Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowy Styl rozdaje prezenty

20

Ponad 100 tys. zł przekazała Grupa Nowa Styl podopiecznym i wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz organizacjom społecznym z terenu Podkarpacia. Prezenty zostały uroczyście wręczone podczas XII balu charytatywnego, który odbył się w hali krośnieńskiego MOSiR-u. W imprezie uczestniczyły dzieci z ośrodków w Jaśle, Wolicy, Krośnie, Przemyślu i Sanoku oraz niepełnosprawni ze Skołyszyna, Rymanowa, Folusza i Haczowa. W tym roku bal odbywał się pod hasłem „Polsko-ukraińskie wesele”.

<Zapraszamy do fotorelacji>

Pomysłodawcą  balu charytatywnego, który odbył się po raz pierwszy w 2000 roku był Jerzy Krzanowski, współwłaściciel firmy. Wówczas wzięło w nim udział  ok. 150 dzieci. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że z każdym rokiem chętnych przybywało.  W XII balu wzięło udział blisko 1000 dzieci i osób niepełnosprawnych.

Imprezie niezmiennie przyświeca jeden cel: pomoc potrzebującym. - Jest zgodna z ideą, która została wprowadzona przez właściciela, aby nieść pomoc tym, dla których los nie był zbyt łaskawy. Zaczęliśmy od domów dziecka, rodzin zastępczych, potem stopniowo pojawili się niepełnosprawni. Wprowadziliśmy też wątki integracji międzykulturowej, które chcemy rozwijać z racji tego, że współwłaściciel Nowego Stylu jest konsulem honorowym Ukrainy – mówi nam Krzysztof Duliński z Nowego Stylu.

W balu po raz trzeci uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. - Otrzymaliśmy dziś po raz kolejny prezent w wysokości 3 tys. zł, ale podzielimy się nim z innymi niepełnosprawnymi w ramach przeglądu Pieśni Religijnej i Patriotycznej. Chcemy także, podobnie jak w roku ubiegłym zorganizować misterium męki pańskiej oraz konkurs ekologiczny – cieszy się Rafał Gużkowski.

Prezenty trafiły również do Katolickiej Placówki Wychowawczej „Nasz Dom”, Caritasu, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” ze Skołyszyna. – Dzieci się cieszą, bo czekają na tę imprezę, a dyrektorzy są zadowoleni z prezentów – dodaje Duliński.

Początkowo Nowy Styl udzielał tylko pomocy rzeczowej. - Często były to podstawowe rzeczy, jak lodówki, pralki czy komputery. Teraz te potrzeby zostały zaspokojone i najwięcej próśb dotyczy gotówki na dofinansowanie zimowego wypoczynku, zajęcia dodatkowe dla najbardziej uzdolnionych wychowanków czy na remonty – mówi organizator.

Łącznie w ciągu ostatnich 11 lat Grupa Nowy Styl wspomogła finansowo kwotą ponad 800 tys. zł blisko 30 placówek z terenu województwa podkarpackiego.  

