Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Obywatel Nigerii nielegalnie przebywał w Polsce. Ujęła go Straż Ochrony Kolei w Przemyślu

31

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej SOK w Przemyślu ujawnili obywatela Nigerii nielegalnie przebywającego w Polsce.

11 lutego br. około godz. 13:30 podczas patrolu stacji Przemysl Główny funkcjonariusze GOI Straży Ochrony Kolei w Przemyślu zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął się dziwnie zachowywać unikając przy tym kontaktu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny. Okazało się, że jest to 30 letni obywatel Nigerii, który nie posiadał przy sobie dokumentów (brak paszportu czy też innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość). W związku z powyższym na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki, którzy po przybyciu na miejsce potwierdzili nielegalny pobyt Nigeryjczyka na terenie RP.

Aktualnie 30 letni mężczyzną pozostaje w dyspozycji Straży Granicznej w Medyce, która to prowadzi dalsze czynności w sprawie. Ścisła współpraca pomiędzy Strażą Ochrony Kolei w Przemyślu oraz Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej przyniosła wymierne skutki. Realizowana jest poprzez wymianę informacji, wspólne patrole połączone z kontrolą w pociągach i na obszarach kolejowych.

Jest to efekt podpisania dokumentu, który jest uaktualnieniem porozumienia regulującego zasady realizacji wspólnych działań. Porozumienie podpisano 19 marca 2018 r. w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Witold Flader, inspektor SOK

Samodzielne stanowisko pracy ds. operacyjno - prewencyjnych

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu

Napisany dnia: 12.02.2021, 16:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 12.02.2021, 17:16
Ocena
komentarza:
6
Puscie chłopa ,przecież widać że to profesor doktor habilitowany ,on chce urozmaicić kulturalnie Polki
@ dragoness
dnia 12.02.2021, 19:46
Ocena
komentarza:
-12
A może Polaków?
@ łodyniec
dnia 13.02.2021, 06:09
Ocena
komentarza:
12
Tego nie wiem , ale u nich mniej pedalstwa , więc raczej kobiety .
@ dragoness
dnia 14.02.2021, 19:38
Ocena
komentarza:
-9
Skąd masz te informacje,, odyńcze?
@ PiSo-komunia
dnia 17.02.2021, 10:53
Ocena
komentarza:
0
Wciąż ta narracja na niepoprawnej prawicy? Przypominam, że BioNTech założyli „Turasy”.
@ PiSo-komunia
dnia 17.02.2021, 10:56
Ocena
komentarza:
-1
Jak Ty w ogóle możesz jeszcze jeździć na rowerze?!
@ NoToJak
dnia 25.02.2021, 09:07
Ocena
komentarza:
0
Dobrze przemyślcie te informacje
bo Przemyśl leży nie koło Jasła.
Te info powinni podawać w Przemyślu
lub w Nigerii.
NI TU !
@ Antoni
dnia 12.02.2021, 20:47
Ocena
komentarza:
4
Brawo SOK może w końcu was posępna pod MSWiA. Ale musicie
Wyeliminować u siebie kolesiostwo i rodzinne koniugacje
@ Sebastian
dnia 13.02.2021, 07:57
Ocena
komentarza:
3
Tak oczywiście zróbcie kolejną uprzywilejowaną grupę hihihihi
@ Natural Born Leader
dnia 13.02.2021, 15:06
Ocena
komentarza:
1
Prawdziwy zaścianek w tym Jaśle.
Dużo szumu, wszyscy zdziwieni, prawdziwi Polacy nawet zszokowani, a zamiast tego lepiej się oswajajcie, że tak będą niedługo wyglądać szwagry połowy z was.
@ do naturalnego idioty
dnia 13.02.2021, 16:02
Ocena
komentarza:
9
Czlowieku ty chyba musiales dostac porzadny wp...ol od jaslakow bo masz jakis problem z tym jaslem a patrzac na twoje komentarze jest to wielce prawdopodobne
@ Natural Born Leader
dnia 16.02.2021, 12:03
Ocena
komentarza:
-5
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co częściej leży u podłoża krytyki i jakie jest większe prawdopodobieństwo tego z czego ona wynika.
To, ze dostałeś od kogoś wp...l, czy to, że coś razi cię brakiem logiki, jakością i głupotą?
Wtedy nie będziesz zadawał mi głupich pytań.
@ ds
dnia 13.02.2021, 15:18
Ocena
komentarza:
1
ale sensacja na miare wotergeate albo amber gold

sensacja by byla jak by obywatel Nigerii legalnie byl w tym dziadostwie
@ ixi
dnia 13.02.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
-2
Dajcie człowiekowi spokój
@ To sie gosciu zdziwił
dnia 15.02.2021, 12:22
Ocena
komentarza:
5
mowili - nie ma zimy, ciepłe zimy a tu lekkie zdziwko, trza go odesłać nie sieje propagande w nigeri że tu jednak zimno panie
@ Life
dnia 16.02.2021, 09:30
Ocena
komentarza:
1
Jeśli Nigeryjczyk, to czarny muzułmanin.
@ ixi
dnia 16.02.2021, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Niekoniecznie, kraj jest podzielony religijnie. Jest też dużo chrześcijan którzy są prześladowani i A mimo to nie wstydzą się swojej wiary w Jezusa.
@ Piso-komuna
dnia 17.02.2021, 11:13
Ocena
komentarza:
0
Jesteś równie tolerancyjny dla muzułmanów w Polsce?
@ ixi
dnia 17.02.2021, 17:22
Ocena
komentarza:
3
Polscy tatarzy żyją w Polsce od setek lat,, i dobrze im tu i narzucają się ze swoją religią. My szanujemy ich, oni szanują nas.
@ Boss
dnia 17.02.2021, 19:47
Ocena
komentarza:
2
Znaczy, że nie trzeba demonizować muzułmanów.
@ Bożena
dnia 16.02.2021, 10:31
Ocena
komentarza:
8
On ma żonę z Jasła
@ Stary Glina
dnia 16.02.2021, 21:01
Ocena
komentarza:
9
Dragoness ?
@ PiSo-komunia
dnia 17.02.2021, 10:57
Ocena
komentarza:
-2
Obraca Twoja.
@ dragoness
dnia 17.02.2021, 12:20
Ocena
komentarza:
0
Nie, stary glino. Twoją.
@ Piso-komunia
dnia 17.02.2021, 19:49
Ocena
komentarza:
1
Staremu już tylko pałka z czasów służby została:D
@ Wyjaśnienie
dnia 25.02.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
0
W tak zapyzialym mieście sensacją jest to, że w innym mniej zapyzialym widzieli Murzyna...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105