Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowych autobusów nie było, tak nie ma!

19

Nowe autobusy komunikacji miejskiej miały pojawić się najpierw we wrześniu, później w październiku. Ostateczna wersja przypadła na koniec listopada...

Do jasielskiego przewoźnika miały trafić, autobusy SOLINA CITY, WETLINA CITY oraz SANCITY 9LE. Pytaliśmy o informację w sprawie opóźnienia w dostawie autobusów Pawła Kozioła, rzecznika prasowego Urzędu Miasta, jednakże nie uzyskaliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Uzyskana informacja od Biura Obsługi Medialnej w Urzędzie Miasta to taka, że dwa autobusy zostaną odebrane 26.11.10r, a dziewięć 29.11. 10r.

11 nowych autobusów marki "Autosan" będą posiadać klimatyzację, monitoring oraz urządzenie informujące pasażera, jak również będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy ze zniecierpliwieniem czekają już ponad dwa miesiące na te nowoczesne autobusy.


Przed wyborami samorządowymi zmodernizowano 23 przystanki, przy których powstały nowoczesne systemy informowania pasażerów (5 przy głównych przystankach) oraz uruchomiono trzy nowe linie autobusowe. Mimo to, pasażerowie wciąż korzystają ze starego i zużytego taboru.


- Ten tabor w wielu miastach jest bardzo stary, zużyty, czasem nawet niebezpieczny. - mówił Bogdan Rzońca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Wiedząc o tym mieszkańcy wziąż są narażeni, a nowych autobusów jak nie było tak do tej pory nie ma.

Pytaliśmy również Zdzisława Wilisowskiego, dyrektora ZMKS Jasło, kiedy ostatecznie na ulicach Jasła pojawią się nowe autobusy i dlaczego jest takie opóźnienie w ich dostawie. Otrzymaliśmy tylko odpowiedź na pierwsze pytanie. Nowe autobusy wyjadą na ulice Jasła pod koniec listopada. Na pytanie skąd takie opóźnienie, podobnie zresztą jak w Urzędzie Miasta nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Wszyscy milczą, a więc mieszkańcy nie dowiedzą się dlaczego autobusy nie pojawiły się w październiku i czym to opóźnienie jest spowodowane. To już nie pierwsza sprawa. To kolejne trudne pytania na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Urzędu Miasta. Czyżby to była kolejna tajemnica, o której zainteresowani mieszkańcy Jasła nie mogą się dowiedzieć?

