Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle
Dzisiaj – jak co roku od 1992 roku - 15 sierpnia, w rocznicę „Cudu Nad Wisłą” obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle została odprawiona msza święta, której przewodniczył ojciec gwardian Krzysztof Kozioł. We mszy świętej polecano Ojczyznę i poległych w obronie niepodległości kraju żołnierzy, a także pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle.
Zapraszamy do obejrzenia <Galerii> z obchodów Święta Wojska Polskiego autorstwa Tomasza Wrony.



Po mszy świętej uczestnicy przeszli ulicą 3-go Maja do Parku Miejskiego, gdzie nad Grobem Nieznanego Żołnierza obecni tradycyjnie wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego. Na grobie zapłonęły znicze, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów.




W uroczystości wzięli udział przedstawiciele: parlamentu, władz państwowych i samorządowych, żołnierze służby czynnej, kombatanci, harcerze, poczty sztandarowe, przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, stowarzyszeń oraz mieszkańcy Jasła. Gościem specjalnym był poseł Zbigniew Girzyński. Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego uświetniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta.
Jenny
