działać prosportowo, prodyscyplinarnie, a jednocześnie myśląc o przyszłości – powiedział do zgromadzonych na sali obrad radnych miejskich.

„Dzisiaj robimy halo, bo chcemy zrobić coś dobrego”

fot. archiwum

Nie do końca ze zdaniem mieszkańca zgadza się radny Robert Hap, były zawodnik i trener Czarnych, który przypomniał jak wiele czasu i godzin poświęcono dyskusji na ten temat. Ostatecznie wszyscy doszli do wniosku, że nie ma innego miejsca na wykonanie tego zadania. Od wielu lat interweniował i zabiegał o przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle podkreślając, jak często w trudnych warunkach zawodnicy się szkolą - Dzisiaj robimy halo z tego, że chcemy zrobić coś dobrego. Uważam, że to jedyne miejsce, gdzie możemy przebudować boisko w szybkim czasie. Treningi czy gra nie będzie się odbywała zawodowo. Młodzież i seniorzy będą tam raptem przez kilka godzin. Moim zdaniem i tak będzie bezpieczniej niż na tej nawierzchni, która jest w tej chwili, pomimo tego, że jest ona naturalna. Jakby Państwo tam weszli to tak, jakbyście byli na betonie. To jest katastrofa co się tam dzieje – skomentował radny Hap. Nadmienił, że ta inwestycja pozwoli zatrzymać młodzież, która ucieka do ościennych klubów ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury sportowej oraz komfortowych warunków do treningów.

fot. archiwum

Radny Marcin Węgrzyn wspomniał, że do pomysłu powstania sztucznej nawierzchni był sceptycznie nastawiony do momentu, kiedy zrozumiał, że potrzeb jest wiele. Dodatkowo nadarzyła się okazja do pozyskania dofinansowania. - Zbiornik Katy-Myscowa też ma powstać i wiele innych rzeczy. Czy tak się stanie, tego nie wiemy. Boisko jest potrzebne tu i teraz. Są drużyny młodzieżowe, które muszą się tułać po okolicznych miejscowościach do Dukli, Dębicy, Krosna i Chorkówki i innych, bo nie mamy czegoś takiego w mieście. Jestem wdzięczny za to radnym, że są za podjęciem tej uchwały, aby ta płyta powstała – mówił M. Węgrzyn.

fot. archiwum

Z kolei radny Jan Pierzchała ponaglał, aby przyśpieszyć działania dotyczące budowy kompleksu sportowo-socjalnego, który ma powstać po stronie osiedla Gądki w Jaśle w pobliżu MOSiR- u. Jego zdaniem to rozwiązałoby cały problem dotyczący zapewnienia odpowiedniej bazy sportowej. To jednak jak zaznaczył radny Andrzej Czernecki jest zadanie, które wymaga czasu.

