Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Oceń usługi publiczne w Twoim powiecie

34

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety mającej na celu ocenę stanu usług publicznych w powiecie jasielskim.

Ocena usług publicznych, to ocena tego wszystkiego, co władza samorządowa ma obowiązek dostarczać bądź zapewnić obywatelom, mieszkańcom określonej gminy, powiatu, województwa. Są to, na przykład, drogi, szkoły, wodociąg itp. Jako mieszkańcy poszczególnych gmin leżących w powiecie jasielskim macie Państwo szansę oceny pięciu, wybranych kategorii usług publicznych: usługi edukacyjne, usługi opieki zdrowotnej, usługi kulturalne, usługi transportu i komunikacji oraz usługi komunalne. Państwa cenne odpowiedzi i sugestie zostaną uwzględnione w pracach nad Zintegrowaną Strategią Świadczenia Usług Publicznych w powiecie jasielskim.

Wypełnienie ankiety zajmie mniej niż 10 minut. Opinie o usługach są zbierane do 30 września.

Dziękujemy za udział w badaniu!

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/s/jaslo

Badania ankietowe prowadzone są w ramach projektu „Jasielska Strefa Usług Publicznych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.

UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ dsadfjlk
dnia 22.09.2013, 22:58 · Zgłoś
Nie jest tak źle. Drogi krajowe są w przyzwoitym stanie, szkoły też nieźle wyposażone, prąd i gaz praktycznie jest 24/h, autobusy w miarę punktualne, ulice też w miarę czyste, tragedii nie ma. Na pewno trzeba coś zrobić z niektórymi drogami gminnymi, które są w fatalnym stanie, poziom nauczania w szkołach też jest kiepski (szczególnie gimnazjum). Należałoby zwiększyć liczbę miejsc pracy, otworzyć więcej połączeń autobusowych w niedziele i sobotę, zakup lepszych pojazdów komunikacji też wskazany. Brakuje też rozrywki dla młodych ludzi. Powinno powstać jeszcze kilka punktów gdzie mogliby spędzać czas nieodpłatnie lub z małą opłatą. Poprawić trzeba też bezpieczeństwo w godzinach późnowieczornych poprzez wyprowadzenie większej ilości patroli na ulice.

Myślę, że przy odrobinie samozaparcia urzędników dałoby się wyeliminować większość tych rzeczy. Wprawdzie Podkarpacie to dziura jeśli chodzi o pracę i zarobki ale moim zdaniem reszta rzeczy nawet daje radę. Ja też nie jestem super optymistycznie nastawiony do tego co się tutaj dzieje, ale taka prawda, że wystarczy kawałek wyjechać w stronę Małopolski i od razu widać, że jednak coś się zmienia na lepsze. Drogi publiczne są na prawdę przyzwoitej jakości i chyba tylko [...] w sobie mieszkaniec wsi który tylko jedzie do sklepu i kościoła tego nie widzi.
Odpowiedz
0
@ dsadfjlk
dnia 25.09.2013, 18:17 · Zgłoś
No a nie mówiłem? Minusy od [...] którzy nie byli dalej niż w osiedlowym sklepie.
Odpowiedz
10
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2013, 16:16 · Zgłoś
Dajcie ankietę tym setkom {tysiącom} co musieli stąd uciekać w poszukiwaniu "chleba" - oni powiedzą wam całą prawdę o waszych usługach i do czego się nadajecie...
Odpowiedz
1
@ Emigrant
dnia 21.09.2013, 12:08 · Zgłoś
Potwierdzam. Wole byc obcokrajowcem i dorobic sie za granica niz Polakiem ktory przez wladze stracil poczucie wartosci.Wladza niszczy panstwo z wielka historia. Jeszcze niech euro wprowadza to bedzie druga Grecja
Odpowiedz
2
@ jaslanin
dnia 19.09.2013, 08:28 · Zgłoś
he, he - to może by tak o śledztwie i agentach CBA w naszym powiecie byście napisali
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 19.09.2013, 10:14 · Zgłoś
Nie nie napiszą bo to są bogobojni katolicy już są w niebie jedna nogą to dopiero początek z cba później będzie policja i prokuratura.
Odpowiedz
3
@ jezynka:)
dnia 19.09.2013, 11:23 · Zgłoś
Oby oby :)może by choć deczko coś zmieniło :),bo teraz to tylko znajomości,cwaniactwo , [...] i wykorzystywanie ludzi do granic możliwości !!!
Odpowiedz
2
@ adas
dnia 18.09.2013, 23:15 · Zgłoś
Moze remont szkol na peryferiach Jasła
Odpowiedz
5
@ woj
dnia 18.09.2013, 19:51 · Zgłoś
Tragedia nic nie załatwisz zasadzić drzewa na rynku wypuścić mat... z urzędu niech się pasą. W mieście zostało tylko gazownictwo i nic więcej.
Odpowiedz
3
@ CBA
dnia 18.09.2013, 19:06 · Zgłoś
w starostwie ??? o co chodzi i kto podejrzany ?
Odpowiedz
-4
@ mieszkaniec
dnia 18.09.2013, 19:13 · Zgłoś
pan starosta na pewno jest niewinny . To [...] prowokacja pisu .
Odpowiedz
4
@ CBA
dnia 18.09.2013, 19:14 · Zgłoś
Jak jest niewinny to nic nie znajdą :)
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 18.09.2013, 18:16 · Zgłoś
Raz Obama powiedział coś takiego-,,Polskie obozy śmierci'' ma to taki wydźwięk negatywny na temat Polski jak oczywistej jest to,że ,,Polskie Urzędy Publiczne'' to powiesz i więcej nic nie trzeba na te zdanie ci ręce opadają od razu...

