Strona główna

Obcokrajowcy zdobywają polskie szczyty – i to coraz chętniej!

0
Napisany dnia: 10.09.2019, 11:01 , Tagi: Brak

Z roku na rok coraz więcej zagranicznych turystów wybiera wczasy w Polsce. Jak uprzyjemnić im pobyt i sprawić, żeby powrócili (a także by zachęcili rodzinę i przyjaciół do przyjazdu do naszego kraju)? Otwartością, unikatowością i… nowoczesnością.

Jak wynika z prognoz przedstawionych przez Departament Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, w tym roku Polskę odwiedzi ponad 20 milionów turystów zagranicznych. To rekordowy wynik, o około pół miliona wyższy niż w roku 2018 (źródło: https://turystyka.wp.pl/turysci-wybieraja-polske-w-tym-roku-bedzie-ich-najwiecej-6398912912115329a). Do najchętniej odwiedzanych regionów należy Małopolska. Prym wiedzie Kraków, ale niejednego obcokrajowca przyciągają także polskie góry. Jak pokazać się gościom z jak najlepszej strony? Tłumaczenie menu w kawiarni czy restauracji na język angielski to dzisiaj podstawa, aby gość poczuł się pewnie wśród moskoli i placków po zbójnicku. Ale to nie wszystko!

Regionalne jest ciekawe

Słynne drewniane ciupagi (coraz częściej wcale nie wyprodukowane w Polsce) niekoniecznie muszą być podstawowym asortymentem naszego sklepu. Przecież w górach nie brakuje artystów potrafiących wykonać różne piękne przedmioty z drewna. Szkatułka na biżuterię, artystyczna figurka, drewniane (a więc i ekologiczne) zabawki dla dzieci – wszystko to wykonane przez miejscowych – wzbudzą znacznie większe zainteresowanie. Nawet zwykły magnes na lodówkę może być przecież wykonany z drewna, a zamiast tandetnie wykonanych wielokolorowych symboli można na nim namalować nasuwającego natychmiast skojarzenie z górami krokusa lub szarotkę.

Do pamiątek, które warto mieć w ofercie w swoim sklepie, należą także proste z pozoru wyroby wełniane. Ręcznie szyte skarpety, narzutki, swetry i koce to wspaniała, zdrowa i jakże praktyczna pamiątka dla turystów, którzy chcieliby kupić coś większego niż zwykły bibelocik. Warto pomyśleć o oryginalnych wyrobach, jak ocieplacze na stopy, legowiska dla zwierząt czy ciekawe czapki zimowe.

Przez żołądek do serca

Turystyka kulinarna cieszy się coraz większą popularnością, ale nie tylko goście nastawieni na zwiedzanie szlakiem restauracji z chęcią skosztują czegoś nowego – zwłaszcza specjalności regionu. Pierogi z farszem z bryndzy, tradycyjnie smażone moskole, pożywny placek po zbójnicku, zupa z podgrzybków, kwaśnica czy też – już nie tak popularne w Polsce jak dawniej – dania z jagnięciny i baraniny z pewnością podbiją gusta niejednego zagranicznego gościa. Restauracja w klimacie górskim może oczywiście serwować także „uniwersalne” potrawy, takie jak pieczony kurczak, spaghetti czy stek – ale nie powinno zabraknąć w menu dań, których nasi goście nie zjedzą u siebie.

Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą

Wielu zagranicznych gości zapewne przybędzie do naszego sklepu czy restauracji ze złotówkami – wymienionymi w kantorze lub wypłaconymi z bankomatu. Jednak jeśli ktoś preferuje płatności bezgotówkowe, brak takiej możliwości może w ogóle zniechęcić go do transakcji. Tymczasem pozyskanie terminala do płatności bezgotówkowych jest dziś nie tylko proste, ale i bardzo atrakcyjne finansowo dla przedsiębiorcy. Co więcej, operatorzy tacy jak Pep.pl – spółka Polskie ePłatności oferują nowoczesne usługi, które ułatwią transakcje kartami wydanymi za granicą. Dzięki usłudze DCC nasz klient zapłaci walutą swojej karty płatniczej. Co to oznacza w praktyce?

 • Dokonując płatności na terminalu, klient od razu będzie znał kurs wymiany waluty i ostateczną kwotę, którą będzie musiał zapłacić po przewalutowaniu.
 • Nasz klient zapłaci mniej niż gdyby używał karty w tradycyjny sposób bądź wyjął pieniądze z bankomatu – przewalutowanie odbywa się bowiem po korzystniejszym kursie niż bankowy.
 • Zyskujemy wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy, który jest na bieżąco z nowymi technologiami – zwłaszcza tymi, które wychodzą naprzeciw potrzebom klienta.

Góry przyciągają swym pięknem coraz większą liczbę turystów zagranicznych. Warto zachęcić ich do powrotu w nasze strony poprzez regionalne wyroby i kuchnię, a także wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105