Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nowoczesne oświetlenie LED

3

Gdy projektujesz wyposażenie wnętrza lub wprowadzasz zmiany stylu w domu, oświetlenie jest podstawowym elementem, który należy zaplanować. Światło może sprawić, że Twój dom będzie bardziej atrakcyjny i wygodny. Sprawi, że każde pomieszczenie będzie bardziej przestronne i funkcjonalne.

Aby uzyskać skuteczne oświetlenie, mamy dziś w naszych rękach niesamowitą technologię – nowoczesne oświetlenie LED. Wszyscy wiemy już dużo o zaletach oświetlenia LED pod względem jego oszczędności energii i trwałości. Ale nie wszyscy wiedzą, że dzięki lampom LED można stworzyć fascynujące efekty w każdym pomieszczeniu w domu, dostosować intensywność światła według własnego uznania lub łączyć różne rodzaje temperatury - zimnego i ciepłego światła. Wraz z pojawieniem się technologii LED zmieniły się również rozwiązania i możliwości oświetleniowe. Jeszcze kilka lat temu wystarczyło wybrać piękny żyrandol i umieścić go na środku pokoju. Teraz zaprojektowanie profesjonalnego projektu oświetlenia jest bardziej ambitnym wyzwaniem. Kompletny projekt oświetlenia obejmuje różne rodzaje lamp, wybranych zgodnie ze specyficznymi wymaganiami środowiska i osobistą estetyką. Należy jednak pamiętać, że przede wszystkim powinno zapewniać światło, które generuje nam dobre samopoczucie. Światło, które otula cię przyjazną i relaksującą atmosferą, gdy wrócisz do domu po długim dniu pracy. Nasz dom jest naszym gniazdem, naszą bezpieczną przystanią. Dlatego też osoby odpowiedzialne za taki projekt powinny zawsze badać szczegóły mające na celu jak najlepsze samopoczucie psychofizyczne swoich zleceniodawców.

Ważne jest na przykład zapewnienie ciepłego światła, takiego jak światło słoneczne o zachodzie słońca. To dlatego, że wewnętrzny, naturalny rytm naszego ciała jest bezpośrednio zależny od światła zewnętrznego i jego odmian. Ciepłe światło o odcieniach czerwieni i pomarańczy stymuluje naturalną produkcję melatoniny, hormonu, który sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani przed snem. Zastosuj w takim razie oświetlenie led z regulacją temperatury barwowej światła i ciesz się relaksującym, ciepłym światłem. W salonie ważne jest, aby zróżnicować oświetlenie, ustawiając kilka źródeł światła w różnych miejscach, tworząc właściwą równowagę między atmosferą, estetyką i funkcjonalnością. Stosując lampy sufitowe LED rozwiązujesz problem dotarcia w jednym czasie do dużego obszaru oświetlenia. W rzeczywistości jest to przestrzeń, w której odbywa się wiele różnych działań, takich jak spotkania towarzyskie, oglądanie telewizji lub czytanie książki. Często jest to także pokój, w którym bawią się dzieci. Z tego powodu konieczne jest znalezienie idealnej kombinacji światła bezpośredniego i pośredniego. Zastanów się czy listwa oświetleniowa LED nie będzie dobrym rozwiązaniem w Twoim pomieszczeniu. Z jej pomocą oświetlisz regał z książkami, lub dodasz odrobiny subtelnego światła w kątach pomieszczenia. Nie ma tu ustalonego standardu. Oświetlenie musi być zaprojektowane tak, aby spełniało specyficzne potrzeby osób mieszkających w otoczeniu. Więc lampa wisząca LED wydaje się być najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, nowoczesnym, wygodnym i ponadczasowym. Jeśli chcesz stworzyć obszar, w którym możesz rozmawiać z gośćmi, światło z niej powinno być rozproszone, aby nie raziło. Jeśli chcesz spędzić wolny czas w towarzystwie dobrej książki, będziesz potrzebować lampy stojącej LED obok fotela, która zapewnia wysokiej jakości światło skierowane w dół. Jeśli masz małe dzieci, wskazane jest, aby wybrać oprawy sufitowe z bezpośrednim światłem, jednak wygodne, nie rażące i jeśli to możliwe, ściemnialne.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.05.2020, 14:22
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ .
dnia 25.05.2020, 19:26
Ocena
komentarza:
0
Do domu tylko barwa ciepła i przede wszystkim dobra żarówka najlepiej bez osłon
@ Ledowiec
dnia 31.05.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
0
Większej bzdury dawno nie widziałem. Barwa w zależności od miejsca. Moc, kąt świecenia, wysokość z jakiej ma być oświetlana powierzchnia, i co podświetlamy, a przede wszystkim przeznaczenie miejsca.
@ wierny
dnia 28.05.2020, 23:02
Ocena
komentarza:
0
ten artykul to kaszana
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105