Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Niedziela pod znakiem wypadków

30

W minioną niedzielę w powiecie jasielskim doszło do trzech poważnych zdarzeń drogowych. W Świerchowej samochód osobowy uderzył w przebiegającego przez jezdnię jelenia, w Starym Żmigrodzie kierowca najechał na tył poprzedzającego pojazdu, a w Kołaczycach kierowca prawdopodobnie zasnął za „kółkiem”.

Fiat uderzył w jelenia

Na drodze relacji Jasło – Nowy Żmigród w Świerchowej kierująca fiatem cinquecento jadąc na prostym odcinku drogi uderzyła w przebiegającego przez jezdnię jelenia, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w przydrożną barierę ochronną. 27- letnia kobieta z fiata trafiła do szpitala. Jeleń został zabezpieczony przez myśliwych. Miał połamane nogi i poroże.

Najechał na tył pojazdu

Kolejne zdarzenie, do którego doszło w niedzielę miało miejsce na drodze relacji Dukla – Nowy Żmigród w miejscowości Stary Żmigród. Kierujący audi A3 najechał na tył poprzedzającego go pojazdu audi A4. Prawdopodobnie kierowca został oślepiony przez słońce. Pasażerka z audi A4 trafiła do szpitala z urazem głowy. Kierowcy byli trzeźwi.

Zasnął na kierownicą

W Kołaczycach kierowca suzuki wagon jadąc wraz z pasażerką w kierunku Jasła na łuku drogi prawdopodobnie zasnął. Samochód zjechał na prawe pobocze, pokonał 1, 5 m skarpę i uderzył w betonowy słup energetyczny. W wyniku tego pasażerka z urazem klatki piersiowej trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy i nie doznał żadnych obrażeń.

(Red.)

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
1
@ xde
dnia 04.08.2013, 09:54 · Zgłoś
co by był gdyby w ty momencie jechał motocyklista??? :( wystrzelać tą zwierzynę w [...] albo zrobić jakies siatki zabezpieczajace... lecz niestety widać ze zdrowie ludzi nie jest zbytnio ważne dla naszego kraju...
Odpowiedz
3
@ franczesko
dnia 22.07.2013, 22:21 · Zgłoś
najgorsze we wszystkich wypadkach jest to , ze zazwyczaj kierowcy sa mniej poszkodowani niz pasażerowie...hmm moze by sobie kierowce zatrudnic??
Odpowiedz
-5
@ jaślanka
dnia 22.07.2013, 20:59 · Zgłoś
Te wpadki nie takie straszne jak śmierć tej sarny.A co do jedzenia mięsa to czy wiesz na czym polega wegetarianizm.Bo ja wiem.
Odpowiedz
-4
@ 123
dnia 22.07.2013, 20:38 · Zgłoś
czy wiecie jak złapać jelenia?ja wam napisze.Wystawiasz swój biały [...] , pochylasz sie,i czekasz.Jeleń widzi biały [...] wyskakuje ci na plecy,a ty łapiesz go za tylne nogi rękoma i spi...asz.Proste co?
Odpowiedz
-1
@ hey
dnia 22.07.2013, 20:25 · Zgłoś
Lubie konie ale nie takie specialne!!!
Odpowiedz
-2
@ ...
dnia 22.07.2013, 19:37 · Zgłoś
"Dobrze"że są jeszcze wypadki w bo by niebyło o czym pisać w Jasle!!!
Odpowiedz
1
@ znający temat
dnia 22.07.2013, 18:05 · Zgłoś
Bo sarna to nie tylko samica. Sarna to też samiec a on ma rogi.
3 wypadki, ale wszystkie zrobione na kolizje.
Odpowiedz
-3
@ jaślanka
dnia 22.07.2013, 15:34 · Zgłoś
Od kiedy sarna ma rogi a ten małe już miał.
Odpowiedz
2
@ RRR
dnia 22.07.2013, 17:02 · Zgłoś
Oczywiscie, że sarna ma rogi a rogi te maja nazwe "parostki".
Odpowiedz
1
@ sad
dnia 22.07.2013, 18:46 · Zgłoś
i saren się nie łapie po trofea tylko głównie dla pozyskania mięsa.
Odpowiedz
0
@ jas
dnia 22.07.2013, 14:35 · Zgłoś
Jelonek to jest żuk jelonek a to co widziałeś na kulce zastawionej przez kłusownika to sarna !!!
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 22.07.2013, 19:13 · Zgłoś
koziołek jak już a nie sarna :P
Odpowiedz
7
@ sasza
dnia 22.07.2013, 14:19 · Zgłoś
Ta kobieta co uderzyła w jelenia z pewnością dostała mandat bo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, szkoda jelenia
Odpowiedz
-5
@ megi
dnia 22.07.2013, 13:51 · Zgłoś
W tym wszystkim najbardziej poszkodowany jeleń,co tam kobieta...
Odpowiedz
14
@ jaślanka
dnia 22.07.2013, 13:49 · Zgłoś
14.07Byliśmy we Wróblowej w lesie,wyszliśmy na górze w Lipnicy Górnej schodząc z góry przed drugim domem poszliśmy na przełaj między polem uprawnym a laskiem i tam spotkaliśmy małego jelonka [koszmar] który złapał się na klukę ktoś mu zdążył powycinać tylne nogi a mimo to nadal był na sznurku od snopowiązałki przywiązany do brzozy.Podejrzewam że wypłoszyliśmy zbója,bandytę i nie zdążył jeszcze całego rozebrać i uprzątnąć.Nie mogę się pogodzić że tacy oprawcy po tej ziemi chodzą.
Odpowiedz
-10
@ sad
dnia 22.07.2013, 18:45 · Zgłoś
A zdajecie sobie ktokolwiek sprawę że ludzie to robią czasem tylko dlatego by nakarmić czworonoga? Nie każdego dziś stać na utrzymanie psa to kłusują.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 22.07.2013, 19:12 · Zgłoś
jak se sam chłop złapie to źle - jak myśliwi wpadną i wybiją do jednej sztuki to dobrze ???