O d siebie dodam ,,Polskie Przestępcze Urzędy''
Odpowiedz
20
@ prof dr hab inż Marian Mamoń
dnia 18.09.2013, 18:01 · Zgłoś
Przecież to wiadomo że państwo 80% pieniędzy marnuje to jakość 'usług' musi być niska. Podam przykład jak wędrują pieniądze na "darmową" szkołę w państwie nr.1 (socjalnym) i państwie nr.2 wolnym (liberalnym)
PAŃSTWO nr1 ( socjalne): Kowalski-->stacja benzynowa 550 zł (paliwo 100litrów) w tym podatku 80% czyli 420zł idzie do -->urząd skarbowy (minus 170) -->ministerstwo edukacji (minus 100) -->GMINA (minus 100) --->na utrzymanie szkoły 50 zł !!!

PAŃSTWO nr.2 (niskie podatki): Kowalski -->stacja benzynowa--> paliwo(100litrów) 170zł KONIEC !!! Z zaoszczędzonych 380zł na aparacie państwowym Kowalski daje 100zł szkole, a resztę wydaje na coś innego.

W którym państwie żyje się lepiej ?

Ja tam głosuję w wyborach na Korwina-Mikkę i Wam też go polecam. KAŻDE OBNIŻENIE PODATKÓW powoduje, że jakość usług rośnie i żyje nam się lepiej A i nie martwcie się zwolnionymi urzędnikami. Wasze zaoszczędzone 280 zł w wolnym od zamordystycznego kraju szybciutko stworzą im miejsca pracy.
Odpowiedz
-7
@ tytus
dnia 19.09.2013, 11:44 · Zgłoś
z tych "zaoszczędzonych" Kowalski musi jeszcze utrzymać:
- swoje prywatne wojsko i policję (bo nikt na to nie płaci więc trzeba mieć swoje);
- spokojnie patrzy, jak "niezaradni życiowo" [...] na ulicy lub [...] pod jego dobrze strzeżoną bramą.
- na szkołę zapłaci 100 ale tylko prywatną (niezaradni nie poślą dzieci do szkół bo im tego nikt nie opłaci;
- jak padnie mu serducho to sobie kupi od "niezaradnego" i sam opłaci sobie operację (szpitali n ikt nie będzie przecież utrzymywał, bo kto młody myśli o chorobach)
- gaz sobie kupi prywatnie w butli od Putina - przecież nikt nie będzie mu budował gazociągu do domu.
- asfalt sobie na ulicy położy sam - przecież nie będzie urzędników, którzy to zrobią za niego.
A może sam zostanie urzędnikiem, potem kierownikiem urzędników, a potem prezesem kierowników urzędników i sobie sam wreszcie stworzy swoje prywatne państwo, z wymyślonymi przez siebie podatkami, opłatami, szkołami w którym poddanym będzie mówił jak mają z nim dobrze???
Odpowiedz
8
@ prof dr hab inż Marian Mamoń
dnia 19.09.2013, 15:14 · Zgłoś
Oczywiście trochę uprościłem sprawę, na wojsko i policję musimy łożyć w podatkach plus minimalna administracja w skali kraju.
Jeśli chodzi o drugi zarzut służba zdrowia, to całkowicie może być prywatna, opłacana przez prywatnych ubezpieczycieli. Przecież jak rozbijesz samochód (serducho) to za naprawę płaci prywatny ubezpieczyciel.
Trzeci zarzut: jakoś w Polsce nie ma "urzędu do spraw internetu a jednak go masz.
Asfalt możemy położyć sami czemu nie. Wątpisz w moje umiejętności kładzenia asfaltu ? Zaskoczę Cie nawet drogi można byłoby sprywatyzować. W Meksyku jakoś nie ma państwowej służby zdrowia i 'niezaradni' żyją.
Bronisz państwa socjalistycznego, prawdopodobnie jesteś urzędnikiem. Normalnemu obywatelowi zależałoby aby jak najwięcej pieniędzy zostało w jego kieszeni, bo to on sam wie jak je ma najlepiej wydać.
Odpowiedz
15
@ [...]
dnia 18.09.2013, 15:55 · Zgłoś
To jest paranoja.Mamy ankietę wypełniać ,bo Unia se chce coś zakombinować.Ja mam to w poważaniu i nie wierzę władzy.Tej władzy!!! Lepiej nie będzie,a tylko gorzej,Ale o tym ankiet nie ma,bo mamy wciąż zieloną wyspę za kromkę chleba z wodą (kranówą).
Odpowiedz
14
@ joko [...]
dnia 18.09.2013, 16:18 · Zgłoś
Bingo . Apropos tego co piszesz kilka słów o tym jak Unia "POmaga"
