"Odblaski życia"
4
Pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości 200 m. Używanie odblasków znacznie zwiększa bezpieczeństwo pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
„Odblaski życia” to ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Rusza ona dzisiaj i potrwa do końca stycznia 2009 roku. W ramach policyjnych działań związanych z tą akcją szczególny nacisk zostanie położony na egzekwowanie od pieszych właściwego zachowania na drodze i przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policyjne analizy wskazują, że na przestrzeni ostatnich miesięcy wzrosła ilość wypadków z udziałem pieszych. W listopadzie tego roku na polskich drogach doszło do 3179 wypadków, zginęły w nich 354 osoby, w tym 158 pieszych.
W tym samym okresie czasu na Podkarpaciu doszło do 83 wypadków drogowych, zginęło 14 osób. Aż w 11 przypadkach ofiarami tych zdarzeń byli piesi. Dlatego kampania „Odblaski życia” będzie zwracała szczególną uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych wśród pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
„Widzieć i być widocznym” to jedna z podstawowych reguł bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, nośmy odblaski, bądźmy widoczni i bezpieczniejsi.
KWP w Rzeszowie
„Odblaski życia” to ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Rusza ona dzisiaj i potrwa do końca stycznia 2009 roku. W ramach policyjnych działań związanych z tą akcją szczególny nacisk zostanie położony na egzekwowanie od pieszych właściwego zachowania na drodze i przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policyjne analizy wskazują, że na przestrzeni ostatnich miesięcy wzrosła ilość wypadków z udziałem pieszych. W listopadzie tego roku na polskich drogach doszło do 3179 wypadków, zginęły w nich 354 osoby, w tym 158 pieszych.
W tym samym okresie czasu na Podkarpaciu doszło do 83 wypadków drogowych, zginęło 14 osób. Aż w 11 przypadkach ofiarami tych zdarzeń byli piesi. Dlatego kampania „Odblaski życia” będzie zwracała szczególną uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych wśród pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
„Widzieć i być widocznym” to jedna z podstawowych reguł bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, nośmy odblaski, bądźmy widoczni i bezpieczniejsi.
KWP w Rzeszowie
