Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nieustępliwi i stanowczy związkowcy walczą o Gamrat

14

Przedstawiciele związków zawodowych działających w Zakładach Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A., spotkali się z podsekretarzem stanu, Adamem Leszkiewiczem. W Ministerstwie Skarbu Państwa tematem rozmów obu stron była prywatyzacja jasielskiego Gamratu.

Związkowcy przedstawili przed ministrem swoje obawy związane z prywatyzacją spółki. Niepokój stanowi kwestia utrzymania miejsc pracy. - Nie powinno to stanowić problemu dla inwestora, który zamierza unowocześniać i rozwijać produkcję, mając na względzie nie tylko obecną sytuację, ale także realne perspektywy na przyszłość - twierdzą związkowcy.

Zdaniem ministra, umowa zostanie podpisana z Lentexem tylko w sytuacji, kiedy na konto ministerstwa wpłynie kwota za 85% akcji Gamratu, niemniej w dalszym ciągu będą prowadzone działania prywatyzacyjne z uwzględnieniem interesów Skarbu Państwa, firmy Gamrat oraz zatrudnionych pracowników. W projekcie umowy z firmą Lentex znajduje się zapis, w którym spółka zobowiązuje się, że przez pewien okres nie zlikwiduje ona produkcji, nie przeniesie firmy w inne miejsce oraz nie będzie dzielić zakładu. W sytuacji nie dotrzymania jej zapisów, inwestor zostanie obciążony kosztami. - Po zapoznaniu się z prawdziwą i rzeczywistą sytuacją Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" Spółka Akcyjna w Jaśle, Pan minister zapewnił, że bardzo dokładnie przeanalizuje cały dotychczasowy przebieg prywatyzacji "Gamrat" S.A. oraz na bieżąco, ze szczególną starannością będzie analizował sytuację finansową firmy "Lentex" - dodają związkowcy.

 Zasugerował, aby pracownicy podjęli próbę ponownego wynegocjowania pakietu socjalnego, który będzie gwarancją zatrudnienia dla wszystkich pracowników obecnie zatrudnionych w firmie Gamrat S.A. wraz z terminem jego obowiązywania. Załoga pokłada duże nadzieje w szczerość ministra.

Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com

Napisany dnia: 03.03.2011, 09:15 , Tagi: Jasło, Gamrat
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ spc
dnia 03.03.2011, 12:43
Ocena
komentarza:
0
Cytat:
"Po zapoznaniu się z prawdziwą i rzeczywistą sytuacją Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" Spółka Akcyjna w Jaśle, Pan minister zapewnił, że bardzo dokładnie przeanalizuje cały dotychczasowy przebieg prywatyzacji "Gamrat" S.A. oraz na bieżąco, ze szczególną starannością będzie analizował sytuację finansową firmy "Lentex"
Teraz się zapoznał, ciekawe, co robił wcześniej. No ale zaczyna robić się szum koło tej sprawy, Lentex okazuje się niewiarygodnym inwestorem, a jego notowania na giełdzie od pewnego czasu idą systematycznie w dół. Cała sprawa śmierdzi, zwłaszcza, że jest takie parcie ze strony Ministerstwa na sprzedaż Gamratu. Najlepsze jest to, że Ministerstwo nie ściągnęło z poprzednich prywatyzacji prawie 1,5 mld złotych- oddali spółki inwestorom, a kasa nie wpłynęła. Oby w tym (ani żadnym innym) przypadku prywatyzacji tak się nie stało).
@ ułka
dnia 03.03.2011, 14:07
Ocena
komentarza:
0
Walczać o swoje walczycie w imiwniu mieszkańców Jasła. Inaczej Gamrat za kilka lat będzie zalesiony
@ zadowolony
dnia 03.03.2011, 14:28
Ocena
komentarza:
-1
OSTATNI SYMBOL SOCJALIZMU W JAŚLE MUSI ZNIKNĄĆ !!! I JUŻ BĘDZIE DOBROBYT.
@ i
dnia 06.03.2011, 13:41
Ocena
komentarza:
2
takiego kretyńskiego komentarza już dawno nie czytałem
@ Gamma
dnia 03.03.2011, 15:15
Ocena
komentarza:
3
Cóż, podsekretarz stanu to tylko pionek; walczcie do upadłego i oby wasze nadzieje nie okazały się płonne - życzę Wam wszystkiego najlepszego.
@ Kadafi
dnia 03.03.2011, 15:23
Ocena
komentarza:
0
Letex nie ma kasy a nie związkowcy nieustępliwi
@ pektos
dnia 03.03.2011, 17:15
Ocena
komentarza:
2
związkowcy z Pektowinu uczcie się jak bronić swoich praw zanim będzie za późno
@ Amon_Ra
dnia 03.03.2011, 18:49
Ocena
komentarza:
2
Przypuszczam, ze lentex weźmie kredyt w banku pod zastaw terenów i maszyn Gamratu. Zapłaci ministerstwu a następnie wszystko pójdzie jak z górki. To co przynosi największe zyski zostanie. Część maszyn się sprzeda, część terenów również, spłaci się kredyty. Czarny scenariusz: przejęcie MARKI, wywiezienie wartościowych maszyn, przejęcie technologii. Sprzedaż pozostałości w częściach lub w całości. W obu przypadkach zysk za niewielkie ryzyko. Coś podobnego zrobił palikot kupując lubelski Polmos za .... pieniądze Polmosu. Prócz tego za sprzedaż nazw wódek zyskał więcej niż zapłacił za cały Polmos.
@ xy
dnia 03.03.2011, 21:45
Ocena
komentarza:
-1
jak zawsze chcą prywatyzować gdzie można kasę zrobić... prywatyzujcie zakłady nierentowne!!!
@ mubaracj
dnia 03.03.2011, 23:24
Ocena
komentarza:
0
pojechalibyscie do jasła i zrobili jakies nowsze zdjecia a nie cały czas to samo
@ mlody
dnia 04.03.2011, 09:08
Ocena
komentarza:
0
następne ble ble rzadu Tuska Gamrat musi upasc bo rzad potrzebuje kasy żeby następni zlodzieje na stanowiskach sie
w zbogacili a ludzie moga isc zbierac grzyby bo tego jakos nie da sie z prywatyzowac zwiazki juz raz nabily kasę Pawlusiom
więc dlaczego nie innym
@ łopatolog
dnia 04.03.2011, 10:27
Ocena
komentarza:
1
Idźcie po naukę do Lotosu Jasło. Tam wiedzą jak robić kasę.Wystarczy tylko wprowadzić haracz od samochodów i już "osram" czyli wszystko jasne.Każdy pracownik niech zabuli po przeszło 60 złociszów miesięcznie za prawo postawienia swego samochodu na parkingu i już trochę kasy wpadnie.Ja jeszcze proponuję następne taryfy: za przejście bramy zakładowej 10zł,za kibelek 7,50,za podpisanie listy 12zł,za oddychanie świeżym powietrzem 19,99 oczywiście za dniówkę. Za to że się jest wyrobnikiem tzn. pracownikiem firmy dopłata 1000zł miesięcznie.Wtedy nareszcie firmy wszelkie może wyjdą przynajmniej na zero.Bo jak do tej pory gdy tylko zapytać o podwyżkę to natychmiast pada odpowiedź że zakład i tak dopłaca do każdego pracownika,tzn niewolnika.
@ ciekawy
dnia 04.03.2011, 11:55
Ocena
komentarza:
0
O co Ci chodzi?
@ Tadek
dnia 11.03.2011, 15:53
Ocena
komentarza:
1
A WSI puka do waszych drzwi!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Młodzież niszczy drzewka, tablice i urządzenia. Ogródek Jordanowskim będzie lepiej strzeżony

