Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obawiają się, że park linowy zostanie zlikwidowany. Burmistrz uspokaja i tonuje nastroje

99

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość parku linowego w Jaśle. Wyniki ekspertyzy dendrologicznej wskazują bowiem, że stan zdrowotny drzew, które stanowią jego integralną część, pozostawia wiele do życzenia. Pięć z nich nadaje się do natychmiastowego wycięcia. Jeszcze większa ich liczba nie nadaje się do tego, aby mogły pełnić rolę podpór dla elementów konstrukcji parku linowego. Są osoby, które obawiają się likwidacji parku linowego. W gronie tym znajduje się radny Krzysztof Czeluśniak, który zachęca mieszkańców miasta do skłania podpisów pod petycją w tej sprawie.

Obiekt sportowo-rekreacyjny, na którego terenie zlokalizowany jest park linowy od kilku tygodni pozostaje wyłączony z użytkowania. Decyzja, jaką zdecydowało się podjąć kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle podyktowana jest wynikami przeprowadzonej wiosną ekspertyzy dendrologicznej. Jej wyniku trudno uznać za optymistyczne. Okazało się bowiem, że 5 z 31 drzew nadaje się do niezwłocznego usunięcia. 22 drzewa z kolei nie mogą już służyć jako konstrukcja wsporcza dla urządzeń parku linowego. Taką rolę, warunkowo, mogłyby pełnić zaledwie 4 drzewa. To wszystko sprawia, że przyszłość parku linowego w obecnym kształcie stoi pod dużym znakiem zapytania. Na obecną chwilę Urząd Miasta Jasła oczekuje na zgodę na wycięcie 5 drzew oraz przeprowadzenie potrzebnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z obiektu. O powodach zamknięcia parku linowego pisaliśmy w artykule: „Przyszłość parku linowego w Jaśle pod znakiem zapytania”.

Nie da się ukryć, że w tym konkretnym przypadku, władze samorządowe Miasta Jasła oraz kierownictwo MOSiR w Jaśle mają przed sobą twardy orzech do zgryzienia. Nic więc dziwnego, że dyskusja na ten ważny z punktu widzenia mieszkańców Jasła temat, stała się niedawno przedmiotem debaty na forum Rady Miejskiej Jasła. Pretekstem było rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Zdaniem radnego Krzysztofa Czeluśniaka ekspertyza dendrologiczna jest pierwszym krokiem do likwidacji parku linowego. Podczas sesji Rady Miejskiej Jasła (22 maja br.) zapowiedział skierowanie do burmistrza Ryszarda Pabiana petycji w obronie parku. – Będziemy składać petycję do pana burmistrza. Do końca tygodnia będziemy zbierać podpisy. Jak je zbierzemy, złożymy petycję, żeby pokazać niezadowolenie mieszkańców. Rok temu, jeden z kolegów powiedział mi, że mówi się o tym, że będzie likwidacja parku linowego. Myślałem, że jest to dobry żart. Ostatnio na komisjach pan burmistrz też powiedział, że niestety opinia dendrologa jest taka, że wszystkie drzewa są do wycięcia. My zaproponujemy inne rozwiązanie – przekonywał. Petycja, której treść dostępna jest na stronie internetowej: https://www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=stop_likwidacjiparku_linowego_w_jale&page_number=3&num_rows=10 podpisało do tej pory zaledwie 29 osób.

Burmistrz Ryszard Pabian stanowczo zdementował doniesienia radnego Czeluśniaka. – Nie wiem skąd informacja, że tamtym roku mówiło się o tym, że parku linowego nie będzie. Jest wręcz odwrotnie. Jak państwo zauważyliście, w uchwale budżetowej zabezpieczyliśmy w uchwale budżetowej środki na inwestycję polegającą na modernizacji parku linowego. Żeby jednak taką modernizację wykonać odpowiedzialnie zleciliśmy opinię dendrologiczną, aby pokazać, które drzewa do tego się nadają. Ta opinia jednoznacznie wskazała, że do wycięcia jest pięć drzew, na których zamocowane są liny parku linowego, z uwagą, że szóste drzewo już po usunięciu lin, również może stanowić zagrożenie. Proszę składać petycję. Dla mnie jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Nie mam zamiaru pozwolić na to, żeby w przypadku jakiejś wichury drzewo spadło na użytkowników tego obiektu – ripostował.  

