Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Niecodzienne odkrycie

20
Kilka dni temu robotnicy pracujacy przy bodowie drogi południowej dokonali niecodziennego odkrycia. Odkopany został kanał komunalny pochodzący z lat 70 lub 80 XIX wieku - jest to prawdopodobnie pozostałość kanalizacji wykonanej w tamtym czasie przez władze miasta. Kanał jest w kształcie podkowy i jest wyłózony grubymi kamieniami znajduje się on niedaleko dworca PKP około 2 metry pod ziemią. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, kanał nie zostanie zburzony, ani uszkodzony, tylko delikatnie zasypany. W obecnej chwili trwają prace mające na celu zabezpieczenie kanału. Poniżej fotografie przedstawiające kanał. dodał: Gołąb foto: Szfastu źródło: GDDKiA RzeszówNapisany dnia: 10.05.2006, 08:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bitelz
dnia 10.05.2006, 12:22
Ocena
komentarza:
0
slyszalem cso rowniez ze pod calym Jasłem sa bunkry, do ktorych mozna wejsc (tzn nie mozna, ale przeszkadza w tym jedynie kludka:))
@ Z
dnia 10.05.2006, 12:34
Ocena
komentarza:
0
NO TO TERAZ JUŻ NA AMEN ZAMKNĄ TĘ DROGĘ I ZROBIĄ WYKOPALISKA :)
@ Ferr
dnia 10.05.2006, 15:18
Ocena
komentarza:
0
W tomie IV "Rocznika Jasielskiego" jest artykuł nt. jasielskich podziemi.
@ aNia
dnia 10.05.2006, 15:58
Ocena
komentarza:
0
a no to wartoby było poczytać taki rozdział z życia naszego Jasła , to w takim razie korki uliczne w najbliższym czasie nie ulegną zmniejszeniu , interesuje mnie 3 zdjęcie i ta zielona puszka ?? :D czy ona tez jest z lat 70/80 xIx wieku :bigeek: prawdopodobnie niee ...
@ Golab
dnia 10.05.2006, 16:03
Ocena
komentarza:
0
aNia Ty to masz oko :P
@ natalijka
dnia 10.05.2006, 16:35
Ocena
komentarza:
0
co to za piwko... to nie Żubr :D ha ha ha aNia brawo za spostrzegawczość :D
@ aNia
dnia 10.05.2006, 18:07
Ocena
komentarza:
0
hihii ma sie to oko ;) .. mimo tych 2 desek .. ale to nie wszystko heheh .. przy okazji nasówa sie pytanie.. Czyja ta puszka ? ... :D mamy kilka możliwości .. robotników ?! ,tego Pana w kaszkietówce czy może ona służy jao eksponat do zdjęcia .. e niee to wykluczam ..
@ Siku
dnia 10.05.2006, 18:26
Ocena
komentarza:
0
no prosze nawet w czasie pracy :P:P kto wie moze to ten kanał prowadził miedzy zamkiem w lesie obok podzamcza , a miastem i bieczem .... a moze z klasztorem na górce bo wkońcu klasztor pełnił funkcje obronne :)