Ilona Czarnecka

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do kris79 i innych
dnia 26.11.2010, 18:26 · Zgłoś
Na Twoją odpowiedz: dlatego nie pracuje w polsce.
Niestety komunikacja nawet w takim Jaśle jest potrzebna.
Tutaj tysiące dzieci jeździ do szkół rowerami, ale mają do tego warunki tzn. drogi rowerowe /ponad 20 tys km/ przy niewielkim obszarze.
Ps. a w Jaśle w ogóle są?- Tarnow już ma na wydzielonym chodniku ale Jasło za 20 lat może ktoś wpadnie na taki pomysł gdzieś przed wyborami. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 25.11.2010, 21:39 · Zgłoś
I kogo wy pytacie pseudo dyrektora Wilisowskiego ten koles nie ma pojecia o niczym kiedys byl kanarem a nagle jakims cudem stal sie Dyrektorem dramaaaa zostal przydzielony do MKS by go rozwalic i by mozna bylo go spzedac prywatnemu przewozikowi tyle ile dlugow narobil to szkoda gadac pracownicy do tej pory trzynastek nie dostali sprawy w sadzie ...nie wiedomo czy Kurowska przejdzie wiec i nie ma autobusow jak na razie ...
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 25.11.2010, 21:19 · Zgłoś
Do osoby "do kris79 i innych " Dzieci mogą jeździć czym chcą do szkoły. Pomyśl to najpierw urzędnicy zabierają Ci z kieszeni 1000 zł miesięcznie, a potem dają na 'potrzebne rzeczy' 50 zł chociażby na komunikacje zbiorowa. Gwarantuje Ci że gdyby te 1000 zł zostało w twojej kieszeni to dzieci miałby czym jeździć do szkoły (np. taksówką po 50 zł dziennie x 20 dni =1000zl) Aha i nie pisz ze 'gdzie niby mi zabierają' bo każdy produkt który kupujesz zawiera wszystkie inne podatki narzucone na producenta - czyli płacisz je TY. Np kupując bułkę w sklepie za 50 zł płacisz na:
a)dotację rolnikowi (plus urzędnikom którzy zarządzają całym urzeniczym bajzlem
b) płacisz ZUSy wszystkim pracownikom piekarni
c) płacisz podatki w prądzie które piekarnia zużyła do wypieku bułki
d) płacisz VAT 22% (przypominam od nowego roku 23% haracz! )
e) płacisz dochodowy podatek narzucony na piekarza i jego pracowników ( chyba 18%)
f) płacisz za podatek gruntowy od budynku na którym stoi piekarnia
g) itd można by tu wyliczać !
Jeśli twierdzisz inaczej że piekarz płaci te podatki to jesteś w błędzie:)
Pozdrawiam myślących!
Odpowiedz
0
@ jr
dnia 25.11.2010, 21:08 · Zgłoś
I jak tu w Polsce ma być dobrze skoro nie potrafią wykonać kilku sztuk autobusów na zamówienie, nie wiadomo czy z tym zamówieniem też wszystko Ok? Porażka
Odpowiedz
0
@ do xyz
dnia 25.11.2010, 21:01 · Zgłoś
Jak ty chcesz jeździć rowerem po Jaśle? Gdzie masz ścieżki rowerowe? Spróbuj jechać chodnikiem, to cie złapie policja, a spróbuj ulicą, to cię zjedzą kierowcy... taka jest smutna prawda. Chodniki są na tyle szerokie, że powinny zostać wydzielone ścieżki rowerowe w Jaśle. I kropka.
Odpowiedz
0
@ kier
dnia 25.11.2010, 19:59 · Zgłoś
Nie ma prawdziwych gospodazy tak w MKS jak i w UM to i nie ma powaznego traktowania ze strony Autosanu...znowu ktos cos zawalil ,zle przeczytal umowe itp ....
Odpowiedz
0
@ do kris79 i innych
dnia 25.11.2010, 19:02 · Zgłoś
Totalny idiotyzm. Napewno jesteś singiel, myślisz tylko o sobie a np.dzieci też mają dojeżdżać do szkoły samochodem?
A tablice info. pomogą pasażerom.
Zastanówcie się- chcecie się cofać w epokę średniowiecza?
Odpowiedz
0
@ klap
dnia 25.11.2010, 18:51 · Zgłoś
Czy to tak daleko do Sanoka i do producenta? Telefony są stosunkowo tanie.
Odpowiedz
0
@ pic i fotomontaż
dnia 25.11.2010, 18:29 · Zgłoś