"Bardzo znamiennie zabrzmiał dzisiejszy komunikat wystosowany przez rząd Słowenii, w sprawie kryzysu finansowego w tym kraju. Otóż słoweński minister finansów - Uroš Eufer, pomimo znaczących problemów gospodarczych tego kraju, zdecydowanie odmawia wystąpienia o pomoc międzynarodową do Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Śledząc sygnały, jakie wysyła słoweński rząd, odnosi sie wrażenie, że za wszelką cenę broni swój kraj przed ingerencją tych dwóch instytucji. Dlaczego? Ponieważ oczywiście, „zaleciłyby” one daleko idące oszczędności, a te co widać na przykładzie choćby Grecji, prowadzą do katastroficznego wzrostu bezrobocia. Wskutek zmniejszenia wydatków rządowych, zmniejsza się PKB danego kraju, a dalej jeszcze bardziej pogarsza się sytuacja budżetowa rządu. Wtedy Wielka Trójka ogłasza, że dotychczasowe oszczędności były niewystarczające i nakazuje dalej zmniejszać wydatki budżetowe. Rząd znowu zmniejsza wysokość świadczeń społecznych (np. emerytur, rent) oraz podwyższa podatki. Mniej pieniędzy w kieszeni społeczeństwa – to mniejsza konsumpcja i mniejsze wpływy budżetowe z podatku VAT. Przedsiębiorstwa wskutek malejącego popytu i rosnących obciążeń podatkowych – bankrutują. Efekty te nakładają się na siebie, przez co [...]ownie maleją wpływy budżetu i dochodzi do dalszego pogorszenia się sytuacji finansowej kraju.
Niestety EBC, MFW i same Niemcy nadal wspierają prowadzenie takiej [...] polityki i narzucają ją krajom, które zwróciły się do nich o międzynarodową pomoc finansową. Na szczęście coraz silniejsze są głosy rozsądku. Gorąco popieram Słowenię, w swoich rozpaczliwych próbach ominięcia tej ścieżki.
A tak przy okazji, pozwolę sobie zauważyć, że Słowenia teraz poważnie zagrożona niewypłacalnością, była swego czasu uważana za najbogatszy kraj tzw. państw „nowej Unii”. Przyjęła wspólną walutę w 2007 roku, a już w rok później zaczęły się jej problemy gospodarcze. Czy naprawdę owa „łatwość podróżowania”, jaka ma przekonać Polaków do przyjęcia euro, jest warta bankructwa całego kraju?"
Cytat z "Ja Samuraj"
Odpowiedz
-17
@ mieszkaniec
dnia 18.09.2013, 17:30 · Zgłoś
ty pewno jestes jakis kibol od ojca dyrektora ? Tylko Euro zapewni nam dobrobyt . A te teksty o Słowenii to pewnie klamstwa propagandy pisoskiej
Odpowiedz
0
@ w [...] mam ten powiat!!
dnia 18.09.2013, 15:00 · Zgłoś
+ wszystkich nim kierujących. Same [...] po zawodówkach z czasów komuny !!
Odpowiedz
22
@ dragoness
dnia 18.09.2013, 16:16 · Zgłoś
To były lepsze zawodówki niż dziś licea.
Odpowiedz
28
@ desa
dnia 18.09.2013, 16:56 · Zgłoś
Tak. Nawet, wówczas uważana za najgorszą z gorszych, zawodówka przyzakładowa w Gamracie, nauczała ludzi zawodu.
Dawne technikum to dziś dobra wyższa uczelnia.
Dawniej naprawdę uczeń coś chciał się nauczyć, nauczyciel chciał czegoś nauczyć i system na to pozwalał.
Dziś uczeń wszystko i wszystkich olewa, nauczyciel myśli jak szybko uzyskać stopień awansu na poziomie nauczyciela dyplomowanego i co za tym idzie odpowiednią kasę, a systemu, jako takiego, nie ma.
Odpowiedz
14
@ rumiany
dnia 18.09.2013, 14:06 · Zgłoś
Masakra!Nie może być już gorzej!
Odpowiedz
-18
@ mieszkaniec
dnia 18.09.2013, 13:47 · Zgłoś
W mojej ocenie usługi publiczne działaja bardzi sprawnie , szkoły drogi wodociagi ... jest sie czym chwalić , i to wszystko dzieki naszemu panie staroscie który dba o nas jak ojciec . Zachencam do wypełnienia ankiety bo w ten sposób bedziemy miec dowod na sprawne działanie naszej władzy , co umozliwi jej uzyskanie mandatu do dalszego sprawowania funkcji urzędniczych i dalszego rozwoju naszej społecznosci .
Oczywiscie przeciwnicy polityczni pewno zaraz napisza ze to nieprawda co mówie , ale wszyscy wiemy ze czesc społeczenstwa jest zamulona przez radio które sieje nienawisc .
Odpowiedz
7
@ DR
dnia 18.09.2013, 14:23 · Zgłoś
Jak w Misu:) Ode mnie plusik. Świetnie napisane.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
14
@ do@mieszkaniec
dnia 18.09.2013, 15:00 · Zgłoś
łubu dubu, łubu dubu... niech żyje ... naszego...
Odpowiedz
5
@ mieszkaniec
dnia 18.09.2013, 18:30 · Zgłoś
I nie musielismy czekac długo zeby pisowska nagonka nasłała na naszego staroste policje :
Kilkudziesięciu agentów Centralnego Biura Antykorupcyjne od rana przeszukuje kilkanaście urzędów na Podkarpaciu - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. To między innymi urzędy starostw, sanepidu oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Działania są jednym z elementów tajnego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Chodzi o korupcję wśród wysokich urzędników państwowych i samorządowych.

