Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Niepełnosprawni sportowcy w Brukseli. Wśród paraolimpijczyków osoby z Jasła i Rymanowa

13

Z inicjatywy Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się wystawa poświęcona sportowi paraolimpijskiemu połączona z prezentacją przygotowań do olimpiady w Soczi.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych i Instytutu Sportu, paraolimpijczycy, europosłowie oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej z wydziału sportu. Wśród gości byli m.in. pochodzący z Podkarpacia wybitni zawodnicy - Rafał Szumiec, narciarz i kolarz z Jasła oraz Andrzej Szczęsny, alpejczyk z Rymanowa (powiat krośnieński). Na zdjęciach był prezentowany również pochodzący z Rzeszowa mistrz paraolimpijski na żużlu - Rafał Wilk.

-To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę powitać was w Parlamencie Europejskim. Traktuję tę wizytę jako znakomitą okazję do wyrażenia mojego ogromnego uznania dla waszego heroizmu, determinacji w realizacji planów i marzeń. Znam wielu z was osobiście i podziwiam sukcesy osiągane na międzynarodowych arenach - mówił Poręba.

Także paraolimpijczycy nie kryli radości z udziału w wydarzeniu.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy przyjechać do Parlamentu Europejskiego. Mam nadzieję, że zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i to pomoże w promocji sportu niepełnosprawnych - powiedział Andrzej Szczęsny, który podkreślał, że chodzi tu nie tylko o promocję narciarstwa czy kolarstwa, ale o wszystkie dyscypliny uprawiane przez niepełnosprawnych sportowców.

Rafał Szumiec wskazywał z kolei, że w wydarzeniu wzięło udział wiele osób, które mogą zmienić podejście do sportu niepełnosprawnych, m.in. Bart Ooijen z wydziału ds. sportu Komisji Europejskiej.

- Pierwszy raz spotkałem się z taką wystawą w takim miejscu. Było ważne, że pojawiły się osoby, które mogą wpłynąć na zmianę podejścia do tego tematu. Udało się do nich dotrzeć - cel tej wystawy został osiągnięty - ocenił sportowiec.

Tomasz Poręba życzył sportowcom wielu medali podczas zbliżającej się zimowej olimpiady w Soczi.

(AB)

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Edi30
dnia 06.12.2013, 11:53 · Zgłoś
Obetnijcie sobie noge albo złamcie kręgosłup to też bedziecie kożystać z tych "przywilejów"! Ludzie zastanówcie się co piszecie?[...] Rafał trzymam za Ciebie kciuki-koleżanka z podstawówki :)
Odpowiedz
4
@ XX
dnia 03.12.2013, 21:52 · Zgłoś
"Na zdjęciach był prezentowany również pochodzący z Rzeszowa mistrz paraolimpijski na żużlu - Rafał Wilk."
Rafał dawniej ścigał sie na żużlu teraz już śmiga rowerem - więc raczej nie jest mistrzem paraolimpijskim na żuzlu ...
Odpowiedz
2
@ darko
dnia 03.12.2013, 20:25 · Zgłoś
max szyderko jestes [...]em !!!
Odpowiedz
-3
@ Max Szyderko
dnia 03.12.2013, 20:26 · Zgłoś
[...] na bambus pisowcu
Odpowiedz
-28
@ Max Szyderko
dnia 03.12.2013, 13:48 · Zgłoś
Nie obchodzą mnie niepełnosprawni. Gdzie wyjaśnienie na temat oświadczenia?!
Odpowiedz
7
@ kij
dnia 03.12.2013, 19:27 · Zgłoś
Chciałbym wiedzieć kim [...] jesteś.
Odpowiedz
-8
@ Tarzan-zan
dnia 03.12.2013, 22:57 · Zgłoś
Inwalidzi to sobie mogą robić na osiedlu wyścigi na wózkach :) a nie pchać się w świat sportu, bo z tej mąki chleba nie będzie...
I tak mają mega przywileje (niesłusznie), jak choćby wszędzie miejsca do parkowania... Inwalidy nie uświadczysz ale miejsca muszą puste stać... Jak choćby ostatnio pod biedronką przy rafinerii... Pół parkingu zajmują dwa miejsca dla inwalidów... Całe szczęście - ludzie [...]... to mają i tam parkują, ale tylko czekać jak [...] zwęszy i posypie mandatami...
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 04.12.2013, 06:59 · Zgłoś
Utnij sobie nogę i parkuj, skoro tak zazdrościsz przywilejów. Zdrowia życzę (fizycznego, bo z psychicznym ... jak widać).
Odpowiedz
0
@ wybory
dnia 04.12.2013, 07:36 · Zgłoś
Ale jaja 5 (pięciu) niepełnosprawnych i takie opowieści.

