Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowe autobusy już w październiku

58

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prawdopodobnie już w październiku na ulicach Jasła pojawi się 11 nowych autobusów należących do Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Przetarg, który został ogłoszony na ich zakup zostanie rozstrzygnięty już za miesiąc. Zadanie będzie kosztować około 5 mln 400 tys. zł. Jednak w 75% zostanie dofinansowane ze środków unijnych. Pozostała kwota została zabezpieczona już w budżecie miasta.


- Szukaliśmy autobusów i parametrów, które są dostępne na rynku. Jest kilka firm, które są w stanie zaproponować takie autobusy. Już niedługo się dowiemy, która wygra – mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian.

Już wiadomo, że będą to autobusy o długości 7-8 metrów i od 40 do 60 miejsc siedzących. Będą także przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jednak podstawowym kryterium wyboru będzie cena. - Nie szukamy autobusów kilkunastometrowych, tylko krótkich rzędu 7-8 metrów. Nie też szukaliśmy autobusów ogromnej pojemności, biorąc pod uwagę liczbę pasażerów. Przeważnie są to autobusy od czterdziestu kilku do sześćdziesięciu kilku miejsc, a podstawowym warunkiem zakupu jest cena, przy założonych parametrach - wyjaśnia Pabian.

Decyzja o przyznaniu środków na modernizację ZMKS zapadła 19 stycznia br. Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę o przyznaniu na ten cel kwoty 4 610 878,55 zł z  Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek, ktory został złożony 11 września ubiegłego roku opiewał na kwotę 5 400 tys. zł. W projekcie przewidziano: zakup 11 autobusów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, modernizację 23 przystanków, utworzenie 11 nowych przystanków, uruchomienie 3 nowych linii o łącznej długości 9,5 km, zmodernizowanie 6 już istniejących linii, zakup systemu informowania pasażerów oraz zakup systemu monitoringu do autobusów.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Michał
dnia 14.08.2010, 21:14 · Zgłoś
No i przetarg wygrał AUTOSAN. A więc Jasło dostanie 11 autobusów takich jak na zdjęciu w artykule.
Odpowiedz
0
@ stały gość
dnia 22.07.2010, 13:19 · Zgłoś
Wkońcu coś nowego w tym JAŚLE tylko dlaczego tak późno!!!
Odpowiedz
0
@ Jaslanin
dnia 14.07.2010, 17:20 · Zgłoś
Nowe autobusy sa potrzebna dla ZMKS Jasło i bardzo dobrze ze je kupią!!
Odpowiedz
0
@ z Jasła
dnia 11.07.2010, 17:33 · Zgłoś
prawdą jest ze mks jest potrzebny w Jaśle jak drzwi w lesie skoro wszyscy inni przewoźnicy milionowych dopłat nie mają a jeżdżą taniej od mks. ciekawe na co wydaje sie te pieniążki. skoro to idzie z naszych pieniążków niech opublikują na co konkretnie wydaje się dopłaty przeznaczane na zmks Jasło każdego roku.
Odpowiedz
0
@ Osiedle Krajowice
dnia 11.07.2010, 12:52 · Zgłoś
Drogi Kolego o nicku ,, do Krajowic,, wybralismy taką władzę i bardzo się cieszymy bo nic złego się nie dzieje. Ty jakbys był burmistrzem to w pierwszym dniu Twoich rządów musielibysmy opuscic nasze miasto.
Odpowiedz
0
@ do ip: 109.197.175.*
dnia 11.07.2010, 09:53 · Zgłoś
Pokasz jeden przystanek wybudowany przez ZMKS. Moze ZMKS na ciezki sprzet drogowy? i pracownikow do budowania przystankow?, albo moze za to placi . . . ? :) Nie rozśmieszaj mnie. . . :) Wlascicielem i zarzadca przystankow na terenie miasta jest Pani Burmistrz a nie zaden ZMKS, i to wlasnie Burmistrz decyduje gdzie i jaki przystanek powstaje. Na terenie wiosek zarzadca sa Wojtowie a wlascicielem gmina, w niektorych przypadkach jest to GDDiA. Czytaj ze zrozumieniem co jest napisane w moim poscie.
