Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Niesprawdzone informacje czy celowe wprowadzanie w błąd wyborców?

38

Komitet Wyborczy Wyborców Przymierze Samorządowe Podkarpacia zamieścił na swojej stronie informację, z której wynika, iż burmistrz Jasła nie wywiązuje się z obowiązujących przepisów prawa. Członkowie KWW PSP zarzucają Marii Kurowskiej m.in. brak informacji na temat przyszłorocznego budżetu, a która powinna być już umieszczona na stronach BIP Urzędu Miasta.

- „Termin złożenia projektu budżetu upłynął w dniu 15 listopada. Pomimo obowiązku podania do publicznej wiadomości tego ważnego dokumentu do dnia dzisiejszego jest on niedostępny dla mieszkańców, co narusza zasadę jawności finansów publicznych” - czytamy na stronie KWW PSP.

Zdaniem członków Komitetu, burmistrz wprowadza również w błąd społeczeństwo, podając do wiadomości publicznej nieprawdziwe informacje na temat faktycznego zadłużenia miasta Jasła. – „(..) W klipach wyborczych emitowanych w lokalnych telewizjach, wywiadach prasowych, ulotce wyborczej jak i wywiadach (Obiektyw Jasielski nr 18 rok 2010, str.3) Maria Kurowska podaje informacje, że „… budżet ma się bardzo dobrze.  Zadłużenie miasta wynosi 20,6 procent, podczas gdy w 2006 r., kiedy przejęłam urząd burmistrza, było dwukrotnie wyższe.” W związku z powyższym czujemy się w obowiązku podać do publicznej wiadomości faktyczny stan finansów miasta Jasła na początku i na końcu kadencji p. Marii Kurowskiej w oparciu o dokumenty przez nią podpisane. Zadłużenie miasta Jasła na dzień 31.12.2006 roku wynosiło  27 554 801,89 zł tj. 34,95 %”- czytamy dalej. 

(www.wrota.podkarpackie.pl/res/bip/gminy/um_jaslo/budzet_miasta/2006/opisowe_sprawozdanie_za_2006_cz_1.pdf  - str.5 i 6). 
 
Z kolei w założeniach do polityki społeczno-gospodarczej miasta na 2011 rok, dokumencie, który burmistrz podpisała i przekazała wszystkim radnym Rady Miejskiej Jasła we wrześniu podano, iż  „przewidywane zadłużenie na dzień 31.12.2010 r. wyniesie ok. 39 750 516,00 zł tj. 28,31 % …” ( patrz: http://www.kww-psp.pl/zalozenie.pdf). Natomiast do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie trafił projekt budżetu, w którym Maria Kurowska planuje zaciągnąć kredyt w wysokości 10 965 574 zł, informując równocześnie, że przewidywane zadłużenie miasta na dzień 31.12.2011 roku ma wynieść 43 771 590, 17 zł. W maju tego roku RMJ podjęła również uchwałę upoważniającą burmistrza do zaciągnięcia w 2010 roku kredytu bankowego w kwocie 19 200 000 zł. - Powyższe dane oraz informacje podawane przez p. Marię Kurowską pozostawiamy  bez komentarza – dodają na zakończenie członkowie KWW PSP.

(kp)



Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ---------
dnia 22.11.2010, 10:57 · Zgłoś
ty ktoś koło domu pani mari kurowskiej tam [...] wogule nie ma byłem u niej w domu ma porządny piękny dom a [...] nie widać tam było
Odpowiedz
0
@ duch
dnia 20.11.2010, 00:28 · Zgłoś
Nikomu nie dogodzi. Każdy Burmistrz zrobi coś dobrego dla miasta i każdemu opozycja coś wytknie(po to jest). Jestem zdania, że należy wybierać za każdym razem innego burmistrza, który wniesie coś nowego. Odradzałbym jednak p.Górczyka - on już nic nie wymyśli.
Odpowiedz
0
@ Nikt
dnia 19.11.2010, 21:02 · Zgłoś
A za jakie pieniądze pani Kurowska zrobiła to czym tak bardzo się szczyci?Przecież to jest ta kasa o którą zabiegał jej poprzednik, lecz pieniądze zostały przydzielone już w czasie kadencji p.Marii.No i gdyby nie było powodzi też nie byłoby czym rządzić- trochę dla powodzian a reszta na tą nieszczęsną fontannę,deptak,kwietniki i inne mało ważne [...]rele,które podobają się ale szczególnie tylko emerytom.
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 19.11.2010, 20:49 · Zgłoś
Co zrobić , aby aby przeciwstawić się tej pseudodemokracji -- iść i zagłosować na dopisanego swojego kandydata np. Wiesława J.- który byłby lepszym { w gmininie , starostwie , czy sejmiku wojewódzkim} niż ci , którzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice- będzie to sprzeciw przeciwko ignorancji i wykluczaniu uczciwych ludzi ze społeczeństwa...
Odpowiedz
0
@ MIRO
dnia 19.11.2010, 20:08 · Zgłoś
Do podatnik bzdury wypisujesz a w Warzycach budują fabrykę mebli masz słabe informacie pewnie pociłeś się za kasę a droga drogi podatniku jednak jest przydatna pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ LUCY
dnia 19.11.2010, 19:50 · Zgłoś
TAK MAŁO KOBIET DOPUSZCZA SIĘ DO RZĄDENIA NIE DAJMY TYM KRZYKACZOM SATYSFAKCJI I POPRZYJMY PANIĄ BURMISTRZ MOŻE NIE WSZYSTKO ROBIŁA DOBRZE ALE JASŁO ZA JEJ KADENCJI NA PEWNO NIE STRACIŁO I TROSZKĘ PORZĄDKU ZROBIŁA W RATUSZU I TO NAJBARDZIEJ NIEKTÓRYCH IRYTUJE
Odpowiedz
0
@ Do Jaślanka
dnia 19.11.2010, 17:36 · Zgłoś
Ja też czytałem ulotkę "Jaślan", owszem poszli na całego z tym reklamowaniem Jasła przez Panią Burmistrz Kurowską, ale co do opisu zrealizowanych przez Czerneckiego inwestycji i zaniechanych realizacji to raczej blado wypada obecna władza.
Odpowiedz
0
@ dc
dnia 19.11.2010, 16:55 · Zgłoś
Typuję 1.Czernecki 2.Kurowska 3.Zduński 4.Górczyk 5.Przetacznik 6.Baniak.......oj będzie HANDEŁE HANDEŁE w II turze .....
Odpowiedz
0
@ XC
dnia 19.11.2010, 16:47 · Zgłoś
No to teraz WSZYSTKO JASNE !!! Górczyk kombinuje z PODKULEM ....będzie służył ....tylko KOMU ??????...jeszcze ze 3 GALERIE i jasielscy kupcy pójdą z TORBAMI!!!!!!
Odpowiedz
0
@ obiektyw
dnia 19.11.2010, 15:54 · Zgłoś
Zamiast przyjacielu wyliczać czego nie zrobiono moze by tak z drugiej strony zacząć wyliczać co zrobiono,pewnie lista by byla wielokroc dluzsza a i to co wyliczyleś negatywnego w wiekszości nie pokrywa sie przeciez z prawda,sam wiesz,że klamiesz jak z nut!!
Odpowiedz
0
@ Lord do matematyka
dnia 19.11.2010, 13:56 · Zgłoś
Baniak w baniak ostatnie miejsce bez progu wyborczego! KAŻDY KANDYDAT LEPSZY NIŻ KUROWSKA!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ser dziurawiec