DZIECI to nie miał kto zabrać bo przecież nie głosują.
Odpowiedz
-1
@ alicja
dnia 04.12.2013, 10:39 · Zgłoś
Wiem,że jest demokracja i wolność słowa-ale tego rodzaju wypowiedzi nie powinny NIGDZIE sie ukazywać.
No chyba żeby przekonać się, że osoba pisząca w,wym. tekst jest bardzo [...].
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 04.12.2013, 10:41 · Zgłoś
Chory kraj... Trzeba być inwalidą żeby dostać pracę, bo z grupą to chętnie przyjmą, zdrowego to nieee... Trzeba być inwalidą żeby zaparkować bo miejsc parkingowych zatrzęsienie... pod byle sklepem ze 2-3 a przy galeriach to pewnie z 5% miejsc jest dla inwalidów... Miejsca stoją puste a normalni zdrowi nie mają gdzie zaparkować... W każdej instytucji / urzędzie - podjazdy dla wózków, windy cuda na kiju, a używane toto jest może raz na ruski rok... I tak się MARNUJE publiczne pieniądze pod przykrywką pomagania i dobroczynności...
Tak jak z tymi wózkami elektrycznymi co paru inwalidów po jaśle jeździ latem - to oczywiście muszą JEZDNIĄ karawanić, tamując ruch tak jak by się chodnikiem nie dało... Czekam niecierpliwie aż któregoś trzepnie jakiś młody gniewny w kalibrze albo golfie - to reszta "mobilnych" inwalidów przeniesie się wreszcie ze swoimi pięknymi wózkami na prąd - na chodnik gdzie ich miejsce...
Odpowiedz
0
@ alicja
dnia 04.12.2013, 10:41 · Zgłoś
powtarzam swój komentarz jak do Maxa...
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 04.12.2013, 14:33 · Zgłoś
Każdy może mieć własne zdanie chyba że jest małpą :)
Jeden może lubić czy tam współczuć niepełnosprawnemu a drugi może go mieć głęboko w tyle i też ma takie prawo koniec i kropka... A Ciebie zapytam się - ile razy pomogłaś jakiemuś niepełnosprawnemu ??? A ile razy spotkałaś się z chęcią wyłudzenia pieniędzy bo jakiś [...] bez nogi Cię zaczepiał na ulicy że nie ma na chleb ??? A ile razy nie miałaś gdzie zaparkować a jedyne miejsca PUSTE do były koperty dla inwalidów ??? I co... tak Cię to cieszy ??? Niech sobie inwalida parkuje jak ma taką ochotę, ale dlaczego miejsce dla niego ma stać puste przez miesiąc a inni mają się męczyć... Skoro jest wolność i równouprawnienie to dlaczego ktoś ma mieć przywileje... Taki jegomość "bez nogi" wcale nie musi jechać do sklepu akurat w dzień kiedy wszyscy jadą i po sklepach są tłumy, bo choć sobie zaparkuje to i tak będzie zawadzał na sklepie karawaniąc się z tym wózkiem... Niech sobie jedzie wtedy kiedy jest mniej ludzi, nie będzie przeszkadzał innym, a i zaparkuje bez problemu, a nie będzie marnował miejsca parkingowego samolub jeden... Poza tym tacy inwalidzi mają opiekę społeczną, poza tym można zakupy zamówić do domu a po trzecie to są LENIE I SYMULANCI, nic się im nie dzieje ale udają wielce pokrzywdzonych bo im się należy... Jak dają to biorą... cała polityka... I po co, za co i dlaczego ich bronić ???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.