Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Odblaski życia"

4
Pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości 200 m. Używanie odblasków znacznie zwiększa bezpieczeństwo pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Odblaski życia”
to ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Rusza ona dzisiaj i potrwa do końca stycznia 2009 roku. W ramach policyjnych działań związanych z tą akcją szczególny nacisk zostanie położony na egzekwowanie od pieszych właściwego zachowania na drodze i przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Policyjne analizy wskazują, że na przestrzeni ostatnich miesięcy wzrosła ilość wypadków z udziałem pieszych. W listopadzie tego roku na polskich drogach doszło do 3179 wypadków, zginęły w nich 354 osoby, w tym 158 pieszych.

W tym samym okresie czasu na Podkarpaciu doszło do 83 wypadków drogowych, zginęło 14 osób. Aż w 11 przypadkach ofiarami tych zdarzeń byli piesi. Dlatego kampania „Odblaski życia” będzie zwracała szczególną uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych wśród pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Widzieć i być widocznym” to jedna z podstawowych reguł bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, nośmy odblaski, bądźmy widoczni i bezpieczniejsi.


KWP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
1
@ BvŚ
dnia 07.12.2008, 08:22 · Zgłoś
Takie opaski powinny byc dodawane za darmo przy zakupie kurtki lub dodawane jako bonus przy zakupach itp. ewentualnie producenci odzieży powinni wkomponowywac odblaski w swoje wyroby co uczyni je bardziej bezpieczne.
Odpowiedz
0
@ zenek
dnia 06.12.2008, 14:55 · Zgłoś
np w slepie rowerowym mozna kupic lub sportowym np na florianskiej kolo ogrodniczego
Odpowiedz
0
@ stanio 47
dnia 05.12.2008, 21:30 · Zgłoś
ja też szukam opasek odblaskowych na rękę i nigdzie nie mogę kupic
Odpowiedz
0
@ Czytelniczka
dnia 04.12.2008, 11:47 · Zgłoś
Niech ktoś mi napisze gdzie można takie odblaski kupić?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.