dnia 19.11.2010, 13:37 · Zgłoś
Rok temu dopiero grozba zgloszenia sprawy do prokuratury zmusila burmistrz do umieszczenia BIP uchwal Rady Miasta za lata 2003 -2006. Brak tego jest karany do 3 lat wiezienia - Ustawa o dostepie do informacji publicznej.
Górczyk też sie nie nadaje. Doskonale pamietam jak w poprzedniej kadencji kombinowal z Podkulskim aby galerie postawic na miejscu bazaru. Tylko protesty ludzi wtedy przeszkodzily.
Odpowiedz
0
@ do "Matematyk"
dnia 19.11.2010, 12:09 · Zgłoś
z matmy to ty chyba miałeś pałę :)
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 19.11.2010, 12:03 · Zgłoś
Poczytajcie sobie ulotkę 'Jaślan'.... żenująca na całym poziomie.. Opisują co źle Kurowska zrobiła, są za Czerneckim więc czemu nie przytoczą jego 'wątpliwych' zasług... W porównaniu z tym co obecna burmistrz zrobiła to p.Czernecki wypada blado... mega blado..
Więc jak mówi przysłowie - Tonący brzytwy się chwyta :)
Odpowiedz
0
@ nb
dnia 19.11.2010, 11:47 · Zgłoś
górczyk i konkrety !!! o rety rety ale lecą kabarety !!!tu [...] tam naskoczyć na plakatach zrobić oczy , kogoś kopnąć , kogoś popchnąć ...wyborco lepiej spluń za okno!!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 19.11.2010, 11:11 · Zgłoś
Misiek-a ja cenię sobie Górczyka za wiedzę i to,że potrafi takie informacje pokazać opinii publicznej.Budżet miasta to też moja sprawa!!Górczyk ma mój głos i mojej rodzinki.
Odpowiedz
0
@ podatnik
dnia 19.11.2010, 10:45 · Zgłoś
Dlaczego Kurowska musi odejść w niesławie z naszego ratusza:
- za wstyd i ośmieszenie naszego miasta na cały świat opowiadając niestworzone historie o dębie Hitlera
- za pielgrzymki na koszt podatnika w godzinach pracy w towarzystwie fleszy i służbowego kierowcy
- za drogę do nikąd
- za brak odpowiedniej strefy przemysłowej wyznaczonej na duże inwestycje przemysłowe
- za nierozwiązany do tej pory problem utylizacji śmieci
- za dopuszczenie do usunięcia biura paszportowego z budynku U Miasta ( np. istnieje w Gorlicach)
- brak efektów w promocji miasta, duże nakłady na gadżety, prezenty, brak wymiernych efektów
- „Ratowanie Bałtyku”, kosztowna podróż za pieniądze podatnika nie przynosząca miastu żadnych efektów
-jakie środki własne przeznaczyło miasto w porównaniu do środków które otrzymało z budżetu państwa dla powodzian
-czy to prawda, że pracownicy JDK wykorzystując samochód JDK rozwoziły po mieście plakaty wyborcze obecnej burmistrz i kandydatów z PIS ?
-nadużycie władzy przy wykonywaniu spotu wyborczego PIS w JDK przy udziale zależnych od burmistrza młodych pracowników Urzędu Miasta i materiałów oraz sprzętu JDK
- drogie inwestycje, np. remont zabytkowej kaplicy na starym cmentarzu za 357 000 zł wydanych przez miasto, plus koszty własne parafii, plus środki od konserwatora , w sumie ile kosztował remont tej maleńkiej kaplicy ? Jak ta dotacja została rozliczona przez miasto? ( ! )
- ile powstało nowych zatrudniających co najmniej 100 osób firm na terenie Jasła w ostatniej kadencji? ( nie usłyszeliśmy !)
- ile kosztowała budowa oddanych w tym roku 16 mieszkań socjalnych ( dla porównania w Krośnie 260 mieszkań ) i dlaczego usytuowano je na terenach atrakcyjnych, które mogły by być wykorzystane pod usługi ?
