Nowy wóz bojowy dla PSP w Jaśle
W Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie ośmiu samochodów strażackich dla Województwa Podkarpackiego. Jeden z wozów bojowych trafił do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Oprócz samochodu, najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom wręczono awanse...


Samochody strażackie zostały zakupione w ramach projektu pt."Bezpieczne Podkarpacie- poprawa stanu wyposażenia jednostek ratowniczych Województwa Podkarpackiego w specjalistyczny sprzęt do reagowania na zagrożenia". Sprzęt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013.

- Jest to samochód marki Renault Kerax GCBA 8/53. Koszt takiego samochodu jest w granicach 800 tyś. zł. Będzie służył do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych i będzie wykorzystywany we właściwy sposób. Samochód jest wyposażony w pompę o wydajności 5300 litrów na minutę,w zbiorniki na wodę o pojemności 8 tyś. litrów. - powiedział Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

W tym dniu zostały również wręczone awanse najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom za działania podczas powodzi. Z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle Józef Kutyna awansował na stopień kapitana.
(icz)
