Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Od ponad pół wieku razem. Złoty jubileusz

5

Dziewiętnaście małżeństw z Jasła otrzymało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W jego imieniu dostojnych Jubilatów odznaczył (26 października br.) burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

Był Marsz Mendelsona, toast, życzenia, kwiaty i upominki oraz czas na wspomnienia przy ciastku, kawie i herbacie. Po spotkaniu burmistrz zaprosił wszystkich Jubilatów na sztukę „Kallas”, w której wystąpili artyści warszawskich scen teatralnych. Wśród par świętujących półwiecze wspólnego życia były również takie, które mają znacznie dłuższy staż. Najstarsi z odznaczonych przysięgę małżeńską złożyli 60 lat temu; to państwo Stanisława i Zbigniew Pękalowie oraz Irena i Edward Zienkiewiczowie.

Wyjątkowość związków małżeńskich, które stworzyli Jubilaci, zasługujących na szczególne uznanie, podkreślił burmistrz Andrzej Czernecki. - W dzisiejszych czasach, kiedy bardzo dużo związków małżeńskich rozpada się z różnych, czasami z błahych powodów, Państwo jesteście dla nas wszystkich przykładem dobrego życia, wyrozumiałości, wierności, która – jak powiedział ks. prof. Józef Tischner - w obecnym czasie jest cechą, będącą przejawem współczesnego męstwa – mówił A. Czernecki, gratulując Jubilatom i życząc im kolejnych lat w zdrowiu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

- Uroczystość Złotych Godów małżeńskich jest wydarzeniem doniosłym zarówno dla samych Jubilatów, ich rodzin, jak i społeczności lokalnej. Jest to okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem w małżeństwie i rodzinie, a także w naszej małej ojczyźnie - powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle. - Swoim życiem dajecie Państwo przykład trwałości i siły małżeńskiej, która jest wartością szczególną, zwłaszcza dzisiaj, kiedy próbuje się podważać znaczenie małżeństwa i rodziny.

Pary małżeńskie odznaczone przyznawanym przez prezydenta RP medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”:

Janina i Marian Dembscy, Kazimiera i Janusz Drozdowie, Zofia i Stanisław Gąsiorowie, Helena i Stanisław Gierliccy, Jadwiga i Roman Gogoszowie, Maria i Stanisław Jędrusiakowie, Wiktoria i Zdzisław Karamonowie, Maria i Stanisław Kaznowscy, Zofia i Antoni Kuzneccy, Stanisława i Zbigniew Pękalowie, Maria i Marian Polarowie, Danuta i Włodzimierz Rebowie, Bronisława i Tadeusz Saniccy, Anna i Józef Szydłowie, Cecylia i Józef Smarzewscy, Janina i Jan Urbanikowie, Izabela i Kazimierz Uramowie, Irena i Edward Zienkiewiczowie, Alfreda i Stanisław Zgrzebieniowscy.

 UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Bo Do
dnia 29.10.2013, 11:45 · Zgłoś
Ktoś kto robił zdjęcie Szanownym jubilatom mógł trochę zastanowić się nad tłem sali. Badziewne medale od Prezydenta RP tez nie grzeszą wyglądem. Reasumując przewidziano już za życia w koło drewno. Najlepsze życzenia dla Jubilatów i jeszcze wielu pięknych dni życia.
Odpowiedz
3
@ ppp
dnia 28.10.2013, 21:51 · Zgłoś
Pieknie ...a kto z dozyje takiego wieku...Gratulacje takiej rocznicy..bo my młodsi to w tym wieku w piachu bedziemy
Odpowiedz
11
@ keller
dnia 28.10.2013, 19:54 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ stanisław szynszyl
dnia 28.10.2013, 18:32 · Zgłoś
przesyłam gorące pozdrowienia dla Szanownej Pani Kierownik USC
Odpowiedz
11
@ Kasia
dnia 28.10.2013, 17:23 · Zgłoś
To miło, że w tle pamiątkowego zdjęcia widać boazerie pamiętające czasy młodości Szanownych Jubilatów.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.