Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowe komendy i komisariaty policji

70

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkursy na projekt modelu komendy i komisariatu policji oraz na ich znak graficzny i identyfikację wizualną. Ogłoszone konkursy realizowane są w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów policji. Według zwycięskich projektów będą przeprowadzane, w ramach standaryzacji, zadania inwestycyjno – remontowe. Konkursy realizowane są przy współudziale Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. 

Oba konkursy poprzedziło, przeprowadzone przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, badanie społeczne „Komendy i komisariaty policji – funkcje i standardy przestrzeni”. Badanie było pierwszym etapem realizacji programu standaryzacji komend i komisariatów policji. Wnioski i rekomendacje płynące z badania posłużyły do opracowania wytycznych w konkursie architektonicznym. Ponadto dzięki przeprowadzonemu badaniu możliwe było poznanie m.in. opinii obywateli odnośnie wyglądu komend policji czy ich otoczenia. 

Projekty przesyłane w ramach konkursu na projekt modelu komendy i komisariatu policji powinny uwzględniać m.in. wysoką jakość warunków obsługi obywateli, poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników policji, usuwanie i niedopuszczanie do powstawania barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów, ułatwienie identyfikacji wizualnej komend i komisariatów, niwelowanie różnic pomiędzy istniejącymi budynkami policji. Przedstawione rozwiązania powinny dotyczyć całego obiektu, a w szczególności strefy obsługi obywateli oraz strefy pracy funkcjonariuszy i pracowników policji. 

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 25 marca br. Do 3 kwietnia br. uczestnicy otrzymają informacje, że zostali dopuszczeni do udziału w konkursie i otrzymają zaproszenie do złożenia prac konkursowych. Na 11 czerwca br. został określony termin złożenia prac konkursowy, a 18 czerwca br. zostanie ogłoszony zwycięzca konkursu. 

Do konkursu mogą przystąpić m.in. osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie wyższe architektoniczne bądź architekta wnętrz. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych organizuje konkurs modelu komendy i komisariatu policji przy współudziale Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. 

Ponadto Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przy współudziale Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych ogłosiło konkurs na znak graficzny oraz identyfikację wizualną komend i komisariatów policji. Zwycięski projekt będzie wzorcem, według którego będą oznaczane wszystkie nowo budowane i remontowane jednostki policji na terenie całego kraju. Konkurs jest również jednym z etapów realizacji programu standaryzacji komend i komisariatów policji. 

Konkurs zakłada opracowanie znaku graficznego oraz identyfikacji wizualnej komend policji. Według założeń konkursu logotyp ma składać się z napisu „policja” i ewentualnie towarzyszącego mu znaku graficznego. Natomiast w skład identyfikacji graficznej będzie wchodziło m.in. oznakowanie, na terenie komendy bądź komisariatu, strefy otwartej, dostępnej dla obywateli; oznakowanie zewnętrzne budynku wraz z informacją o odległości, w jakiej znajduje się jednostka.

 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 kwietnia br., a zwycięzca będzie miał czas do 17 czerwca br. na złożenie dokumentacji końcowego opracowania. 

Więcej informacji na temat konkursów na stronie BIP MSW. 