a co do bunkrów to są nawet są rozsypana po jaśle dziwie sie ze ich nei widiałes ( to wygląda prawie jak studnia) dokształcałem sie niedawno
@ natalijka
dnia 10.05.2006, 18:31
Ocena
komentarza:
0
zazwyczaj Żubr występuje w puszczy... czy jakoś tak :P
ale tutaj mamy zaprzeczenie tego faktu, gdyż występuje on w kanale :)
@ dinomaster
dnia 21.05.2006, 20:02
Ocena
komentarza:
0
eeee, chciałbym się przejśc tym tunelem , w Osieku J /k.jasla, są piwnice zamczyska oraz zamurowany tunel szłem nim ale się bałem bo z każdym metrem robiło się nieciekawie , widziałem rozgałenzienie ; jedno prowadzi do XV-wiecznego kościoła a drugie tego nie wiem................................................pewnie wyjście obrone z miasteczka ale tego nie jestem pewien:rol::rol:
@ prokondor
dnia 04.06.2006, 17:59
Ocena
komentarza:
0
tam moze byc alien...
@ sylvuska
dnia 08.06.2006, 09:14
Ocena
komentarza:
0
a czy te kule na zdjęciach to wina aparatu ?
@ pussy
dnia 09.06.2006, 22:58
Ocena
komentarza:
0
te kulki tu UFO brachu ;-)
@ jadzja
dnia 11.06.2006, 16:58
Ocena
komentarza:
0
Siku:a gdzie sie doksztalcales, jesli mozna spytac......mam ochote zwiedzic te bunkry:)
@ sylvuska
dnia 14.06.2006, 19:38
Ocena
komentarza:
0
pussy - tylko sobei nie brachu :P i nie ufo tylko coś innego ale pewności nie ma bo to zależy od aparatu :]
@ sylvuska
dnia 14.06.2006, 20:06
Ocena
komentarza:
0
pussy - tylko sobei nie brachu :P i nie ufo tylko coś innego ale pewności nie ma bo to zależy od aparatu :]
@ kaszalek
dnia 22.06.2006, 18:15
Ocena
komentarza:
0
;):):uhoh::sleep::upset::confused::sourgrapes::smilewinkgrin::bigrazz::mad::yes:B):p:o:o:(:|
@ kaszalek
dnia 22.06.2006, 18:18
Ocena
komentarza:
0
przepraszam czy ktos wie cos wiecej o tych bumkrach sory ze tak puzno pisze lecze sie dopiero dowiedziałem o tej fajnej stronie pozdrawiam i mysle ze szybko dostane cos ciekawego o tych podziemiach naszego miasta:confused:
@ PROSte
dnia 27.06.2006, 17:16
Ocena
komentarza:
0
a to mi nowość......
@ borys
dnia 03.09.2007, 20:58
Ocena
komentarza:
0
prowdzi ten tunel do klasztoru byłem tam on sie zawala
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przed Sądem Rejonowym w Jaśle odbył się protest

   

  To miał być biało-czerwony spacer przeciwko dyktaturze i destrukcyjnej polityce rządu. Protest, który odbył się dzisiaj w Jaśle rozpoczął się i zakończył jednak przed budynkiem Sądu Rejonowego w Jaśle. Cztery osoby zdecydowały się zamanifestować swój sprzeciw wobec poczynań władz państwowych, w szczególności dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.

 • Ratownicy medyczni otrzymają nowe lokum. Przy szpitalu stanęły kontenery socjalne

   

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle zakupił kontenery socjalne z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego. Tym samym placówka zamierza zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 wśród pracowników medycznych. Koszt zakupu trzech kontenerów wyniósł 209 961 zł.

 • W Samoklęskach spłonął dom i budynek gospodarczy

   

  Dzisiaj ok. godz. 16. w Samoklęskach (gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar domu i pobliskiego budynku gospodarczego. Z żywiołem walczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle i strażacy ochotnicy. Budynki niemal doszczętnie spłonęły.

 • Miasto Jasło liczy straty. W kwietniu drastycznie spadły dochody samorządów z PIT

   

  Epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia mają olbrzymi wpływ na gospodarkę. Sytuacja ta nie pozostaje bez wpływu na dochody uzyskiwane przez samorządy z tytułu udziału w podatku PIT i CIT. Wyjątkiem nie jest Miasto Jasło, które w kwietniu uzyskało wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych niższe o 1 403 579 zł niż w roku ubiegłym, w analogicznym okresie. Miasto z pewnością będzie miało trudności z realizacją zadań przewidzianych w tegorocznym budżecie.

 • Na spacer pójdziemy bez maseczki! Otwarte kina i siłownie

   

  Rząd znosi kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Zakrywanie ust i nosa na chodnikach, w parkach od najbliższej soboty nie będzie już obowiązkowe. Wciąż jednak będziemy musieli korzystać np. z maseczki w sklepie, urzędzie, środkach komunikacji publicznej czy też kościele. Wkrótce będzie można także pójść do kina i teatru. Działalność będą mogły wznowić także siłownie.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

 • W Nowym Żmigrodzie znaleziono zwłoki mężczyzny

   

  W Nowym  Żmigrodzie przed godziną 17. w rejonie mostu na rzece Wisłoce znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny. Ciało dryfujące w rzece zauważył rowerzysta, przejeżdżający pod mostem. AKTUALIZACJA

 • 150 tys. zł na projekt przebudowy ul. Gądki

   

  Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Jasła uchwalono zmiany w miejskim budżecie na 2020 r. Radni między innymi zabezpieczyli kwotę 150 tys. zł na zadanie polegające na opracowaniu projektu drogi łączącej powstający obecnie most na osiedlu Gądki z ul. Słoneczną. Odcinek ul. Gądki, o którym mowa wymaga przebudowy w perspektywie oddania w najbliższej przyszłości do użytku nowej przeprawy mostowej.

