Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nocny Rajd harcerzy na Magurę Wątkowską

17
Już po raz piąty odbył się Nocny Rajd na Magurę Wątkowską, poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II. W noc z 4 na 5 kwietnia jasielscy harcerze Pierwszego Szczepu Orląt w ciszy i refleksji powędrowali górskim szlakiem, by połączyć swoje myśli z Ojcem Świętym.

Po raz pierwszy Nocny Rajd odbył się w 2005 roku, kiedy to harcerze wyruszyli w drogę w dniu śmierci Ojca Świętego.














- Postanowiliśmy być tam, gdzie stąpały jego stopy, dojść tam, gdzie Ojciec Święty kiedyś był i zdecydowaliśmy o nocnym Rajdzie na Magurę właśnie wtedy. Od tej poty co roku w noc pierwszej soboty miesiąca po rocznicy śmierci Jana Pawła II organizujemy nocne rajdy na Magurę. Po co my idziemy? Idziemy po to, by łączyć się z nim naszymi myślami. Chcemy zasłużyć na miano pokolenia JP II, chcemy kontynuować jego pamięć, działania i jego nauki, a także jego pragnienia, jeśli o nich wiemy, a wiemy, ponieważ realizujemy cały cykl działań papieskich, jeździmy do miejsc, w których bywał, spotykamy się z ludźmi z którymi Ojciec Święty się kontaktował.  – mówi Komendant 1 Szczepu Orląt hm Jacek Smolik.

W tym roku harcerze wyruszyli w noc z 4 na 5 kwietnia. O godzinie trzeciej w nocy w Niedzielę Palmową odbyła się zbiórka w budynku Zespołu Szkół Miejskich nr 4. Następnie uczestnicy rajdu samochodami dotarli do Folusza do tzw. szlabanu. Stamtąd 20 osobowa grupa wyruszyła pieszo w góry. W nocnej ciszy, zadumie i refleksji o świcie dotarli w miejsce oznakowania szlaku papieskiego. Tam po skromnym posiłku rozpoczęli Drogę Krzyżową, zakończoną w miejscu, gdzie kiedyś Ks. Karol Wojtyła odprawił Mszę Św. Modlitwie towarzyszyło wschodzące słońce, śpiew ptaków oraz zapadający się pod stopami śnieg. Następnie w kręgu harcerskim odbyła się zbiórka, podsumowująca rajd, na której Komendant 1 Szczepu Orląt hm Jacek Smolik odczytał rozkaz nadający sprawności JP II.
















Przed zejściem odśpiewano Barkę. Powrót był radosny, pomimo wody w butach i zmęczenia. Leżący na szlaku śnieg posłużył jako amunicja w bitwie śniegowej. Na koniec jeszcze jedna próba sprawnościowa – przejście przez rzekę po strąconym konarze, co wszystkim się udało. Na zakończenie cała grupa uczestniczyła we Mszy Św. w Kościele M. B. Saletyńskiej w Dębowcu, a następnie przyjechała do Jasła, gdzie na dziedzińcu szkoły odbyła się zbiórka kończąca rajd.














W Rajdzie wzięła udział Burmistrz Maria Kurowska, która na koniec podziękowała wszystkim za możliwość wzięcia udziału w wyprawie: - Bardzo serdecznie dziękuje za zaproszenie mnie na tak niezwykłą wyprawę, która  dostarczyła mi tylu niezapomnianych przeżyć. Życzę wszystkim harcerzom, aby Papież Jan Paweł II był zawsze waszym przewodnikiem w czasie wędrówki i na drogach życia”

                                
UM Jasło


Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ wkurzona
dnia 20.05.2009, 15:05 · Zgłoś
Wiecie co ???dla chorych ludzi wszystko jest kampanią wyborczą A JA WAM POWIADAM POLITYKIERSTWO oczy i rozum Wam zarosło...to ze poprzednicy uczestniczyli w fetach tylko swoich kolesiów...to jeszcze nie oznacza że tak miało być zawsze!!!!:@
Odpowiedz
0
@ piotrek
dnia 28.04.2009, 18:12 · Zgłoś
Kilka argumentów dlaczego I Szczep "Orląt" nie odmówił:

-To nie I Szczep "Orląt" dał propozycję wyjazdu wyżej wymienianej osobie tylko ta właśnie OSOBA (nie burmistrz) chciała z nami pójść. Jak już wcześniej wspominał Jim.

- To że ktoś chce coś zrobić to od razu trzeba go "wbijać" do poziomu innych? Jeżeli ktoś widzi jakiś podtekst czy coś w tym stylu, jeśli chodzi o Nocny Rajd JP II proszę zgłosić.

- Jeśli tak bardzo zazdrościcie pani Marii i chcecie iść w nocy na Magurę, proszę się o kontakt do któregokolwiek z harcerzy I Szczepu, na pewno nie odrzucimy waszej prośby.