Przewidzianych do całkowitego wycięcia jest zatem 5 drzew, a nie wszystkie, jakie znajdują się na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Gądki. Urząd Miasta Jasła wystąpił już z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Jaśle o wydanie zgody na ich wycinkę. Konieczne będzie również przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych, w przypadku pozostałych drzew. Jedno jest pewne. Park linowy nie będzie mógł funkcjonować w oparciu o drzewa, które obecnie pełnią rolę elementów konstrukcji, na której opierają się poszczególne urządzenia parku. Nie oznacza to, że los parku linowego jest przesądzony i na pewno zniknie on z miejskiego krajobrazu. Wszystko wskazuje jednak na to, że konieczne będzie jego ponowne zaprojektowanie, w oparciu o zupełnie nowe założenia konstrukcyjne. Właściwym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie pionowych pali mocowanych do podłoża.  

Inicjatywę radnego Czeluśniaka ostro skrytykowała radna Agnieszka Sobczyk. Stwierdziła dosadnie, że treść petycji, do której podpisywania zachęca mieszkańców radny, wprowadza opinię publiczną w błąd. – Odniosę się do słów kolegi radnego Krzysztofa Czeluśniaka, który powiedział, że złoży petycję do burmistrza. Chcę tylko powiedzieć, że pojawiła się już jakaś petycja internetowa radnego. Opisuje w niej, że Miasto Jasło chce zlikwidować park linowy. Jak już wiemy, nic takiego nie nastąpi. Miasto, burmistrz i radni będą starać się o to, żeby park linowy powrócił do funkcjonowania. Pan radny opisuje tutaj, żeby wykonać kolejną, niezależną ekspertyzę dendrologiczną. Uważam, że kolejna taka ekspertyza jest zbędna, żeby miasto wydawało kolejne pieniążki na kolejną ekspertyzę, jak pan podkreśla spoza województwa podkarpackiego. Bardzo proszę pana radnego, żeby przekształcił, albo usunął tę petycję i nie wprowadzał opinii publicznej w błąd – mówiła radna.    

Z informacji przekazanej radnym przez Marka Dyląga, dyrektora MOSiR w Jaśle, w ubiegłym roku park linowy odwiedziło ok. 2300 osób.

MD

Napisany dnia: 07.06.2023, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ffryyyhh
dnia 07.06.2023, 18:12
Ocena
komentarza:
24
Podpisujemy petycję bo drwale z urzedzu tną wszystko jak leci podpisujemy petycję każdy czym więcej tym lepiej stop wycince drzew
@ Ubawiona
dnia 07.06.2023, 18:19
Ocena
komentarza:
24
A co na to pani której stare drzewa tlen zabierają ?
@ Pawlus
dnia 07.06.2023, 19:42
Ocena
komentarza:
19
No jest strach, że Maria od Boboli wytnie te drzewa. A ma znajomego starostę co umie to robić.
@ do@ Sesese
dnia 08.06.2023, 18:20
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Pracowita mrówka ola
dnia 07.06.2023, 18:34
Ocena
komentarza:
22
Ja to już dawno słyszałam od pewnych ludzi z mosir że park do likwidacji
@ i co dalej
dnia 07.06.2023, 18:38
Ocena
komentarza:
4
I w związku z tą informacja na kogo należy głosować? Pytam po "dziennikarz" nie napisał.
@ Tata maji
dnia 07.06.2023, 18:39
Ocena
komentarza:
19
Jak się petycja nie podoba pani radnej sobcyk to niech pani napisze swoją i ja złoży a nie mówi głupoty a radny czelusniak mówi w naszym imieniu bo go oto prosiliśmy wyborcy z szkolnej ...,,...
@ Fan
dnia 07.06.2023, 20:15
Ocena
komentarza:
8
Pytanie ten co budowali ten park linowy w tamtym miejscu,nie brał pod uwagę wieku drzew jakie to drzewa czy długo posłużą?
