Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nowa płyta formacji Krusher już wkrótce

4

W grudniu zespół Krusher zaprezentował teledysk do utworu "The River of Oblivion". Promuje on nowy album formacji, który ukaże się już w styczniu 2020 r. Fani zespołu nie powinni czuć się zawiedzeni. Metafizyczny wymiar ludzkiego istnienia, czy też współczesne problemy natury egzystencjalnej, są tym, czym kapela raczyć będzie amatorów mocnego brzmienia.

Krusher na polskiej scenie muzycznej obecny jest już od niemal dwudziestu lat. Zespół wykonujący muzykę z pogranicza metalu i rocka ma na swoim koncie dwa albumy długogrające (Forward – 2008, MetaLOA – 2014). Wkrótce ukaże się trzeci longplay formacji pt. „Oblivion”.

Pomysł na koncepcję nowego albumu zrodził się w głowach członków zespołu w chwili, w której powstał tekst do utworu „The River of Oblivion”, co można tłumaczyć jako „rzeka zapomnienia”. - Figura ta w literaturze i sztuce pojawia się od dawien dawna i jest metaforą reinkarnacji, czyli idei życia pozagrobowego w myśl, której mielibyśmy jakoby wielokrotnie umierać i wielokrotnie wcielać się w postacie tu na ziemi, przerabiać rożne ziemskie role i scenariusze żyjąc tutaj w zapomnieniu, po to by doskonalić się jako dusze – tłumaczy Adam Pucykowicz, perkusista Krushera.

Do tematyki, którą zespół zdecydował się dotknąć w sposób bezpośredni nawiązuje okładka nowej płyty. Zaprojektował ją Michał „Xaay” Loranc. Ten sam, który tworzył grafiki m.in. dla takich formacji muzycznych jak Nile, Decapitated, Jelonek czy Behemoth. Widzimy tutaj wspomnianą rzekę wijąca się wśród ostrych skał pośród mrocznej scenerii rodem z Beksińskiego i postacie przeprawiające się wpław z lewego na prawy brzeg. Jest to metafora przejścia, wspomnianych wielokrotnych wcieleń. Ponad wszystkim góruje wielki, czarny kruk, który w mitologii przeprowadza zmarłych do świata żywych, by mogli naprawić wyrządzone zło. Niesie w dziobie ogromny kieszonkowy zegar, symbol przemijającego czasu.

Zaangażowane społecznie teksty utworów z pewnością trafią w gusta fanów formacji. - Tematyka płyty krąży wokół naszego ziemskiego jestestwa. Znajdziemy na niej teksty mówiące o życiu chwilą, o globalnym uzależnieniu od smartfonów, lament do umierającej planety, apel do poszerzaniu horyzontów, a nawet nawiązanie do Apokalipsy św. Jana. Jednak, by nie było zbyt poważnie, znajdziemy tam również element humorystyczny, w którym dziarsko śpiewamy o piciu zbyt słabej na polskie głowy, zagranicznej wódki – uchyla rąbka tajemnicy Adam Pucykowicz.

Premiera albumu „Oblivion” odbędzie się w styczniu 2020 r.  

red.

Napisany dnia: 27.12.2019, 14:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ 007
dnia 28.12.2019, 16:40
Ocena
komentarza:
1
Czekam czekamy
@ Minnesota
dnia 28.12.2019, 20:24
Ocena
komentarza:
1
Ekstra !! Czekamy
@ Przykro mi.
dnia 03.01.2020, 17:24
Ocena
komentarza:
1
Odwoływanie się do reinkarnacji w katolickim kraju wśród wierzących ludzi. To może przynieść zespołowi (i słusznie) spadek zainteresowania ich muzyką, ponieważ ujęcie tematu życia i śmierci jest rażąco błędne i wierzący ludzie powinni dać temu wyraz. Nie słuchamy czegoś co jest sprzeczne z naszymi przekonaniami i wyznawaną wiarą!
@ 007
dnia 05.01.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
1
A kto ci każe słuchać?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105