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 68

Dodaj komentarz Widok:
3
@ patryk
dnia 26.03.2013, 19:55 · Zgłoś
Jedna wielka mafia...
Odpowiedz
-4
@ ela
dnia 25.03.2013, 21:12 · Zgłoś
oj boże ,boże,skąd tyle nienawiści...
Odpowiedz
0
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 25.03.2013, 18:21 · Zgłoś
Ci co tu tak bronią pseudo policjantów no morze nie wszystkich to same pały lub synalki ich lub [...] co mają za kapowanie taryfę ulgową !!!
Odpowiedz
6
@ swel
dnia 23.03.2013, 19:31 · Zgłoś
Nikt tu chyba nie rozumie że Policja-[...]-Złodziej.na jednym jadą wozie.
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 23.03.2013, 15:58 · Zgłoś
policja w jaśle to porażka byłem dzisiaj na komisariacie chciałem sprawdzić stan trzeźwości to policjant powiedział że jest zajęty ... i nie mają czasu (nie było widać że jest zajęty gadając sobie z jakimś policjantem ...
Odpowiedz
1
@ danek
dnia 23.03.2013, 15:26 · Zgłoś
dzisiaj w dobie bezrobocia w policji pracuja osoby ktore musza i dlatego jest jak jest...
Odpowiedz
5
@ jarooo
dnia 22.03.2013, 18:17 · Zgłoś
policji to obciac pensjie o polowe
za nic nierobienie stanie na mostku i palenie papierosow albo zakamuflowanie sie na ulicy i przegadanie pol dniowki w policji bedzie dotad zle dopuki beda przyjmowani dl sluzby
po[...]ki
tatus wkreci corke [...]ziu wnuczke bo jak niema pracy to gdzie do policji
posada pewna
Odpowiedz
0
@ Obywatel
dnia 22.03.2013, 16:42 · Zgłoś
Na to pieniądze są ale dla biednych i bezrobotnych nie ma
Odpowiedz
1
@ JKM
dnia 22.03.2013, 14:43 · Zgłoś
Jak najezdzam na wszystkie [...] i politykow tak musze wyznac szacunek POLICJANTOM, bo wraz z armia (zolnierzami) sa nielicznymi urzednikami ktorzy sa POTRZEBNI w panstwie polskim.
Odpowiedz
3
@ Polityk PO
dnia 22.03.2013, 14:34 · Zgłoś
Policjia wiecznie poszkodowana . Zbudujmy im komendy . a a co tam komendy tym kundla nowe domy jescze pobudujcie i dajcie wieksza kase to moze bardzej beda zatruwac zycie
Odpowiedz
8
@ Jaślok
dnia 22.03.2013, 13:19 · Zgłoś
Odrazu widać płacz piesków w komentarzach.
50 % [...] w Jaśle do zwolnienia.
Odpowiedz
1
@ seven
dnia 22.03.2013, 11:20 · Zgłoś
robą cos te [...] -Żle. Nie robią - Żle obzerwuję takie klienta << sven<< gość ma jakieś urojenia ,albo dostal od policjantow w slusznej sprawie i boi sie przyznac Być może jego tatuś był ubekie i ćwiczyl gościa . A ze wszystkich jego komentarzy na stronach jasielskich wynika ,że chzialby jeżdzić 200 na godzine rzucać paierki na ulice , malować grafiti na murach kogoś przy okazji skopac i nie ponosić odpowiedzialności . Nikt nik0omu nie każe kochać policji ale prawo każdy musi przestrzegać . Jezęli zaś policja takiego prawa nie przestrzega a jesteś w posiadaniu wiedzy na temat przestępczej dzialalności policji zawiadom inne organy ścigania. Bo to co piszesz jest juz zenujące. Pozdrawiam
Odpowiedz
1
@ OJOJOJOOOOOJJJJJJJJ
dnia 22.03.2013, 13:53 · Zgłoś
robia!!!
okradaja ludzi bandyci---a tych co powinni scigac to boja sie nawet z [...] wyjsc jak niedawno w slynnych "poscigu" za [...] i zaloze sie ze gdyby nie kasa porzadna za [...] to by nawet palcem nie kiwneli
Odpowiedz
2
@ arek123
