Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obiecał więc przyjechał

3
Ludwik Dorn w Jaśle    9 lipca br. z wizytą w naszym mieście przebywał Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. Swoją wizytę rozpoczął Mszą Św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (jasielska Fara), której przewodniczył ks. prob. Zbigniew Irzyk. Następnie w Jasielskim Domu Kultury spotkał się z przedstawicielami samorządów oraz strażakami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzonych uroczyście powitała Wojewoda Podkarpacki – Ewa Draus, która złożyła podziękowania na ręce Wicepremiera za osobiste zaangażowanie w sprawę, a także za pomoc materialną dla terenów dotkniętych powodzią w kwocie wyższej niż początkowo przewidywano (zamiast przewidywanych 5 mln przekazanych zostało 6 mln 125 tys. zł.)
W swoim wystąpieniu poprzedzającym wręczenie promes Wicepremier DornLudwik Dorn w Jaśle oświadczył, że są to pieniądze publiczne, a więc sposób ich wydatkowania będzie kontrolowany, tak, aby trafiły tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Łącznie przekazał przedstawicielom samorządów 65 promes na blisko 25 mln zł. Mają one posłużyć do usuwania skutków powodzi.

    Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród pieniężnych Komendantom Powiatowym PSP z Jasła, Dębicy, Mielca i Ropczyc. Nagrody wręczył Minister Paweł Soloch (Szef Obrony Cywilnej Kraju, Podsekretarz Stanu w MSWiA). Zostały również wręczone przez Wojewodę Podkarpackiego dyplomy zasłużonym strażakom OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także strażakom OSP spoza KSRG, które wręczył st. bryg. Kazimierz Krzowski. Na zakończenie spotkania w JDK burmistrz Andrzej Czernecki złożył podziękowania Wicepremierowi za Ludwik Dorn w Jaślepomoc w usuwaniu skutków powodzi.

    Ostatnim etapem wizyty Ministra Dorna w Jaśle było spotkanie z mieszkańcami Gądek. Dzięki jego interwencji ruszy tam budowa obwałowań z prawdziwego zdarzenia, których tak bardzo brakuje miastu. Mieszkańcy zostali zapewnieni o przekazaniu 19,5 mln zł na budowę wałów, która to ma się zakończyć w 2008r. Do tego czasu stare wały nie zostaną rozebrane. Wicepremier obiecał, że przyjedzie do Jasła za rok na uroczyste otwarcie nowo wybudowanych wałów. Prawdomównością, jaką odznaczył się jak do tej poru Wicepremier może uspokoić nas wszystkich, że ta inwestycja zostanie podjęta a jej finałem będzie kolejna wizyta Ludwika Dorna.


Magdalena Dubiel

[fotorelacja]
jaslo4u.pl
Napisany dnia: 10.07.2006, 01:04
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bitelz
dnia 10.07.2006, 01:15
Ocena
komentarza:
0
Mialem cos napisac, ale ugryzlem sie w jezyk. Poczekam z ta wypowiedzia do momentu az ujrze te nowe waly ;]
@ gosc
dnia 10.07.2006, 08:36
Ocena
komentarza:
0
Juz wiem dlaczego w sobote malowali linie na drodze. Co za kraj!
@ kris
dnia 11.07.2006, 00:16
Ocena
komentarza:
0
dzień przed przyjazdem dorna pieniądze się znalazły a wcześniej nikt nie umiał powiedzieć z urzędasów jasielskich kiedy będą hi hi
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657