Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowa droga powiatowa Jareniówka – Jabłonica

48

Już niebawem ruszą prace przy odbudowie kolejnego odcinka drogi powiatowej Jareniówka – Jabłonica. Koszt całej inwestycji na długości blisko 2,2 km wyniesie ok. 1 072 tys. zł.

Odbudowa drogi odbędzie się w ramach dwóch zadań: „Odbudowa drogi Nr 1829R Jareniówka - Jabłonica - gr. województwa (Czermna) w km 9 + 300 - 9 + 575, 10 + 195 - 10 + 310, 10 +432 - 11 + 929" oraz „Odbudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka - Jabłonica - gr. województwa (Czermna) w km 11+929 - 12+230".

Powiat Jasielski pozyskał z rezerwy celowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych 1 200 000 zł, z czego 834 176 zł z oraz 200 000 zł z budżetu gminy Skołyszyn zostało przeznaczone na odbudowę tych dróg.

- Zakończenie planowanych robót w bieżącym roku zamknie prace na całym ponad 12 kilometrowym odcinku drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski. Pozostała kwota z promesy powodziowej przeznaczona zostanie na odbudowę drogi powiatowej przez wieś Przysieki na odcinku ok. 1,3 km.

Droga powiatowa Jareniówka - Jabłonica ma łączną długość 12,239 km. Do tej pory wyremontowano i odbudowano ponad 7,5 km drogi. Największe prace, bo na długości blisko 6 km wykonane zostały w 2009 roku za kwotę 5  727  606,15 zł, z czego 3 854 017,88 zł pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013.

Z kolei w 2010 roku odbudowano nawierzchnię o długości 325 metrów za łączną kwotę 169 915,13 zł oraz przeprowadzono remont fragmentu drogi na długości 160 m z rezerwy celowej na usuwanie klęsk skutków klęsk żywiołowych za kwotę 66 211 zł.