Autobusy święcił będzie po 5 grudnia następny burmistrz. Przecież drogę na Metzgera nie robiła aktualna władza a uroczyście ją otwierała. Ciągłość władzy musi być i ciągłość otwierania i święcenia także. Jeżeli chodzi o sukces przed wyborami to jaki to problem wypożyczyć przed 5 grudnia te autobusy, a po wyborach je oddać i poczekać na swoje. Nie takie rzeczy robi się dla stołka. Wcale się nie zdziwię, gdy przed 5 grudnia przyjedzie do Jasła kawalkada autobusów i zdyszani z pośpiechu kierowcy z obłędem w oczach, wjadą w glorii na płytę Rynku by przeważyć szalę w wyborach.
Odpowiedz
0
@ KOLeś
dnia 25.11.2010, 18:01 · Zgłoś
Wreszcie będa te nowe autobusy i dobrze że je kupili bo sa potrzebne dla Jasła :)
Odpowiedz
0
@ .
dnia 25.11.2010, 17:45 · Zgłoś
Ale za to są tablice elektroniczne ("najbliższy autobus już za trzy godziny") i system GPS do pilnowania dotychczasowych rzęchów za bagatela - milion złotych (plus ponad 100 tys. rocznie koszt utrzymania systemu). Kurowska z Pawianem górą, ponad rzeczywistością o rozsądku nie wspominając.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 25.11.2010, 16:54 · Zgłoś
Po co wam autobusy w MKS po mieście wsiąść na rower dla zdrowia a na dalsze trasy macie PKS :-) :D
Odpowiedz
1
@ kris79
dnia 25.11.2010, 16:40 · Zgłoś
Jako podatnik stanowczo sprzeciwiam się aby dopłacano z moich pieniędzy do autobusów - jeżdżę samochodem (niech mi urząd dopłacić do zmiany opon na zimowe!) tak samo nie interesuję się piłka nożna to dlaczego za moje pieniądze budują stadiony na jakieś 'euro 2012' ?
Co byłoby gdyby polski związek dorożkarzy chciał zorganizować zawody w powożeniu - też wybudowano by im arenę ?
Odpowiedz
0
@ Łukasz :)
dnia 25.11.2010, 14:24 · Zgłoś
Nie wyjadą pod koniec listopada, bo:
- trzeba je przecież zarejestrować, oznakować, zrobić informację pasażerską
- trzeba ogarnąć łączność radiową z dyspozytorem
- trzeba nakleić wszystkie znaki przewoźnika
- cenniki biletów, uchwały rady, przepisy porządkowe
- wgrać elektroniczną informację pasażerską
- przeszkolić kierowców !!!
- i zrobić jazdy próbne !!!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 25.11.2010, 14:10 · Zgłoś
I NIEBĘDZIE!!! PO CO NA TAKIM BEZLUDZIU AUTOBUSY NOWE???
A PO DRUGIE NIEMA KTO O NICH DBAĆ , JAKBY PASAŻEROWIE NIE NISZCZYLI STARYCH TO BY JESZCZE DŁUGO JEŹDZIŁY , NO ALE IM KLIMA SIĘ W OCZKACH MIENI , A I TAK NIE BĘDZIE DZIAŁAŁA......HA..HA...HAHAHA
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 25.11.2010, 13:05 · Zgłoś
Jak zwykle za tej władzy coś miało być, coś się przesunęło - a może myśleli, że jeśli wygrają to zwyciężcy nie pyta się o takie sprawy. Czyli po staremu nic nowego!!!!! Kolejny powód aby głosować przeciw tej kandydaturze. Tak coraz więcej pzreważa na kogo nie głosować. Albo zagłosować na kogoś innego aby zagłosować przeciw tej pani jak ja niektórzy nazywają "Obiecajda".
Odpowiedz
0
@ vc
dnia 25.11.2010, 12:51 · Zgłoś
Ppóźnienie jest po to aby autobusy wyjechały na miasto tuż przed II turą wyborów- innego wytłumaczenia brak. Gdyby było to byśmy o nim byli poinformowani.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 25.11.2010, 12:29 · Zgłoś
Z nie potwierdzony źródeł wiadomo mi że w czwartek podobno dotarły dopiero 4 pierwsze ramy na nasze jasielskie autobusy więc coś wątpię aby te autobusy były w tym roku
Odpowiedz
0
@ amivisage
dnia 25.11.2010, 11:54 · Zgłoś
To już jepiej niech te nowe autobusy przyjadą do nas po wyborach, bo jeszcze pani burmistrz odrazu nakaże zalepić je plakatami wyborczymi od kół po sufit. Potem oczywiście aż do wiosny nie będzie chętnego do wyczyszczenia autobusów i przystanków z kleju, taśmy i makulatury.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.