Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zdobycia jasielskiego więzienia
Wczoraj o godz. 17.00 zawyły syreny alarmowe. Były to ćwiczenia i trening sprzętu alarmowego. Jednak daty i godziny nie wybrano przypadkowo. W ten sposób została upamiętniona kolejna 64. już rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości upamiętniające rocznicę w Jaśle odbędą się jutro. O godzinie 12.00 w Kościele OO. Franciszkanów zostanie odprawiona msza święta, po której nastąpi przemarsz uczestników pod pomnik Armii Krajowej, gdzie będą miały miejsce przemówienia, apel poległych oraz złożenie kwiatów.
Obchodom 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą towarzyszyć również obchody 65. rocznicy zdobycia jasielskiego więzienia i odbicia więźniów, członków ruchu oporu.
Jenny