dnia 24.03.2013, 20:19 · Zgłoś
Niestety zawiadamianie organów ścigania nic nie daje, przerobiłem to na własnym przykładzie, Komendant jasielskiej policji zawiadomiony o nagannym zachowaniu policjanta nie zrobił nic, stwierdził, że zatrzymanie kierowcy bez powodu (nie stwierdzono żadnego naruszenia przepisów prawa) przez policjanta jasielskiej Komendy trwające 40 minut mieści się w granicach norm, Panie Komendancie zastanów się Pan nad sobą,
Odpowiedz
-2
@ Manek
dnia 22.03.2013, 10:55 · Zgłoś
nie no jeszcze tylko tego brakuje.Wszyscy policjantami nie zostaniemy a czy juz napewno nie mamy gdzie wkladac kasy jak na to?
Odpowiedz
15
@ ITALART74
dnia 22.03.2013, 09:55 · Zgłoś
Ja mieszkam kilka lat w Wielkiej Brytanii i policjant tutaj jest po to aby pomagac. I w praktyce tak wlasnie to wyglada,co wiecej nie gwiazdorzy jak w jasle.Policja w Uk spotyka sie z powazaniem i szcunkiem ,alesa to ludzie wyksztalceni,potrafia sluchac i nie wypisuja mandatow za byle [...] Ale czego mozna spodziewac sie po policjantach rodowodem z Osobnicy i Kolaczyc,notabene zatrudnionych po znajomosciach.
Odpowiedz
10
@ LOBO
dnia 22.03.2013, 11:31 · Zgłoś
Najprawdziwsza prawda !
Odpowiedz
3
@ ITALART74
dnia 23.03.2013, 15:35 · Zgłoś
Do saszy. Ale mnie ubawiles swiom wpisem.Ty jestes albo policjantem albo synalkiem pieska.O jakich ty realiach piszesz? to co Ty nazywasz realiami to nic wiecej jak patologia .Wyjedz czasami za granice z tej "Osobnicy" to zobaczysz realia.Nawiasem piszac to ja mam glowe ,a u Was na komendzie to obce doznanie.
Odpowiedz
4
@ [...]ek
dnia 22.03.2013, 08:06 · Zgłoś
To jest kpienie ze społeczeństwa. Ludzie nie mają pracy, ludzie nie mają pieniędzy aby żyć na minimalnym stopniu. Wszystko coraz droższe i co się proponuje ? Proponuje się konkursy na modele budynków komend policji i komisariatów !!! Czy mam to rozumieć, że już wład za przyznaje się do faktu że ŻYJEMY W PAŃSTWIE POLICYJNYM? Niech piekło to pochłonie. Jeszcze Polska nie zginęła. BOŻE CHROŃ POLSKĘ.
Odpowiedz
1
@ Ludź
dnia 22.03.2013, 08:51 · Zgłoś
Co za absurd, podjęcie inicjatywy, aby stworzyć godniejsze warunki pracy i obsługi społecznej nazywa się "PAŃSTWEM POLICYJNYM". Tak to niestety jest, jak się ma dyńkę zrytą gandzią lub innym świństwem.
Choć tak patrząc z drugiej strony, po co przestępcom godne warunki? Świadkowie jakoś przetrwają. Tylko bądźcie konsekwentni. Jaśnie osadzeni za ciężkie przewinienia mają niejednokrotnie lepsze warunki niż Policja, nie wspominając o społeczeństwie.
Odpowiedz
8
@ Do saszy
dnia 22.03.2013, 07:37 · Zgłoś
Wiem że do policji i straży miejskiej dostaliście się po znajomości jak ty.
połowa powinna sprzątać miasto bez wykształcenia żeby mieć
szacunek do ludzi anie wozić się i karać za złe parkowanie czy inne głupoty
zróbcie parkingi tak jak w europie ma być.
Odpowiedz
-2
@ sasza
dnia 22.03.2013, 16:03 · Zgłoś
Ja nie pracuje w policji, a można się dostać do niej bez znajomości, tylko jak jesteś [...] to potrafisz tylko mówić o znajomościach.
Odpowiedz
2
@ sven
dnia 22.03.2013, 07:26 · Zgłoś
Policja w całej Polsce powinna być po studiach dziennych a nie jakiś zaocznych
