Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Odkomarzanie Gminy Tarnowiec

30

Wójt Gminy Tarnowiec informuje, że w związku z tegoroczną powodzią i powstałych na terenie gminy podtopień podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji: odkomarzania metodą agrolotniczą. Planowany termin rozpoczęcia akcji odkomarzania to:  08 lipca 2010r. w godz. 4.00 – 9.00 rano. Proponowany termin jest uzależniony od warunków atmosferycznych.


Używane w trakcie odkomarzania preparaty są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt, posiadają aktualne atesty i karty charakterystyki. W momencie wykonywania oprysku nad terenami zalewowymi  będzie latał śmigłowiec, który powoduje hałas związany z naturalnym trybem pracy śmigłowca.


Zaleca się, aby w dniu oprysku unikać przebywania na terenach opryskiwanych.


Bartłomiej Smyka

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Nienarzkam
dnia 18.07.2010, 00:10 · Zgłoś
Komarów w Jaśle jest już malutko, nie narzekajcie. Pojeźdźcie sobie na nieodkomarzoną wieś. Jednym pacnięciem ręki można 10 komarów [...]. A swoją drogą, to bardzo jestem zawiedziona, że nie ma środka, który wytrułby też [...] końskie, bo nad wodą też się czają. I weekendzik psują.
Odpowiedz
0
@ bzyku bzyku
dnia 10.07.2010, 19:25 · Zgłoś
ale gmine cała tarnowiec? czy tylko tarnowiec i gdzie te [...] mieszkaja?
Odpowiedz
0
@ pszczoła
dnia 08.07.2010, 22:28 · Zgłoś
Środek do odkomarzania Bifent 25 EW Bifentryna -szkodliwy dla pszczół. W mojej pasiece wytruł pszczoły a komary jak były tak są.
Odpowiedz
0
@ sal
dnia 08.07.2010, 22:11 · Zgłoś
Przy okazji odkomarzania padlo pare pasiek ,komary dalej sa pszczol malo co ,,,,,,,
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 08.07.2010, 16:36 · Zgłoś
Komarów jest znacznie mniej. Wokół domu odkomarzam sobie sam, np: wieczorem "Decisem", wtedy nie ma pszczół. Spróbujcie, nie ujadajcie, bo na jaja komarzyc nie ma środka owadobójczego.
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 08.07.2010, 13:41 · Zgłoś
Ta latająca "kopaczka" do ziemniaków jest wielofunkcyjna.Oprócz instalacji na komary ma zamontowany miotacz granatów anty miauczących.
Nareszcie ci wiecznie narzekający malkontenci dostaną za swoje.
Odpowiedz
0
@ do zniesmaczona
dnia 08.07.2010, 12:03 · Zgłoś
jak nie działa to po co Ci nazwa środka. I nie gadajcie głupot, że nie działa bo działa. Komarów była plaga, teraz jest normalnie, jak co roku, przecież nikt nie mówił, że znikną całkiem, tylko, że ograniczy się ich ilość. Więc przestańcie wypisywać bzdury, jeżeli nie macie o tym zielonego pojęcia. Gdyby nie odkomarzali, to narzekalibyście na komary, jak odkomarzają to też zle. ZASTANÓWCIE SIĘ LUDZIE NAD SOBĄ !
Odpowiedz
0
@ zniesmaczona
dnia 08.07.2010, 09:57 · Zgłoś
Wydaje mi się że na tej akcji odkomarzania najbardziej ucierpią pszczoły, które są wrażliwe na wszelkiego rodzaju chemikalia, a komary jak były tak będą! A swoją drogą czy ktoś potrafi podać nazwę środka jaki został wykorzystany do odkomarzania??
Odpowiedz
0
@ Elvis
dnia 08.07.2010, 08:41 · Zgłoś
Śmigłowiec ma stacjonować na ladowisku w Czeluśnicy.
Odpowiedz
0
@ DO OBSERWATOR
dnia 08.07.2010, 08:28 · Zgłoś
BYŁO POWTARZANE, JAK SIE NIE ZNASZ TO SIE ZAMKNIJ
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 07.07.2010, 23:32 · Zgłoś
Odkomarzanie Jasła prawie nic nie pomogło, no może
