Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Odpowie za kradzież ponad 6 kilometrów przewodów

26

Sześć zarzutów usłyszał od śledczych z jasielskiej komendy złodziej przewodów krzemobrązowych. 44-letni mężczyzna został zatrzymany na gorący uczynku przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Na swoim koncie ma kilkanaście takich przestępstw, kradł na terenie trzech powiatów. Policjanci ustali paserów, do których trafiały skradzione przewody.

W miniony poniedziałek,  funkcjonariusze z jasielskiego posterunku Straży Ochrony Kolei, pełnili służbę na szlaku kolejowym Jasło Towarowa- Szebnie. Na ul. Fabrycznej zauważyli, że na jeden z słupów, pomiędzy którymi biegnie linia teletechniczna, wspiął się mężczyzna. Gdy podeszli bliżej, na ich widok zaczął uciekać. Po chwili został ujęty i przekazany policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli porzuconą w czasie ucieczki torbę. Znajdowały się w niej gumowce i słupołazy.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.  Podejrzewali, że 44-letni mieszkaniec Bochni mógł mieć na sumieniu inne przestępstwa.  Kryminalni zaczęli analizować inne, podobne sprawy. W obliczu zebranych dowodów, podejrzany przyznał się, że przewody kradł od sierpnia br. Łącznie, na terenie powiatu jasielskiego skradł ich ponad 6 kilometrów. Funkcjonariusze ustali również, że  podobnych kradzieży dokonywał na terenie powiatu strzyżowskiego i krośnieńskiego.

W toku prowadzonego postępowania, policjanci wpadli także na trop pasera, który skupował skradzione przewody. Okazała się nim 45-letnia pracownica skupu złomu w Bochni.  Ustalono też tożsamość dwóch mężczyzn, którzy kupowali kradziony towar.  Okazali się nimi 22 i 34-letni mieszkańcy Brzeska. Transakcje odbywały się poza prowadzoną w skupie ewidencją.

