Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Niebezpieczna przewiązka przy II LO

17

Przewiązka przy II Liceum Ogólnokształcącym grozi zawaleniem. Filary podtrzymujące tę część budynku szkolnego zostały podmyte w wyniku intensywnych, długotrwałych opadów deszczu. Teraz dyrekcja szkoły czeka na decyzję ubezpieczyciela.

- Na dzień dzisiejszy nie mam żadnej pisemnej informacji – mówi nam Wacław Błasik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego. Pod uwagę brane są dwa rozwiązania: wyburzenie przewiązki albo jej wzmocnienie. - To będzie jeszcze konsultowane z ekspertami i starostwem powiatowym. Po decyzji ubezpieczyciela będziemy wspólnie opracowywali plan, który pomoże rozwiązać problem przewiązki – wyjaśnia Błasik. Wiadomo już, że zajęcia lekcyjne ze względów bezpieczeństwa zostaną tam wstrzymane. - Prowadzenie zajęć jest niemożliwe, ponieważ pojawiły się pęknięcia, a filary zostały naruszone – podkreśla dyrektor II LO.

Z kolei starosta Adam Kmiecik oczekuje na sugestie dyrektora, choć nie ukrywa, że decydujący będzie tu czynnik ekonomiczny. - Musimy ocenić, na ile będzie nam to potrzebne i oszacować koszty: jaki będzie koszt wyburzenia przewiązki, a jaki jej ratowania. To nie jest kwestia tylko mojego spojrzenia, ale też pewnej chłodnej kalkulacji – twierdzi starosta.


(kp)

Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ 3E
dnia 30.08.2010, 14:09 · Zgłoś
3E wyszła ze szkoły i się szkoła z rozpaczy wali hahaha ^^
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 27.08.2010, 15:21 · Zgłoś
Do wszystkich sentymentalnych
Jak w porę nie wyburzą waszej ukochanej przewiązki to wasi następcy mogą zostać pozbawieni jakichkolwiek wspomnień.
Odpowiedz
0
@ Dla wtajemniczonych
dnia 26.08.2010, 15:47 · Zgłoś
" Na dworze slonce swieci, a w przewiazce Szaro"...
Odpowiedz
0
@ wciąż uczennica
dnia 26.08.2010, 13:24 · Zgłoś
staniemy murem za tymi kruchymi murami! :D najlepsza sala, z której jest najwięcej wspomnień, taka charakterystyczna ;) niech kolejne pokolenia też poznają urok autobusu ;D
Odpowiedz
0
@ 2lo
dnia 26.08.2010, 13:03 · Zgłoś
no a niedawno wstawili nowe okna i sie cieplej zrobiło i akurat przed zimą ją zamknęli więc nie było jak przetestować nawet ich ; <
Odpowiedz
0
@ nie wyburzac
dnia 26.08.2010, 11:10 · Zgłoś
od grudnia niebylo tam lekcij a te wczesniejsze z prof. S. byly bezcenne
Odpowiedz
0
@ absolwentka
dnia 26.08.2010, 11:06 · Zgłoś
Kurcze... A tak tam było fajnie... Niezapomniane lekcje PO z panem Ś. i religia z ks. O... Tzw. "pociąg" ;-D I to pisanie długich religijnych notatek w rękawiczkach... ;-D Nie wyburzajcie jej...
Odpowiedz
0
@ czerwona
dnia 26.08.2010, 10:18 · Zgłoś
o ile mi wiadomo to już od jakiegoś czasu lekcje tam zostały wstrzymane
Odpowiedz
0
@ amag
dnia 26.08.2010, 09:53 · Zgłoś
dobrze że jednak ide do 1lo
Odpowiedz
0
@ Łyba
dnia 26.08.2010, 09:48 · Zgłoś
nie wyburzać autobusu, zbyt wiele wspomnień :(
Odpowiedz
0
@ Absolwentka :D
dnia 26.08.2010, 09:19 · Zgłoś
Kochana przewiązka........... tyle z nia wpomnień:) zostawcie ją ! chociaż po gruntownym remoncie i tak pewnie nie zapewni juz tyle atrakcji co kiedyś ;/mróz, deszcz, śnieg...... Super było :D
Odpowiedz
0
@ Absolwent
dnia 26.08.2010, 08:46 · Zgłoś
Lekcje w Autobusie bezcenne.... :) jest co wsominać i te trudne warunki atmosferyczne panujące w tej sali :D zwanej "jaskinią lodową" :D

to cząstka histori każdego absolwenta, nie wyburzajcie jej..... :)
Odpowiedz
0
@ uczeń
dnia 26.08.2010, 08:13 · Zgłoś
pewnie, czekajcie aż się zawali i kogoś zabije
Odpowiedz
0
@ Wiedzący co i jak
dnia 26.08.2010, 07:47 · Zgłoś
Nie tylko przewiązka się sypie ale i cała szkoła - choć za to nauczyciele cemenetują związki między sobą - ot przykład Endriego
Odpowiedz
0
@ cyberchłop
dnia 26.08.2010, 07:23 · Zgłoś
łoj Pan Starosta ma przecież inspektorat budowlany, podesłać dwóch doświadczonych Panów w temacie z działu inwestycji publicznych i niech kalkulują, ale prościej przepchnąć problem na kogoś. Tzw spychologia(problem dotyczy całego kraju)dlatego w tym kraju nie ma autostrad, a wielkie inwestycje idą mozolnie. Wszytkiego nie można zwalić na prawo, pozostaje jeszcze ludzka mentalność. [...], [...] nieładnie.
Odpowiedz
0
@ absolwentka
dnia 26.08.2010, 00:19 · Zgłoś
A tyle tam lekcji miałam;p
Odpowiedz
0
@ uczen
dnia 25.08.2010, 22:57 · Zgłoś
o lol:( moja nowa szkola sie wali:(:(:(
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.