- ile kosztowały bardzo drogie kwiaty nasadzane kilkakrotnie w ciągu roku w donicach na terenie miasta i jak ten koszt się ma do kwot przeznaczonych dla powodzian lub jasielskich rodzin w trudnej sytuacji ?
- brak właściwej organizacji wyborów, niedokładna informacja dotycząca okręgów wyborczych. Brak ogłoszenia na tablicy w Urzędzie Miasta informującej mieszkańców które ulice w mieście należą do danego okręgu wyborczego.
- ZMKS umieścił na polecenie burmistrza plakaty wyborcze tylko z PIS-u i obecnej burmistrz (nadużycie władzy)
- czy plakaty wyborcze obecnej burmistrz i kandydatów z PIS-u rozwieszali pracownicy JDK wykorzystując w tym celu służbowy samochód JDK ?
- dlaczego w ciągu ostatnich czterech lat było tak wiele skarg pochodzących ze środowisk twórczych, artystycznych kierowanych głównie na dyrektora JDK ?
- Jaki cel miały wyjazdy służbowe burmistrza do Norwegii, na Ukrainę, Węgry, Słowację itd. I jak przekładały się one na współpracę transgraniczną, wspólne inwestycje, pozyskiwanie środków unijnych dla naszego miasta ?
-Jakie konkretne wymierne efekty miały spotkania w ambasadzie i konsulatach amerykańskich, jacy inwestorzy z USA wyrazili chęć współpracy z firmami jasielskimi lub jakie inwestycje podjęli? (zero)
- czy droga, niepotrzebna inwestycja przebudowy fontanny została należycie rozliczona oraz czy został ogłoszony konieczny przy inwestycjach zdobiących miasto konkurs na projekt fontanny i kto jest autorem projektu architektonicznego ? ( zero)
- jakie nowe pomysły mające na celu rozwój miasta lecz nie nawiązujące do rozpoczętych już przez poprzednią władzę inwestycji rozpoczęto w ciągu ostatnich czterech lat ? ( zero )
-
Te i z pewnością wiele innych argumentów świadczy o tym, że konieczna jest zmiana władzy na ratuszu w Jaśle. Ostatnia władza oprócz uśmiechów do kamery i banalnych przemówień nie wniosła nic konstruktywnego dla naszego miasta. Szkoda naszego czasu i podatków.
Odpowiedz
0
@ Matematyk
dnia 19.11.2010, 10:23 · Zgłoś
TK! przecież tabela jest już ustalona.1)Baniak 2)Czernecki 3)Górczyk 4)Kuroska 5)Przetacznik 6) Zduński
Odpowiedz
0
@ Do Pokrywki
dnia 19.11.2010, 09:11 · Zgłoś
Baniakowi to chyba chodzi tylko o to by swoich parę głosów z I tury przehandlowac za stołek dyrektora MOSIR'u- tak samo jak było w poprzedniej kadencji.
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 19.11.2010, 08:49 · Zgłoś
No cóż Górczyk i wszystko jasne!Insynuacje i puszczanie smrodliwych [...] 24h przed ciszą wyborczą tak aby kontrkandydat nie zdążył otworzyć okna to typowe dla tego Pana!W podobnym stylu ten jegomość lepił kulki z nosa wokół osoby pana Lechowskiego zarzucając mu kłamstwa i imputując niezdrowe ciągoty rodem z PRLu.Potem aby udowodnić COŚ KOMUŚ zablokował remont drogi dojazdowej do przedszkola-[...]że dzieci chodzą w błocie ale pan G. swoje 5 minut miał.[...] z krwi i kości.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 19.11.2010, 07:54 · Zgłoś
Agat25 - 100/100. Jakbyś czytał w moich myślach !!!
Odpowiedz
0
@ TK
dnia 19.11.2010, 07:38 · Zgłoś
Wygląda na to, że jeszcze długo będziemy płacić za ten [...] wykwit PiSowskiego geniuszu.