Żadne drzewa nie są wieczne jak ktoś wybudował ten park linowy otrzymał pozwolenie miasto się zgodziło i zapłaciło to pytanie gdzie są expertyzy przed budową tego parku?.
Teraz krzyk a może ktoś chciał zarobić a po ten niech się martwią inni?
Skąd my to znamy Z Nikosia Dyzmy?? Nie TUSKA,!!!
@ do fan
dnia 07.06.2023, 21:58
Ocena
komentarza:
16
wiesz ze wiem ze ty to Adrian to twoja pani kurowska i ten burmistrz wymyślili ten park wiec spytaj swojej posłanki z PIS
@ Fan
dnia 08.06.2023, 06:08
Ocena
komentarza:
3
Rumiany był Burmistrzem?? PO...e
@ Ge
dnia 08.06.2023, 08:46
Ocena
komentarza:
21
Sobczykowa wielka działaczka sportowa, gdzie za podwyżkami głosuje , bo stołek MPGK trzeba utrzymać nie widać jej zasług żadnych, niestety czas nadejdzie przy wyborach, podpisujemy petycje mieszkańcy do dzieła
@ karate i judo jak się udo
dnia 08.06.2023, 09:27
Ocena
komentarza:
19
Przyjdzie czas na zmiany to i takich "specjalistów" z MPGK się pozbędą. Trzeba będzie do koziołków wrócić, tylko i one już słabiutko wychodzą.
@ Hers
dnia 07.06.2023, 18:46
Ocena
komentarza:
24
Wincy parkingów, wincy samochodów, wyciąć drzewa w pień, zlikwidować park, tak żeby Jasło stało się jeszcze bardziej nie do wytrzymania dla mieszkańców ! O to chodzi ?
@ mieszkaniec
dnia 07.06.2023, 18:46
Ocena
komentarza:
23
W ubiegłym roku park linowy odwiedziło ok. 2300 osób. Dla samego tego faktu można stwierdzić, że park jest potrzebny. Ponadto znajduje sie tam tor dla BMX -ów. Do niedawna jeszcze odbywały się tam zawody zawody wysokiej rangi , zjeżdżdali zawodnicy z całej Polski. To wartościowy obiekt na mapie naszego miasta.
@ Jerzy
dnia 07.06.2023, 23:44
Ocena
komentarza:
4
Czyli to było aż 6 osób dziennie. To taki drugi jasielski generator strat.
@ do jerzego nie
dnia 08.06.2023, 00:25
Ocena
komentarza:
11
nie 6 osób bo par czynny jest od 1 czerwca do 1 października wychodzi 16 osób jeśli było by czynne codziennie a nie było bo święta i jak lej to park był zamknięty !wiec robi się już 30 osób dziennie
@ sukces
dnia 08.06.2023, 01:36
Ocena
komentarza:
-5
4 osoby na godzinę
@ Maria z kamieńca
dnia 07.06.2023, 19:14
Ocena
komentarza:
25
[Komentarz nie na temat]
@ Pawlus
dnia 07.06.2023, 19:44
Ocena
komentarza:
9
A kto tu chce pracować za pensję minimalną?
@ XDDDFFGGGHHJKLL
dnia 08.06.2023, 19:31
Ocena
komentarza:
-1
Czeluśniak przed wyborami chodził po mieszkaniach gdzie mieszkali starsi ludzie i rozdawał różańce aby na niego głosowali. To są po prostu przestępcy!
