Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obiecał więc przyjechał

3
Ludwik Dorn w Jaśle    9 lipca br. z wizytą w naszym mieście przebywał Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. Swoją wizytę rozpoczął Mszą Św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (jasielska Fara), której przewodniczył ks. prob. Zbigniew Irzyk. Następnie w Jasielskim Domu Kultury spotkał się z przedstawicielami samorządów oraz strażakami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzonych uroczyście powitała Wojewoda Podkarpacki – Ewa Draus, która złożyła podziękowania na ręce Wicepremiera za osobiste zaangażowanie w sprawę, a także za pomoc materialną dla terenów dotkniętych powodzią w kwocie wyższej niż początkowo przewidywano (zamiast przewidywanych 5 mln przekazanych zostało 6 mln 125 tys. zł.)
W swoim wystąpieniu poprzedzającym wręczenie promes Wicepremier DornLudwik Dorn w Jaśle oświadczył, że są to pieniądze publiczne, a więc sposób ich wydatkowania będzie kontrolowany, tak, aby trafiły tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Łącznie przekazał przedstawicielom samorządów 65 promes na blisko 25 mln zł. Mają one posłużyć do usuwania skutków powodzi.

    Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród pieniężnych Komendantom Powiatowym PSP z Jasła, Dębicy, Mielca i Ropczyc. Nagrody wręczył Minister Paweł Soloch (Szef Obrony Cywilnej Kraju, Podsekretarz Stanu w MSWiA). Zostały również wręczone przez Wojewodę Podkarpackiego dyplomy zasłużonym strażakom OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także strażakom OSP spoza KSRG, które wręczył st. bryg. Kazimierz Krzowski. Na zakończenie spotkania w JDK burmistrz Andrzej Czernecki złożył podziękowania Wicepremierowi za Ludwik Dorn w Jaślepomoc w usuwaniu skutków powodzi.

    Ostatnim etapem wizyty Ministra Dorna w Jaśle było spotkanie z mieszkańcami Gądek. Dzięki jego interwencji ruszy tam budowa obwałowań z prawdziwego zdarzenia, których tak bardzo brakuje miastu. Mieszkańcy zostali zapewnieni o przekazaniu 19,5 mln zł na budowę wałów, która to ma się zakończyć w 2008r. Do tego czasu stare wały nie zostaną rozebrane. Wicepremier obiecał, że przyjedzie do Jasła za rok na uroczyste otwarcie nowo wybudowanych wałów. Prawdomównością, jaką odznaczył się jak do tej poru Wicepremier może uspokoić nas wszystkich, że ta inwestycja zostanie podjęta a jej finałem będzie kolejna wizyta Ludwika Dorna.


Magdalena Dubiel

[fotorelacja]
jaslo4u.pl
Napisany dnia: 10.07.2006, 01:04
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bitelz
dnia 10.07.2006, 01:15
Ocena
komentarza:
0
Mialem cos napisac, ale ugryzlem sie w jezyk. Poczekam z ta wypowiedzia do momentu az ujrze te nowe waly ;]
@ gosc
dnia 10.07.2006, 08:36
Ocena
komentarza:
0
Juz wiem dlaczego w sobote malowali linie na drodze. Co za kraj!
@ kris
dnia 11.07.2006, 00:16
Ocena
komentarza:
0
dzień przed przyjazdem dorna pieniądze się znalazły a wcześniej nikt nie umiał powiedzieć z urzędasów jasielskich kiedy będą hi hi
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105