W 2011 roku, przy współudziale finansowym gminy Skołyszyn odbudowano kolejny odcinek drogi na długości blisko 1,7 km. Całość zadania kosztowała 382 181,15 zł, z czego gmina Skołyszyn dołożyła 34 030 zł.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
2
@ granat
dnia 27.05.2012, 22:20 · Zgłoś
oni staraja sie byc uczciwi dopoki sie do koryta nie dostana objecuja co to nie bedzie i jacy sa wspaniali robia z siebie publicznych [...] i z geby robia [...] a jak im ktos mowi prawde odrazu jest zwolniony i najgorszy koziolek [...] byl madrzejszy bo mial cel a oni nie ich celem jest tylko klamac ludzi brac zato kase i dotrwac do emerytury
Odpowiedz
0
@ Jabłonica
dnia 31.05.2012, 16:16 · Zgłoś
ooo widzę że Jabłonica robi sie sławna:D
:)
Odpowiedz
1
@ adam
dnia 27.05.2012, 21:34 · Zgłoś
Ta droga to tylko Pawluś!!!
Odpowiedz
2
@ granat
dnia 27.05.2012, 19:44 · Zgłoś
ale zanim dostana sie wyzej to pierw musza ludziom wode z mozgu zrobic i oklamywac zeby ludziska tylko uwierzyli i oddali na nich glos a a jak juz dostana sie do koryta to wtedy ostro rzadza czyli debatuja miedzy soba uzgadniajac nastepny plan klamstw a to co objecali to juz idzie w niepamiec bo to chodzilo tylko o stolek a tak naprawde to czekaja tylko zeby lata im minely i emeryturka byla wysoka i taki pal... mowi ze on sie przez tyle lat ciezko orobil klamiac ludzi ze to niema kto tej durnoty zlikwidowac
Odpowiedz
1
@ xhj
dnia 27.05.2012, 20:01 · Zgłoś
Masz racje .Nie ma ludzi ucziwych zdarzaja ale to sa wyjatki Granat super z Ciebie gosc zeby takich jak Ty bylo wiecej
Odpowiedz
1
@ granat
dnia 27.05.2012, 13:49 · Zgłoś
gdyby granat rzadzil to by byla droga jak lustereczko a te dziury by zostaly dla tych ktorzy potrafia tylko objecywac grzeja stolki ludziom wciskaja [...] poto zeby im bylo dobrze gierka im dac on by ich [...] nauczyl jak sie rzadzi a stalin by ich wybil jak psow i by spierdal... tam skad przyszli bo duzo mowia a nie robia nic a przeciez pieniadze nie ida z ich kieszeni tylko to sa [...] ktorzy nie potrafia nic zalatwic niektorzy z nich to nawet sie podpisac dobrze nie umieja a zapytajcie ktoregos z nich czy wie jak wyglada lopata i do czego sluzy to wam odpowiedza ze nie bardzo wiedza ale sprobuja sie dowiedziec banda cymbolow kretynow i tyle oni nie ida do pracy poto zeby cokolwiek zrobic tylko poto zeby patrzec na zegarek kiedy 15 sta godz bedzie bo trzeba jechac do domu po tak ciezkiej pracy i odpoczac pomyslec jaka [...] jutro ludziom wcisnac zeby uwiezyli
Odpowiedz
0
@ xhj
dnia 27.05.2012, 18:09 · Zgłoś
Startuj w wyborach a sama zaglosuje na Ciebie .Tylko im sie przewraca w glowach jak sa juz wyzej
Odpowiedz
0
@ sas
dnia 27.05.2012, 11:56 · Zgłoś
Pisać do Kmiecika o wyjaśnienie dlaczego nie spełnia obietnic przedwyborczych , to nie odpisz bo nie umie pisać .
Odpowiedz
0
@ granat
dnia 26.05.2012, 23:44 · Zgłoś
droga jest [...] i taka ma byc zrobimy wszystko zeby taka zostala bo jak sie wkur... to odpale kopare i wtedy juz drogi nie bedzie pasowalo by wogole zeby ktos ta droge rozje... ale ja [...]... droge granatami
Odpowiedz
0
@ xhj
dnia 27.05.2012, 07:23 · Zgłoś
granat jestes facet bomba takich wiecej
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 26.05.2012, 21:21 · Zgłoś
czysty zbieg okoliczności POligon - wojskowy ma takie drogi - pozdro
Odpowiedz
0
@ j-23
dnia 26.05.2012, 20:39 · Zgłoś
A ja myslalem ze to ul. Na kotline
Odpowiedz
0
@ s
dnia 26.05.2012, 09:27 · Zgłoś
mieszkaniec, o ile mi wiadomo to PO nie rządzi jako tako w mieście i powiecie, więc skąd to określenie "POligon"?
Odpowiedz
-1
@ dzielny policjant
dnia 26.05.2012, 01:31 · Zgłoś