@ Stop drwalą
dnia 07.06.2023, 19:52
Ocena
komentarza:
20
Nie dla wycinki drzew
@ Kogo obchodzi
dnia 07.06.2023, 19:55
Ocena
komentarza:
18
Chcemy parku liniowego i toru do BMX a gdzie są rowery
@ Jaslanin 2
dnia 07.06.2023, 20:19
Ocena
komentarza:
26
Oprócz parku linowego niech burmistrz się zajmie skoszeniem trawska na wałach bo to jest skandal że na terenach spacerowych trawa jest już wieksza niż człowiek
@ Do Jaslanin
dnia 07.06.2023, 20:57
Ocena
komentarza:
10
Internet, forum i komentarze. Wiedzy brak. Za waly odpowiadają Wody Polskie. Zanim zaczniesz głupio pisać najpierw sie doucz, doczytaj, sprawdź...naczytałeś się pasków w jedynej słusznej telewizji i jak stado baranów powtarzasz głupoty nie wiedząc o czym mówisz... obowiązkiem obarczaj podmioty właściwe...ale pewnie tego nie wiesz nawet.
@ Jaslanin 2
dnia 07.06.2023, 21:09
Ocena
komentarza:
8
Nie oglądam tej słusznej telewizji i nie popieram pisu
@ Jaslanin 2
dnia 07.06.2023, 21:10
Ocena
komentarza:
14
Tak czy wsiak powinien ktoś się zainteresować jak w tej chwili wyglądają wały
@ Do Jaslanin
dnia 08.06.2023, 10:13
Ocena
komentarza:
2
Idąc Twoim tokiem rozumowania a raczej jego brakiem...jak boli Cię ząb to
idziesz do stomatologa czy urologa/gastrologa czy chirurga? Bo przecież kazdy z nich ma wykształcenie medyczne wiec co dla Ciebie za problem czy różnica z ktorej strony Ci sie do tego zęba dostaną? Kazdy niech odpowiada za siebie i wywiązuje się ze swoich obowiązków. A jeśli jesteś taki zainteresowany to bierz kose i idz na wały je wykosić...przydasz sie do czegoś społeczeństwu...bo w dziedzinie analizy problemu, jego rozwiązania i wyciągania poprawnych wniosków --- raczej się nie sprawdzisz.
@ Jaslanin 2
dnia 08.06.2023, 14:45
Ocena
komentarza:
1
W Jaśle to z skoszeniem trawy na wałach i nie tylko co roku jest problem
@ Do Jaslanin
dnia 08.06.2023, 15:09
Ocena
komentarza:
4
To weź kose i koś...daj dobry przykład jak to powinno wyglądać
@ Jaślak
dnia 08.06.2023, 15:39
Ocena
komentarza:
3
Chłopie, trawa to jeszcze pikuś bo świerza. U mnie na ulicy taka trawa zarasta na połowę jezdni a na ulicy zalega jeszcze piasek z zimowej akcji utrzymania dróg. No ale jaki gospodarz w UM, takie gospodarstwo.
@ Jaslanin 2
dnia 08.06.2023, 15:40
Ocena
komentarza:
1
To wody polskie powinny wziąć się do roboty
@ Jaślak
dnia 08.06.2023, 15:42
Ocena
komentarza:
0
Miało być świeża, mój błąd ort
Wstyd mi.
@ Jaslanin 2
dnia 08.06.2023, 15:51
Ocena
komentarza:
1
Ciekawe dlaczemu zwlekają z koszeniem trawy ? . Na wałach powinni byli skosic bo tam ludzie codziennie chodzą na spacery z psami i nie tylko . Obecnie to ciężko się tamtędy idzie bo trawa już wyszła na ścieżkę przy wałach
@ XDDDFFGGGHHJKLL
dnia 08.06.2023, 19:33
Ocena
komentarza:
0
to nie są tereny spacerowe, to są tereny zalewowe a wycinając zarośla powodujesz, że sporo pożytecznych dla ziemi owadów zginie tylko dlatego abyś ty mogła sobie pochodzić...
@ Głodny
dnia 10.06.2023, 14:24
Ocena
komentarza:
0
Tak to prawda. Przejść trudno i mówiąc o rowerze lub wózku z dzieckiem.Wysoka trawa uniemożliwia jazdę i ogólnie spacer. To jedyne miejsce w Jaśle spokojne gdzie można się dotlenić . Ale niestety zapuszczone do granic możliwości ….
