Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nowe taryfy za miejsca pochówku

15

O 10 procent wzrosną jednorazowe opłaty za korzystanie z miejskich cmentarzy komunalnych w Jaśle. Opłaty te nie były zmieniane od 2001 roku.

Według nowego cennika opłata za miejsce na cmentarzu wyniesie: na grób ziemny jednomiejscowy na 20 lat - 73 zł; na grób ziemny dwumiejscowy na 20 lat - 165 zł; na grób ziemny dla dziecka na 20 lat - 19 zł; na grób ziemny rodzinny na 20 lat - 330 zł; na grób rodzinny dla urn (wymiar 100 x 100 cm) na 40 lat – 220 zł; na grób murowany (do 240 x 120 cm) na 40 lat – 488 zł; na grób murowany (240 x 200 cm) na 40 lat - 977 zł. Wysokość opłaty za pozostawienie grobów ziemnych na dalsze 20 lat będzie wynosiła 50 procent ceny miejsca wykupywanego po raz pierwszy. Opłata za pozostawienie grobu murowanego o wymiarach do 240 x 120 cm na kolejne 20 lat wyniesie 198 zł, a grobu murowanego o wymiarach 240 x 120 cm (także na następne 20 lat) – 383 zł. Opłata w przypadku adaptacji grobu ziemnego jednomiejscowego na murowany o wymiarach do 240 x 120 cm na 40 lat wyniesie 383 zł, a grobu ziemnego dwumiejscowego na murowany o wymiarach ponad 240 x 120 cm na 40 lat – 581 zł.

Rada przyjęła przedstawiony na sesji projekt uchwały 6 głosami za, przy 4 przeciw i 6 wstrzymujących się. 3 radnych nie głosowało.

UM Jasła

Napisany dnia: 01.02.2012, 19:58 , Tagi: UM Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ niższe ceny niż w Krośnie
dnia 01.02.2012, 20:04
Ocena
komentarza:
-16
I tak ceny będą niższe niż w Krośnie. Przez 10 lat tego nikt nie ruszał, dlaczego?
@ aga
dnia 01.02.2012, 22:03
Ocena
komentarza:
13
bo masz za małego
@ SWIECANIOK
dnia 02.02.2012, 02:15
Ocena
komentarza:
1
hahaha ,dobre --rozmiar ma znaczenie-tylko pow.22 cm z pała-reszta to faceci dziwek szukajacych wiekszego!!!
@ po-pis
dnia 02.02.2012, 09:28
Ocena
komentarza:
16
Proponuje dla rady grób głębszy i zbiorowy. Na płycie napis ,,ZARAZA ''
@ racjo-nalista.com
dnia 02.02.2012, 13:42
Ocena
komentarza:
3
Czy to prawda,że Radni wykupili sobie zbiorową kwaterę po cenie promocyjnej? Czy treśc kontraktu będzie ujawniona?
@ wystarczy to
dnia 01.02.2012, 20:16
Ocena
komentarza:
14
moze portal poda nazwiska kto głosował za kto przeciw a kto sie wstrzymał dlamnie to bardzo wazne dziekuje
@ wojtq
dnia 01.02.2012, 20:41
Ocena
komentarza:
20
Szukajcie szukajcie drodzy radni. Jest jeszcze w diabły rzeczy które podnieść możecie - żłoby kur...kie.
@ :)
dnia 01.02.2012, 20:53
Ocena
komentarza:
21
żle się się dzieje w budżecie jeżeli na cmentrzu szuka się kasy...
@ racjo-nalista.com
dnia 02.02.2012, 13:10
Ocena
komentarza:
2
Jest też projekt ( na razie nieoficjalny),żeby opodatkowac wszystkich nieboszczyków w rodzinie ,którzy leżą na cmentarzach.Obecnie trwają konsultacje społeczne.Istnieje podobno mocny lobbing kościelny , bo częśc tego podatku mają dostac proboszczowie jasielskich parafii...
@ X
dnia 01.02.2012, 21:42
Ocena
komentarza:
5
Strajk Paliwowy w Jaśle ! Zapraszamy! http://www.facebook.com/events/288195387908495/
@ RODZINNY
dnia 01.02.2012, 22:18
Ocena
komentarza:
16
RADNI dobrze się je bie na czyimś chlebie ???
@ ona
dnia 01.02.2012, 23:18
Ocena
komentarza:
6
jak bum cyk cyk
@ zainteresowana
dnia 02.02.2012, 07:25
Ocena
komentarza:
5
A kiedy bedzie ściana na urny???
@ jaś
dnia 02.02.2012, 11:29
Ocena
komentarza:
12
mój tata doszedł do wniosku że najlepiej żeby go coś zjadło!!!,będzie bez kosztów na trumne księdza dobrodzieja i miejsca na cmentarzu,a nam nie zostawi długów za swój pogrzeb.
@ Madzia
dnia 05.02.2012, 22:49
Ocena
komentarza:
1
Kochani Krajanie-wstydzę się za Wasze wulgarne komentarze,każdy z mieszkańców może wyrazić opinie na temat opłat za miejsce na cmentarzu.Skąd bierze się u Was tyle agresji?
Trzeba przyznać ze tym tematem nikt do tej pory nie był zainteresowany i nie tylko,bo wiele jest możliwości żeby wspomóc budżet miasta. Trzeba wspólnie gospodarzyć.Zaproponować referendum w tej sprawie ,niech każdy mieszkaniec wypowie swoje zdanie.Proszę nie narzekajmy teraz na władze miasta "przecież my sami ich wybraliśmy.Każdy negatywny komentarz świadczy tylko o naszej nieudolnej akcji wyborczej.!z poszanowaniem Jaslanka
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657