czy prywatnych bo narobiło się dużo magistrów za pieniądze i tumanów i mówią
że niema pracy jesteśmy w unii europejskiej a żaden policjant nie zna
obcego języka,te matury chyba kupili na Śląsku.
I niech pużniej nie mówią że pracują na produkcji.
Odpowiedz
3
@ JA
dnia 22.03.2013, 08:40 · Zgłoś
Tobie przydałby się kurs podstawowy z ortografii a na dalszą edukację w Twoim przypadku szkoda czasu
Odpowiedz
6
@ Ludź
dnia 22.03.2013, 08:44 · Zgłoś
Tak się dziwnie składa, że mgr i inż. natworzyło się nie tylko w Policji, to jest choroba narodowa, a do prostych czynności nie ma już kogo zatrudnić, bo wykształcenie za wysokie :). Śmiech w biały dzień - trochę pokory zatem i większej perspektywy spojrzenia na nasze społeczeństwo - to nie tylko policjanci. Uczciwi ludzie nie zauważają Policji, nieuczciwi potykają się o nią co róż i efekt mamy na forum. Jak żyć Panie Premierze, jak żyć, skoro tyle jeszcze tej niedobrej Policji w kraju???
Odpowiedz
4
@ sasza
dnia 22.03.2013, 00:39 · Zgłoś
Wszystkie szczekaczki, skoro uważacie że policja nic nie robi, to idźcie do niej, spróbujcie się dostać wy jesteście tylko mocni na forum internetowym ale jak przyjdzie co do czego to podkulicie ogony i siedzicie cichutko, [...] jesteście
Odpowiedz
-3
@ xxx
dnia 21.03.2013, 23:22 · Zgłoś
Nie da się tak powiedzieć. Za komuny było państwo zomo-milicyjne.
Odpowiedz
4
@ stary
dnia 21.03.2013, 22:49 · Zgłoś
i jak tu powiedzieć że za komuny było państwo policyjne ???//
Odpowiedz
-4
@ Ludź
dnia 22.03.2013, 08:37 · Zgłoś
Co ma [...] do wiatraka. Widać [...], że nie odrobiłeś lekcji z historii, [...]kowie już nie żyją aby Ci przybliżyć tamte czasy, a rodzice są za młodzi aby właściwie przekazać atmosferę państwa policyjnego. Idolem Palikot i wszystko jasne...
Odpowiedz
9
@ stary
dnia 22.03.2013, 10:03 · Zgłoś
"ludziu mój ludziu dla czegoś mnie opuścił " , rzekł by rozum . za [...] komuny był aparat ucisku w postaci mo,sb i pomocnicze ormo, a teraz kto z pamięci jest w stanie wymienić wszystkie służby które represjonuję obywateli ?. wymienię tylko kilka ; policja,straż miejska,cba,abw.sg,sc,sg,uks,id,sw,sł,sl,nie wszystkie wymieniłem ale te mogą" ludzia" zatrzymać i ukarać na drodze.
Odpowiedz
14
@ pseudomin mój
dnia 21.03.2013, 21:26 · Zgłoś
niech tam se budują. ja mam jeszcze pare piwek i zaraz sobie wypiję a wy sie napinajta.
Odpowiedz
9
@ do sven
dnia 21.03.2013, 21:57 · Zgłoś
SVEN chyba nie byłeś w niemczech tylko na ukrainie!!! bo ja kilka lat mieszkałem w szkopslandi i gorszego auta jak audi nie widziałem w tej formacji, a zdarzyło się że i porszakami jeżdżą Polizeie.
Odpowiedz
0
@ GG
dnia 21.03.2013, 22:22 · Zgłoś
to znaczy ze najgorsze-audi dla ubogich jest
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 21.03.2013, 22:39 · Zgłoś
Tak ale na autostradach jest to oczywiste z powodu pościgów i wypadków.
Odpowiedz
6
@ Sven
dnia 21.03.2013, 21:25 · Zgłoś
Byłem w Niemczech pod Monachium w mieście,które miało 17 tysięcy ludzi i komenda miała jedno okno i jedne drzwi było w nich dwóch gości (gliniarzy) i mieli dwa auta jedno z nich BMW wyprodukowane zostało jeszcze w latach 80 dziesiątych (totalny gruchot) i wszystko co widziałem i opisałem WYSTARCZAŁO.