@ Ale jaja
dnia 10.06.2023, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Nie spacerowe tereny a zalewowe i to jest skandal bo takie trawy i krzaki spowalniają przepływ wezbranej wody
@ Kapitan Wąs
dnia 07.06.2023, 20:22
Ocena
komentarza:
16
90% mieszkańców nie zna składu rady miasta i nazwiska II v-ce burmistrz i to może nawet szczęście ci pewien rodzaj łaski.
Po drugie jeśli wszyscy decydenci uwzięli się na karczowanie miasta, to wiedz,że coś jest grane.
Po trzecie, wybierz Ryszarda i Elwirę na burmistrzów oraz Krzyśka, Roberta, Elę, Agnieszkę, Kazka, Jurka, Roberta czy Mariolę na radnych i czekaj na rozwój.
Buahahaha
@ BogdanT
dnia 07.06.2023, 20:46
Ocena
komentarza:
5
Czy ktoś zastanawia się, kto będzie odpowiadał w przypadku, jeżeli coś złego stanie się w parku i przyczyną tego będzie zły stan drzew?
Dobrze się mówi i łatwo padają słowa kiedy nie ma się ciężaru odpowiedzialności na własnych plecach...
@ Olo
dnia 07.06.2023, 21:05
Ocena
komentarza:
16
Jak chcą skakać jak małpy to do cyrku.
Drzewa nie powinny służyć do takich celów.
Rynek wygląda jak jeden beton bo jakiś cymbał wydał zgodę na wycięcie drzew.
@ Do Bohdana
dnia 08.06.2023, 14:31
Ocena
komentarza:
4
A czytałeś opinie dendrologiczną tam nie ma żeby wyciąć 28 drzew tylko 4 więc skąd dr drzewa co mordują łudzi
@ Głodny
dnia 10.06.2023, 14:27
Ocena
komentarza:
-1
Naprawiamy modernizujemy czy inaczej dbamy na bierząco o dany obiekt.Bo jeżeli po kontroli jest opinia ze obiekt stanowi zagrożenie. Rzecz jasna zamykamy. Lecz nie dopuszcza się do takiego stanu. Ktoś powinien dbać o nasze wspólne dziedzictwo …,,
@ pilne
dnia 07.06.2023, 21:15
Ocena
komentarza:
5
jasne że tak ,wszyscy jesteśmy parkiem linowym!!!
@ Ataw
dnia 07.06.2023, 21:20
Ocena
komentarza:
6
Oby Pana radnego miłość do chodzenia po drzewach nie była przejawem atawizacji. Ja się założyłem, że on burmistrzem zostanie ...
@ ..
dnia 07.06.2023, 21:35
Ocena
komentarza:
13
Dyzio i Mariuszek dwóch bijących piane..Lubię czytać wypociny niedoszłego radnego z Bryl o pastwiskach
@ j
dnia 08.06.2023, 09:08
Ocena
komentarza:
3
Dyzio. Chodząca esencja. Wyrazy współczucia.
@ No
dnia 08.06.2023, 13:00
Ocena
komentarza:
-2
A co chcesz od Mariusza,, więcej zrobił niż ty,
@ No
dnia 08.06.2023, 13:02
Ocena
komentarza:
4
Nic sue nie martw przyjdzie czas i na ciebie, wypociny jakie, widocznie gościu działa, a ty dalej skakaj w trawie
@ No
dnia 08.06.2023, 13:39
Ocena
komentarza:
-2
Od Czelusniak się odczep Ok bo twoich zasług nie widać a że pastwisko się zrobiło to tak doprowadziliście do tego, kolego
@ ..
dnia 09.06.2023, 06:28
Ocena
komentarza:
-5
Widać ze sam zainteresowany się odezwał..

Kose w dlon a nie placz na fejsbuku
@ Romek
dnia 07.06.2023, 21:37
Ocena
komentarza:
11
Jak tam się ma autobus do Dębicy ? Czy już zwiększono ilość kursów ze względu na ogromne zainteresowanie podróżnych ?
@ js
dnia 08.06.2023, 05:24
Ocena
komentarza:
8
Po licho komu autobus do Dębicy jak Barbarą dojedzie do Krakowa?
@ zawiedziona
dnia 07.06.2023, 21:39
Ocena
komentarza:
21
Kierownictwo mosiru nie radzi sobie.