rowerem ty bedziesz jezdzil i bedziesz jechal zygzakiem a ja bede siedzial w wygodnym radiowozie bo kp tarnowiec dorobilo sie nowego za mandaty i dam ci mandat za jazde po [...].po to sa te dziury zeby jezdzic zygzakiem a my bedziemy wlepiac mandaty [...] tagze nie boj sie marcin rz..marcin l...jerzy sz...marcin [...].i nasz woc piotr n...bedziemy na ciebie czekac a jak cos sie nie podoba to nasze wsparcie z jasla czyli oskar t...adam t...pawel [...] marcin [...]marcin [...]i pozostali beda czuwac na koncu tej drogi mozesz jeszcze zadz na 997 a to kosztuje 550 zl platne w ciagu 30 dni
Odpowiedz
0
@ xhj
dnia 26.05.2012, 07:57 · Zgłoś
wy tylko umiecie wypisywac mandaty bo to wam najlepiej wychodzi i siedzenie w radiowozie ja juz jezdze rowerem przyykro pic nie pije jedynie to mozesz mi dac mandat za lyse oponony przy rowerze jak mozna kogos wyzywac od [...]
Odpowiedz
-2
@ granat
dnia 25.05.2012, 20:54 · Zgłoś
i tak ma wygladac ta droga i tak wygladac bedzie i maja tam byc jeszcze wieksze dziury co wam tak bardzo te dziury przeszkadzaja zajmijcie sie powaznymi sprawami a nie dziurami a dziury maja swoje lata i musza tam byc bo sa zabytkowe niedlugo bedzie tam ruch zamkniety a pozatym to nie musicie nigdzie jezdzic co zle wam jest w domach siedziec
Odpowiedz
1
@ xhj
dnia 25.05.2012, 21:23 · Zgłoś
to Ty bedziesz rowerem jezdzil jak beda takie dziury
Odpowiedz
-1
@ cola
dnia 26.05.2012, 16:41 · Zgłoś
o kurcze
rzeczywiscie...
to przeciez ta jest pilniejsza
Odpowiedz
-2
@ granat
dnia 25.05.2012, 01:20 · Zgłoś
dziury sa moje i moich kolegow i beda tam zawsze
Odpowiedz
0
@ xhj
dnia 25.05.2012, 15:54 · Zgłoś
twoje to jest g
Odpowiedz
-1
@ granat
dnia 25.05.2012, 01:18 · Zgłoś
nikt zadnej drogi robil nie bedzie bo tam maja byc dziury a kto sie pojawi to odrazu jedziemy i mandaty poleca bo dzieki tej drodze mamy prace powazna prace a co wam te dziury tak przeszkadzaja sa to niech sobie beda widocznie poto sa zeby sobie byly gdyby ich mialo nie byc to by nie bylo ale skoro sa to musza byc potrzebne do czegos i komus bo moze my mamy jakis zyciowy cel i nie pozwolimy nic tam zrobic a jak sie komus dziury nie podobaja to niech sobie popatrzy na swoja dziure wystawilem z kolegami pewne straze i mamy swoich zaufanych ludzi [...] ze w momencie bedziemy wiedzieli czy ktos nam przypadkiem przy tych dziurach nie grzebie nasze kopary i my czekamy w pewnej gotowosci
Odpowiedz
-1
@ granat
dnia 24.05.2012, 22:36 · Zgłoś
moi koledzy z jednego policyjnego zespolu w jasle tez maja kopary i jak tylko pojedzie ktos robic tam droge to my odrazu bierzemy nasze kopary i nasza escorte z radjowozami lopatami kilofami niektorzy maja jeszcze pejcze [...] [...] lale i jedziemy kopac jednym slowem bierzemy caly nasz arsenal i bedziemy zap... na caly zegar w ciezkich potach a komenda jak bedzie pare dni zamknieta to nic sie nie stanie a dziury musza tam byc
Odpowiedz
-4
@ granat
dnia 24.05.2012, 19:42 · Zgłoś
tak w moim policyjnym zespole niema przeciez wariatow sa sami ludzie madrzy ktorzy ustalali razem zemna ze dziury tam maja byc bo stworzyla ich przyroda a pozatym jak maja pieniadze wydawac na jakies glupie dziury to niech lepiej nam w komendzie podniosa wyplaty bo my tez chcemy jechac na wczasy i odpoczac z kolezankami od tak ciezkiej pracy i dziury maja pozostac
Odpowiedz
2
@ xhj
dnia 24.05.2012, 19:59 · Zgłoś
tak widac jacy tam madrzy ludzie pracuja
Odpowiedz
-2
@ granat
dnia 24.05.2012, 19:33 · Zgłoś
widze ze jestes zemna to pojedziemy na dwie kopary
Odpowiedz
1
@ xhj
dnia 24.05.2012, 19:50 · Zgłoś
Malo mamy dziur na drogach odpuscmy sobie to kopanie moze innym razem zarobicie na mamdatach
Odpowiedz
4
@ xhj
dnia 24.05.2012, 19:30 · Zgłoś
madrych ludzi przyjmuja do policji takich jak Granat tylko pogratulowac
Odpowiedz
0
@ myszka
dnia 24.05.2012, 19:02 · Zgłoś
a wiec odpalaj !
Odpowiedz
-2