Koszt remontow przystankow jest po stronie zarzadcow przystankow, przewoznik nie istotnie kto to jest czy ZMKS, PKS, ER-BUS, czy kto kolwiek inny moze jedynie ponosic oplate za sprzatanie przystankow a koszty te ponosza rowno wszyscy uzywajacy w/w przystankow. Skoro napisales ze prywatni przewoznicy korzystaja z przystankow za darmo to ZMKS tez.
Odpowiedz
0
@ do ip 212.244.229
dnia 11.07.2010, 07:15 · Zgłoś
Pokaż jeden przystanek na terenie miasta który został postawiony przez Generalną Dyrekcję Dróg lub zarząd Gmin!
Odpowiedz
0
@ do
dnia 11.07.2010, 00:18 · Zgłoś
a ktory niby przystanek wyremontowal ZMKS?? Przystanki sa pod zarzadem Gmin lub Geberalnej dyrekcji drog i autostrad . . . i ani MKS jak rowniez prywaciarze nic nie maja do remontowania przystankow. Masz racje co do emerytow bo prywatnym w przeciwienstwie do ZMKS nikt nie doplaca wiec nie woza ich za darmo.
Odpowiedz
0
@ do -Krajowic
dnia 10.07.2010, 20:46 · Zgłoś
żal to mi ciebie !!!startować to można na starcie, a tak apropo to sami tych [...] rządzących sobie żeście wybrali !!!
to teraz macie rządy ha.ha.ha...
Odpowiedz
0
@ Krajowice
dnia 10.07.2010, 20:01 · Zgłoś
żal mi niektórych z Was . Gadacie na władzę miasta a sami nic nie robicie. Startujcie na burmistrza to zobaczymy jak Wy będziecie rządzić. A co do tego ze na wsi nie maja jeżdzić autobusy to się [...] stuknijcie. TYLKO na wsi a [...] niech chodzą na łapach bo tyle mają do roboty!!!
Odpowiedz
0
@ ooo-do nadzieja
dnia 10.07.2010, 19:28 · Zgłoś
umyj się ty pierw, bo znam cie i jak jedziesz autobusem , to połowa wysiada !!!ha.ha...
Odpowiedz
0
@ do a ja też z jasła
dnia 10.07.2010, 19:03 · Zgłoś
Masz rację, gminy nie dopłacają. Płacą 100% pasażerowie ze wsi. A więc nie ty i tobie podobni.Za ulgi jakie miasto przyznało swoim mieszkańcom, zwraca ZMKS-owi. To chyba oczywiste. Jestem ciekaw czy ER BUS wozi za darmo emerytów? Mówisz o bezpieczeństwie na przystankach. Który przystanek wyremontował właściciel ER BUSA lub inny prywatny przewoźnik? A korzysta z niego BEZPŁATNIE!
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 10.07.2010, 17:53 · Zgłoś
Co autobusów wam się zachciało ?????
Na piechote b....y,po mieście dupska niechce się przewietrzyć tylko autobusem!!!
Za niedługo helikopter kupią żeby latać bo autobus będzie za wolny.
Odpowiedz
0
@ a ja też z jasła
dnia 10.07.2010, 15:23 · Zgłoś
A przystanki jak dotychczas będą stwarzały niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego ale to już nie jest istotne. Ważne, że mamy deptak, że mamy pomniki, że mamy rondo i wiele obietnic niespełnionych i ważne jest to, że będą nowe autobusy dla ZMKS ponieważ Pani Maria po wyborach będzie dojeżdżała z tej swojej miejscowości. Pytam po co Jasłu tyle autobusów skoro większość jeździ na wieś a gminy nie dopłacają. Pytanie kto za to płaci? Po co taki kolos na glinianych nogach ? Odpowiedź prosta- aby działacze związkowi i znajomki będących u władzy mieli niezłą pracę za nasze pieniądze.
Odpowiedz
0
@ do Jestem z miasta
dnia 09.07.2010, 23:45 · Zgłoś
w 100% Cię popieram ;)
Odpowiedz
0
@ do nadzieja
dnia 09.07.2010, 23:43 · Zgłoś
gdyby nie ludzie z okolic Jasła to ten Jasielski MKS by zbankrutował! A Ty pewnie wieziesz swoją [...] raz na ruski rok i dlatego [...]