@ celebrytka
dnia 08.06.2023, 00:49
Ocena
komentarza:
23
sobczyk celebrytko nic konkretnego nie powiedzialas xd
@ Mops
dnia 08.06.2023, 05:35
Ocena
komentarza:
18
Za to na Fejsie i Instagramie błyszczy , ot jakie miasto tacy radni .
@ karate i judo jak się udo
dnia 08.06.2023, 09:37
Ocena
komentarza:
15
Błyszczy? No nie żartuj, to jest błysk? Totalna żenada połączona z leczeniem wiejskich kompleksów...celebrytka, śmiech na sali.
@ Kapitan Wąs
dnia 08.06.2023, 10:19
Ocena
komentarza:
16
Sopla, to może błyszczeć jedynie przed swoimi kolegami z ławki będącymi na podobnym, równie opłakanym poziomie intelektualnym.
Ja znam jej aktywność jedynie z tego gdy skopiowała pomysł jakiegoś gostka o budkach dla jerzyków, tyle że chciała je montować 2 metry nad gruntem - okazuje się, że nawet to dała radę zepsuć.
@ xxxx
dnia 08.06.2023, 11:26
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Tak7
dnia 08.06.2023, 04:14
Ocena
komentarza:
4
A może ktoś zainteresuje się, starymi drzewami na starym cmentarzu
@ Jaca
dnia 08.06.2023, 10:16
Ocena
komentarza:
4
Jak się wytnie duże drzewa na cmentarzu , to się groby zapadają, bo powstają zapadliny po uschniętych korzeniach. W jednym miejscu na tym cmentarzu już tak było.
@ Maliniok
dnia 08.06.2023, 09:57
Ocena
komentarza:
9
Czelusniok jak zwykle sieje zament a nic nie zdziała tyle lat w samozadzie a nic konkretnego nie wyszczekal. Jak już mówicie o podatkach to jego właśnie utrzymujecie 20 lat z waszych podatków bo mu się nie chce pracować
@ Do malinik
dnia 08.06.2023, 14:35
Ocena
komentarza:
-1
A ty rady bezradny z ekipy rządzącej milcz już nie długo będą hity wtedy z wątpisz oj będzie się działo
@ Seba
dnia 08.06.2023, 10:25
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ robson
dnia 08.06.2023, 11:27
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Jarek Kalkstein
dnia 08.06.2023, 12:06
Ocena
komentarza:
3
Prezesina z Wolski ma go uczyć.
@ dragoness
dnia 08.06.2023, 19:41
Ocena
komentarza:
1
Może pan prezes Kaczyński zaśpiewa?
@ strona wuwuwu
dnia 08.06.2023, 11:15
Ocena
komentarza:
10
No to zapraszamy do parku linowego w Siarach koło Gorlic. Fajne miejsce.
@ Czytaj Te Znaki
dnia 08.06.2023, 11:51
Ocena
komentarza:
4
Zamiast tego parku powinno powstac tam ZOO. To przyciagneloby masy turystow z Polski i okolicznych panstw
@ A może...
dnia 08.06.2023, 15:48
Ocena
komentarza:
-2
Trzymanie zwierząt za kratami w niewoli jako atrakcja? To może lepiej po wyborach otworzyć tu skansen pisowsko-kościelny i pokazywać ludziom zaskorupiałe dewotki, stworzone wyłącznie do rządzenia, proboszczów kochających dzieci, pisowców z komuszym rodowodem,antynijnych euroosłów zasilających szczodrze swoje konta unijną kasą. Okazów nie zabraknie!
@ dragoness
dnia 08.06.2023, 19:41
Ocena
komentarza:
0
W większości ogrodów zoologicznych, o ile nie we wszystkich, przebywają zwierzęta urodzone w niewoli, uratowane z cyrków lub pseudohodowli. Prowadzi się tam też programy ochrony, rozmnażania i reintrodukcji zagrożonych gatunków. Jasła na takie przedsięwzięcie niestety nie stać, chyba że byłoby to mini-zoo.