Za podjęciem uchwały głosowało 19 radnych: Elżbieta Bernal, Robert, Hap, Kazimierz Mikrut, Małgorzata Rymarz, Bogdan Ziemba, Krzysztof Czeluśniak, Izabela Jankowska-Zawada, Jerzy Okarma, Józef Twarduś, Leszek Znamirowski, Andrzej Czernecki, Maria Kluz, Marcin Węgrzyn, Iwona Dziedzic, Mariola Mazur, Lech Polak, Bogusława Wójcik, Henryk Rak oraz Andrzej Dybaś. Nie głosował Jan Pierzchała.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Mac
dnia 17.04.2019, 12:29
Ocena
komentarza:
24
jaślanin stracił poczucie rzeczywistości.Plyt trawiastych w Jaśle jest obecnie 5.Mosir,Śniadeckich,Sportowa,osiedle Sobniow,od.Hankowka. Dodatkowa informacja jest taka że sztuczna nawierzchnia ma powstać na Kasprowicza a płyta główna przy Śniadeckich zostanie w swoim pierwotnym kształcie trawiastą. Warto być zorientowanym gdy przychodzi się na sesję rady miasta i chcę się zabierać głos w pewnych sprawach. Proponuję też aby władze miasta i ludzie od sportu zajęli się swoją pracą,budowlańcy budową i remontami a lekarze leczeniem.
@ Tic-Tac
dnia 17.04.2019, 12:48
Ocena
komentarza:
16
Próbuje się doszukać opinii głównych zainteresowanych, tj.zawodników co sądzą o zmianie nawierzchni.Wypowiadają się, a to specjalista od rwania zębów, a to historyk i miłośnik karczowania drzewostanu,a to słynny budowniczy powiatowej komendy policji w Sanoku..
@ mrX
dnia 17.04.2019, 14:11
Ocena
komentarza:
12
A kogo obchodzi, co pasuje postpalikociarskim ćwokom?
@ real
dnia 17.04.2019, 16:07
Ocena
komentarza:
3
Tu jest zagłębie pisu i nic innego się nie przyjmie. Tylko zasiłki MOPS i 500+ 300+ 100+ na oborę a że z ich własnych pieniędzy to jest dla nich nie ważne.
Trzeba wieśniakom obiecać 2000+ każdemu za nic a zabierać z wypłaty 4000 to wtedy i tak się będą cieszyć i zagłosują na kolejne plusy.
@ Gg
dnia 17.04.2019, 16:42
Ocena
komentarza:
-11
Sztuczne jest lesse! Nawet pod domem mam sztuczna trawe, nie trzeba kosic
@ dragoness
dnia 17.04.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
-2
Każde ugrupowanie jest post-, więc należy wyjąć belkę z własnego oka, proszę pana.
@ Sito
dnia 17.04.2019, 23:47
Ocena
komentarza:
-2
Z trokami się nie dyskutuje, a że zboczonymi tym bardziej
@ Do Wiosna
dnia 17.04.2019, 23:55
Ocena
komentarza:
-5
Obietnice to myśmy już różne przerabiali, zielone wyspy, Irlandie,
Tusk przed wyborami wręcz zapewniał że ten kraj będzie mlekiem
i miodem płynący...no i był...tylko zapomniał dodać że dla
swojej bandy tylko...a po wyborach środkowy palec.
Czuję że ten palec w przypadku pana/pani Biedroń też
by się pojawił, i to nie tylko do oglądania...
@ czarny
dnia 17.04.2019, 13:14
Ocena
komentarza:
10
Panie Janie nie cofajmy się i nie traćmy rzeczywistości . Potrzebne jest takie boisko i kropka. W takiej Anglli czy Sakndynawii rocznie buduje się ok 150-200 boisk o takiej nawierzchni .W Holandii ok.120 w tym w Eredivisie polowa klubów ich główne nawierzchnie to sztuczna nawierzchnia ! . Sztuczne boiska to ponad 3000 godzin w roku bez konieczności regeneracji i trzykrotnie mniejszy koszt utrzymania niż naturalne Grunt to tez żeby taka trawa była dobrej jakości i nowszej generacji z bodową przez doświadczone firmy.
@ arni
dnia 17.04.2019, 16:00
Ocena
komentarza:
-4
W Eredivisie aktualnie tylko Venlo ma sztuczną nawierzchnię
@ czarny
dnia 17.04.2019, 17:38
Ocena
komentarza:
0
wypowiedz Gullita z marca ubiegłego roku ''mamy w samej Eredevisie az 7 boisk ze sztuczna nawierzchnią . Także nie pisz farmazonów.
@ arni
dnia 17.04.2019, 17:42
Ocena
komentarza:
0
Ale używane jest tylko jedno, tylko Venlo gra na sztucznym aktualnie ekspercie z koziej wólki
@ czarny
dnia 18.04.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
1
wiekszosc klubów w Holandii nie gra na naturalnej murawie. Zaplecze Eredivisie Jupiler league to zdcecydowana wiekszośc grających druzyn na sztucznej murawie. To samo tyczy się najwyższej klasy rozgrywkowej jak Ado,Excelsior,Roda cambuur,Zwolle .Tak było przynajmniej do 2018 r. Mysle ze jest tak nadal bo kluby biedniejsze bardziej im się oplaca grac na takiej nawierzchni w przeciwieństwie do bogatych jak Ajax,feyenord czy PSV. Zresztą boisko glowne czy treningowe bez znaczenia.
@ jks
dnia 17.04.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
5
Sztuczne boisko na miejscu treningowego musi powstac. Remont na Czarnych też by sie przydał .. A co to ostatnio akademia piłkarska żale miała pisze i opowiada ze na mosirze boisko nie przygotowane do uzytku po zimie ? Jaki pan taki kram.
@ Dike
dnia 18.04.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
1
Art.3 pkt 5. Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym

Wyraz „akademia” może być używany w nazwie uczelni, której jednostki
organizacyjne posiadają co najmniej dwa uprawnienia do nadawania stopnia
naukowego doktora.

Co najwyżej ,,Szkółka kopaczy"
@ gądkowiok
dnia 17.04.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
-16
HOLA < HOLA a który z radnych pytał się o opinię mieszkańców osiedla Gądki czy jest zgoda na budowę stadionu ? Mieszkam tam i rozmawiamy o tym planie budowy. No, nie bardzo widzę entuzjazmu a wręcz powiem, że będziecie mieć duży opór. Już krąży zbiórka podpisów aby utrącić ten pomysł. Stadionowi na Gądkach mówimy NIE !
@ Gosc
dnia 17.04.2019, 19:58
Ocena
komentarza:
1
Most chcesz?
@ PLUS=/+MINUS
dnia 17.04.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
2
Przecież ten most na Gadki jest potrzebny by dojechać do stadionu
H U R A !!!
@ gądkowiok
dnia 19.04.2019, 09:44
Ocena
komentarza:
1
Ten most jest potrzebny aby mieszkańcy osiedla mieli normalny dostęp do centrum miasta. Nienormalne jest to, że aby dojechać w rejon oddalony o 1 km od centrum trzeba jechać 5 km na około i zwiększać tym samym natężenie ruchu od dworca pkp aż po skrzyżowanie w rafinerii (karetka pogotowia, policja, straż pożarowa też dociera na miejsce opóźniona). To jest nienormalne w XXI wieku w Jaśle. Na stadion szukajcie sobie miejsca gdzie indziej, tutaj kury się pasą.
@ NFZ utylizacja Polaków
dnia 17.04.2019, 15:28
Ocena
komentarza:
-1
WINCY stadionów piłki kopanej ! WINCY !!!