  W ostatnich kilku miesiącach na Ogródku Jordanowskim w Jaśle - największym i najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież obiekcie dochodziło do kilku aktów wandalizmu. Jesienią zniszczone zostały nowe ścieżki ekologiczne oraz drzewka, a początkiem bieżącego roku nieletni dewastowali urządzenia skateparku. W celu przywrócenia ładu i porządku na ogródku będzie prowadzony większy nadzór oraz kontrole. Ponadto zwiększony zostanie obszar objęty monitoringiem miejskim. Władze Jasła mówią "dość".

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • W Gminie Tarnowiec rusza budowa nowego PSZOK-u

  W przyszłym tygodniu rozpocznie budowa nowego Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnowcu. Inwestycja opiewa na ponad 4 mln zł, z czego blisko 3 mln zł gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 • „Włóczykij” wróci na tory. Pociąg znów kursował będzie z Jasła do Krynicy-Zdroju

   

  Takiej decyzji można było się spodziewać. Koleje Małopolskie sp. z o.o. również podczas tegorocznych wakacji realizować będą połączenie kolejowe Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło. Weekendowy pociąg kursował będzie w okresie od 2 lipca do 28 sierpnia.

 • Konkurs z Kartą Podarunkową VIVO! Krosno. Oryginalny prezent na wyciągnięcie ręki

   

  Chcesz zrobić sobie prezent, lub nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej osoby? Weź udział w konkursie, w którym do wygrania są Karty Podarunkowe VIVO! Krosno. To proste. Weź udział w naszej zabawie i ciesz się oryginalną nagrodą.

 • Pomosty na kompleksie Kwiatowa w Jaśle są w fatalnym stanie. Rodziny proszą o ich remont

  Młode rodziny korzystające z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Przystanek Kwiatowa” dopytują, kiedy miasto zamierza wyremontować pomosty pływające, które od kilku lat są zamknięte i wyłączone z użytkowania. - Dla dzieci była to duża atrakcja. Niestety, od dłuższego czasu nie mamy możliwości z nich skorzystać – mówi pani Ania. Zdaniem urzędników prace naprawcze mają rozpocząć się już w czerwcu.

 • Koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter w Kinie Helios Krosno

   

  Najważniejsze wydarzenia kulturalne wcale nie muszą być zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Dzięki projektowi Helios na Scenie, miłośnicy koncertów światowej sławy muzyków, czy też  spektakularnych sztuk teatralnych, mogą zobaczyć je na wielkim ekranie. Już 25 maja w Kinie Helios Krosno będzie można zobaczyć koncert w wykonaniu jednej z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata. Koncert "Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa" to prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów.

 • Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie

  W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej  podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

 • Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

   

  Szukasz pracy? Płatnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki? Zamierzasz zmienić dotychczasową pracę? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?

 • Potrącenie w Gliniku Polskim. Ucierpiały dwie nastolatki

  Dzisiaj około godziny 15. w Gliniku Polskim doszło do potrącenia dwóch dziewczyn w wieku 16 i 17 lat. Jedna trafiła karetką pogotowia do szpitala, druga została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • W Nowym Żmigrodzie ma powstać Centrum opiekuńczo-mieszkalne”

  Gmina Nowy Żmigród przejmie działki należące do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które zostaną przeznaczone na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Tego rodzaju ośrodki mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy poprzez zapewnienie im zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego. Samorząd będzie ubiegał się o dofinansowanie zadania w całości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • „Z pracą do przodu!” - zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe

   

  Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć prace, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma „INNOVO” Innowacje w biznesie sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Z pracą do przodu!”.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657