Natomiast w Jaśle to bandytami nie są zwyczajni ludzie lecz gliny w tych drogich autach.
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 22.03.2013, 00:37 · Zgłoś
Sven młocie gdyby w POlsce były takie komisariaty to przestępczość by wzrosła
Odpowiedz
5
@ lolo
dnia 22.03.2013, 08:05 · Zgłoś
Sven to [...]... do Manachium dalej gary myć
Odpowiedz
2
@ Ludź
dnia 22.03.2013, 08:35 · Zgłoś
Jeszcze podrzuć, kiedy to byłeś w Niemczech, a może to był skansen dla takich jak Ty, a dwóch policjantów wystarczyło, aby nie rozebrać budynku...
Odpowiedz
-1
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 25.03.2013, 18:14 · Zgłoś
SWEN ma racje ja byłem w Anglii w miasteczku dwudziestu tyś... i nie było żadnej komendy tylko czasem przejazdem ich widziałem i to rzadko !!!
Odpowiedz
1
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 25.03.2013, 18:15 · Zgłoś
DO lolo za ciebie myje mamusia ???
Odpowiedz
-1
@ Swen II
dnia 26.03.2013, 14:08 · Zgłoś
Nie było Policji do kiedy Ty nie przyjechałeś do tego pięknego miasta w Anglii i tobie podobni.
Odpowiedz
-1
@ zmęczony
dnia 26.03.2013, 20:03 · Zgłoś
Sven chyba Byłeś w Monachium koŁo KoŁaczyc
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 21.03.2013, 21:22 · Zgłoś
POdobno trzeba jakiegoś kolesia dofinansować .
Odpowiedz
-10
@ śniegosyp
dnia 21.03.2013, 20:43 · Zgłoś
takim darmozjadom sie nalezy za co?zato ze caly dzien siedza na stolkach pala [...] [...] kawe i leb w komputerze przeciez oni ida do pracy sobie odpoczac i powozic sie autem pogadac o mlodych [...]ch i wracaja do domu wielce zmeczeni siedzeniem na krzesle i bezsensowną jazda po miescie poto zeby jak najszybciej im czas zlecial jak ktos zadzwoni i maja czarne na bialym wtedy jada na akcje albo jak przez okno zobacza rowerzyste wtedy jadą go lapac to jest najwieksza banda zlodzieji [...] cyganow i łapowkarzy to jest przyklad pracy w policji a ty boss glupot nie pisz ze ktos dzwoni a jak dzwoni to dlaczego odwazny dzielny bohaterski psina nie pojedzie sam tylko w pieciu bo dostal by w czape albo by ktos glosniej krzyknąl i psina zawija nogi za pas a w [...] mokro i narobione (kupsko) taka jest prawda i niestety [...] jedne zyjecie za obywateli pieniądze gdyby nie praca ludzi to byscie marnie [...] przy budach a z glodu byscie zjedli bude z lancuchem tacy jestescie kazdy jeden z was wy [...]
Odpowiedz
8
@ Fred
dnia 21.03.2013, 21:12 · Zgłoś
no ale dlaczego ma jechac sam skoro po to jest zatrudnionych kilku zeby i jechalo kilku? zresztą ty bys poszedł sam na kilku?