a to że ludzie zdychają na SOR-ach to już mało kogo obchodzi.
@ arni
dnia 17.04.2019, 16:02
Ocena
komentarza:
1
a co ma piernik do wiatraka?
@ myślenie nie boli
dnia 17.04.2019, 17:19
Ocena
komentarza:
6
To że jak pojedziesz na SOR to sobie uświadomisz że pieniązki trafiły na zieloną murawę zamiast do szpitala.
@ czarny
dnia 17.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
-6
weź typie się nie wypowiadaj bo zajeżdza patologią intelektualną
@ arni
dnia 17.04.2019, 17:51
Ocena
komentarza:
-2
Do myslenie nie boli weź człowieku doucz się jak się tworzy budżet bo się tylko kompromitujesz
@ SOR 10h czekania i kaput
dnia 17.04.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
11
Weź policz wszystkich kopaczy piłki okrągłej i podziel przez ilość mieszkańców Jasła. Wynik pomnóż przez 100% i się okaże że trzeba podać w prominach. Dlaczego społeczeństwo ma płacić miliony za płaską łąkę jak z tego typu przybytów wątpliwego sportu korzysta znikomy ułamek społeczeństwa ? Tym bardziej że mamy coraz to więcej ludzi starszych którzy do piłki kopanej jakoś się nie garną a wykoszone płaskie łąki zwane dla nie poznaki stadionami świecą przez większość czasu pustkami. I nie jest to dla mnie żaden argument że ogłupiająca telewizja pokazuję non stop piłkę kopaną jako "sport narodowy" bo większość społeczeństwa ma to gdzieś bo albo jest w robocie i odkłada na raty kredytu albo śpi na weekendzie mają gdzieś wasze durne ligii, mecze i drużyny.
@ arni
dnia 17.04.2019, 21:21
Ocena
komentarza:
2
Nikt nikomu nie nakazuje brać kredytu
@ yNG bank joński
dnia 18.04.2019, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Nie zakazuje tylko wręcz zmusza do brania tego niewoniczego homonta zwanego kredytem. No chyba że widziałeś uczciwie pracującego człowieka co z wypłaty dorobił się domu przez 120-stym rokiem życia ?
@ myśl głupcze myśl
dnia 18.04.2019, 09:24
Ocena
komentarza:
0
Ilu dodatkowych lekarzy można by zatrudnić za 1,4 mln (słownie jeden milion czterysta tysięcy złotych) w jasielskim szpitalu ?
1,4 mln / 12 mc = 116 667 PLNów/ mc ?

Ilu dodatkowych lekarzy mógłbyś zatrudnić w jasielskim szpitalu mając do wydania 116 tysięcy miesięcznie ?

