Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowy Styl ocenia straty na 4-6 mln zł

21

W zeszłym tygodniu doszło do pożaru hali galwanizacyjnej Nowego Stylu. Wciąż trwa szacowanie strat. Na chwilę obecną wiadomo, że mogą one wynieść do 6 mln zł.

W zeszłym tygodniu w Zakładzie Produkcji Metalowej Nowego Stylu wybuchł pożar. Rozprzestrzeniający się ogień zauważył jeden z będących w środku pracowników. Przez blisko trzy godziny 200 strażaków pracowało na wysokich obrotach.

- Jeszcze w tym tygodniu proces produkcyjny powróci do stanu sprzed wypadku. Tym samym nowe zamówienia będą realizowane na bieżąco – poinformowała Anna Kordecka-Myślińska, rzecznik prasowy Grupy Nowy Styl w Jaśle.

 (icz)

Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
2
@ diabica
dnia 26.08.2012, 11:17 · Zgłoś
haha żal 5mln 999zł i 99gr haha ej boże boże haha żałosne to jest
Odpowiedz
6
@ antynepota
dnia 21.08.2012, 11:34 · Zgłoś
Jaślanie nic się nie stało... Wprawdzie wydaje się że problem został już zamieciony pod dywan ale konsekwencje będą skutkować przez lata. Ciekawe czy firma Nowy Styl oprócz swoich wymiernych strat wzięła pod uwagę szkody jakie doznało środowisko regionu tj zanieczyszczenie wód powierzchniowych, gleby ,upraw użytkowych oraz ludzi??? Ci ostatni mogą po latach ubiegać się o odszkodowanie za skutki jakie w ich organizmie spowodowały substancje toksyczne i rakotwórcze tj benzopiren z papy, dioksyny z PVC i metale ciężkie z galwanizerni.Podzielam obawy wcześniej komentujących ten katastrofalny pożar o stan zanieczyszczenia skażonego środowiska regionu jasielskiego oraz o zdrowie jego mieszkańców.Aby można było przedstawić konkretne dowody na powstałe zagrożenie należałoby wykonać właściwe pomiary i badania substancji toksycznych, które przedostały się do gleby, wód powierzchniowych oraz użytkowych roślin. Nie byłem na miejscu pożaru ale przebywając w rejonie Wolicy- odczułem znaczne podrażnienie dróg oddechowych oczywiście nie byłem świadomy przyczyn moich dolegliwości. Oddziaływania dorażne tych toksyn nie są dla organizmu człowieka grożne i nie manifestują się na ogół natychmiastowym schorzeniem, jednak na wystąpienie różnych chorób w dłuższym okresie czasu mają na pewno wpływ. Najbardziej opisane w literaturze przedmiotu są substancje o działaniu przewlekle rakotwórczym. W istniejącym przypadku byłyby to dioksyny pochodzące z rozkładu PVC w obecności soli oraz benzopiren, który zawarty jest w papie, smole sadzy, lepikach asfaltowych. Oddzielnym zagadnieniem są związki chromu, których rodzaj i toksyczność są trudne do określenia. Należy oczekiwać iż miejskie i okoliczne władze samorządowe i sanitarne postarają się o przedstawienie opinii publicznej konkretnych wyników badań gleby, roślinności oraz wód na prawdopodobnym trakcie chmury dymu ze spalinami. Wydaje się iż większość badań zwłaszcza oznaczanie rakotwórczych dioksyn, benzopirenu i rakotwórczych związków benzenowych są tylko możliwe do wykonania w specjalistycznych placówkach analitycznych i należałoby je zlecić np.do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 21.08.2012, 20:46 · Zgłoś
chciało ci się takie litanie pisać?
Odpowiedz
3
@ majka
dnia 22.08.2012, 21:51 · Zgłoś
chciało ci sie to czytac ;)
??
Odpowiedz
4
@ rk
dnia 21.08.2012, 08:14 · Zgłoś
a moze specjalnie mialo sie spalic ???
Odpowiedz
-3
@ KK
dnia 21.08.2012, 07:20 · Zgłoś
potraficie tylko geby strzepic przed komputerem, banda ignorantow ...
Odpowiedz
-2
@ artamo
dnia 21.08.2012, 02:13 · Zgłoś
banda złodzieji, 6 milinów to naciaganie na kase
Odpowiedz
6
@ do artamo
dnia 21.08.2012, 04:35 · Zgłoś
nie obrażaj , niby co, ciebie naciągają na kasę tobie [...]no do tego jak ubezpieczyli to teraz mają prawo żądać swojego
Odpowiedz
8
@ nowy styl
dnia 20.08.2012, 22:59 · Zgłoś
siedzę na bezpłatnym 2 tygodnie i jest bieda
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 21.08.2012, 20:45 · Zgłoś
siedzę na bezrobociu pół roku i bidy nie odczuwam :P
Odpowiedz
0
@ lekarz
dnia 20.08.2012, 18:04 · Zgłoś
[...] PO
Odpowiedz
3
@ łopservatore
dnia 20.08.2012, 15:23 · Zgłoś
4 do 6 mln. A tak dokładnie5mln999złi 99gr.
Odpowiedz
2
@ lumpex
dnia 20.08.2012, 16:47 · Zgłoś
4-6 tak na oko bo co tam baaagatela 2 mln w tą czy tamta stronę ;)
Pani redaktor Ilonko Cz. Lepiej trzeba było poczekać na wiarygodne i rzetelne informacje na ten temat a nie szuukać sensacji gdzie jej nie ma!!! Zaklad jest prywatny wiec to właścicieli sprawa tylko i wyłącznie!!!
Odpowiedz
8
@ seb
dnia 20.08.2012, 15:21 · Zgłoś
[...] Gula mówił że nic się nie stało to tylko pożar ,a tu masz 4-6 miliona ciekawy jestem kto ubespieczał ten zakład czyżby WARTA i wszystko wiadome.
Odpowiedz
9
@ start
dnia 20.08.2012, 14:51 · Zgłoś
W czym startował Nowy Styl , że ocenia starty?
Odpowiedz
9
@ on
dnia 20.08.2012, 14:50 · Zgłoś
ubezpieczyciel zaplaci!!!nie martwcie sie
Odpowiedz
9
@ Jaś
dnia 20.08.2012, 14:30 · Zgłoś
papa na dachu kosztuje tyle milionów ???
Odpowiedz
7
@ majka
dnia 20.08.2012, 16:11 · Zgłoś
tak tak a jakby powiedzieli ze szkodliwe to wiecie ile od tego by musieli oddac na srodowisko?
Odpowiedz
2
@ Michał
dnia 20.08.2012, 16:38 · Zgłoś
NIE, wyposażenie tego galwanu łącznie z całym wydziałem, postaw taką hale za 6 baniek z tym co tam się znajdowało to dostaniesz Nobla
Odpowiedz
7
@ michał w kapuste nakichał
dnia 20.08.2012, 16:44 · Zgłoś
daj 6 mln to Ci lepszą postawię i owiele lepiej wyposażoną!!! Nie znasz cen bo nawet nie masz pojęcia co tam tak naprawdę uległo zniszczeniu - więc proszę nie wypowiadaj się!!!
Odpowiedz
-2
@ Michał
dnia 20.08.2012, 20:45 · Zgłoś
no popatrz,a ty wiesz? znawco wszystkiego?wiesz ile co kosztuje i co tam bylo i za ile normalnie drugi JACKOWSKI z Ciebie , a z tym twoim rymem na temat mojego nicka to daj se luz bo to stare i nie modne
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.