Typuję wyniki : 1. Górczyk 2. Przetacznik 3. Czarnecki 4. Zduński 5. Baniak 6. Kurowska
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 19.11.2010, 06:50 · Zgłoś
Marian - Hela przyjeżdza do Jasła dopiero 29 listopada a ty już próbujesz być śmieszny... Oryginalny Badziewiak jest jednak lepszy od ciebie :P
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 19.11.2010, 01:01 · Zgłoś
TO przypomnijcie sobie kto [...] ulotki rozdawal podczas poprzednich wyborów ...same bzdury...
Prawda jest taka, że nie ma idealnego kandydata...trzeba wybrać najmniejsze zło ...
ja oddam głos na Górczyka jest najbardziej elokwentny bez wyimaginowanych obietnic...
jeśli chcecie żeby to małe , [...] miasto, w koncu ruszyło z miejsca..stwarzało jakieś perspektywy..to myślę , że to dobry wybór.
Nam nie trzeba do szczęścia nowej fontanny (zwanej ponoć prysznicem) czy deptaku , który tylko pomógł w zakorkowaniu miasta-->bezsensowna strata ogromnej kasy.
Liczymy na konkrety a nie bzdety !
Odpowiedz
0
@ Adam P.
dnia 19.11.2010, 00:58 · Zgłoś
Górczyk niech się zajmie Babilonem i swoją siostrą oraz szwagrem ioraz niech uwielbia pro0k. Zdunka aby umorzył całe śledztwo!!!
Odpowiedz
0
@ Pokrywka
dnia 18.11.2010, 22:54 · Zgłoś
Wychodzi na to,że tylko Baniak nie jest [...], a jedynie [...].BANIACZYSKO zrobi wszystko, żeby było OK!!!
Odpowiedz
0
@ i wyobrażacie sobie
dnia 18.11.2010, 22:13 · Zgłoś
takiego gościa jako burmistrza? wszystkiego się czepia i tylko wyszukuje haków na każdego! tak było 4 lata temu tak jest i dz dziś! normalnie, niemoralnie! zaznaczam nie będę głosował na PIS i nie popieram tego robi ta kobieta ale
PANIE GÓRCZYK DAJ SOBIE SPOKÓJ I TAK NIE DOSTANIESZ MOJEGO GŁOSU!
Odpowiedz
0
@ do obserwator
dnia 18.11.2010, 22:02 · Zgłoś
Czarniecki może i wygra ale Czernecki już nie bardzo :)) hehe
Tylko Przetacznik!
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 18.11.2010, 21:41 · Zgłoś
ale mi Kurosia znalazła argument , Gronkiewicz Waltz nie widziała problemu i debata sie odbyła ,a ta [...] [...] [...] dalej [...] bez sensu ! . Wyznawcy [...] ,lokalnej Kurowskiej i całego [...] !!! WASZ OKRĘT IDZIE NA DNO !!! zpiepszajcie puki jeszcze czas ,chyba że lubicie kąpać się w szambie razem z waszym nawiedzonym ,,wodzem"" . Jaślanie - IDZCIE DO WYBORÓW ,głosujcie na wszystkich poza [...]skimi fanatykami. Czas przegonić tych szkodników z naszego miasta z Kurowską na czele
Odpowiedz
0
@ vb
dnia 18.11.2010, 21:33 · Zgłoś
Dosyć mam wyciągania brudów a budżet jak wiedzieć powinien były sekretarz UM pan Gorczyk da sie tak przedstawiać by czarne było białe a białe różowe ...Nieprawdaż ??? że przypomnę sprawę manipulacji danymi finansowymi w sprawie sali I gimnazjum DOBRZE JAK KALI UKRAŚĆ KROWĘ BO JAK KALEMU TO ŻLE ?????
Odpowiedz
0
@ omega
dnia 18.11.2010, 21:30 · Zgłoś
Ja i tak zagłosuję na panią Marię Kurowską bo gołym okiem widać jak Jasło zmienia się na lepsze odkąd objęła urząd
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 18.11.2010, 21:26 · Zgłoś
Wiwm, że okłamała mnie w poprzedniej kampanii jako wyborcę