A tu poszło na zieloną trofke !
@ ksiądz Mateusz
dnia 18.04.2019, 15:36
Ocena
komentarza:
2
Jak ktoś chce być niewolnikiem XXI wieku to bierze kredyt, kredyciarze to najgorszy sort, zadłużeni po uszy a szpanują jakby nie wiadomo kim byli.
@ JKS
dnia 18.04.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
0
czyli bys zatrudnil tych lekarzy tylko na jeden rok? bardzo trafne porównanie
@ ixi
dnia 17.04.2019, 15:29
Ocena
komentarza:
13
Co dalej ze zbiornikiem Katy Myscowa? Czyżby były nowe informacje?
@ Telewizja KŁAMIE !
dnia 17.04.2019, 15:32
Ocena
komentarza:
23
Bogdan mówi że budowa rozpocznie się w następnym roku galaktycznym. Wystarczy poczekać.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 17.04.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
4
Co roku w następnym roku
Bujanie na każdym kroku...
@ Katarynka
dnia 17.04.2019, 23:38
Ocena
komentarza:
5
Bogdan jak mówi że w przyszłym roku to mówi.
@ halunD
dnia 17.04.2019, 16:10
Ocena
komentarza:
-7
pozdrowienia dla Iwonki - radnej :)
@ kaczucha
dnia 17.04.2019, 16:12
Ocena
komentarza:
0
Gmina Tarnowiec buduje stadion w Czeluśnicy za parę milionów dołożyć i będzie na II lige niedalego.
@ ELIASZ
dnia 17.04.2019, 23:06
Ocena
komentarza:
7
W Gminie Tarnowiec Wójt lepiej niech wodę i kanalizacje zrobi ,drugą kadencje jest i dalej kanalizacji nie ma. Boiska , stadiony , dni pieroga i sztuczne ognie, imprezy strażakom to jest rzecz drugiego planu , bez tego da się żyć
@ Kali
dnia 17.04.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
0
Zobaczcie jakie stadiony są na wioskach czarni. niech się schowaj ludzie tragedia jak ten stadion z tradycjami taki zostanie panie burmistrz prosimy i zgadamy stadionu 3liga sama wpadnie do bramki obiecujemy
@ saracen
dnia 17.04.2019, 20:59
Ocena
komentarza:
9
panie trenerze Hap niech pan przejedzie się do zachodniej szkółki piłkarskiej i popatrzy tam na jakiej murawie młodzież trenuje na naturalnej czy sztucznej i powinien pan wiedzieć ze wzgędu na wykształcenie i nie tylko jak treningi młodocianego pszyszłego zawodnika na sztucznej murawie w późniejszym czasie odbiją się na jego zdrowiu chociażby stawów.
@ jurciu
dnia 17.04.2019, 22:09
Ocena
komentarza:
6
Ale jaja tylko stadionu brakuje myślę że radni sami będą grać miasto bez perspektyw to kto zatszyma młodzież co im miasto zaoferuje /jak niema pomysłu to głupota szaleje/
@ Jas1
dnia 17.04.2019, 23:24
Ocena
komentarza:
5
A dlaczego prezesa Czarnych na tej radzie nie było? Nie był zainteresowany?
@ kibic
dnia 18.04.2019, 15:06
Ocena
komentarza:
2
a był ktoś z władz sms, ap, uks 6,sobniowa,global soccer ?
@ dd
dnia 17.04.2019, 23:26
Ocena
komentarza:
0
Zmień pracę, weź kredyt ...
Gdzie ta praca? Kredyt za Ciebie weźmie Władza - Ty tylko spłacisz w podatkach i haraczu za usługi publiczne.
Dobranoc.
@ cytryna kwasna
dnia 18.04.2019, 02:51
Ocena
komentarza:
1
LEGO stadion nie respektuje CO2 - nerusza dyrektywe z brukseli!
@ VERITAS
dnia 18.04.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
2
Do > ELIASZ< cyt. " W Gminie Tarnowiec Wójt lepiej niech wodę i kanalizacje zrobi", widać, że trochę błądzisz w temacie. cyt. Urząd Gminy Tarnowiec przypomina mieszkańcom sołectw Dobrucowa i Sądkowa o ciążącym na nich obowiązku przyłączaniu nieruchomości do istniejącej w ich zasięgu nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej" jak nie było kanalizacji to My chcymy a jak jest o nie, nie będzie się przyłączać bo jak powiedziała jedna starsza pani z stamtąd ja jeszcze nie mam rur w łazience wymienionych na nowe to się do kanalizacji przyłączać nie będę. No ale co ma piernik do wiatraka, tak jak nowe rury w łazience do kanalizacji. A za kanalizację trza płacić
@ Uu
dnia 18.04.2019, 08:22
Ocena
komentarza:
4
Tyle kasy na jakies nedzne boisko? Malo to pozytecznych rzeczy do zrobienia? Kibole za swoja kase niech remontuja boisko.
@ Marcin
dnia 18.04.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
10
Są ważniejsze inwestycje w Jaśle, a nie budowa sztucznej łąki dla kopaczy. Więcej pożytku da wymiana nawierzchni na 3-go Maja i innych ulicach.
@ ksiądz Mateusz
dnia 18.04.2019, 15:37
Ocena
komentarza:
-3
Nawierzchnia na tych ulicach jest dobra.
@ ksiądz Mateusz
dnia 18.04.2019, 15:37
Ocena
komentarza:
0
Jasielski sfrustrowany plebs znowu narzeka, nic im się nie podoba.
@ Kondzio
dnia 19.04.2019, 00:16
Ocena
komentarza:
-1
Zapraszam państwa radnych do Szalowej i do Stróż. Są tam kompleksy sportowe które zarabiają na siebie.
I nota bene są mieścimy mniejsze niż Jasło.
@ dd
dnia 22.04.2019, 11:13
Ocena
komentarza:
1
Igrzysk i śmieci.Plastikowe żarcie, plastikowe twarze, plastikowa trawa. Plastikowy Świat - wszystko z recytlingu PE, PP, PCV.
@ Bobo
dnia 25.04.2019, 15:54
Ocena
komentarza:
1
Uważam, że p. J. Zawiliński ma rację. Na sztucznych boiskach można odnieść wiele kontuzji, a niektóre wychodzą dopiero po wielu latach. Zadania powinne być bardzo dobrze przemyślane.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105