W sprawie zabezpieczono dokumenty oraz nagrania z monitoringów. Agenci CBA pojawili się między innymi w Jaśle, Krośnie oraz w Sanoku.
Odpowiedz
21
@ jezynka:)
dnia 18.09.2013, 13:14 · Zgłoś
Napewno ktoś to potem przeczyta i weźmie pod uwagę :)haha
Odpowiedz
30
@ a
dnia 18.09.2013, 15:08 · Zgłoś
Usługi publiczne w Krajowicach na zakręcie oceniam pozytywnie.
Odpowiedz
6
@ cebea
dnia 18.09.2013, 18:32 · Zgłoś
Adamie idziemy PO ciebie , ostrzegam tu zebys miał czas wszystko POzamiatać .
Odpowiedz
11
@ CBA
dnia 18.09.2013, 19:13 · Zgłoś
o co chodzi z tym CBA, Adam coś przeskrobał ???
Odpowiedz
2
@ bezpieka
dnia 21.09.2013, 18:37 · Zgłoś
usługi publiczne w jaśle są do niczego np. można zostać pobity na stacji pks na śmierć i nikt nie zereagauje, a są sklepy i instytucje kasowe i ludzie obojętni.
Chodzi o pieniądz i kablowanie na innych bo mają więcej albo lubią siępośmiać z czyjegoś nieszczęścia. Polska na skraju uni (śmiejcie się z rodaków a inni będą się śmiali z was) sorki za błędy dysgrafia wrodzona. tara
Odpowiedz
2
@ przydatnośc
dnia 22.09.2013, 18:29 · Zgłoś
Przydatność i korzyść z tego projektu i ankiety jest zerowa lub nawet mniej niż zero. Sory - jest przydatne i korzystne dla osób, które z tego działania trzepią kasę. Powstanie kolejny półkownik /czyli opracowanie na półkę/, kasa do kieszeni i odfajkowanie wydania kasy unijnej na działania pozorowane i zbędne nazwane bardzo uczenie.
Wniosek: szkoda czasu na dyrdymały - lepiej przeczytać książkę lub iść na spacer niż przykładać rękę do marnowania kasy. Dajcie te pieniądze na dożywianie głodnych dzieci - jest ich w Polsce niemało lub wybudujcie coś co zatrzyma ucieczkę młodych bezrobotnych z tego grajdołka.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.