Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

O życiu zadecydowały minuty

9

Krosno/Jasło. Według biegłego lekarza z Jasła, gdyby pomoc medyczna Stanisławowi Ż. ugodzonemu nożem przez Andrzeja K. przyszła 20 minut później, mężczyzna prawdopodobnie nie przeżyłby.

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie 36-letniego Andrzeja K. z gminy Frysztak oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kolegi z pracy. Do zdarzenia doszło w Wielki Piątek, 2 kwietnia 2010 roku na terenie zakładu masarskiego w Jaśle.

Umierający pacjent

- Pacjent, gdy został przewieziony do szpitala był umierający, jednak dopiero w trakcie badania okazało się, że ma ranę kłutą serca – mówił przed sądem lekarz z jasielskiego szpitala, który podjął decyzję o szybkiej operacji.

Decyzja ta uratowała Stanisławowi Ż. życie. – Gdyby nie było interwencji lekarskiej, w ciągu kilkunastu minut doszłoby do śmierci pacjenta – dodał lekarz.

Powiedział również, że uderzenie nożem musiało być zadane ze znaczną siłą.

Ostre i wąskie ostrze

Zdaniem biegłego lekarza, cios w serce zadany został nożem z ostrym, długim i wąskim ostrzem, takim, jakich używają masarze. Uderzenie było jedno. Nie był jednak w stanie dokładnie stwierdzić w jaki sposób został zadany cios, pod jakim kątem ostrze wchodziło do serca i w jakiej pozycji względem siebie byli oskarżony i poszkodowany w chwili zdarzenia. Sąd, któremu przewodniczy sędzia Wiesław Ruszała (sędzia sprawozdawca – Janusz Szarek), zdecydował, że zostanie powołany biegły, który ma odpowiedzieć na te pytania. Sąd nie wykluczył też przeprowadzenia w tym zakresie eksperymentu procesowego.

/aj/ - Nowe Podkarpacie

Napisany dnia: 01.10.2010, 13:09
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ co się dziwić...
dnia 10.10.2010, 21:21
Ocena
komentarza:
0
nikt normalny nie pracuje w tak podłych zakładach, żeby przetrwać te "8" godzin, a w rzeczywistości 12 i więcej w tym smrodzie to niestety na trzeźwo się nie da...
@ Kazimiesz
dnia 17.10.2010, 02:20
Ocena
komentarza:
0
A morze z tego pana była niezła świnia i dlatego go dziabnoł?
@ tessa
dnia 17.10.2010, 15:39
Ocena
komentarza:
0
Mój kolega z klasy....
@ litość do Kazimiesz
dnia 17.10.2010, 21:46
Ocena
komentarza:
1
świnia widać to ty jesteś ale nikt normalny by cię nie dziabnoł
@ Nic dziwnego
dnia 19.10.2010, 14:41
Ocena
komentarza:
0
jak sprawa troche przycichła to w tym zakładzie dalej chleja widocznie nie da sie tam na trzeźwo robić czy we wszystkich zakładach miesnych tak jest?
@ ciekawy
dnia 20.10.2010, 10:51
Ocena
komentarza:
0
CIEKAWE ILE ZAKŁAD ODSZKODOWANIA ZAPŁACI POSZKODOWANEMU,BO DO TRAGEDII DOSZŁO NA WSKUTEK ZANIEDBAŃ I BRAKU NADZORU NAD ZAŁOGĄ KTÓRA NAGMINNIE NADUŻYWAŁA ALKOHOLU W PRACY AŻ MUSIAŁO SIĘ COŚ TAKIEGO WYDARZYĆ ABY TO PRZERWAĆ ?
@ cc
dnia 22.10.2010, 12:51
Ocena
komentarza:
0
haha tak, dyrektor winny za to że ten typ byl pijany? każdy ma swój rozum
@ gumiś
dnia 21.11.2010, 23:09
Ocena
komentarza:
0
No proszę, tyle się tu szczeka na jasielskich lekarzy a tu uratowali gościowi życie. Gratulacje
@ rubin
dnia 07.01.2011, 21:27
Ocena
komentarza:
0
szkoda gościa przecież już do pracy nie wróci,a za rente serca nikt nie kupi
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657