Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nordic walking w Beskidzie Niskim

15
 Międzyszkolny Klub Narciarski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. 4 lipca w gospodarstwie agroturystycznym w Świątkowej Wielkiej odbędzie się kurs Nordic walking, prowadzony przez polskiego instruktora Dominika Jazica.

 

Nordic walking jest formą spaceru z pomocą specjalnych kijków. Wymyślony na początku XX wieku przez Finów, szybko zdobył zwolenników na całym świecie. W czasie marszu, w przeciwieństwie do np. biegu, intensywnie pracują dolne i górne partie ciała. Zaletą tej formy aktywności jest to, że można ją uprawiać praktycznie na każdym terenie. Nordic walking wymaga jednak poznania specyficznej techniki poruszania się z kijami.

 

Dzięki członkom Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego wszyscy chętni mogą wziąć udział w spotkaniu z instruktorem Dominikiem Jazicem.

 

W programie min.:

- film instruktażowy,

- omówienie technik nordic walking,

- prezentacja kijów (możliwość zakupienia sprzętu - 130 zł)

 

Chętnych do wzięcia udziału w kursie zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego w Świątkowej Wielkiej (łowisko pstrągów) .

 

Termin: 4 lipca (piątek), godz. 17.00

Cena kursu: 10 zł

 

http://www.ZiemiaJasielska.pl
Jasło i okolice turystycznie!

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zj
dnia 11.07.2008, 12:57 · Zgłoś
Jest krótka relacja z kursu na ziemiajasielska. Zapraszam.
Odpowiedz
0
@ I kto by pomyslał
dnia 05.07.2008, 15:24 · Zgłoś
Pojechałem jako 100% sceptyk a wróciłem z kijami.
Odpowiedz
0
@ uczestnik
dnia 05.07.2008, 08:31 · Zgłoś
byłem, zobaczyłem i ...... złapałem bakcyla.
co do ceny kijków - wszystko ma swoją cenę. za "jednorazówkę" można wydać kilkanaście zł. A te za 130 - czy są warte tyle będzie wiadomo już za miesiąc bo podobno cdn i ci co je kupili z pewnością zdadzą relacje
Odpowiedz
0
@ yorker do haha
dnia 02.07.2008, 22:12 · Zgłoś
dobra, reklama 'sprzętu' do n.w. ale ja wole uzywac kijkow do nart, lub naturalnych kijkow znaleznionych przy siesce jak napisał Omen...
130 zl to jest zdecydowana przesada
Odpowiedz
0
@ Kaśka
dnia 02.07.2008, 20:29 · Zgłoś
Dlaczego nikt nie pyta o plusy płynące z uprawiania tego typu aktywności ??
Odpowiedz
0
@ Ja sie zgadzam
dnia 02.07.2008, 19:46 · Zgłoś
Laura ma racje trudno nie zauważyc tych głupawych usmieszków jak człowiek biega czy jedzie rowerem Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 02.07.2008, 15:20 · Zgłoś
Ja też śmiałem się z nordic walking do póki nie spróbowałem. Mój poprzednik ma racje kije muszą byc fajnie zrobione żebybyły lekkie i układaly się do ręki ważne sa też uchwyty próbowałem chodzic z paskami ale nie bylo takiej frajdy bo często spadaly i jeszcze botki , ktore czasami się przydają. Fajnie ,że nordic walking zawitał w nasze strony. Może to wszystko śmiesznie brzmi ale jesli nie sprobujecie to sie nie przekonacie ,że nie ma się z czego smiać. Pozdrawiam pomysłodawców spotkania. ps. a cena 13o zł naprawde nie jest wygorowane jesli sa to kije do n.w.
Odpowiedz
0
@ Omen
dnia 02.07.2008, 13:52 · Zgłoś
Podczas dłuższej wędrówki lubię mieć w reku kija, ale najlepszy jest znaleziony przy szlaku/ścieżce kostur, którego po zakończeniu wędrówki mogę zostawić na skrju lasu by posłużył innym spacerowiczom :-))
Odpowiedz
0
@ Laura Diaz
dnia 02.07.2008, 08:07 · Zgłoś
Yorker, wydaje mi się że one mają regulowaną długość i się składają, ale pewności nie mam. To są chyba takie same kijki jak do chodzenie po górach, no nie?

Nordic walking wydaje się fajny, ale już widzę te zdziwione spojrzenia gawiedzi:D

U nas w ogóle na każdego kto ruszy [...] i uprawia jakiś sport, patrzy się jak na [...]:(

W cywilizowanych krajach ludzie w biały dzień biegają po ulicach, u nas to by cię zjedli, wzrokiem i komentarzami:|
Odpowiedz
0
@ ;-]
dnia 02.07.2008, 00:44 · Zgłoś
tym sie różnią że sa do innego sportu i dla tego taka cena a kije od nart maja na końcach takie motylki żeby do sniegu nie wpadaly i tym sie różnia:lol::lol::lol::lol::p:pB):(;):):lol:
Odpowiedz
0
@ nie zrobisz
dnia 01.07.2008, 21:23 · Zgłoś
takich za 130zl....to musza byc wywazone wyprofilowane itp..ale 130 moze ciut za duzo ...50 zl jest ok
Odpowiedz
0
@ yorker
dnia 01.07.2008, 15:08 · Zgłoś
niechaj mnie ktos oświeci czym sie rozna te "specjalistyczne" :confused: kije od kijków do nart
bo nie pojmuje...:o
Odpowiedz
0
@ taki sem z bączala
dnia 01.07.2008, 09:11 · Zgłoś
takie kije ide i sobie biore z lasu,albo z rurek zrobie za takie ***** 130 :);):confused::upset::sleep:
Odpowiedz
0
@ WYKORZYSTUJMY WALORY
dnia 30.06.2008, 10:13 · Zgłoś
PODKARPACIA!:)
Odpowiedz
0
@ Ciekawy
dnia 30.06.2008, 08:47 · Zgłoś
A co to kijów w Swiątkowej mało że muszą kupować aż za 130zł czy to jakiś nowy pomysł pana G.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.