Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nie wiem jaka czeka mnie przyszłość, nie wiem ile będę żył…

18

JASŁO, Krosno. Na 9 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Krośnie 36-letniego Andrzeja K. z gminy Frysztak za usiłowanie zabójstwa 28-letniego Stanisława Żmudy (poszkodowany wyraził zgodę na podanie pełnych danych)

Od tragicznych wydarzeń z Wielkiego Piątku 2010 roku minęło 9 miesięcy, mimo to Stanisław Żmuda cały czas o nich pamięta, powracają obrazy z tamtego piątku, koszmar powraca często w snach. Przed sądem występował w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

Nie wiem ile będę żył

28-latek cały czas jest na zwolnieniu lekarskim, bardzo dużo wycierpiał w szpitalu, szrama na ciele pozostanie do końca życia. Nie czuje się najlepiej, często boli go zranione serce. – Nie wiem jaka czeka mnie przyszłość, nie wiem ile będę jeszcze żyłmówił Stanisław Żmuda na korytarzu sądowym.

Wie już jednak na pewno, że do zawodu masarza nie wróci.

Dzięki Bogu i lekarzom

Pan Stanisław czuje żal do Andrzeja K., że ranił go nożem i nie usłyszał od niego słowa przepraszam i nie popatrzył mu po tym zdarzeniu prosto w oczy. Z drugiej strony, nie wie jak zareagowałby, gdyby takie słowo padło. Zarówno on jak i jego ojciec, który towarzyszył mu przy ogłoszeniu wyroku, zdają sobie sprawę z tego, że gdyby nóż miał kilka milimetrów szersze ostrze, już nie byłoby go wśród żywych. – Wiemy to doskonale. Dzięki Bogu i lekarzom z jasielskiego szpitala syn żyje i to jest w tej chwili najważniejsze – dodał ojciec Stanisława Żmudy.

(…)

A. Józefczyk - Nowe Podkarpacie Szczegóły na stronie 5.

Napisany dnia: 06.01.2011, 10:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bodek
dnia 06.01.2011, 17:55
Ocena
komentarza:
2
Następna paranoja. Dostał 9 lat, a wyjdzie po trzech lub czterech latach. I co dalej, będzie przykładnym ojcem lub mężem, czy dobrym człowiekiem? Jak wyjdzie to na pewno kogoś potnie lub poderżnie. Jeśli była by w Polsce sprawiedliwość, to powinien siedzieć 20 lat w ciężkim więzieniu. Pozdrowienia dla Pana St[...]:)
@ hmm
dnia 06.01.2011, 18:43
Ocena
komentarza:
2
9 lat za ''tradycyjne masarskie powitanie''.... no no...
a tak w ogólt to tu 9 lat a gdzie indziej NIC za okrutne zabójstwo
@ jasło
dnia 06.01.2011, 23:22
Ocena
komentarza:
2
pijak [...] bedzie miał teraz do przemyslenia swoje głupie zachownie pederasty świn..i...a!!!! szkoda na takich patrzec!!!!! gn...i..j...
@ no dobra
dnia 07.01.2011, 08:59
Ocena
komentarza:
2
A wiadomo dlaczego uderzył tym nożem? Nigdzie nie piszą o motywie..
@ do Bodek
dnia 07.01.2011, 19:12
Ocena
komentarza:
-2
Człowieku piszesz bzdury gość był wypity nie wiedział co robi Oby Ciebie lub twojego syna to nie dotyczyło kiedyś to nie będziesz tak pisał Zrobił źle sad go skazał i po sprawie A ty patrz na siebie i swoją
rodzinę pewnie wszyscy (cacy)
@ Zbychu
dnia 07.01.2011, 23:58
Ocena
komentarza:
2
To że był pijany to nie jest żadne usprawiedliwienie jeżeli większość ludzi by się tak tłumaczyła to po co w ogóle sądzić takich ludzi "zabiłem bo byłem pijany ale co tam przecież po alkoholu wszystko możliwe jest" zaje**** usprawiedliwienie. Dożywocie albo na krzesło dla przykładu z takimi i będzie spokój.
@ Janek
dnia 08.01.2011, 15:09
Ocena
komentarza:
2
Zero tłumaczeń.Kara śmierci.
@ ixi-esteta
dnia 08.01.2011, 22:00
Ocena
komentarza:
2
36 lat a wyglada na grubo po piecdziesiatce - co wy zrecie i chlejecie - denaturat?