ubyło na każdy 1000 około 7 sztuk. Zabieg nalezy powtórzyć i to zgodnie z umową jaką podpisała "nam panujaca" pani. Zapalenie grila i zjedzenie czegokolwiek upieczonego lub usmażonego na tym grilu bez ukaszenia przez panią komar graniczy z cudem.
Odpowiedz
0
@ Shusuke Amagai
dnia 07.07.2010, 22:33 · Zgłoś
Niech pozbędą się komarów na większym obszarze, bo tak to se przylatują z miejsc nie odkomarzanych...
Odpowiedz
0
@ ZZZZ
dnia 07.07.2010, 22:19 · Zgłoś
Jeżeli nie będzie odkomarzania ręcznego w zagajnikach w okolicy rzek, wałów itd to nic to odkomarzanie helikopterem nie da. Zapraszam przedstawicieli tej firmy właśnie w takie miejsca. Długo w nich miejsca nie zagrzeją, bo jest tam miliony komarków.
Odpowiedz
0
@ bzyk
dnia 07.07.2010, 21:25 · Zgłoś
załatwienie komarów nic nie da. Trzeba załatwić komarzyce bo to one kąszą , a na nie musi być inny środek.Wielka wtopa
Odpowiedz
0
@ komar
dnia 07.07.2010, 21:23 · Zgłoś
Związki Zawodowe Komarów Polskich mówią STOP!!!
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 07.07.2010, 21:08 · Zgłoś
CYKLON B jutro od rana
Odpowiedz
0
@ Krzychu
dnia 07.07.2010, 21:04 · Zgłoś
Co jak co ale te opryski [...]
Dziekuje za Uwagę ;D
Odpowiedz
0
@ Zginęły pszczoły
dnia 07.07.2010, 21:01 · Zgłoś
W Jaśle jak odkomarzali, to wytruli pszczoły, a teraz nie chcą płacić pszczelarzom odszkodowań.
Odpowiedz
0
@ Anonim
dnia 07.07.2010, 20:35 · Zgłoś
Tylko krytykujecie, jestescie tacy sami jak [...] z PISu
Odpowiedz
0
@ KOPARA
dnia 07.07.2010, 17:58 · Zgłoś
może i tak ale jak dal mnie zamało;p
Odpowiedz
0
@ hejka :)
dnia 07.07.2010, 16:21 · Zgłoś
Komarów jest znacznie mniej, ale są tacy którzy zawsze są niezadowoleni. Nikt nie pisał i nie mówił że znikną wszystkie. A co do PO to mi się kojarzy z kryzysem aferami w stylu Sawickiej, dwiema powodziami i [...] Palikotem.
Odpowiedz
0
@ do kopara
dnia 07.07.2010, 15:57 · Zgłoś
dobre i dwa dni:)
Odpowiedz
0
@ KOPARA
dnia 07.07.2010, 14:56 · Zgłoś
dokładnie 2 dni spokoju a później od nowa "mordercza" walka z komarami...!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Do MM
dnia 07.07.2010, 14:26 · Zgłoś
a mi komary kojarzą się z PO. Dużo brzęczą, dużo latają, wyssają z Polaków wszystko, a pożytku z nich żadnego
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 07.07.2010, 14:20 · Zgłoś
jedyny wójt, który dba o swoją gminę, pomimo,że powiat ma tą gminę w [...]! Tak dalej!
Odpowiedz
0
@ miszczu
dnia 07.07.2010, 14:16 · Zgłoś
do MM: szczególnie że to PO za rok odleci z Polski ...
Odpowiedz
0
@ Pan
dnia 07.07.2010, 14:11 · Zgłoś
MM [...] ! Tutaj jest mowa o komarach politykierze od siedmiu boleści.
W Jaśle plaga jak była tak jest, żeżrą nas te [...] bzyczące.
Odpowiedz
0
@ zosia
dnia 07.07.2010, 14:04 · Zgłoś
Fakt, ktoś wziął [...] pieniędzy za odkomarzanie a komary dalej są!Mam nadzieję, że ktoś nad tym czuwa i wyegzekwuje to co było w umowie bo na to poszły NASZE pieniądze!
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 07.07.2010, 13:39 · Zgłoś
Komary kojarzą mi się z pisem.
Jedno i drugie jak przesadzi to się go likwiduje.
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 07.07.2010, 13:18 · Zgłoś
Nad jaslem jak latal to pomoglo moze przez 2 dni. Teraz znow jest plaga komarow. Ciekawe czy firma wywiaze sie z umowy i bedzie odkomarzac naziemnie bo tak mowili jak nie pomoze przez helikopter!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.