( zagłosowała moja rodzina wierząc) a teraz to robi? Z tego widzę jednoznacznie, że ta sama taktyka. Oj już drugi raz nie dam się nabrać na miłe uuśmieszki , powoływanie się na wrtości Chrześcijańskie i naukę JP II. Wiem napewno, że za poprzednika tej pani było zadłużenie ale było widać, że się Jasło rozwija i naprawdę powstało wiele. Teraz pełna para w gwizdek i uroczystości, uroczystości, uroczystości oraz skłócenie miasta. Jak widać na spotach w TVP, TVJ nie bardzo jest się czym pochwalić więc wykorzystuje się doprobek poprzednika, dorobek, który przedtem krytykowała. Dlaczego nie powie , że dosfinansowanie polegało na tym, że miasto dawało pieniądze a po osiągnięciu efektu zamierzonego instytucje dofinansowywujące zwracały część pieniędzy dlatego dług tak szybko stopniał. Nie samą modlitwą i uroczystościami oraz awanturnictwem żyje człowiek również ten w Jaśle. Za poprzednika było spokojnie, miasto się rozwijało ale niestety wielu to gryzło w oczy trzeba było więc zrobić zamieszanie. PROPONUJĘ ZAUWAŻYĆ JAK LUBI AWANTURY UGRUPOWANIE Z KTÓREGO WYWODZI SIĘ OBECNA BURMISTRZ widzimy to obecnie dosadnie. WIdzimy jak wykorzystuje się Tragedię Smoleńską ......etc . Widzieliśmy na spotach Kandydatki Marii K jak brała udział w uroczystościach kościelnych, jak pokazywała się w asyście biskupa, księży ..... to jest naprawdę niegodne. Jak mawiała Królowa Bona BASTA Pani Mario.
Odpowiedz
0
@ podjasielski
dnia 18.11.2010, 20:43 · Zgłoś
Nie utożsamiaj mieszkańców Bączala z p. Burmistrz bo ona jest z Lipnicy i niech tam sobie tam [...] wozi i drzewo rąbie - po wyborach ma się rozumieć...
Odpowiedz
0
@ sdfghggds
dnia 18.11.2010, 20:39 · Zgłoś
pff na swojej 'wizytowce wyborczej' ma znacznie wiecej klamstw, wiekszosc jej zaslug tak naprawde nie sa jej...no comments
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 18.11.2010, 20:21 · Zgłoś
Znów machlojki,niedomówienia,oskarżenia i nie wiem co jeszcze....
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Ta pani ma już dość na swoim koncie. Chodzą też "słuchy" że pewna pani kupiła nieruchomość przy deptaku, ale to "tylko" pogłoski. Po co nam był ten deptak ??
Teraz już wiem że nie był dla nas przeciętniaków. Resztę - szanowni wyborcy - dopowiedzcie sobie sami
Czarniecki i tak wygra. Jak dobierze sobie MĄDRYCH doradców do współpracy to powinno być znacznie lepiej.
Odpowiedz
0
@ RJS
dnia 18.11.2010, 20:16 · Zgłoś
Oddłużyła i wypromowała Jasło. Zwalczyła biurokrację. Zbudowała deptak. Uratowała Bałtyk.

A kto w to wierzy, niech idzie się leczyć !

Jeśli mamy jeszcze odrobinę zdrowego rozsądku, zajmie w I turze zasłużone szóste miejsce (no, może piąte przed Baniakiem :)))

Tylko Górczyk mówi o konkretach, inni mają wizje.
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 18.11.2010, 20:09 · Zgłoś
Ja mam nadzieje ze Kurowska nie będzie pełnić funkcji burmistrza ;] lepiej niech wraca do Bączala i [...] rozwozi to moje skromne zdanie ;]
Odpowiedz
0
@ Brzytwa
dnia 18.11.2010, 19:38 · Zgłoś
Tonący się brzytwy chwyta, lecz Panu Górczykowi już nic nie pomoże, bo Pani Maria Kurowska wygra wybory już w pierwszej turze.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.