Od rana trwa akcja "Prędkość"
17
Dziś od rana, na drogach całego kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania "Prędkość". Funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory, by walczyć z piratami drogowymi. Podkarpaccy policjanci włączyli się do tych działań.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Wiosenna aura i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do ryzykownej i szybkiej jazdy. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.
Dlatego dziś, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania "Prędkość". Również na Podkarpaciu kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem fotoradarów, wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę "na podwójnym gazie". Działania potrwają do późnego wieczora.
KWP w Rzeszowie

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Wiosenna aura i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do ryzykownej i szybkiej jazdy. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.
Dlatego dziś, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania "Prędkość". Również na Podkarpaciu kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem fotoradarów, wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę "na podwójnym gazie". Działania potrwają do późnego wieczora.
KWP w Rzeszowie
