Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowy wóz bojowy dla PSP w Jaśle

27

W Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie ośmiu samochodów strażackich dla Województwa Podkarpackiego. Jeden z wozów bojowych trafił do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Oprócz samochodu, najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom wręczono awanse...

Samochody strażackie zostały zakupione w ramach projektu pt."Bezpieczne Podkarpacie- poprawa stanu wyposażenia jednostek ratowniczych Województwa Podkarpackiego w specjalistyczny sprzęt do reagowania na zagrożenia". Sprzęt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013.

- Jest to samochód marki Renault Kerax GCBA 8/53. Koszt takiego samochodu jest w granicach 800 tyś. zł. Będzie służył do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych i będzie wykorzystywany we właściwy sposób. Samochód jest wyposażony w pompę o wydajności 5300 litrów na minutę,w zbiorniki na wodę o pojemności 8 tyś. litrów. - powiedział Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.



W tym dniu zostały również wręczone awanse najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom za działania podczas powodzi. Z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle Józef Kutyna awansował na stopień kapitana.

(icz)

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do mickiewicza
dnia 04.12.2010, 11:29 · Zgłoś
nie chciałbys znac statystyk wyjazdów pogotowia w porównaniu do psp!!:)
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 01.12.2010, 22:27 · Zgłoś
Ech, Michał, Michał, rozumiem obronę swego stanowiska, ale nigdy nie zrozumiem bezsensownego "okopywania" się w swej niewiedzy.Czyżbyś był PiSowskim aktywistą? U nich nawet co to jest białe musi być czarne jeżeli jego wysokość pan PREZES Kaczyński wychowany na salonach Jarosław tak stwierdzi.Średni czas wyjazdu jednostek OSP będących w Krajowym Systemie Ratowniczym to niecałe 5 minut od momentu włączenia syreny.Czas wyjazdu pozostałych to niewiele dłużej.W większości jednostek będących w KSR wraz z włączeniem syreny są przekazywane automatycznie sms-y z powiadomieniem o alarmie.Widzisz,można krytykować, a nawet należy w sytuacji gdy ta krytyka jest potrzebna.Natomiast krytyka bez znajomości tematu to szkalowanie i wyśmiewanie tych dla których przynajmniej słowo "dziękuję"paść powinno.Dzięki takim jak ty, co to tylko stoją z boku i wyśmiewają z roku na rok jest coraz to mniej takich co innym chcą pomagać.Wielu z tych z których między innymi ty się naśmiewasz ro rocznie ma po 100 czy tak jak w tym roku po 200 do 300 godzin pracy przy pomaganiu innym.Przelicz to sobie na dniówki.Osobiście znam wielu którzy przy samej powodzi przepracowali ponad 140 godzin.Ale i znam takich co to stali z boku ( może i ty też tak stałeś) i tylko drwili zamiast zamiast pomóc potrzebującym.Jeśli nie potrafisz docenić czyjejś pracy to przynajmniej nie wyśmiewaj.Tym bardziej że naprawdę niewiele w tym temacie wiesz.
Odpowiedz
0
@ michal
dnia 01.12.2010, 08:43 · Zgłoś
łopservatore.tylko zanim ty po wsiach zbierzesz tych 200 ludzi do roboty to minie tyle czasu że zdążyłaby przyjechać zawodowa jednostka pewnie nawet z Tarnowa.
bo sorry ale z tego co wiem to jak coś sie dzieje to zanim ci ochotnicy sie zbiorą to sie spalić niejedna stodoła zdąży.
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 30.11.2010, 18:11 · Zgłoś
Michałku, prwdziwy z ciebie Michałek.Powiem ci tylko tyle że średnio utrzymanie wszystkich jednostek OSP w przeciętnej gminie na podkarpaciu to koszt od 120 do 200 tyś zł.Mniej więcej tyle kosztuje przeciętnie utrzymanie gminnych radnych, coś około tego.