Odpowiedz
0
@ kir kar o27
dnia 09.07.2010, 20:04 · Zgłoś
fajowa sprawa niech walą po jaśle bo te śmiecie miastowe mają 4 ulice które mają 99.5 nazw to są im potrzebne autobusy niech im jaszcze miasto opłaci bilety tak jak te ich kawalerki biedocie. a na wsi soą nie potrzebne bo i tak puste kursują na wsi jast cywilizacja i jażdzi sie samochodem a młodzi skuterkami mykają. więc miastowym pasuje powozić [...] za darmoche. a ty miejscowy za pomysł o wsi dostaniesz od mojej osoby darmową kawalerke i karnety do końca życia tylko podaj twój adres i godność cwaniaku...
Odpowiedz
0
@ M
dnia 09.07.2010, 08:25 · Zgłoś
Czy te autobusy będą przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 09.07.2010, 04:07 · Zgłoś
do pseudo mieszczuchuw!!!
jak sie niema co sie lubi to sie lubi mieszkanie w blokowisku.. a tak naprawde to trzeba mieszkac w bloku bo nawet na malutki domek na wsi niestac!!!rzna mieszczuchuw a to takie ([...]) ze z lupom na wsi nie znajdziesz !!!
Odpowiedz
0
@ Jestem z miasta
dnia 08.07.2010, 18:26 · Zgłoś
Co widać , słychać i czuć... Jasło to przecież nieco większa wieś od Kołaczyc. Potomków rdzennych mieszkańców jest może 10 %, reszta to element napływowy - głównie ze wsi. W pierwszym pokoleniu osobniki takie szczególnie podkreślają rzekomo miejskie pochodzenie aby ukryć kompleksy. Prowincjonalizm tkwi w głowie, w wychowaniu, kulturze lub jej braku, a nie w pochodzeniu. Do rzeczy: zapytajcie Derektora ZMKS jaka część przychodów firmy pochodzi z kursów na wieś a jaka z miasta - tel. 0134464873 - wtedy szczęka wam opadnie, a niektórym nawet wyleci - ta sztuczna - ze zdziwienia. P.S. W uproszczeniu ludzie dzielą się na mądrych i [...], a nie na tych ze wsi i z miasta.
Odpowiedz
0
@ do miejscowy
dnia 08.07.2010, 17:43 · Zgłoś
miejscowy [...] powiedz gdzie te 11 autobusów bedzie jezdzic po tym jasle spod bogumila pod stacje a moze spod rynku pod park jak nie wiesz co gadasz to [...] autobusy beda jezdzic po wioskach i co zal ci [...]
Odpowiedz
0
@ !! pięknaimloda
dnia 08.07.2010, 14:47 · Zgłoś
Samoluby z was !!!! MKS ma jeździć po mieście tylko ciekawe społeczeństwo z wiosek ma jeździć prywatnymi małymi i kursami, 5 na krzyż autobusów , żeby inni jeździli sobie wygodnymi ,dużymi i co chwila kursującymi . To raczej Jasło może jeździć sobie z prywatnej linii !!!
Odpowiedz
0
@ wies zapraszam
dnia 08.07.2010, 13:28 · Zgłoś
gdy by nie te autobusysy to bys nawet nie wiedział co jest po drugiej stronie twojego niby MIASTA he he
Odpowiedz
0
@ wieś
dnia 08.07.2010, 13:24 · Zgłoś
co to ze jak bo wiem jak by te niby wioski to ten MKS nie istniał he he i tak kazdy pochodzi z WSI he he ale tylko niektórzy moga powiedzieć ze sa z miasta czyli z serwońca jo jo ziiiiiiommmm
Odpowiedz
0
@ OB
dnia 08.07.2010, 09:11 · Zgłoś
Autobusy powinny być w kolorach papieskich a kierowcy jeździć w [...] beretach. A co do jazdy autobusów po wioskach to czym [...] dojedziecie do pracy gdyż większość z was jest teraz [...] u gospodarzy na wsiach.
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 08.07.2010, 08:20 · Zgłoś
Bardzo dobrze ze kupili te nowe autobusy!!
Odpowiedz
0
@ alla
dnia 07.07.2010, 23:06 · Zgłoś
w październiku którego roku?
