Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obchody Jubileuszu 75-lecia Szkolnego Koła Sportowego

0
W bieżącym roku przypada 75 rocznica utworzenia Szkolnego Koła Sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Z pożogi wojennej uratowały się kroniki sportowe. Z nich wiemy, że utworzone w 1931 roku Szkolne Koło Sportowe od samego początku rozwinęło szeroką i aktywną działalność. Organizowano spływy rzekami Podola /własnoręcznie wykonanymi kajakami/, wyprawy narciarskie na Magurę Małastowską, spartakiady lekkoatletyczne i gimnastyczne, rozgrywki w grach zespołowych, tenisie stołowym np. z drużyną Makabi Jasło. itp. Z kolei z kronik powojennych dowiadujemy się o wojennych losach sali gimnastycznej i szkolnego sprzętu sportowego. Znajdujemy też opisy wszystkich imprez sportowych organizowanych w Szkole, aż po dzień dzisiejszy. Na przestrzeni 75 lat, przez Szkolne Koło Sportowe przewinęło się setki uczniów, startujących w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Sportowcy – absolwenci naszej Szkoły to nie tylko byli mistrzowie Jasła, powiatu czy województwa. Wśród nas jest też spora grupa medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata, są też Olimpijczycy. Z okazji Jubileuszu 75 – lecia Szkolnego Koła Sportowego pragniemy zorganizować uroczyste spotkanie byłych i obecnych uczniów – sportowców naszej Szkoły z Dyrekcją oraz Profesorami wychowania fizycznego. Spotkanie to będzie okazją do przypomnienia historii sportu w I Liceum, największych osiągnięć sportowych. Będzie też czas do wspomnienia tych, którzy już odeszli. Planujemy również rozgrywki sportowe w wybranych przez Was dyscyplinach, w dowolnie zebranych zespołach, na zasadach z Wami uzgodnionych. Będzie to okazja do wspólnej zabawy - sportowego spotkania pokoleń w towarzyskim i rekreacyjnym charakterze. Przypuszczamy, że największą frajdę sprawią gry na obiektach Szkoły, ale w razie potrzeby dysponować będziemy halą sportową. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i dyplomy.
ZAPROSZENIE
Szanowni Absolwenci i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
Zwracamy się do wszystkich byłych i obecnych sportowców naszej Szkoły o wzięcie czynnego udziału w OBCHODACH JUBILEUSZU 75-LECIA SZKOLNEGO KOŁA SPORTOWEGO które odbędą się w dniach 16-17 czerwca 2006 r. Zapraszamy również do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych! Miło będzie spotkać się po latach w murach I LO w gronie dawnych przyjaciół z boiska, powspominać szkolne czasy i ponownie stanąć do sportowej rywalizacji. Informacji udzielamy i uwagi przyjmujemy poprzez e-mail: sks.75@wp.pl Komitet Organizacyjny Jubileuszu

PROGRAM OBCHODÓW
PIĄTEK 16.06.2006 r. 8:00 – rejestracja gości 10:00 – Msza św. 11:00 – 13:00 – część oficjalna 14:00 – 20:00 – rozgrywki sportowe SOBOTA 17.06.2006 r. 9:00 - 16:00 rozgrywki sportowe 19:00 – Bal Sportowca Planowane są rozgrywki w następujących dyscyplinach sportowych: - piłka siatkowa - koszykówka - piłka ręczna - piłka nożna - tenis stołowy - szachy - streetball - bieg uliczny - pływanie W zależności od ilości zgłoszeń przewidujemy podział na kategorie wiekowe. Zamieszczony na stronie internetowej spis sportowców oparty jest na zapisach w kronikach sportowych. Mamy świadomość, że niniejszy spis może być niepełny. W związku z tym wszystkich sportowców Szkoły prosimy o uzupełnianie danych, a osoby zainteresowane uczestnictwem w imprezie prosimy o rejestrację drogą elektoniczną na adres email: sks.75@wp.pl lub telefonicznie z I LO Jasło Nr. (13) 446 34 64. Przy rejestracji prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz adresu kontaktowego. Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie imprezy wśród znajomych absolwentów sportowców Szkoły i zachęcenie do uczestnictwa.
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
www.karpaty.edu.pl/1lojaslo www.sks75.rj.pl e-mail: sks.75@wp.pl tel. 013 446 34 46 Koszt uczestnictwa w obchodach - 40zł Bal sportowca - 120zł Wpłaty do 31 maja 2006r na konto: PKO S.A. I oddział Jasło 19 1240 2337 1111 0010 0961 7864 w tytule: "imię i nazwisko(panieńskie), rok matury" Karta zgłoszenia
Napisany dnia: 08.05.2006, 15:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657