Za te pieniądze masz do dyspozycji średnio do 200 ludzi do roboty w sytuacji gdy jest taka potrzeba.Natomiast koszt utrzymania 1 nawet "małej" jak to nazwałeś jednostki zawodowej to co najmniej jakieś 2 mln złociszów na same wypłaty. Za te pieniądze masz do dyspozycji 20 max30 ludzi.Podczas masowych zdarzeń na terenie powiatu zaiwaniało po kilkuset ochotników.Powiem ci tak.Jesteś troszką niedoinformowanym człowiekiem, a twoje wyobrażenie o potrzebach wzakresie ratownictwa, delikatnie mówiąc, są mocno niedostateczne.
Odpowiedz
0
@ maniu
dnia 30.11.2010, 15:10 · Zgłoś
SCANIA też świetne auto ale za te pieniądze co daliście za nią można było kupić auto z całym wyposażeniem o ile się nie mylę to tak zrobili w Skołyszynie i Skalniku także OSP rządzą lepszymi autami niż PSP ale na wszystkich przyjdzie czas. Pozdrowienia dla wszystkich strażaków bo oni robią robotę bardzo wielką dla nas wszystkich i należy w to inwestować.
Odpowiedz
1
@ michal
dnia 30.11.2010, 14:58 · Zgłoś
tak [...] wezcie teraz pod uwagę ile kasy idzie na utrzymanie tych pseudo OSP na ich imprezy,utrzymanie remiz i temu podobne.wy sobie zdajecie sprawe na terenie całego kraju jakie to są pieniądze.
a utrzymanie małych ale zawodowych straży byłoby na pewno dużo tańsze
leszczyki
Odpowiedz
0
@ pds
dnia 19.05.2011, 15:21 · Zgłoś
dzialal bys [...] czynnie w osp to bys wiedzial jak jest! nie wypowiadaj sie bo 'w [...] byles i [...] widziales' a swoim pitoleniem tylko ludzi denerwujesz!
Odpowiedz
0
@ wan
dnia 30.11.2010, 13:01 · Zgłoś
Przestancie juz pitolic o tych zaszczytach ,awansach ...bo oprocz zainteresowanych nikogo to nie interesuje...
Odpowiedz
0
@ Mickiewicza
dnia 30.11.2010, 10:35 · Zgłoś
A ja tak przez okno widze że karetka pogotowia co stoi na straży to co chwile wyjeżdża, na sygnale casem bez.. a strażacy to słabo raz na 3 dni??? Ciekawe ile wyjazdów ma pogotowie, a ile inne służby...Bo jeszcze nie słyszałem żeby ratownikom ze szpitala jakieś medale dawali a jeżdża cały czas
:)
Odpowiedz
0
@ PIETRO
dnia 30.11.2010, 09:41 · Zgłoś
no fajnie fajnie, ale dlaczego nie napiszecie nic o Brzyskach?!!! niedawno odbyło się poświęcenie nowego samochodu bojowego i nic o tym nie wspominacie a jest na prawdę o czym napisać, śmię nawet twierdzić że na naszĄ okolice niema samochodu który by dorównał naszej nowiutkiej SCANI!!
Odpowiedz
0
@ Hrk
dnia 30.11.2010, 08:09 · Zgłoś
Do michal: wiesz co ci powiem jak nie wiesz jak działają czynnie jednostki OSP to nie mów ze byś zlikwidował a jak była klęska powodziowa to nie wiem czy by PSP dało rade i to parę jednostek co wymieniłeś wiec lepiej się zastanów i przemyśl to kilka razy zanim coś napiszesz pozdro dla HRK
Odpowiedz
0
@ hahaha
dnia 30.11.2010, 02:44 · Zgłoś
"...i będzie wykorzystywany we właściwy sposób. " To niby w jaki inny sposób miał by byc wykorzystywany ?? Przeciez to nie autobus zeby woził ludzi na wycieczki :):):)Nie ma wiatru który nie wieje a woda jest zawsze mokra :) nie rozumie po co stwierdzac rzeczy oczywiste :):)
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 29.11.2010, 23:20 · Zgłoś
do opas ich dotycza surowe przepisy BHP!!!
Odpowiedz
0
@ do michal
dnia 29.11.2010, 23:18 · Zgłoś
dokladnie [...] nie wie co mowi bez osp by zginal.jesli jestes jaslaninem to powinien zes wiedziec ze gdyby nie osp to do dzisiaj chodzil bys w woderach po osiedlu w [...] a tak to osp za ciebie nie...e zrobilo
Odpowiedz
0
@ do leszczyka michała
dnia 29.11.2010, 22:19 · Zgłoś
szkoda,że taki mądry "na powodzi" nie byłeś [...]
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 29.11.2010, 22:05 · Zgłoś