Odpowiedz
0
@ do do miejscowego
dnia 07.07.2010, 22:41 · Zgłoś
żal to mi jest ale Ciebie, bo nie wiesz a piszesz bzdury od jeżdżenia po wioskach są prywatni przewoźnicy albo PKS (który również jest prywatny), MKS którego własnością jest miasto powinien jeździć wyłącznie na terenie miasta z którego otrzymuje duże pieniądze na utrzymanie; z moich właśnie podatków bo bez dotowania z UM po 1,7 mln zł rocznie już dawno zostałby zlikwidowany . . . Czy widziałaś w okolicy jakiegoś innego miasta autobusy MKS które jeżdżą po wioskach dookoła bo ja nie :P
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ noicozewiesniak
dnia 07.07.2010, 22:30 · Zgłoś
ła moze by wreszcie zrobili jakis osobny autbus dla tych wszystkich [...] jadących na rynek z tobołami, bo rano to nie ma nieraz jak wejść do środka. btw. fajne bagietki, haha
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 07.07.2010, 21:01 · Zgłoś
Jeżeli będą jeżdzić tylko po jaśle to na pewno zarobią, na emerytach co mają 100% zniżkę a to właśnie na wiochach jest kasa, bo ile jest biletów miesięcznych,oj bardzo dużo.
Odpowiedz
0
@ kolarz
dnia 07.07.2010, 20:31 · Zgłoś
Szkoda, że nie podano ile kosztuje eksploatacja i utrzymanie nowych autobusów, oraz jaką ilość pasażerów przewozi mks skoro opłaca się pakować w niego miliony złotych!!!!!!!!!
Lepiej im tandemy kupić żeby kierowców nie zwolnili, a przewiozą nimi zapewne taką samą liczbę pasażerów co dotychczas.
Odpowiedz
0
@ wieś
dnia 07.07.2010, 20:28 · Zgłoś
dobrze że wy [...] jesteście pachnący...wieś teraz jest dużo piękniejsza od tego [...] jasła w parku macie więcej [...] niż w całej wsi i na wałach też ja też nie jeżdrżę mks
Odpowiedz
0
@ marakuja
dnia 07.07.2010, 19:47 · Zgłoś
@ ixi esteta
to są barwy naszego miasta - żółty i czerwony, i tak niech będzie, takie są też w warszawie a mają też te barwy w herbie i fladze
Odpowiedz
0
@ zdziwko
dnia 07.07.2010, 19:18 · Zgłoś
nie wiem po co nowe autobusy, skoro prawie wszystkie kursy zlikwidowane;-/
Odpowiedz
0
@ ixi - esteta
dnia 07.07.2010, 18:58 · Zgłoś
gorszych KOLOROW nie bylo???
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 07.07.2010, 18:10 · Zgłoś
DLACZEGO UTRZYMYWAĆ NIE RENTOWNĄ FIRME JEŻELI PRYWATNI PRZEWOŻNICY MOGĄ JĄ ZASTĄPIĆ TANIEJ I LEPIEJ ??????????????????
Odpowiedz
0
@ EEE
dnia 07.07.2010, 17:12 · Zgłoś
"uruchomienie 3 nowych linii o łącznej długości 9,5 km"
;-)) nie rozumiem.. to jaka długośc bedzie miec jedna linia skoro trzy maja miec 9,5km????????????
Odpowiedz
0
@ JAŚLANIN
dnia 07.07.2010, 16:25 · Zgłoś
Na gapę?SRS-Jak Cię złapią to dostajesz z miejsca 150 zł mandatu także zastanów się,bo widać,że myślisz nieracjonalnie ..
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 07.07.2010, 16:04 · Zgłoś
do nadzieja fuuuujjjj to ty jesteś a nawet skłonna jestem zmienić pierwszą literkę, zrób sobie drzewo genealogiczne i może trochę z bastuj (też jeżdżę samochodem)
Odpowiedz
0
@ do miejscowego
dnia 07.07.2010, 15:05 · Zgłoś
jak mozesz byc takim samolubem ?? myslisz ze jaslo skad ma kase ? wez sie przeciesz te wioski plasca tez do jalsa a ty to napeweno nic wiec wez nie wiem niby czemu mieli by jezdzic po jasle a po wioskach juz nie zal mi cie
Odpowiedz
0
@ miszczu
dnia 07.07.2010, 14:14 · Zgłoś
nowe autobusy kupione za pieniądze z budżetu miasta niech jeżdżą po Jaśle a na wioski niech stare kursują :) TO JEST ROZWIĄZANIE :) !!!
Odpowiedz
0
@ Botanik
dnia 07.07.2010, 12:46 · Zgłoś
Nagrania z kamer będzie można wysłać do National Geographic, bo będą tam jeździły same muchy jak do tej pory.