I jeszcze jedna malutka dygresja co do komentarza "mam wątpliwości":
-po pierwsze która drużyna cokolwiek robi?
-po drugie to nie ma być propaganda... jeżeli tak to ja bardzo proszę o władze Miasta Jasła o nie włączanie nas harcerzy do kampanii wyborczej.
-po trzecie CZŁOWIEKU!!! ŚWIAT TO NIE TYLKO "PROFITY" JEŚLI TAK BARDZO CHCESZ TO NAPISZ MI NA GG(6055046) I PÓJDZIESZ Z NAMI... ZAŁOŻĘ SIĘ, ŻE NIE WYTRZYMASZ TEGO RAJDU! ALE SKORO TAK ZAZDROŚCISZ NAPISZ, A NIE MÓW TU O "PROFITACH". W MOIM ŚWIECIE NAZYWA SIĘ TO "PRZEŻYCIA".

A co do zobowiązań instruktorskich... oczywiście, ale najpierw Pani Maria musi przeżyć co najmniej 6,5* roku żeby zasłużyć sobie na HO i dopiero po tym złożyć zobowiązania**.

*przyjmuje około 5 lat do zdobycia HO to i tak krótko
** nie zrozum że dopiero musisz mieć HO żeby zostać instruktorem... musisz posiadać troszkę wiedzy i umiejętności harcerskich. O to chodziło w moim wywodzie.
Odpowiedz
0
@ mam wątpliwości
dnia 24.04.2009, 23:57 · Zgłoś
czy Marię Kurowska można tutaj traktować jako 'Marię Kurowską' z pominięciem funkcji, którą zajmuje..sam autor (UM Jasło) pisze:

W Rajdzie wzięła udział Burmistrz Maria Kurowska, która na koniec podziękowała wszystkim za możliwość wzięcia udziału w wyprawie: - Bardzo serdecznie dziękuje za zaproszenie mnie na tak niezwykłą wyprawę

która druga jasielska drużyna harcerska 'zaprasza' na swoje wyprawy władze samorządowe?
Która druga jasielska drużyna harcerska daje się w ten sposób wpisywać w propagandę Urzędu Miasta Jasło?

Jeśli nie macie z tego żadnych profitów dla drużyny to zwyczajnie daliście się wykorzystać w kampanii wyborczej prowadzonej przez UM Jasło

Ciekawe co będzie w roku wyborczym?
Pani Maria Kurowska złoży zobowiązanie instruktorskie?

Czuwajcie druhny i druhowie
Odpowiedz
0
@ Tatatatanka
dnia 20.04.2009, 23:59 · Zgłoś
A może potraktować Panią Marię Kurowską jako Marię Kurowską a nie Burmistrza Miasta Jasła. Gdyby ktokolwiek chciał iść w nocy na rajd z Komendantem mógłby, bez podtekstów, sojuszów etc...
Odpowiedz
0
@ mama harcerzy
dnia 20.04.2009, 08:56 · Zgłoś
KOMENDANT TO WSPANIAŁY CZŁOWIEK :)
Odpowiedz
0
@ \lkj
dnia 17.04.2009, 22:08 · Zgłoś
ladne miejce bywam tam rowerkiem
Odpowiedz
0
@ Sorek
dnia 17.04.2009, 12:45 · Zgłoś
A to zmienia postać rzeczy, jeśli sam Cesarz prosi to sie mu nie odmawia

zatem nie ma w tym NIC ZŁEGO
Odpowiedz
0
@ jim
dnia 17.04.2009, 01:26 · Zgłoś
a ja Sorku nie rozumie Twojego pytania, czy według Ciebie I Szczep Orląt powinien żyć w niezgodzie z Panią Burmistrz? Tak wynika z Twojego komentarza. Pani Kurowska wyraziła chęć wyjazdu z harcerzami więc co w tym złego?

powtarzam: CO W TYM ZŁEGO?
Odpowiedz
0
@ Sorek
dnia 16.04.2009, 17:25 · Zgłoś
Druhu Komendancie; ja idee rajdu, rozumiem pragnienie oddania czci wielkiemu Polakowi, ale nie mogę zrozumieć po co I Szczepowi sojusz z cesarzem??

NIE ROZUMIEM
na tym zakończę, uszczypliwy nie będę
Odpowiedz
0
@ xzc
dnia 14.04.2009, 10:28 · Zgłoś
Podziwiam p.Burmistrz!!Ma kobieta zdrowie ale i podejście do dzieciaków!!!:)
Odpowiedz
0
@ aaaaaaaa
dnia 13.04.2009, 14:08 · Zgłoś
Alinek jesteś superrrrrrrrrrrrrrrr
Odpowiedz
0
@ dz
dnia 13.04.2009, 10:44 · Zgłoś
Czuwaj.. Przemyśl
Odpowiedz
0
@ `miś :D
dnia 12.04.2009, 22:06 · Zgłoś
o Alin!! :D
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 11.04.2009, 21:20 · Zgłoś
Gratulacje dla Pani Burmistrz! :D Chcociaż buty to mogłaby sobie Pani kupić nieco inne :D
Odpowiedz
0
@ Kazimierz
dnia 11.04.2009, 20:38 · Zgłoś
Gratuluję Panu Smolikowi w związku z prowadzeniem takich zajęć. Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ mituja
dnia 11.04.2009, 18:19 · Zgłoś
szkoda ze......... nie spadla do tej rzeczki :D
Odpowiedz
0
@ brooklin
dnia 11.04.2009, 15:45 · Zgłoś
to już naprawde niema z kim chodzić tylko z Panią [...] czuwaj!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.