Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obiecał więc przyjechał

3
Ludwik Dorn w Jaśle    9 lipca br. z wizytą w naszym mieście przebywał Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. Swoją wizytę rozpoczął Mszą Św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (jasielska Fara), której przewodniczył ks. prob. Zbigniew Irzyk. Następnie w Jasielskim Domu Kultury spotkał się z przedstawicielami samorządów oraz strażakami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzonych uroczyście powitała Wojewoda Podkarpacki – Ewa Draus, która złożyła podziękowania na ręce Wicepremiera za osobiste zaangażowanie w sprawę, a także za pomoc materialną dla terenów dotkniętych powodzią w kwocie wyższej niż początkowo przewidywano (zamiast przewidywanych 5 mln przekazanych zostało 6 mln 125 tys. zł.)
W swoim wystąpieniu poprzedzającym wręczenie promes Wicepremier DornLudwik Dorn w Jaśle oświadczył, że są to pieniądze publiczne, a więc sposób ich wydatkowania będzie kontrolowany, tak, aby trafiły tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Łącznie przekazał przedstawicielom samorządów 65 promes na blisko 25 mln zł. Mają one posłużyć do usuwania skutków powodzi.

    Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród pieniężnych Komendantom Powiatowym PSP z Jasła, Dębicy, Mielca i Ropczyc. Nagrody wręczył Minister Paweł Soloch (Szef Obrony Cywilnej Kraju, Podsekretarz Stanu w MSWiA). Zostały również wręczone przez Wojewodę Podkarpackiego dyplomy zasłużonym strażakom OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także strażakom OSP spoza KSRG, które wręczył st. bryg. Kazimierz Krzowski. Na zakończenie spotkania w JDK burmistrz Andrzej Czernecki złożył podziękowania Wicepremierowi za Ludwik Dorn w Jaślepomoc w usuwaniu skutków powodzi.

    Ostatnim etapem wizyty Ministra Dorna w Jaśle było spotkanie z mieszkańcami Gądek. Dzięki jego interwencji ruszy tam budowa obwałowań z prawdziwego zdarzenia, których tak bardzo brakuje miastu. Mieszkańcy zostali zapewnieni o przekazaniu 19,5 mln zł na budowę wałów, która to ma się zakończyć w 2008r. Do tego czasu stare wały nie zostaną rozebrane. Wicepremier obiecał, że przyjedzie do Jasła za rok na uroczyste otwarcie nowo wybudowanych wałów. Prawdomównością, jaką odznaczył się jak do tej poru Wicepremier może uspokoić nas wszystkich, że ta inwestycja zostanie podjęta a jej finałem będzie kolejna wizyta Ludwika Dorna.


Magdalena Dubiel

[fotorelacja]
jaslo4u.pl
Napisany dnia: 10.07.2006, 01:04
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bitelz
dnia 10.07.2006, 01:15
Ocena
komentarza:
0
Mialem cos napisac, ale ugryzlem sie w jezyk. Poczekam z ta wypowiedzia do momentu az ujrze te nowe waly ;]
@ gosc
dnia 10.07.2006, 08:36
Ocena
komentarza:
0
Juz wiem dlaczego w sobote malowali linie na drodze. Co za kraj!
@ kris
dnia 11.07.2006, 00:16
Ocena
komentarza:
0
dzień przed przyjazdem dorna pieniądze się znalazły a wcześniej nikt nie umiał powiedzieć z urzędasów jasielskich kiedy będą hi hi
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657