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Laura Diaz
dnia 27.01.2011, 22:10 · Zgłoś
Ludzie, na krosno24.pl jest temat o NS, bądźcie tak mili i TAM wylewajcie swoje żale na temat pracy w NS, ten artykuł dotyczy imprezy i prezentów dla dzieci... Na pewno przyczyniło się to do ich uśmiechu i radości, a wy tylko w kółko o jednym...
Odpowiedz
1
@ do loli:))
dnia 22.01.2011, 11:09 · Zgłoś
lolu kochana jak jesteś taka cwana to zapraszam do pracy, tylko musisz poczekać aż zwolnią paru dobrych pracowników z kilkuletnim stażem, żeby przyjąć cześków którzy nie znają sie na robocie! Owszem to bardzo miłe że nie skompią kasy na biedne dzieci ale pomyśl że pracownicy też nie mają pieniędzy i maja rodziny,niech sobie pomyślą dzięki komu kompią się w pięniądzach!!!ok sa ludzie na odpowiednich stanowiskach którzy dbają o planowanie,zamówienia, sprzedaż itd. niech se biorą ile chcą ale żeby pracowników traktować jak [...]!to jest wyzysk w biały dzień za psi grosz być na 100% wydajnym...
Odpowiedz
0
@ j
dnia 21.01.2011, 19:58 · Zgłoś
lola! a ile by było uśmiechniętych dzieci pracowników gdyby tatuś lub mamusia zarabiali uczciwe pieniądze za swoją ciężką pracę!i nie musieli wszystkiego odmawiać swoim pociechom!ciżko żyć zarabiając 1200zł HASŁO BALU POMOC POTRZEBUJĄCYM!DOBRE! A POMOGLI CHOCIAŻ JEDNEJ RODZINIE KTÓRA UCIERPIAŁA PODCZAS POWODZI!
Odpowiedz
1
@ Iza
dnia 21.01.2011, 18:30 · Zgłoś
Uśmiech tych dzieci owszem jest, ale czy dzieci pracowników, ojców którzy tam ciężko pracują też są takie szczęśliwe kiedy widzą dzieci z bidula lepiej ubrane od nich, wyjeżdżające na wczasy, różne rozrywki, bo im się należy gdyż ojciec jest alkoholikiem?
Odpowiedz
1
@ do lola
dnia 21.01.2011, 16:27 · Zgłoś
lola jesteś [...]? ile ty zarabiasz, że takie [...] piszesz? To jeden ma harować jak bury [...] a inni mają na mim jeździć? Ty chyba nie pracujesz w NS skoro takie głupoty wypisujesz???
Odpowiedz
0
@ były pracownik
dnia 21.01.2011, 10:44 · Zgłoś
A ten pan co się uśmiecha na zdięciach to on dopiero ludzi gnębił ss-man niech będzie przeklęty na wieki w imię Boga
Odpowiedz
-1
@ lola:))
dnia 20.01.2011, 21:25 · Zgłoś
Uuuuuuu ale tu powiało chłodem ojjjjj nie ładnie, nie ładnie impreza była fajna Nowy Styl to moze i obozy pracy ale nie widzieliscie usmiechu dzieci tylu dzieci, radość ich biła blaskiem na cała halę. A wy szare samoluby i egoiści dalej myślcie tylko o sobie.Moze i bym więcej napisała ale mi się nie chce......bo szkoda słów
Odpowiedz
1
@ baltic
dnia 20.01.2011, 16:55 · Zgłoś
Tu po kilku miesiącach zostaje się operatorem lub podwyżki po 100 zł.A o robocie zielonego pojęcia.Trzeba mieć tylko znajomości(brata, wujka, czy szwagra) i to wystarczy.Rodzinna firma.A zwykłemu robolowi co [...] na tą całą [...] 1150 zł wystarczy.
Odpowiedz
1
@ buhahahahaha
dnia 20.01.2011, 16:24 · Zgłoś
100 tys zl ..... kropla w morzu ,a kase i tak odpisza od podatku jako darowizne :) a ludzie jak robili za 1000 to nadal beda robic dopoki bezrobocie nie spadnie. gdzie niby jeden z drugim ma pracowac? jak juz wszystko sie sypie albo jest w trakcie "rozbioru" (gamrat)
Odpowiedz
1
@ Jaślak
dnia 19.01.2011, 23:40 · Zgłoś
po 1-[...] do(---, giop, zal) NAUCZCIE SIĘ POPRAWNIE [...]!!! LITOŚCI!!!
Po 2-gie to w NS ludzie [...] jak bure [...] za 1150zł (i to tacy co w firmie pracują juz 10lat) i nie ma dla nich podwyżki, nie liczą sie z czlowiekiem jak komuś trzeba urlop- to nie ważne kiedy ktoś chce wziąć sobie wolne tylko kiedy zakład wg własnego widzi mi sie da ci 1 dzien wolnego... jak jest wizyta inspekcji pracy to nie wiem jaki cudem nie widzi zaległych urlopów które należą sie człowiekowi jak psu buda! ale jakby co to NS jest firmą z wieloma ważnymi tytułami m.in. przyjazny pracodawca... śmiechu warte, no chyba ze dla dyrektorów i innych ważnych z biura...bo na pewno nie dla tych co [...]...na hali za 1150zł miesięcznie !
Odpowiedz
1
@ DIDI
dnia 19.01.2011, 22:49 · Zgłoś
pracowałem w tym obozie 5 lat byłem zwykłym pracownikiem na prace nie mogłem nażekać bo kumplowałem z kierownikami a nawet z dyrektorami to wynikało z mojej przebiegłości i łatwego nawiązywaniu kontaktów ale nigdy nie mogłem śię pogodzić z tym jakie tam panowały warunki tam pracownicy przeżywali gehenne a tym wszystkim mistrzom, kierownikom to się w głowach i [...] poprzewracało a to że nowy styl przekazał 100 tyś.zł to tak naprawde to pieniądze zaoczszędzone na tych wszystkich pracownikach
Odpowiedz
0
@ pracownik
dnia 19.01.2011, 22:10 · Zgłoś
zarabiają ci co mają plecy
Odpowiedz
0
@ SYLVEK
dnia 19.01.2011, 20:16 · Zgłoś
re - giop i zal - kiedys da ostatnio - 5 zl - zebrakowi?? - moze bedziesz mial klopoty z pamiecia -wiecej niz pewne
Odpowiedz
0
@ niezadowolony
dnia 19.01.2011, 15:50 · Zgłoś
[...] niech ludzia dadza zarobic a nie prezenty rozdawac !!
Odpowiedz
0
@ zal
dnia 19.01.2011, 15:19 · Zgłoś
ludziom byscie pensje podwyszyli bo pracuja za 700zł
Odpowiedz
1
@ giop
dnia 19.01.2011, 15:06 · Zgłoś
ludziom dają zarobić 1200zł a tu jacy chomorowi
czysty wyzysk i obozy pracy
Odpowiedz
0
@ tomek
dnia 19.01.2011, 14:42 · Zgłoś
polsko-ukraińskie wesele - paranoja ukraina to 3-ci wróg Polski ( do dziś gloryfikuje się tam "bohaterów" z oun b upa) jedyne co Nas z nimi powinno łączyć to paliwo,[...],[...]
Odpowiedz
0
@ ---------
dnia 19.01.2011, 14:28 · Zgłoś
kiedy będom rozdawać prezenty jaślanie razem
Odpowiedz
1
@ pracownik
dnia 19.01.2011, 11:42 · Zgłoś
Cieszą się dzieci gratuluje to chodźcie pracować do Nowego Stylu zobaczycie jak tam ludzie pracują kierownikom to tylko brakuje karabinów żeby tym gonili pracowników a sami święte krowy są.Każdy kto pracował w Nowym Stylu niech się wypowie jak traktuje się tam pracowników
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 19.01.2011, 11:00 · Zgłoś
Nowy Styl ma swój styl - dobry styl !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.