modernizacja komisariatu jest inwestycją zarówno sensowną jak i równie bezsensowną.. bo nowy, przyjemny budynek na pewno bedzie się podobał i upiększał miasta tylko pytanie czy jest sens? czy nie ma innych punktów, w któe mozna by te pieniądze zainwestowac?
Odpowiedz
1
@ znaleziony rodzinnie
dnia 21.03.2013, 21:47 · Zgłoś
pozdrów zdechlaka swojego= od mojego fredzia!
Odpowiedz
15
@ kk
dnia 21.03.2013, 22:18 · Zgłoś
jak w tej policji taka sielanka to [...] na rekrutacje, potem pół roku szkoły i masz te wspaniałą posadę, bedziesz mógł "pić kawę, palić [...]" pojeździć po mieście, a i odwagą się wykazać, chociaż z tego co wiem, to nie tak dawno jakoś nie trzeba było tabunu policjantów, żeby na rafinerii uspokoić takich krzykaczy jak Ty, bo dla mnie jesteś tylko jakimś fanatykiem "ideologi JP", a jak coś by sie działo to sam bys się zwijał i po policje dzwonił, już ja znam takich kozaków
Odpowiedz
-4
@ GG
dnia 21.03.2013, 22:21 · Zgłoś
brawo sniegosyp--bandyci i zlodzieje
Odpowiedz
-3
@ śniegosyp
dnia 22.03.2013, 16:41 · Zgłoś
w slupsku na szkolce za indyki [...] itd zostali policjantami panowie psy imie jozik cos wam mowi ze slupska to jemu zescie placili ciezka kase dawali swiniaki zeby zdac takie z was [...] pojecia nie macie o robocie moze jeszcze nazwiska mam pieknie tutaj wypisac niestety taka jest prawda
Odpowiedz
1
@ danek
dnia 23.03.2013, 15:31 · Zgłoś
dzisiaj w dobie bezrobocia ludzie z predyspozycjami bez układow nie maja szans na prace...
Odpowiedz
1
@ misiek
dnia 24.03.2013, 08:22 · Zgłoś
inwestycja ok.ale można by zainwestować w coś innego!!!
Odpowiedz
-7
@ boss
dnia 21.03.2013, 20:07 · Zgłoś
oczywiście juz wszystkim żal [...]pe ściska. ale jak wasze pokoje remontuja czy buduja nowe firmy to jest ok. internetowi śmieszni i [...] prześmiewcy. ot [...] lud jasielski. im tez sie coś nalezy. piszecie, że to nieroby itp, ale jak sie coś stanie to od razu do nich dzwonicie.
Odpowiedz
4
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 23.03.2013, 10:23 · Zgłoś
Przestępczość spadła ludzi mniej jest bo pouciekali z tego [...] za chlebem to po co nowa i komenda ???
Odpowiedz
14
@ jaaaa
dnia 21.03.2013, 20:03 · Zgłoś
no pewnie panie policjantki beda mialy gdzie stroic jak im zrobia sliczne pokoiki dla siebie z lazienkami moze. szczegolnie jedna
Odpowiedz
9
@ uli
dnia 21.03.2013, 20:22 · Zgłoś
dokładnie--- poł z kołaczyc niech jeszcze zatrudnią---
Odpowiedz
5
@ ii
dnia 21.03.2013, 20:53 · Zgłoś
Ktora???
Odpowiedz
5
@ Ludź
dnia 22.03.2013, 08:32 · Zgłoś
Każdy ma szansę pracować. Złóżcie papiery jak to jest taki fajny kawałek chleba.
Odpowiedz
-3
@ JK
dnia 22.03.2013, 11:08 · Zgłoś
taka jednaa co chodzila z moim kumplem i poszla do psaaaa. tak to teraz jest z "dobrymi dziewczynami" schodza na psy!!!
Odpowiedz
2
@ czak
dnia 22.03.2013, 11:57 · Zgłoś
JK [...] . : Podaj jeszcze jej imie i nazwisko oraz numer buta. A do wszystkich przeciwnikow policji i JP na 100 procent czy jak to tam się legitymujecie: Cieszcie się z nowej nowiutkiej wygodnej komendy: Bedzie wam milej siedziec na dołku :-D
Odpowiedz
31
@ sask
dnia 21.03.2013, 19:40 · Zgłoś
A ciekawe kiedy wybudują nową komendę ale dla STRAŻY MIEJSKIEJ, przecież się nie mieszczą bidulki w tym budynku, ciekawe ilu już ich tam jest, chyba się mnożą w tej ciasnej i starej budowli...
Odpowiedz
37
@ sven
dnia 21.03.2013, 19:33 · Zgłoś
połowę powinni zwolnić i te panie do złej gry a straż miejska na bezrobocie a nie
cwaniakować mieli pomagać ludziom a nie szkodzić...
Odpowiedz
23
@ łodyniec
dnia 22.03.2013, 08:58 · Zgłoś
nowa ko([...]) dla po(licjantów) w pustym mieście hahahaha ,co oni będą robić za 10-20 lat ,gdy tu nic nie bedzie tylko urzędy :P dom starców na Foluszu i cmentarze co wieś :P
polocjanty będą pilnować żeby [...] z grobu nie spie... :P
Odpowiedz
11
@ OJOJOJOOOOOJJJJJJJJ
dnia 22.03.2013, 13:50 · Zgłoś
okradac tych co zostali
Odpowiedz
40
@ Xx
dnia 21.03.2013, 19:28 · Zgłoś
Ludzie głodują a tu się remonty robi dla policjantow którzy i tak nic nie robią.. Nie mówię że wszyscy ale z całym szacunkiem policja w Jaśle to jakaś pomyłka..
Odpowiedz
14
@ GG
dnia 21.03.2013, 22:19 · Zgłoś
jak nie robia??? kradna bandziry dla tuska
Odpowiedz
46
@ xxx
dnia 21.03.2013, 23:29 · Zgłoś
Nie muszą nic robić. W tym Państwie [...] ma większe prawa jak obywatel. Sądy i tak sklasyfikują niska szkodliwość społeczna.
Odpowiedz
16
@ Komuna była jest i będzie tylko...
dnia 22.03.2013, 09:25 · Zgłoś
Komuna była jest i będzie tylko nazwa się zmieniła z komuny na kapitalizm. Polska była krajem policyjnym i dalej nim będzie.
Odpowiedz
0
@ x
dnia 22.03.2013, 13:41 · Zgłoś
To co zakładacie akcje "Jasło bez Policji"?. Na co czekacie?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.