Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle i Dożynki Parafialne w kościele Farnym

7

 Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 mszą św. w kościele Farnym. W trakcie Eucharystii poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Następnie odbyła się procesja wokół  kościoła.

Po zakończeniu Liturgii prowadzony przez Orkiestrę Kolejową pochód udał się pod pomnik

 Armii Krajowej. W pochodzie udział wzięli harcerze ZHP Hufiec Jasło, kombatanci AK, władze miasta, reprezentacje służb mundurowych miasta oraz mieszkańcy.

Pod pomnikiem odbył się Apel Poległych oraz zostały złożone kwiaty. Podczas uroczystości zostało wręczone odznaczenie: „Złoty Krzyż Zasługi” kapitanowi Marcinowi Bartolewskiemu nadany w ubiegłym roku przez prezydenta RP.

W trakcie krótkiego przemówienia Burmistrz miasta Jasła powiedział: Wszyscy widzimy, jak pokój bywa chwiejny. Jak często we współczesnym świecie mamy do czynienia z nowymi konfliktami zbrojnymi, gdzie Polscy żołnierze pełnią czynną służbę, narażając swoje życie w misjach pokojowych. Na szczęście w misjach pokojowych i na szczęście daleko od naszych granic. Nie wiadomo kiedy będzie potrzebne złożenie tej najważniejszej ofiary - ofiary poświęcenia ze swojego życia w obronie kraju. Mam nadzieję, że nigdy do tego już nie dojdzie.

 

[FOTORELACJA]

 

Przypominamy również o naszym apelu i czekamy na Wasze zdjęcia które zostaną opublikowane w specjalnie przygotowanej galerii.

Wiecej informacji tutaj 

 

Napisany dnia: 15.08.2006, 16:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaslanin
dnia 15.08.2006, 16:42
Ocena
komentarza:
0
Widze, ze Redaktorzy serwisu sa wszedzie. Dzis Redaktora naczelnego widzialem ;) Tak trzymac.
@ jaslanin
dnia 15.08.2006, 16:48
Ocena
komentarza:
0
A tak po za tym to kiedy będzie poczta.....
@ jaslanin1
dnia 15.08.2006, 17:16
Ocena
komentarza:
0
Ten drugi komentarz jaslanina to nie tej samej osoby co pierwszy. Sami jaslanie :P
@ jaslanin
dnia 15.08.2006, 18:01
Ocena
komentarza:
0
Ten nik jest mój i się pod niego nie podszywaj!!!!!!!!!!!!!!
@ Golab
dnia 15.08.2006, 18:06
Ocena
komentarza:
0
mam pewne rozwiazanie wystarczy zarejestrowac sie na portalu i wtedy będzie wiadomo który jest prawdziwy :P
ale prosze wracac do tematu opublikowanego newsa.
Acha co do poczty to do końca tygodnia powinna ruszyć, w sumie to ona działa jest tylko problem z filtrem antyspamowym wiec jak filtr będzie ok to poczta ruszy.
@ jaslanin
dnia 15.08.2006, 18:42
Ocena
komentarza:
0
wielkie dzieki gołąb
@ jajniki
dnia 15.08.2006, 19:47
Ocena
komentarza:
0
Siedza dwa golębie na dachu jeden grucha drugi jabłko;-) :lol::lol::lol::lol::lol:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105