@ granat
dnia 24.05.2012, 18:44 · Zgłoś
czekam kopara odpalona
Odpowiedz
0
@ cola
dnia 20.06.2012, 20:57 · Zgłoś
i co jeszcze bys odpalił ? :)
Odpowiedz
-3
@ granat
dnia 24.05.2012, 18:44 · Zgłoś
[...]... macie dziury rozumiecie to i prosze glupot mi tutaj zadnych nie pisac o dziurach to nie sa byle jakie dziury i tam maja byc bo odpale kopare i poglebie takie wtedy beda ze jak wpadniecie to was widac nie bedzie o nie juz odpalam kopare
Odpowiedz
-4
@ granat
dnia 24.05.2012, 18:35 · Zgłoś
w[...] tez macie dziury wy wszyscy droga byla dziurawa i taka ma byc a jak naprawia droge to odpalam kopare i wtedy beda dziury jestem policjantem i jak tam dziur nie bedzie to co beda robic moi koledzy policjanci a przeciez nie damy sie pozwalniac takze dziury tam musza byc a jak wam nie pasuje to sie wyprowadzcie tam gdzie niema dziur
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 24.05.2012, 17:53 · Zgłoś
najwyższa pora, bo tam na tych dziurach można sobie zęby powybijać !
Odpowiedz
2
@ froe
dnia 24.05.2012, 18:20 · Zgłoś
nie tylko tam są dziury
Odpowiedz
0
@ wojtq
dnia 24.05.2012, 17:33 · Zgłoś
Ludzie ja na prawdę nie potępiam skarg i wyrażania swego niezadowolenia. Ale jak macie np jakieś "ale" do starosty to po co pisać je tu? Żeby ludzie przyklasnęli? Napisz pismo do starosty i zobaczysz co Ci odpisze. Co innego się z czegoś ponabijać. Ale komentarz użytkownika "mieszkaniec" lepszy by odniósł skutek gdyby trafił na biurko p. Kmiecika niż tu na forum.
Zacznijmy działać i składać skargi za niewykonane obietnice przedwyborcze i może w końcu się coś zmieni w tym kraju. Bo takie biadolenie po forach nic nie daje prócz chwilowego podniesienia własnego EGO gdy wam ktoś przyklaśnie. Prawda jest taka że 90% ludzi nie odwiedza takich portali bo ich to po prostu nie interesuje.
Odpowiedz
0
@ ale
dnia 25.05.2012, 12:25 · Zgłoś
ale komentarz napiszesz szybciej i jesteś anonimowany!!!
Odpowiedz
7
@ F.T.
dnia 24.05.2012, 17:07 · Zgłoś
Droga do Nowego Glinika to "wizytówka" powiatu.Zapraszam sedecznie do obejrzenia.Nawet na Discowery takich klimatów nie oglądniecie.Obiecać naprawę jak widać nic nie kosztuje hehe.Starosta [...] z urzędu!!!
Odpowiedz
1
@ F.T.
dnia 25.05.2012, 16:33 · Zgłoś
No droga w Lesie do Glinika już dziś naprawiona,co prawda żwirem rzecznym pozasypywane największe doły ale zawsze cuś!
Odpowiedz
0
@ Nara
dnia 26.05.2012, 09:59 · Zgłoś
Droga do glinika nie jest drogą o tak wysokim priorytecie, bo nie łączy dwóch województw jak ta do jabłonicy i na Czermną...więc pewno trzeba bedzie poczekac na remont...chociaż do Jabłonicy remonutują od roku (kiedy to dostali niby srodki)
Odpowiedz
0
@ sysunia15
dnia 24.05.2012, 16:33 · Zgłoś
drogi sa kiepskie to wiedza wszyscy ale co by robili nasi kochani mechanicy xD
Odpowiedz
0
@ sysunia15
dnia 24.05.2012, 16:34 · Zgłoś
wreszcie nick zarejestrowałem/łam xD
Odpowiedz
11
@ mieszkaniec
dnia 24.05.2012, 15:37 · Zgłoś
Panie Starosto a gdzie obiecana droga do Nowego Glinika ??? Na zebraniu przed wyborami wraz z Panem Lawerą Stanisławem powiedział Pan , że będzie wykonana na wiosnę 2012r a jak do tej pory nawet ptaki nie śpiewają o niej a my musimy jeździć jak po poligonie ???
Odpowiedz
7
@ xxyyxx
dnia 24.05.2012, 15:36 · Zgłoś
1 072 tys. zł. za taką kasę ok 2,2 km? spoko, czyli można sądzić ze ok 50% kwoty znajdzie się u kolesiów w kieszonce.
Odpowiedz
5
@ wojtq
dnia 24.05.2012, 15:02 · Zgłoś
Pozazdrościć [...] wykonania inwestycji...
Odpowiedz
6
@ Azeel
dnia 24.05.2012, 14:59 · Zgłoś
Kmiecik chce sobie podbić poparcie?
Odpowiedz
3
@ satessa
dnia 24.05.2012, 14:50 · Zgłoś
hmmm...a niech maja droge !! co tam
Odpowiedz
-3
@ VB N
dnia 24.05.2012, 15:51 · Zgłoś
bandyci [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.