Ech, znawcy od siedmiu boleści,mamroczecie niczym Piekarski na mękach a sami niewiele więcej wiecie niż ilość liter we własnym nazwisku.Te niby to śmieszne OSP ratowały wam [...] już nie jeden raz.A prawda jest taka że utrzymanie jednej nawet małej zawodowej straży pożarnej jest kilkakrotnie droższe niż utrzymanie wszystkich jednostek OSP w przeciętnej gminie.Ciekawe co byście gadali podczas powodzi gdyby tych "śmiesznych" OSP nie było.
We wszystkich krajach na świecie funkcjonują OSP.Bo żadnego nawet najbogatszego państwa nie stać finansowo na utrzymanie zawodowych jednostek straży poż. w takiej ilości aby zabezpieczyć ludność cywilną.No ale żeby to wiedzieć to oprócz umiejętności składania liter trzeba jeszcze posiadać na tyle wysoki iloraz inteligencji by jeszcze to co się udało "wydukać"-zrozumieć.A z tym ostatnim warunkiem niestety jak widać powyżej jest niestety ciężko.Ale czy można się dziwić skoro wielu "znafcuf"tematyki ochrony ludności w okresie niemowlęcym koń w ciemiączko kopnął.
Odpowiedz
0
@ niecnotka
dnia 29.11.2010, 21:36 · Zgłoś
WIEDZIAŁAM ŻE DAWIDEK DALEKO ZAJDZIE DRAWOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Strażak
dnia 29.11.2010, 21:21 · Zgłoś
NOWE WOZY A KIDY NOWY KOMENDANT STRAŻY DOŚĆ GOŚCIA CO SIĘ AFISZUJE I PROMUJE NA KAŻDEJ IMPREZIE W JAŚLE I OKOLICACH MOŻE ZACZNIE JEŹDZIĆ I DOGLĄDAĆ POŻARY A NIE TYLKO DARMOWE IMPREZY SKODĄ SUPERB ZA 85.000 CO MIAŁA SŁUŻYĆ DO WYJAZDÓW NA SZKOLENIA http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=567607&page=10 JASŁU POTRZEBNY SZEF STRAŻY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA PANIE LATOSZEK WSTYDŹ SIĘ PAN BO MI JEST WSTYD ZA PANA (PANA NA SZCZĘŚCIE BYŁY KOLEGA)
Odpowiedz
0
@ Krzekorz
dnia 29.11.2010, 21:14 · Zgłoś
Z tego co orientuje to w trzcinicy jest dobra straz ochotnicza ;] o przysiekach wiele sie nie bede wypowiadal.
Odpowiedz
0
@ do opas
dnia 29.11.2010, 20:21 · Zgłoś
do opas: Strażacy dlatego w hełmach biorą udział w działaniach żeby ochronić przed takim [...] jak ty i wielu innych co jeżdżą jak [...] i trzeba uciekać z drogi żeby nie potrącił.
Odpowiedz
0
@ do opas
dnia 29.11.2010, 19:31 · Zgłoś
to w czym mają chodzić jak nie w hełmach nie wiesz czasami?!Taki jest strój strażaka, więc widać ktoś to nie jest zbyt doinformowany...a i zgadzam się z "do michal"
Odpowiedz
1
@ opas
dnia 29.11.2010, 18:03 · Zgłoś
Do zamiatania ulic po kolizjach będą chodzić w hełmach - proponuję dołożyć jeszcze OP-1 i maski p.gaz. Ale to zabawnie wygląda. wszyscy normalnie pomagają przy akcjach, a Ci w HEŁMACH!!!
Odpowiedz
-1
@ jas
dnia 29.11.2010, 17:50 · Zgłoś
A ja bym otworzyl na kazdej ulicy zaw str poz no moze jeszcze na kazdym wiekszym placu w Jasle.....
Odpowiedz
0
@ do michal
dnia 29.11.2010, 17:48 · Zgłoś
do michal - z tego co napisałeś wynika że mało wiesz o jednostkach ochotniczych. to OSP jest zawsze pierwsza na miejscu pożaru dopiero później nadjeżdża PSP. gdyby nie OSP to PSP by wiele nie zdziałało, jeśli ktoś mieszka w centrum jasła to tak, no ale jeśli mieszka w wiosce oddalonej to co ??? więc zastanów sie co piszesz [...]
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 29.11.2010, 16:58 · Zgłoś
Brawo brawo Józiu właściwa osoba na właściwym miejscu.....gratuluję
Odpowiedz
0
@ michal
dnia 29.11.2010, 16:07 · Zgłoś
super.ja jeszcze bym zlikwidował ochotnicze straże pożarne i utworzył wokół jasła cztery małe jednostki ale zawodowej straży pożarnej, Kołaczyce,Skołyszyn,Tarnowiec,i Nowy Zmigród.i cały sprzęt z tej pseudo ochotniczej straży btm tam przekazał i byłoby dużo lepiej i bezpieczniej.
Odpowiedz
1
@ Brawo
dnia 29.11.2010, 15:50 · Zgłoś
Brawo nasi strazacy za wszystko!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.