Nie tylko słońce jest ważne dla turystów
Wymarzona droga na wypoczynek, bezpieczny pobyt na wakacjach a także komfort na wczasach zależą także od podatków zapłaconych przez właścicieli pensjonatów, kwater oraz wypożyczalni sprzętu turystycznego i wodnego.

Kontrola skarbowa rozpoczyna działania informacyjno – edukacyjne o korzyściach płynących dla klienta z bycia wpisanym do ewidencji gości, z wykonania przez podatnika obowiązków w zakresie opłaty miejscowej czy z faktu otrzymania paragonu.
Równocześnie podpowiada mieszkańcom regionów wypoczynkowych, nieprowadzącym działalności gospodarczej, posiadającym domki letniskowe, nadwyżki powierzchni mieszkalnej, jachty lub inny sprzęt turystyczny, że mogą wykorzystać fakt zamieszkiwania na terenie atrakcyjnym turystycznie i uzyskać dodatkowe przychody – legalnie.

Jednocześnie w okresie wakacyjnym kontrola skarbowa będzie sprawdzała legalność prowadzonej działalności gospodarczej oraz prawidłowość odprowadzania podatków przez osoby wynajmujące pokoje i nieprowadzące działalności gospodarczej.
Teresa Piechowicz-Barzyk
Rzecznik Prasowy
Urząd Kontroli Skarbowej w Rzeszowie

