Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Niecodzienne odkrycie

20
Kilka dni temu robotnicy pracujacy przy bodowie drogi południowej dokonali niecodziennego odkrycia. Odkopany został kanał komunalny pochodzący z lat 70 lub 80 XIX wieku - jest to prawdopodobnie pozostałość kanalizacji wykonanej w tamtym czasie przez władze miasta. Kanał jest w kształcie podkowy i jest wyłózony grubymi kamieniami znajduje się on niedaleko dworca PKP około 2 metry pod ziemią. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, kanał nie zostanie zburzony, ani uszkodzony, tylko delikatnie zasypany. W obecnej chwili trwają prace mające na celu zabezpieczenie kanału. Poniżej fotografie przedstawiające kanał. dodał: Gołąb foto: Szfastu źródło: GDDKiA RzeszówNapisany dnia: 10.05.2006, 08:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bitelz
dnia 10.05.2006, 12:22
Ocena
komentarza:
0
slyszalem cso rowniez ze pod calym Jasłem sa bunkry, do ktorych mozna wejsc (tzn nie mozna, ale przeszkadza w tym jedynie kludka:))
@ Z
dnia 10.05.2006, 12:34
Ocena
komentarza:
0
NO TO TERAZ JUŻ NA AMEN ZAMKNĄ TĘ DROGĘ I ZROBIĄ WYKOPALISKA :)
@ Ferr
dnia 10.05.2006, 15:18
Ocena
komentarza:
0
W tomie IV "Rocznika Jasielskiego" jest artykuł nt. jasielskich podziemi.
@ aNia
dnia 10.05.2006, 15:58
Ocena
komentarza:
0
a no to wartoby było poczytać taki rozdział z życia naszego Jasła , to w takim razie korki uliczne w najbliższym czasie nie ulegną zmniejszeniu , interesuje mnie 3 zdjęcie i ta zielona puszka ?? :D czy ona tez jest z lat 70/80 xIx wieku :bigeek: prawdopodobnie niee ...
@ Golab
dnia 10.05.2006, 16:03
Ocena
komentarza:
0
aNia Ty to masz oko :P
@ natalijka
dnia 10.05.2006, 16:35
Ocena
komentarza:
0
co to za piwko... to nie Żubr :D ha ha ha aNia brawo za spostrzegawczość :D
@ aNia
dnia 10.05.2006, 18:07
Ocena
komentarza:
0
hihii ma sie to oko ;) .. mimo tych 2 desek .. ale to nie wszystko heheh .. przy okazji nasówa sie pytanie.. Czyja ta puszka ? ... :D mamy kilka możliwości .. robotników ?! ,tego Pana w kaszkietówce czy może ona służy jao eksponat do zdjęcia .. e niee to wykluczam ..
@ Siku
dnia 10.05.2006, 18:26
Ocena
komentarza:
0
no prosze nawet w czasie pracy :P:P kto wie moze to ten kanał prowadził miedzy zamkiem w lesie obok podzamcza , a miastem i bieczem .... a moze z klasztorem na górce bo wkońcu klasztor pełnił funkcje obronne :)

a co do bunkrów to są nawet są rozsypana po jaśle dziwie sie ze ich nei widiałes ( to wygląda prawie jak studnia) dokształcałem sie niedawno
@ natalijka
dnia 10.05.2006, 18:31
Ocena
komentarza:
0
zazwyczaj Żubr występuje w puszczy... czy jakoś tak :P
ale tutaj mamy zaprzeczenie tego faktu, gdyż występuje on w kanale :)
@ dinomaster
dnia 21.05.2006, 20:02
Ocena
komentarza:
0
eeee, chciałbym się przejśc tym tunelem , w Osieku J /k.jasla, są piwnice zamczyska oraz zamurowany tunel szłem nim ale się bałem bo z każdym metrem robiło się nieciekawie , widziałem rozgałenzienie ; jedno prowadzi do XV-wiecznego kościoła a drugie tego nie wiem................................................pewnie wyjście obrone z miasteczka ale tego nie jestem pewien:rol::rol:
@ prokondor
dnia 04.06.2006, 17:59
Ocena
komentarza:
0
tam moze byc alien...
@ sylvuska
dnia 08.06.2006, 09:14
Ocena
komentarza:
0
a czy te kule na zdjęciach to wina aparatu ?
@ pussy
dnia 09.06.2006, 22:58
Ocena
komentarza:
0
te kulki tu UFO brachu ;-)
@ jadzja
dnia 11.06.2006, 16:58
Ocena
komentarza:
0
Siku:a gdzie sie doksztalcales, jesli mozna spytac......mam ochote zwiedzic te bunkry:)
@ sylvuska
dnia 14.06.2006, 19:38
Ocena
komentarza:
0
pussy - tylko sobei nie brachu :P i nie ufo tylko coś innego ale pewności nie ma bo to zależy od aparatu :]
@ sylvuska
dnia 14.06.2006, 20:06
Ocena
komentarza:
0
pussy - tylko sobei nie brachu :P i nie ufo tylko coś innego ale pewności nie ma bo to zależy od aparatu :]
@ kaszalek
dnia 22.06.2006, 18:15
Ocena
komentarza:
0
;):):uhoh::sleep::upset::confused::sourgrapes::smilewinkgrin::bigrazz::mad::yes:B):p:o:o:(:|
@ kaszalek
dnia 22.06.2006, 18:18
Ocena
komentarza:
0
przepraszam czy ktos wie cos wiecej o tych bumkrach sory ze tak puzno pisze lecze sie dopiero dowiedziałem o tej fajnej stronie pozdrawiam i mysle ze szybko dostane cos ciekawego o tych podziemiach naszego miasta:confused:
@ PROSte
dnia 27.06.2006, 17:16
Ocena
komentarza:
0
a to mi nowość......
@ borys
dnia 03.09.2007, 20:58
Ocena
komentarza:
0
prowdzi ten tunel do klasztoru byłem tam on sie zawala
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657