 • Rośliny w służbie naszemu zdrowiu

   

  Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że świeże zioła i rośliny o właściwościach leczniczych, powinny znaleźć się w każdej kuchni, stanowiąc nie tylko doskonały dodatek do naszych potraw, lecz również ważny element domowej apteczki. 

 • MOSiR otrzyma wsparcie finansowe od miasta. Zwiększona dotacja ma zrównoważyć straty będące wynikiem panującej epidemii

   

  Kryta pływalnia, siłownia, park linowy, do niedawna hala sportowa, nieczynne z powodu epidemii koronawirusa, to dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle nie lada problem. 

 • Nieważne głosy zostały odliczone. Miasto ogłosiło zwycięzców pierwszej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

  Prokuratura Rejonowa w Jaśle 31 marca br. umorzyła sprawę dotyczącą nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych w toku głosowania w ramach I edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. Władze miasta nie odwołały się od tej decyzji. Śledczy w uzasadnieniu o umorzeniu dochodzenia wskazali liczbę 1547 nieważnych głosów...

 • W Jaśle powstał mural upamiętniający Jana Pawła II

   

  W przestrzeni miejskiej pojawił się kolejny mural. Na budynku garażu przy placu Inwalidów Wojennych w Jaśle wykonano obraz przedstawiający Jana Pawła II.

 • Serwis klimatyzacji z darmowym odgrzybianiem w Maxim Jasło (ul. Towarowa 29)

   

  Nad Polskę, wkrótce mają nadciągnąć upalne dni. To właściwy moment, aby zadbać o klimatyzację w samochodzie i zapewnić sobie komfort jazdy. Tylko teraz w serwisie MAXIM (Jasło, ul. Towarowa 29) kompleksowy serwis klimatyzacji w niższej cenie, do którego otrzymasz odgrzybianie GRATIS.

 • Konrad Berkowicz podjął wyzwanie i wcielił się w rapera

   

  Poseł Konrad Berkowicz, pochodzący z podjasielskiej Trzcinicy, wziął udział w akcji #hot16challenge2. Do nagrania utworu rapowego nominował go Janusz Korwin-Mikke. 16 wersów, co nie powinno dziwić, stanowi ostry komentarz do politycznej rzeczywistości. Klip do utworu pt. „Jesień średniowiecza” ma ponad 300 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

 • Ukochana Mama - nigdy nie umiera, pozostaje w sercu i pamięci swoich dzieci

   

  Z okazji zbliżającego się Dnia Matki Kwiaciarnia KALLA w Jareniówce zaprasza na zakupy stroików i zniczy upamiętniających ten dzień. 

 • Jaślanie bez wyższych rachunków za wodę. Miasto szykuje dopłatę

  W związku z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, miasto oferuje pomoc dla mieszkańców. W najbliższy poniedziałek rada miejska będzie podejmować uchwałę w sprawie dopłat do ceny wody i ścieków dla mieszkańców Jasła. Dzięki temu jaślanie nie odczują podwyżki cen.

 • Na takim stadionie Czarni grać nie mogą

   

  To już pewne. Czarni Jasło przystąpią do rozgrywek IV ligi piłki nożnej w sezonie 2020/2021. Jest tylko jeden zasadniczy problem. Obiekt przy ul. Śniadeckich 15, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze nie spełnia wymogów stawianych przez związek. Klub ma czas do 10 lipca, aby im sprostać.

 • Pani Małgorzata schudła - 14 kg

   

  Determinacja, jasno określenie celu i konsekwentne działanie pozwoliły 47-letniej Małgorzacie przejść niesamowitą metamorfozę.  Oprócz idealnej sylwetki, której może jej pozazdrościć niejedna młodsza osoba,  Pani Małgorzata znacznie poprawiła swoje samopoczucie i odzyskała  pewność siebie. Udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105