widze ze Polskie Sady biora przyklad z Europy Zachodniej (rzadzanej przez socjalistyczno-promuzulmanskie-ateistyczne bandy lewakow)- za chwile kryminalistow beda "przepraszac"...
@ on
dnia 09.01.2011, 19:23
Ocena
komentarza:
4
tak w tym kolchozie u gucia i zychowskiego sie pracuje!ciekawe gdzie do tej pory byla inspekcja pracy ze nigdy alkoholika nie widziala!to jest bardzo dobry przyklad ze dopiero cos sie musi stac zeby ktos cos zauwazyl!!!!!mam nadzieje ze po tej prawie zbrodni rozne inspekcje beda odwiedzac trio,a nie odwrotnie trio z "lapowkami"bedzie odwiedzac inspekcje!!!!!jak to do tej pory sie odbywa
@ Roman
dnia 10.01.2011, 21:28
Ocena
komentarza:
3
Jeśli w tym zakładzie nie ma kontroli trzeźwości, to zapewne nad procesem produkcji również takich kontroli nie uznają, więc ... kto wie... co się z ów firmy je...
@ smakosz
dnia 11.01.2011, 00:52
Ocena
komentarza:
3
NA PEWNO DOBRE WYROBY Z TEGO ZAKŁADU WYCHODZĄ ????????????
@ DO ON
dnia 11.01.2011, 13:06
Ocena
komentarza:
-1
nie jestes na bierząco gucia juz tam niem teraz pan Roman tam żądzi pełną parą, ale co do picia na zakładzie dalej jest samowolka tu nic sie nie zmieniło poza tym ze Arizony brakuje.
@ on
dnia 11.01.2011, 19:25
Ocena
komentarza:
3
to przepraszam o guciu nie wiedzialem .apropos,co on teraz robi?ten gucio?:)
pija i pic beda bo w kolchozie tak sie robi,tyraja od 2-3 w nocy dzien w dzien wiec musza zabic ,szara rzeczywistosc!ich sprawa!
@ szok
dnia 11.01.2011, 20:51
Ocena
komentarza:
2
On dostał 9 lat, ciekawe na ile sąd skarze tych naszych czterech małolatów co kobietę zagrzebali w Warzycach - na 5 lat???
@ ciekawy DO ON
dnia 11.01.2011, 20:52
Ocena
komentarza:
2
TO CO TEGO ARIZONE DO PARÓWEK ZMIELILI ???,nie ma trupa nie ma zbrodni,wycwani się ?
@ pstach
dnia 12.01.2011, 15:00
Ocena
komentarza:
2
do "on"

to za co i komu dają w TRIO łapówki? Mam sznasę dostać?
@ Obiektywna
dnia 10.03.2011, 17:20
Ocena
komentarza:
0
Każdy z nas popełnia w życiu błędy Pan Stanisław też nie jest taki święty za jakiego uchodzi. To że Pan Stanisław nie wie ile będzie żył to nie tylko on nie wie, ale każdy z nas. Należy cieszyć się każdą chwilą życia a krzywdy przebaczać każdy z nas będzie kiedyś sądzony przed Bogiem.
@ mymy
dnia 01.06.2011, 12:40
Ocena
komentarza:
-2
do janka; tam od razu k.smierci jak by conajmniej bank obrobil. on przeciez byl ppiiijanyyyyyyyy -- hyc
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105