Odpowiedz
0
@ mmm
dnia 07.07.2010, 12:02 · Zgłoś
Przydałoby się jeszcze dobre rozkłady jazdy, nowe linie autobusowe w obrębie miasta a także zwiększona częstotliwość jazdy...
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 07.07.2010, 11:46 · Zgłoś
tylko zeby wygrał przetarg solaris albo autosan ale chyba wygra autosan, mogli by tez zrobic cos z tymi biletami i rozkładami jazdy
Odpowiedz
0
@ kola
dnia 07.07.2010, 11:27 · Zgłoś
Kochani, zwróćcie uwagę, że od pewnego czasu nasza Pani Kurowska bardzo żadko występuje na naszych forach? Zastępuje ją vice burmistrz. Czyżby miała dobrego doradcę, który zalecił jej,aby dała odpocząć mieszkańcom Jasła od swojej osoby przed nadchodzącymi wyborami? Coś tu jest podejrzane.
Odpowiedz
0
@ nadzieja
dnia 07.07.2010, 11:16 · Zgłoś
miejmy nadzieje,że nowe autobusy bedą kursować po Jaśle,a nie po tych zabitych dechami dziurach bo za chwile będzie znów w nich [...] tak jak w starych,skoro kasa z naszego miasta to tu niech jezdzą...ja tam jeżdzę autem ale wiem jak [...] w autobusach przez [...]...fuuuuuuujjjjj
Odpowiedz
0
@ nie miejscowy
dnia 07.07.2010, 10:50 · Zgłoś
a czy 75% pieniędzy to są z budżetu miasta? UE to nie tylko Jasło
Odpowiedz
0
@ wściekła
dnia 07.07.2010, 10:38 · Zgłoś
dyby nie te wioski dookoła jasła to mks wogóle by nie zarabiały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Jasełko
dnia 07.07.2010, 10:09 · Zgłoś
Kampania przed wyborami samorządowymi ruszyła.PiS kupi autobusy za nasze pieniądze i będzie opowiadał jaki to jest wspaniały....Żenada!
Odpowiedz
0
@ Komentatorka
dnia 07.07.2010, 09:49 · Zgłoś
Autobusy potrzebne,bo tamte już ledwo chodzą:)

No i może wreszcie nie będą się psuć co kawałek lub w ogóle nie jechać na dany kurs!!
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 07.07.2010, 09:09 · Zgłoś
ZWYKŁY ""BRUKOWIEC JASŁO 4U.PL""---LUDZIE NIECH SIĘ WYPOWIEDZĄ NA TEN TEMAT !!!!!!
NIC CIEKAWEGO , SAME [...]!!!!!
Odpowiedz
0
@ c73
dnia 07.07.2010, 08:33 · Zgłoś
Warto byłoby pomyśleć nad ostatecznymi barwami firmowymi autobusów i w takich zamówić nowy tabor.
Odpowiedz
0
@ bang bang i po tobie
dnia 07.07.2010, 01:55 · Zgłoś
jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli jeżeli Mary zostanie burmistrzem??? hehe po wyniku jarka w jaśle szczerze wątpie. Aha i żeby jeszcze tych biednych kierowców nie chciał urząd zwolnić o połowę rączkami p.o
Odpowiedz
0
@ srs
dnia 06.07.2010, 23:30 · Zgłoś
BEDZIE MOŻNA JEZDZIC NA GAPE ;P HAHAHA
Odpowiedz
0
@ xxxmxxx
dnia 06.07.2010, 23:24 · Zgłoś
brawo wreszcie cos dobrego dla ludzi niepelnosprwnych ..
Odpowiedz
0
@ Dotacja
dnia 06.07.2010, 23:12 · Zgłoś
Jak się miewa dotacja do MKS? Podobno krzywa wzrostu przypomina Rysy, pomimo zapowiedzi reform. Śpieszmy się kupować autobusy - władze tak szybko odchodzą.
Odpowiedz
0
@ miejscowy cd. . .
dnia 06.07.2010, 23:06 · Zgłoś
przynajmniej caly jasielski PIS bedzie mial czym w listopadzie do domu pojechac skoro tyle miejsca w tych nowych autobusach :)
Odpowiedz
0
@ miejscowy
dnia 06.07.2010, 23:01 · Zgłoś
tylko mam nadzieje ze skoro kasa poszla z budzetu miasta JASLA to beda jezdzic po Jasle a nie po wioskach dookola. . .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.