mięsko by chłop zjadł ,to se poszedł złapać ,bo na strzelbe go nie stać ,a nawet jak by go stać było ,to by myśliwi mu nie dali se wybić...

korzystają chłopy dopóki zwierzyna pod chołpy przychodzi ...

a TY jaślanko mięsko pewnie byś wypluła jak by Ci kto z rożna podał co ???
Odpowiedz
0
@ sad
dnia 22.07.2013, 19:30 · Zgłoś
Nie, oni tak [...] [...]y o biednych zwierzątkach a mięso i wędliny na kila kupują w sklepach... Szczyt hipokryzji.
Odpowiedz
-6
@ gelo7
dnia 22.07.2013, 12:54 · Zgłoś
ja już robię z niego gulasz zabrali tylko 1kg.do zbadania jest pyszny.pa.pa.
Odpowiedz
15
@ Mieszkaniec
dnia 22.07.2013, 10:47 · Zgłoś
Przestroga dla wszystkich którzy na tym odcinku drogi próbują przełamać barierę dźwięku.
Odpowiedz
-7
@ moko
dnia 22.07.2013, 10:46 · Zgłoś
ale zaskoczylo mnie to ze w poludnie mozna trafic na jelenia!!!i to na drodze.rzeczywiscie bardzo zadzki przypadek,cos ten jelen musial spozywac wczesniej ze w poludnie szedl przez jezdnie
Odpowiedz
17
@ qwerty
dnia 22.07.2013, 11:02 · Zgłoś
Żadna nowość. Jechałem kiedyś koło godziny 9 i musiałem ustąpić pierwszeństwa temu rogatemu jegomościowi :D Dobrze że się tylko tak skończyło u tej kobiety. Po zderzeniu z takim zwierzęciem można zginąć i nie tylko z powodu dużej prędkości.
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 23.07.2013, 09:35 · Zgłoś
też mi nowość... skoro sarny są - a zapewne nie raz je widziałeś przy drodze, to i jelenie są jako samiecka odmiana / wersja - sarny :)
Poza tym wiele jeleni występuje "luzem"- najczęściej można ich zobaczyć za kierowicą golfa 2 3 4, audi 80 A3 A4 A6, pastucha B4 B5 czasem B6. Obecność tedeika pod maską zwiększa szansę zobaczenia jelenia za kierownicą
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 23.07.2013, 09:43 · Zgłoś
Jeleń nie jest samcem sarny!!! Do szkoły na biologię!!!
Odpowiedz
0
@ ah
dnia 23.07.2013, 14:47 · Zgłoś
...a czyim samcem jest jeleń ... :D
Odpowiedz
50
@ Maciuś
dnia 22.07.2013, 10:46 · Zgłoś
"Jeleń został zabezpieczony przez myśliwych" - nie zabezpieczony tylko [...] /dobity/
a zabezpieczone to zostało chyba tylko mięso.
Odpowiedz
14
@ łodyniec
dnia 22.07.2013, 11:45 · Zgłoś
nie inaczej :P
Odpowiedz
-17
@ xD
dnia 22.07.2013, 21:14 · Zgłoś
Skoda,Kia, Daćka ,Fiat...Pseudo autka dla przegranych życiowo ludków.
Odpowiedz
6
@ Kulczyk
dnia 22.07.2013, 23:36 · Zgłoś
Na 99% jeździsz golfem III z podtlenkiem LPG
Odpowiedz
1
@ ah
dnia 23.07.2013, 14:45 · Zgłoś
do xD... a ty masz pseudo Rower bez powietrza w przednim kole ,z dynamo na korbkę i bez siodełka - bo na rurce sie fajnie jezdzi ... ... zejdź z drzewa ... szkoda wisieć
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.