@ Do PiS
dnia 13.06.2023, 17:33
Ocena
komentarza:
0
Mega pomysł proponuję rude lisy. Wilki, zające bez względu na wiek dobra atrakcja dochodziłbym karmił bym marchewką byłoby fajnie
@ Jaślanka
dnia 08.06.2023, 12:30
Ocena
komentarza:
-6
Brawo dla Pana Czeluśniaka, to jeden z niewielu radnych ,który słucha głosu swoich wyborcó
w
@ edek
dnia 08.06.2023, 13:24
Ocena
komentarza:
9
Drzewo jak trzeba wyciąć dla bezpieczeństwa to ogłosić przetarg i sprzedać a nie jak dawniej pracownicy sobie zwożą do domów i się cieszą że za darmo palą.
@ lol
dnia 08.06.2023, 13:52
Ocena
komentarza:
3
Budowa parku linowego opartego o stare, kruche topole i osiki od początku była skazna na sukces. PO raz kolejny brawo MY!
@ starsza sadzonkowa
dnia 08.06.2023, 14:22
Ocena
komentarza:
-7
Stare drzewa trza wycinać by w to miejsce sadzić młode drezwa
@ XDDDFFGGGHHJKLL
dnia 08.06.2023, 19:27
Ocena
komentarza:
5
Jak można było zniszczyć tak piękne miejsce.Tak się dzieje gdy urzędnicy się za coś biorą. Niemożna było zbudować parku pomiędzy drzewami z czegoś co przetrwa lata tylko trzeba wydawać miliony na coś co posłuży kilka miesięcy i trzeba to później ciągle remontować, naprawiać i tak w kółko, koledzy urzędników i ich rodziny mają co robić? Wpierw zlikwidowano park w centrum robiąc wszędzie kostkę brukową, teraz w tym miejscu drzewa znikają a wszystko przez głupie działania ludzi. Najlepiej od razu nich Czeluśniak i jego koledzy politycy, urzędnicy, radni niech wytną wszystkie drzewa w jaśle bo po co one komu... posadzi się nowe? Za pieniądze podatnika oczywiście? Tak jak to mówi Cejrowski, wszyscy WON! Nieudacznicy przykleili się po 89roku do koryta i się odkleić nie mogą niszcząc Polskę od środka.
@ Do xxaxxkul
dnia 10.06.2023, 14:16
Ocena
komentarza:
1
Akurat Czelusniak jako jedyny broni drzew żeby nie wycinać
@ Nikki
dnia 08.06.2023, 20:37
Ocena
komentarza:
8
Park funkcjonuje od bodajże 10 lat. Przypuszczam, że stan drzew nie pogorszył się tak bardzo, by kwalifikowały się do wycinki, w ciągu tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Ten proces trwał lata. Nikt tego nie monitorował, nie kontrolował? Dlaczego nie podjęto żadnych działań odpowiednio wcześniej?
@ Marcel
dnia 08.06.2023, 21:07
Ocena
komentarza:
0
Ciekawe czy ktoś sprawdzał stan drzew w parku? Pamiętam jak kilka lat temu obok bawiących się dzieci spadła ogromna gałąź. Dobrze, że nie doszło do nieszczęścia.
@ Do Marcela
dnia 10.06.2023, 14:18
Ocena
komentarza:
3
Ty radny rządzący przestań pisać takie głupoty ok
@ Linoskoczek
dnia 08.06.2023, 21:27
Ocena
komentarza:
5
Kiedy kończy się kadencja Dyląga?
@ Głodny
dnia 09.06.2023, 14:04
Ocena
komentarza:
9
Park do likwidacji bo nie generuje zysków.Taka polityka naszych włodarzy. Same absurdy. Przecież to miejsce bardzo potrzebne lokalnej społeczności Spacery. Rekreacja. Siłownia w plenerze. Dużo starszych osób korzystało. Zapuszczone zarośnięte i oczywiście trudno będzie przywrócić dawną świetność
@ Ale jaja
dnia 10.06.2023, 20:52
Ocena
komentarza:
-2
Naczelny jasielski dendrolog ma raja wiedzę o drzewach jak ja o czarnej magii
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657