Oddziały paszportowe czynne dłużej
Wychodząc naprzeciw potrzebom petenta, wydłużono godziny otwarcia oddziałów paszportowych w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu. We wtorki mieszkańcy regionu będą mogli załatwiać sprawy paszportowe do godziny 17.

- Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużają czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków. Od 21 kwietnia do 5 maja złożonych zostało ponad 3,5 tys. podań o paszport. - informuje Małgorzata Oczoś, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Dłuższe godziny pracy oddziałów paszportowych PUW z pewnością usprawnią i ułatwią mieszkańcom Podkarpacia załatwienie spraw paszportowych, złożenie wniosku czy odebranie dokumentu. Niejednokrotnie aby załatwić sprawy związane z wyrobieniem paszportu, konieczne było skorzystanie z urlopu.
Oddziały będą pracować jeden dzień w tygodniu dłużej do końca sierpnia. - We wtorki biura będą czynne w godz. 8.00 – 17.00, w pozostałe dni 7.30-15.30. Jeśli ktoś chce wyjechać na wakacje za granicę, to wniosek o paszport warto złożyć już teraz. Czas oczekiwania na ten dokument to obecnie 2-3 tygodnie. - dodaje Małgorzata Oczoś.
Red.