Paserzy zostali zatrzymani na terenie Bochni. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im przestępstw.  Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze część skradzionego przewodu odnaleźli w domu babci jednego z nich.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KPP w Jaśle przedstawili 44-latkowi sześć zarzutów kradzieży przewodu krzemobrązowego na terenie powiatu jasielskiego, o łącznej wartości około 6 tys. zł. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto, w tej sprawie prowadzone są postępowania przez funkcjonariuszy ze Strzyżowa i Krosna.  Decyzją prokuratora, wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. U podejrzanych policjanci zabezpieczyli dotychczas mienie o wartości 25 tys. złotych.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
0
@ butik
dnia 21.10.2010, 15:38 · Zgłoś
PKS cuchnie potem bo musi woźić pasażerów takich jak Ty
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 18.10.2010, 22:36 · Zgłoś
brac sie za [...] bo dosc takich lazi bezkarnie
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 14.10.2010, 19:57 · Zgłoś
Pamietajcie ze życiowy parkiet bywa sliski i kazdemu zwas moze sie powinac noga osobiscie nikomu tego nie zycze ale ciekaw jestem co wtedy zrobia ci co tylko oskarzac potrafia
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 14.10.2010, 18:05 · Zgłoś
A i jeszcze jedno ty wogule wiesz ktoto jest pomocnik zabojcy . B o ja stego co wiem to Pan Emil ma zarzut nie powiadomienia organow scigania a nie wspołudzial.
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 14.10.2010, 18:02 · Zgłoś
ja jestem załosny płacisz podatki i oczekujesz bezpieczenstwa . Ja tam wole gadac z emilem niz bronic [...] chetnie bym cie poznał wielki podatniku hehehe
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 14.10.2010, 17:59 · Zgłoś
wole byc w komitywie z panem emilem jak z toba bo ja przynajmniej jak mam do kokos jakis problem to podchodze i muwie a nietak jak wy tylko na necie jestescie kozaki
Odpowiedz
0
@ alfa
dnia 13.10.2010, 21:57 · Zgłoś
Ja też chcę wiedzieć co się dzieje z mordercami Bronisławy R.
Odpowiedz
0
@ Endi
dnia 13.10.2010, 13:42 · Zgłoś
Pan <font color=red><B>jerzyk1212743</B></font>pewno jest w komitywie z "Panem" emilem, bo tak za nim obstaje. Ja bym się do pomocnika Zabójcy nie odezwał bo się go po prostu boję. Piszę jako obywatel płacący podatki i żądający od Państwa jako takiego poczucia bezpieczeństwa. Jesteś Pan [...].
Odpowiedz
0
@ Do Jaślaka
dnia 12.10.2010, 20:36 · Zgłoś
Naucz się kolego pisać.Widać,że jesteś małolat.Nikt nawet po gimnazjum tak nie pisze.
A do "on"-głosuj na PiS to na pewno bedzie lepiej.
Odpowiedz
0
@ do on
dnia 12.10.2010, 18:32 · Zgłoś
sam sobie zagłosuj na PO, właśnie przymierzają się do likwidacji ulg i podniesienia VAT-u, będzie ci lepiej się żyło, ja głosuję na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 12.10.2010, 15:03 · Zgłoś
BRAK MI DOWAS SŁÓW !!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 12.10.2010, 15:03 · Zgłoś
pierwsz sprawa to dla takich błaznow jak ty to to jest pan emil czego jestes taki madry tylko w komentarzach a na ulicy spuscisz głowe i przejdziesz jak jelen . teraz sie go czepiacie ale jak przez dwa lata chodził to wam nie przeszkadzał. szkoda mi cie choc niewiem kim jestes ale moze i to lepiej bo bym ci [...] w [...] jak bym cie spotkał ale zawsze mozemy sie ustawic jak chcesz
Odpowiedz
0
@ jerzyk1212743
dnia 12.10.2010, 14:57 · Zgłoś
wszyscy jestescie kozaki tylko pisac potraficie i oskarzac Czepiacie sie emila a wódke pijecie z [...] i czesc dajecie tym co bija żony i swoje dzieci molestuja za nich sie wescie i ich zacznijcie wieszac na rynku.skoro widzisz ze chodzi i sie smieje to czego mu nic nie powiesz tylko przejdziesz i spuscisz [...] KOZAKU JEDEN Z DRUGIM
Odpowiedz
0
@ on
dnia 12.10.2010, 01:39 · Zgłoś
nie placzcie tylko glosujcie na PO,to bedziecie miec lepiej.
Odpowiedz
0
@ do jaslak
dnia 11.10.2010, 22:36 · Zgłoś
jakie bezrobocie człowieku? kto chce ten pracuje, a komu się nie chce to kombinuje
Odpowiedz
0
@ xxxxx
dnia 11.10.2010, 18:34 · Zgłoś
tego [...] (emila)to już dawno powinni posadzić w [...] a jak nie to zamiast na rynku wybudować fontannę to powinni zrobić szubienice i wieszać takich jak on
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 11.10.2010, 18:07 · Zgłoś
TO DO TEGO !!! WŁASNIE DOPUŚCIŁA NASZA POLSKA ŻE LUDZIE MUSZA KRAŚC ŻEBY JAKOŚ ŻYC NIE MÓWIE BO NIE BRONIE NIKOGO ALE NIESTETY BEZ ROBOCIE SIĘGA ZENITU!!!! OSOBIŚCIE JESLI BY MNIE SYTUACJA ZMUŚIŁA TO ZROBIŁ BY TAK SAMO!!!
Odpowiedz
0
@ pasażerka
dnia 11.10.2010, 17:52 · Zgłoś
dobrze,że pociągu nie zwinął...
Odpowiedz
0
@ kropelka18
dnia 11.10.2010, 17:44 · Zgłoś
ja dnia 11.10.2010, 12:27

jak bedzie dalej w tym kraju tak jak jest to calkiem rozkradnom resztki koleji

Prosze nie nazywać tego koleją!!!!!!
Odpowiedz
0
@ szejan
dnia 11.10.2010, 16:23 · Zgłoś
Popieram w 100 % powyższe komentarze.
Odpowiedz
0
@ ciekawe
dnia 11.10.2010, 15:13 · Zgłoś
Tych co [...] sami dojedziem a zrytą twarzówe odzielimy i zrobimy worek na [...]!
Odpowiedz
0
@ bbbbb
dnia 11.10.2010, 14:39 · Zgłoś
A co tam słychać u morderców pani Bronisławy R , bo coś dziwnie o nich ucichło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ boro
dnia 11.10.2010, 12:52 · Zgłoś
Przecie kolei w Jaśle już nie ma. Na torach trawa rośnie. Pociąg czasem przejedzie tylko czasem nocą z rafinerii. A tak było fajnie jeździć pociągiem do Rzeszowa. A teraz został tylko NOVEX lub cuchnący potem i grzybem PKS.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 11.10.2010, 12:27 · Zgłoś
jak bedzie dalej w tym kraju tak jak jest to calkiem rozkradnom resztki koleji
Odpowiedz
0
@ OPiA
dnia 11.10.2010, 11:56 · Zgłoś
Tak właśnie za kradzież kabla 5 lat za zabójstwo wolność.. zrobią z nich [...] i będą bezkarni.
Odpowiedz
0
@ Diove
dnia 11.10.2010, 10:29 · Zgłoś
Masakra i kpina ze sprawiedliwości!
A za pomoc przy ukrywaniu zwłok i niepoinformowanie POLICJI o zabójstwie - WOLNOŚĆ. po Pektowinie chodzi i śmieje się w żywe oczy niejaki Emil L.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.